Погледи форум
Корона-вирус - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Друштво (https://www.pogledi.rs/forum/forum-5.html)
+--- Форум: Политика (https://www.pogledi.rs/forum/forum-6.html)
+--- Тема: Корона-вирус (/thread-4292.html)



RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 12-07-2021

(10-07-2021, 09:36 PM)Шумадрипац Пише:  
(10-07-2021, 07:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  

ЗДРАВОМИСЛЕЋИ СВИХ ЗЕМАЉА-УЈЕДИНИТЕ СЕ!

СФ-СН*


-------------------------
*Смрт Фармакофашизму-Слобода Народу

Ако је тачно онда је ок али како сада Европа није звер, сатана, ђаво, масони, глобалисти итд.? КидањеКидањеКидање

Не знају где главом ударају.... Мила Алечковић, Aљек Рачић, Aнтоније, Џованa......

Den Kommunismus bis zum letzten Blutstropfen zu bekämpfen und sein Leben nicht zu schonen, selbst wenn dieser Kommunismus die Maske des "Heiligen Russlands" aufsetzte. Heil Hitler!

Waldemar von Davatz

Твој проблем је што се теби чини да је Европа некакав монолит док се уствари ради о тзв. "пачворку" мноштва различитих у често међусобно супротстављених традиција и чак цивилизација, па сходно томе и гласају....за сада!

Исти проблем има и твој пајтос Киза који уплашено посматра свет сакривен иза завесе на свом кибицфенстеру у Вршцу!

Међутим!

Ако ти не одговарају горе набројани (који нису без мана) погледајмо шта о вакцинама мисле научници из белог света на који се "струка" у NOVOSRBU стално и стамено послушно позива!


Паметном доста!

СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан,,,,шта'ш....

EX ORIENTE LUX!


RE: Корона-вирус - Шумадинац - 12-07-2021

(12-07-2021, 12:12 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(10-07-2021, 09:36 PM)Шумадрипац Пише:  
(10-07-2021, 07:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  

ЗДРАВОМИСЛЕЋИ СВИХ ЗЕМАЉА-УЈЕДИНИТЕ СЕ!

СФ-СН*


-------------------------
*Смрт Фармакофашизму-Слобода Народу

Ако је тачно онда је ок али како сада Европа није звер, сатана, ђаво, масони, глобалисти итд.? КидањеКидањеКидање

Не знају где главом ударају.... Мила Алечковић, Aљек Рачић, Aнтоније, Џованa......

Den Kommunismus bis zum letzten Blutstropfen zu bekämpfen und sein Leben nicht zu schonen, selbst wenn dieser Kommunismus die Maske des "Heiligen Russlands" aufsetzte. Heil Hitler!

Waldemar von Davatz

Твој проблем је што се теби чини да је Европа некакав монолит док се уствари ради о тзв. "пачворку" мноштва различитих у често међусобно супротстављених традиција и чак цивилизација, па сходно томе и гласају....за сада!

Исти проблем има и твој пајтос Киза који уплашено посматра свет сакривен иза завесе на свом кибицфенстеру у Вршцу!

Међутим!

Ако ти не одговарају горе набројани (који нису без мана) погледајмо шта о вакцинама мисле научници из белог света на који се "струка" у NOVOSRBU стално и стамено послушно позива!


Паметном доста!

СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан,,,,шта'ш....

EX ORIENTE LUX!




RE: Корона-вирус - Mekenzi - 12-07-2021

Кукуууу


Цитат:Исти проблем има и твој пајтос Киза који уплашено посматра свет сакривен иза завесе на свом кибицфенстеру у Вршцу!

Ми ође нијесмо уплашени него забринути ко др. Шеклер јер смо ушчли у четврти талас а људи се не придржавају епидемилошких мера.

Такође се залажемо да свако ко крене у цркву на причест понесе своју металну или пластичну упаковану у стерилни материја кашику па помоћнику свештинику да а овај свештенику и онда свештеник сурдукне ти уста.

Ко кад идеш код др да прегледа грло. Свака метална кашичица за другог пацијента.

Не сме се зараза ширити.

