Погледи форум

Пуни Облик: Truli zapad ili zaostali istok
Тренутно прегледате lite облик форума. Погледајте пуни облик са одговарајућим обликовањима.
Страница: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
(08-07-2017, 04:50 PM)Громовник Пише: [ -> ]
(08-07-2017, 04:15 PM)ЛукаЛоко Пише: [ -> ]Најчешће раде илегално, скоро цео дан, за ниску плату која је много мања него што би требало да буде.

Јел мања од 16е, колико износи код нас? 5+5

Дугујем Громовнику један одговор.

http://bari.repubblica.it/cronaca/2017/1...refresh_ce

Реч је о румунима који су радили у пољопривреди у јужној Италији као робови за плату од 1 до 4 евра на сат понекад све до 17 сати дневно.
Ухапшени су италијански предузимач и румунски посредник. Румуни су морали да врате део новца том посреднику за путовање и јело.
Африканци су најгоре третирани, најчешће добијају 4 или 5 евра за сваки контејнер од 100 килограма који би напунили парадајзима и слично.
(03-12-2017, 11:15 PM)ЛукаЛоко Пише: [ -> ]
(08-07-2017, 04:50 PM)Громовник Пише: [ -> ]
(08-07-2017, 04:15 PM)ЛукаЛоко Пише: [ -> ]Најчешће раде илегално, скоро цео дан, за ниску плату која је много мања него што би требало да буде.

Јел мања од 16е, колико износи код нас? 5+5

Дугујем Громовнику један одговор.

http://bari.repubblica.it/cronaca/2017/1...refresh_ce

Реч је о румунима који су радили у пољопривреди у јужној Италији као робови за плату од 1 до 4 евра на сат понекад све до 17 сати дневно.
Ухапшени су италијански предузимач и румунски посредник. Румуни су морали да врате део новца том посреднику за путовање и јело.
Африканци су најгоре третирани, најчешће добијају 4 или 5 евра за сваки контејнер од 100 килограма који би напунили парадајзима и слично.

Што робови? Ја радим у Италијанској фабрици аутомобилских компоненти у Србији за 1 евро на сат 5+5

Мислиш да ће ове Италијане и посреднике из агенције неко да ухапси? Blush
(03-12-2017, 11:15 PM)ЛукаЛоко Пише: [ -> ]
(08-07-2017, 04:50 PM)Громовник Пише: [ -> ]
(08-07-2017, 04:15 PM)ЛукаЛоко Пише: [ -> ]Најчешће раде илегално, скоро цео дан, за ниску плату која је много мања него што би требало да буде.

Јел мања од 16е, колико износи код нас? 5+5

Дугујем Громовнику један одговор.

http://bari.repubblica.it/cronaca/2017/1...refresh_ce

Реч је о румунима који су радили у пољопривреди у јужној Италији као робови за плату од 1 до 4 евра на сат понекад све до 17 сати дневно.
Ухапшени су италијански предузимач и румунски посредник. Румуни су морали да врате део новца том посреднику за путовање и јело.
Африканци су најгоре третирани, најчешће добијају 4 или 5 евра за сваки контејнер од 100 килограма који би напунили парадајзима и слично.
Што значи да зарађују између 1400 и 1700 евра месечно бруто, пошто нема шансе да раде за 1 евро сат. Колико их коштају стан и храна на југу Италије? Вероватно имају неки колективни стан, што им не изађе много новца. А верујем и да им газде нађу смештај, да не би путовали.
У Србији зарађују између 550 и 600 евра месечно и то им чисто остаје, пошто не плаћају стан, цигарете и храну. Па ипак, Румуна је у Србији незнатан број, а у Европи их има неколико милиона.
Радим с њима и пишем ово из личног искуства.
U Vrršcu nemačka priznata kompanija plaća radnike na traci 15 hiljada tri meseca ako prezivis i potpises ugovor dobijas 26 hiljada na 6 meseci (200 evra) ako radis i nocne i vikend do 35000 rsd....

