Погледи форум

Пуна Верзија: НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ
Тренутно прегледате lite верзију форума. Погледајте пуну верзију са одговарајућим обликовањима.
То је ладно исти лик као на овој слици, где су многи грешили у потпису. Чак је у првом тому Албума потписан као Милутин Јанковић:

[Слика: 6080d3dbabb65b8cc9ec611e44c9276a.jpg]
Јесте исти. А како знамо да је Милановић и зна ли се нешто ближе?
Обе слике су скениране у Институту Хувер у Америци.Мени их је послао Бане Гајић.Пише испод ове слике:Platoon Leader ( Milanovich).
[Слика: 2013-08-09_23.39.26.jpg]
"Командир вода Милановић".
А како знамо да је ДЧД?
(16-09-2018 06:09 PM)Милослав Самарџић Пише: [ -> ]А како знамо да је ДЧД?

Е то сам ја произвољно додао.Smile
Тешко, знало би се име да је из ДЧД.
Звонко Вучковић ми је рекао да је Милутин Јанковић, зато сам тако написао у Албуму 1. Додуше рекао је да није сигуран. Тада нисмо имали Милутинове слике.
Види се позади оне нове слике коју сам поставио да је кршевит терен,значи може бити или Далмација или Херцеговина.Искрено мени личи на ДЧД,тако је и потписиван до сад,само није се знало презиме,сада се зна.Може се проверити лако преко наших из Чикага ,вероватно имају списак свих припадника ДЧД.Их Милановића да нема!Smile Па оно је слика једна од најјачих које сам до сада видео.Можда му фали само Парабелум.Двоглед му ни није требао јер је имао око Соколово.То је слика за насловну страну књиге,толико је добра.
Капетан Сава Илић са Мајком и Братом.
Извор:Жељко Мирић
[Слика: Sava_Ilic_sa_majkom_i_bratom.jpg]
Бољанић 28. децембар 1944. године,слика за успомену,пред полетање последњих Авиона за Италију,чиме је завршена Операција спашавања Америчких пилота.
[Слика: 12-28-1944_Last_day_in_Yugo1.jpg]
Митаљезци 3. Жичке Летеће Бригаде,Другог Равногорског Корпуса.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: 0356-mitraljesci-trece-zicke-letece-brig...rskog-.jpg]
Дража у затворској ћелији.
[Слика: slide26-n-kopija.jpg]
[Слика: Di_Uoa5_MX0_AE_X7.jpg]
Четници из околине Ниша.
Извор:Бартез Боки
[Слика: 46833_619159201486028_1912573590_n.jpg]
Референтни URL