Иначе ми гледамо ове твоје караконџуле, антиваксере и остали караконџулски свет и закључујемо да то не да није нормално него не изгледа ни здраво..

Кад видиш ону Милу кукууу и леле, ђе оно доктор и она да лечи главу,исто ко и Џована бре оно оће да убије, уједам бије и остале караконџуле...

То јес да су доктори за главу ал полудели људи шта'ш...


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 12-07-2021

(12-07-2021, 01:54 PM)Mekenzi Пише:  Кукуууу

Цитат:Исти проблем има и твој пајтос Киза који уплашено посматра свет сакривен иза завесе на свом кибицфенстеру у Вршцу!

Ми ође нијесмо уплашени него забринути ко др. Шеклер јер смо ушчли у четврти талас а људи се не придржавају епидемилошких мера.

Иначе ми гледамо ове твоје караконџуле, антиваксере и остали караконџулски свет и закључујемо да то не да није нормално него не изгледа ни здраво..

JOK!

Караконџуле дејствују СА ВАШЕ СТРАНЕ на поштен и здравомислећи свет диљем планете!

Пај'сад ово...Саша Боројевић износи ДОКУМЕНТОВАНО, (види од 6:04) засад од 70-их година, податке о кампањи страха којом глобалисти плаше свет опет и опет, сваке године нови страхови! Бесан Бесан Бесан


Паметном доста!

СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан...шта'ш....

EX ORIENTE LUX!


RE: Корона-вирус - Шумадинац - 12-07-2021

ПРОЦЕС ВАКЦИНАЦИЈЕ ТОТАЛНО ПОДБАЦИО, У АВГУСТУ ПОРАСТ БРОЈА ЗАРАЖЕНИХ, ВАКЦИНАЦИЈА НИЈЕ УСПЕЛА ЈЕР ЈЕ ОД ПОЧЕТКА ПРЕДСТАВЉАНА КАО ПОЛИТИЧКА СТВАР



Пулмолог Дејан Жујовић изјавио је да је вакцинација становништва "тотално" подбацила и да се очекује да у августу дође до значајног пораста броја новооболелих од коронавируса.

Жујовић је казао да ни 40 одсто популације није потпуно вакцинисано, што значи да, не рачунајући 700.000 људи који су прележали ковид-19, у овом тренутку имамо око 50 одсто становништва које је незаштићено и изложено вирусу.

„Вакцинација није успела зато што је од самог почетка ‘укриво’ кренула. Неуспешна је зато што је представљана као политичка ствар, као успех Српске напредне странке и њеног председника. Не заборавимо да су на почетку вакцинације у прорежимским медијима чак прозивани људи који се чекали у реду за вакцинацију, а нису део режима“, рекао је Жујовић.

Додао је да је вакцинација морала да буде интерес државе, а не политичких партија.

„Вакцинација је морала да буде поткрепљена едукацијом становништва. Уместо тога, власт је дозволила антиваксерима да дивљају максимално. На крају, власт је почела да нуди новац за вакцинацију, проценили су карактер просечног Србина на свега 3.000 динара, што је било понижавајуће“, казао је доктор.

Рекао је да се кампања за вакцинацију свела на два неубедљива телевизијска спота, уместо да се организују телевизијске емисије с лекарима, који би у директном контакту с гледаоцима објаснили значај вакцинације.

„Било је много и стручних грешака. Дарија Кисић Тепавчевић је изјавила да и вакцинисани морају да носе маске јер могу да се заразе и да пренесу вирус, што у том тренутку то није било тачно, јер је само 0,4 одсто вакцинисаних могло да оболи и да пренесе заразу. Та изјава је имала веома негативан утицај на процес вакцинације“, истакао је Жујовић.

На питање да ли је и касно пелцовање председника државе, тек 6. априла, имало негативан утицај на ток вакцинације, Жујовић је казао да је Александар Вучић од свог вакцинисања направио „шараду“ у јавности, што је имало негативну конотацију.

„Вучић је требало да се вакцинише у свом локалном Дому здравља, да чека у ред с осталим грађанима, а не да на вакцинацију иде хеликоптером. Он је, као председник државе требало да да грађански пример, без узалудног трошења новца и политичког маркетинга“, оценио је пулмолог.