Gore no u Africi.
Бенито Пише:Што значи да зарађују између 1400 и 1700 евра месечно бруто, пошто нема шансе да раде за 1 евро сат. Колико их коштају стан и храна на југу Италије? Вероватно имају неки колективни стан, што им не изађе много новца. А верујем и да им газде нађу смештај, да не би путовали.
У Србији зарађују између 550 и 600 евра месечно и то им чисто остаје, пошто не плаћају стан, цигарете и храну. Па ипак, Румуна је у Србији незнатан број, а у Европи их има неколико милиона.
Радим с њима и пишем ово из личног искуства.
Ало, Бенито, да ли си луд???
О којих 1400-1700 евра причаш??? Такву плату и то бруто добијали би кад би били специјализовани радници у највећим фабрикама. Такву плату добијају само Италијани у најбољим условима.
Ти људи раде илегално, понављам илегално. Значи да немају уговора, да добијају плату ако се њиховом послодавцу то прохте. Такви радови, бербе, траје неколико седмица, ако имају трајан рад, или раде на позив, значи да они зарађују 15 евра једног дана, 10 евра сутрадан, потом не раде, итд.
У самом чланку пише да они нису зарађивали више од 200 евра месечно.
Ноћу су спавали у оној спаваоници на слици, а африканци спавају у рушевинама или импровизованим камповима, само да то телевизија најчешће не показује.
И то су крајеви где делује мафија, тако они имају да доживе репресалије ако се буне тим условима.

(04-12-2017, 01:41 PM)Громовник Пише: [ -> ]Што робови? Ја радим у Италијанској фабрици аутомобилских компоненти у Србији за 1 евро на сат 5+5

Мислиш да ће ове Италијане и посреднике из агенције неко да ухапси? Blush
Знам то. То је на жалост глобализација коју су многи одушевљено прихватили и у Србији и на Западу.
Због тога фабрике се затварају на Западу и отварају се у Пољској, Словачкој., итд. и многи на Западу остају без посла.
Да није лут, ( што би рекли Румуни на српском) не би био Бенито. Smile
3-4 еврића за један сат, то је 50-60 евра дневно, па пута 20-25 дана једнако је ????
Знам да нема посла сваки дан, али знам Румуне одлично, па ме чуди ако седе џабалеску у бушној јужној Италији. Врло су вредни, знају доста ствари да раде и неће да седе без пара. У Француској, Шпанији или Грчкој зарађују приближно исто, па ми није јасно зашто би седели негде без посла, кад их већ траже.
Што се тиче Србије и Европе, неки иду тамо, неки овде ако убоду добре газде. Зато што се нигде не једе као у Србији, а и стан им је бесплатан. То их много кошта на Западу, па су отприлике на истом.
Ништа ми то није јасно, осим да постоји јака струја левичара у " интелектуалној" Италији.
Али, то је већ твоја тема.
(05-12-2017, 12:44 AM)ЛукаЛоко Пише: [ -> ]О којих 1400-1700 евра причаш??? Такву плату и то бруто добијали би кад би били специјализовани радници у највећим фабрикама. Такву плату добијају само Италијани у најбољим условима.

Или лупеташ, или се правиш луд.

Минимална плата запосленог у FIAT-овој фабрици у Торину износи 1500 евра. Дакле радник који завија два шрафа цео дан има толику плату. Тим лидери имају 2000, супервизори 2500 и тако даље.

У чувеној Италијанској фабрици Marcegaglia обични радници - магационери имају 2000 евра. И то конкретно у Равени.

Дакле, о чему ти причаш? Rolleyes

(05-12-2017, 12:44 AM)ЛукаЛоко Пише: [ -> ]
(04-12-2017, 01:41 PM)Громовник Пише: [ -> ]Што робови? Ја радим у Италијанској фабрици аутомобилских компоненти у Србији за 1 евро на сат 5+5

Мислиш да ће ове Италијане и посреднике из агенције неко да ухапси? Blush

Знам то. То је на жалост глобализација коју су многи одушевљено прихватили и у Србији и на Западу.
Због тога фабрике се затварају на Западу и отварају се у Пољској, Словачкој., итд. и многи на Западу остају без посла.

У Словачкој фабрички радници имају 3.5 евра на сат, а ако пребаце норму чак и више, а то је минимум 3.5х више него код нас, тако да ми опет није јасно о чему причаш и каква поређења правиш.
Бенито,
можда у мом првом посту нисам био довољно јасан, онда то је моја кривица.
Пренео сам оно што пише у том чланку: „радили су за плату од 1 до 4 евра на сат све до 17 сати“, ипак то треба да се тумачи. Ако кажу „све до 17 сати“ значи да нису увек радили толико, додуше ко би могао да толико физикалише на дуже време? И сигурно нису добијали 4 евра. Ако узмимо у обзир неку средину, рецимо да су радили 10-12 сати за 2 евра на сат, и да су радили скоро сваки дан, онда су добијали плату од 400-600 евра, у просеку 500 евра.
У чланку пише да је свако од њих морао да врати 300 евра румунском посреднику за путовање, што је неки вид рекета. Плус нешто за јело, дакле је тачно оно што пише у чланку да нису зарађивали више од 200 евра.
То је реално оно што се догађа румунима који физикалишу по њивама у јужној Италији. Веруј ми да то није ретки случај.
Наравно ја не кажем да је посвуда тако. Можда они који беру грожђе или јабуке у северној Италији добијају бољу плату и сигурно да су боље третирани.
Ипак, у Шпанији мислим да је слично, с обзиром да су њихове поморанџе конкурентне онима из Италије, они не могу да дају радницима више новца.

Громовник,
о чему ја причам??
О ономе што сам причао у посту од раније: то су плате који добијају радници у највећим фабрикама, то јест у најбољим условима.
Успут, који је тај магационер који добија 2000 евра? Да ли је човек који је одговоран за складиште или обичан магационер? Да ли је то бруто или нето плата?
Србски сељачки устанак против Турака под Кочом, Карађорђем и Милошем најсјајнији је доказ да је Србски Народ хтео да се ослободи мухамеданског Истока.

Сликао је себе вером и карактером, узвишеним изнад Истока.

Са Крсташем барјаком србски устаници ушли су у неравну борбу против барјака са полумесецом. Са вером у Христа као веће силе од Мухамеда и у Крст Христов као јаче знамење од полумесеца они су победили исламску Азију. Тако су узвисили православни Балкан над мухамеданским Истоком.

Но чим су се ослободили Истока они су пали у ропство Запада.

Сељаци шумадијски били су преварени од Срба западњака, од своје крвне браће из Аустрије.

Ови Срби западњаци упали су у ослобођену Шумадију и почели стварати законе и установе попут протестаната и кримокатолика – а то су две западне хришћанске јереси.

Почели су уређивати србску централну земљу по угледу на западне јеретике.

Били су писмени и учени, због чега су их неписмени устаници ценили и власт им давали. Али су се устанички кнежеви страшно преварили.

Њихова браћа из Аустрије били су излизани сасуди Православља, калајисани калајем протестантским и католичким, западњачким.

Они су били кобна претходница западном утицају на Србију.

Они су отворили све капије и све канале према Западу и учинили да се тек ослобођена турска раја претвори у рају Трулога Запада.

Седамдесет година после пропасти на Косову Србија је била потпуно покорена од источних јеретика; седамдесет година после Другог устанка ослобођена Србија пала је у потпуно ропство западних јеретика.

Мислимо на идејно ропство:
-духовно,
-интелектуално,
-морално,
-политичко и
-културно.

И Кнез Милош и Љубица, па чак и Вучић, увиђали су опасност од „немачкара” али им нису могли одолети. Викали су и претили, али пробијену брану нису могли учврстити.

Кнез Александар је подлегао утицају Запада безвољно и малодушно; Кнез Михаило драговољно, а Краљ Милан свим срцем и душом.