Жујовић је нагласио да је неопходно да се сви невакцинисани што пре вакцинишу и да се маске обавезно носе у затвореном простору.

Навео је да би требало избегавати масовна окупљања, посебно у затвореном простору.

„О појавама нежељених ефеката код вакцинисаних требало би да се информишемо преко званичних сајтова надлежних здравствених институција, а не да слушамо шарлатане на друштвеним мрежама. Зараза се лечи у ординацијама и болницама, а не на фејсбуку или јутјубу“, нагласио је Жујовић.

Обзиром на природу коронавируса и нове сојеве, додао је доктор, вероватно ће бити потребна и трећа доза вакцине.

„Ми сад учимо у ходу и народ не треба да буде резервисан према лекарима који долазе до нових сазнања. Ако се процени да би трећа доза дала већу ефикасност, онда би то требали да испоштујемо“, закључио је пулмолог Дејан Жујовић.



НСПМ


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 13-07-2021

(12-07-2021, 09:51 PM)Шумадрипац Пише:  ПРОЦЕС ВАКЦИНАЦИЈЕ ТОТАЛНО ПОДБАЦИО, У АВГУСТУ ПОРАСТ БРОЈА ЗАРАЖЕНИХ, ВАКЦИНАЦИЈА НИЈЕ УСПЕЛА ЈЕР ЈЕ ОД ПОЧЕТКА ПРЕДСТАВЉАНА КАО ПОЛИТИЧКА СТВАР

Пулмолог Дејан Жујовић изјавио је да је вакцинација становништва "тотално" подбацила и да се очекује да у августу дође до значајног пораста броја новооболелих од коронавируса.

Обзиром на природу коронавируса и нове сојеве, додао је доктор, вероватно ће бити потребна и трећа доза вакцине.

Ми сад учимо у ходу и народ не треба да буде резервисан према лекарима који долазе до нових сазнања. Ако се процени да би трећа доза дала већу ефикасност, онда би то требали да испоштујемо“, закључио је пулмолог Дејан Жујовић.

НСПМ

Wir müssen den Kommunismus bis zum letzten Blutstropfen bekämpfen und unser Leben nicht verschonen, selbst wenn dieser Kommunismus die Maske des "Heiligen Russlands" aufsetzt. Heil Hitler!

Waldemar von Davatz

Даклем уместо да "учи у ходу" НА НАМА, кафански мангуп Жујовић би требало да обавести народ о ономе о чему цео свет бруји, рецимо и Фајнаншал Тајмс од јуче ђе каже, па ка'е:

Цитат:The global recovery is under threat. The Delta variant has spread fast. It would benefit the drugmakers bottom lines. Boosters would extend the windfall, expected to generate at least $ 26bn in sales this year. After a 50 per cent gross profit split with BioNTech, Pfizer is in line for a profit boost of 7bn or more.

Више о истом ођекаре:

https://www.google.com/search?q=It+would+benefit+the+drugmakers+bottom+lines.+Boosters+would+extend+the+windfall%2C+expected+to+generate+at+least+%24+26bn+in+sales+this+year.+After+a+50+per+cent+gross+profit+split+with+BioNTech%2C+Pfizer+is+in+line+for+a+profit+boost+of+7bn+or+more.&sxsrf=ALeKk01U9qHda_jtGgDlOoTkyOmK6y0hcA%3A1626152307201&ei=cx3tYP7UC6Wo5NoPyNy4GA&oq=It+would+benefit+the+drugmakers+bottom+lines.+Boosters+would+extend+the+windfall%2C+expected+to+generate+at+least+%24+26bn+in+sales+this+year.+After+a+50+per+cent+gross+profit+split+with+BioNTech%2C+Pfizer+is+in+line+for+a+profit+boost+of+7bn+or+more.&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAwyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsANKBAhBGABQi6QDWIukA2CTuQNoAHADeACAAQCIAQCSAQCYAQKgAQGqAQdnd3Mtd2l6yAEIwAEB&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwi-2vu0od_xAhUlFFkFHUguDgMQ4dUDCA0

А то ће рећи, па ка'е:

Цитат:Глобални опоравак од короне је угрожен. Делта варијанта се брзо проширила. Ново шприцање би користило резултатима произвођача лекова тј. појачало би и продужило њихов неочекивани приход па се предвиђа да ће ове године остварити најмање 26 милијарди долара продаје. После поделе бруто добити од 50% са Турцима (BioNTech), Pfizer је виђен за повећање добити од 7 милијарде-црни Милораде, или више.

Наравно ту ће и ДрКон (Кун, Коен) па Шеклер-медијски шмекер и кафанац Жујовић да се огребу бар за неко студијско путовањце а и Шумадрипцу ће нешта да легне за производњу Сремуша, заувар је...а?

СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан,,,,шта'ш....

EX ORIENTE LUX!


RE: Корона-вирус - Vlad Alekš - 13-07-2021

Дејан Жујовић: Процес вакцинације тотално подбацио, у августу пораст броја заражених, вакцинација није успела јер је од почетка представљана као политичка ствар

понедељак, 12 јул 2021 13:38
пензионер Цвико,
Колико ја разумем ову ситуацију са вирусом, у питању је намерно заражавање становништва скоро целе планете. Спроводи се жестока десоцијализација која отуђује јединке међусобно, разбија породице, уништава државе и од целог света праве оно што зовемо "муве без главе". Доказа има много. Водећи људи у државама најављују нове таласе а да при том не објашњавају одакле им та инофрмација. Исто је и са снагом као и са манифестацијом вируса. Откуд то знају? Мере у свим државама су готово исте. Слуша се све из једне позадине одакле се диригује. Наравно нисмо сви исти и искачу разлике које указују да постоје системски пропусти у ширењу вируса. Ту су и лекари који знају свој посао и никако не могу да прихвате разне афирмативне приче о ковиду које имају за циљ ширење страха. Докторе, док нас још нису закључали а можда неће успети у тој игри, тражите узроке а не да се бавимо последицама које нису занемарљиве али су секундарне. Ако не решимо узрок, лечењу од ковида никад краја. Како вам драго ... .
Препоручи коментар:
49
7

понедељак, 12 јул 2021 13:50
Penzos antivakser
Bio mi je simpatican kako na “ magipski “ nacin prikazuje stanje stvari o koroni. Sada mi se cini da je “prolupao” . Prica kao i vecina politicara i placenika. Fraze, odokativno i bez argumenata. Ako si doktor, dokaži! Prelezao sam i ja koronu isiguran sam da je gripčina koja se leči već ustaljenim načinom. Očigledno je da više lekari ne žele da rade svoj posao jer im je karakter ljigav i lopovski. Samo ćar za sebe i svoje ,a pacijenti ....ionako nekada moraju umreti.
Препоручи коментар:
83
8

понедељак, 12 јул 2021 14:00
Šifrovan
Scharlatan
Препоручи коментар:
72
8

понедељак, 12 јул 2021 14:05
Александар Димитријевић
Раздвајате људе на "ваксере" и "антиваксере", срам вас било! То је само Хитлер радио. Само 20% медицинара је вакцинисано. Да ли то значи да је 80% лекара и сестара необразовано, примитивно и глупо?
Препоручи коментар:
61
7

понедељак, 12 јул 2021 14:34
телетабис
Пре пар дана гледао сам конференцију СЗО где је изнет податак да је само 35% здравствених радника на Свету се вакцинисало!!! Ако то каже главни човек СЗО онда је то вероватно тачан податак. Чему онда чуђење што обичан човек не верује вакцинацији.

Ја припадам популацији 65+ и нисам се вакцинисао. Рецимо сумње које сам имао су да вакцине нису тестиране за моју старосну категорију, у то време и сам Путин је изјавио да није вакцинисан јер творци вакцине "спутњик в" нису завршили испитивања за ову категорију становништва, У то време у Србији су стари по домовима били сви вакцинисани, која год да је вакцина била доступна, и сви а посебно лекари причали како вирус напада најстарије. Данас лекари причају како овај соја напада сада младе. Чудан бре неки вирус, увек напада циљано.

И данас не верујем лекарима. А вакцине се рекламирају као нека помада за подмлађивање.