Турци су предали Кнез Михаилу кључеве од градова, а Кнез Михаило почео је предавати кључеве србске духовне самосталности Западу.

Последњи Обреновићи и Карађорђевићи ту су предају довршили.

И те кључеве Запад још држи у својим рукама и царује над Србијом.

Ко се бунио против те драговољне предаје Западу?

Црква Православна са сељачким народом својим.

Кроз цео деветнаести век Свештеници србски викали су и писали:

„Трули Запад! Трули Запад! Бранимо се од Трулог Запада!”

Част нека је Свештенству србском. Част сељачком народу србском!

Срам на безглавну господу србску!

Срам и на оне владаре србске, који у име Запада презреше и Србску Светосавску Цркву и србски сељачки народ.

Како су радили онако су и прошли. Њихов крај посведочава гњев Божји и гњев Светог Саве на њима. Читајте и слушајте о страшном скончању србских владара после Кнеза Милоша и ужасавајте се од гњева Господњег.

Много су претрпели српски Свештеници и србски сељаци због свог одлучног става против јеретичког Запада.

Свештеници су исмевани као „русофили” и „назадњаци”, а србски сељаци као „непросвећена маса”, као „глупи сељаци”.

И то не толико од оних „немачкара”, од оних калаисаних Срба из Аустрије, колико од шумадијских синова школованих на Западу.

Они су били цвеће према овима. Ови су представљали бесну клику и безбожну хорду агената западне „културе”, „просвећености”, „прогреса”.

Нове потурице, још опасније од старих потурица.

(Наставиће се)
Србски сељачки устанак против Турака под Кочом, Карађорђем и Милошем најсјајнији је доказ да је Србски Народ хтео да се ослободи мухамеданског Истока.

Где тај први Српски Устанак стојих у констекс Наполијанске Ратове?
(08-12-2017, 03:08 PM)Прст_у_ока_латиници Пише: [ -> ]Србски сељачки устанак против Турака под Кочом, Карађорђем и Милошем најсјајнији је доказ да је Србски Народ хтео да се ослободи мухамеданског Истока.

Где тај први Српски Устанак стојих у констекс Наполијанске Ратове?

Пустимо сад Историју на подфорум "Историја", сад и ође је тема

Трули Запад! Трули Запад! Бранимо се од Трулог Запада!

Јербо ови данас представљају бесну клику и безбожну хорду агената „културе”, „просвећености” и „прогреса” Трулежног Запада!

Они су нове потурице, још опасније од старих потурица!

Паметном доста.
Споменио си нешто од историје па сад ниси способан да одговориш......непознаш га.....

Тако изјаве, што чујеш код нас сваки дан, то ти је та класична Вук Бранковићева синдром историске социјалне инжинерије........можго перање.

Понови га довољно док не сам почнеш да у њега верујеш!

Па како сам ти рекао непознаш историју, нити си живио у та време........тако незнаш.

Запад......без обзира у којим облик се он појавио......је увек се борио против нас....... читај 229–168 BC

Мислиш да су потурице мање ЗЛО него Православци Прекршћени у римо католицизам....КОМУНИЗАМ И нови ЕУ Демократизам?
Пусти причу....нас обадвојица ми једноставно говорити исти прич!

Међутим!

Ти не разумети наша прич и причати твој прич који јесте исти прич, ама сваки Србин волети свој прич а другога прич-ИЧ!

Шта'ш....

Негооо....

Погледајмо шта вели наш сапатник, (скоро) истомишљеник и кољега, Момчило Селић гледе Трулежног Запада, па ка'е (прескочити говорника пре њега):

Прич је оно кафанско или међу пријатељи......

Што ти немужеш да разумеш разлике кад ти неко обрати пажњу на могучног повезаности први Српски Устанак са ширине Наполијанским Ратове.....ко су били своје врсте Светски Рат........

Твој одговор овсте не заслужује више мојих коментар!
Страница: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13