Волео бих да лекари поново отворе уџбенике и прочитају а надасве да схвате шта значи реч вакцина.
Препоручи коментар:
60
7

понедељак, 12 јул 2021 15:26
међутим
Занимљиво ми је како они који пропагирају вакцинисање против актуелног вируса малтене уопште не помињу важност јачања имунитета, здраве исхране, физичке активности...
Препоручи коментар:
29
3

понедељак, 12 јул 2021 15:55
пензионер Цвико,
@ међутим,
Потпуно сте у праву а ево и доказа. Пропагира се седење пред тв екранима на којима се емитују емисије које су испод сваког мерила квалитета. Или оне су по мерилу психопата и социопата којих у Србији има неколико милиона. У тим емисијама подстиче се похлепа у седећем ставу гледаоца. Храна, купује се у маркетима у којима је квалитет хране нула или мало испред ње. Рок трајања такве хране нико не гледа. Важна је цена... . Говорили смо о витамину "Д" који се највише добија сунчањем. Сви беже у ладовину, опет, најчешће пред телевизор. Телевизор је "убица" човековог духа и карактера. Телевизор је блокатор сваког здравог и разумног начина размишљања. И шта да више очекујемо у борби против вируса? Само вести у којима главна реч "још". Дакле "још" тестираних, "још" заражених, "још" умрлих ... . И још, још, још СТРАХА. Одакле добијамо поруке страха. Из тв апарата у нашим становима у које смо се склонили од вируса. И тако у круг. Па живели ... .
Препоручи коментар:
15
4

понедељак, 12 јул 2021 16:09
Ksenija
Ovaj covek je bez karaktera i obraza kao i vecina lekara i ljudi koji su na vlasti.Oni izgleda ne brenuju ni sta pricaju ni sta su pricali.Da li je moguce da misle da je narod do te mere glup?
Препоручи коментар:
14
7

понедељак, 12 јул 2021 16:31
Коробочка
Dejane, vakcinacija jeste politička stvar!
Procenat vakcinisanih je glavni etalon za merenje porobljenosti naroda.
Sećaš li se da je ministarka zdravlja Belgije javno rekla da ONI znaju da maske ne štite ali da je svrha nošenja istih da se raja disciplinuje.

Okreni se oko sebe i videćeš da je projekat uspeo!
Препоручи коментар:
14
5

понедељак, 12 јул 2021 16:32
Драгош
Ух, да је Др. Менгеле жив, коло би заиграо од радости!
Препоручи коментар:
13
3

понедељак, 12 јул 2021 17:41
trn
Čitanje ..komentara'' je čisto gubljenje vremena.
Препоручи коментар:
2
7

понедељак, 12 јул 2021 18:26
ГагиП
Људи, време је за УСТАНАК!
Препоручи коментар:
9
3

понедељак, 12 јул 2021 18:46
budjavi
Ovaj lik mi je bio simpatican...
Jedno vreme se dosta penisirao...
Sad je legao na rudu...
Hvalio se da je imao kovid i da je posle toga primio fajzerovu vakcinu, da bi mogao da putuje...
Ako je prelezao kovid, onda je stekao imunitet?
Zasto se vakcinisao posle prelezane bolesti, kad je stekao PRIRODNI imunitet.
Ocigledno da je dobio kintu da reklamira fajzera i putuje..
Doktore, putuj i ne javljaj se vise !
Препоручи коментар:
11
2

понедељак, 12 јул 2021 20:26
dr
Uh sto volim ove vakcinalne patriote !
Препоручи коментар:
4
0
Пошаљите коментар
[ Назад на текст]

(12-07-2021, 01:54 PM)Mekenzi Пише:  Кукуууу


Цитат:Исти проблем има и твој пајтос Киза који уплашено посматра свет сакривен иза завесе на свом кибицфенстеру у Вршцу!

Ми ође нијесмо уплашени него забринути ко др. Шеклер јер смо ушчли у четврти талас а људи се не придржавају епидемилошких мера.

Такође се залажемо да свако ко крене у цркву на причест понесе своју металну или пластичну упаковану у стерилни материја кашику па помоћнику свештинику да а овај свештенику и онда свештеник сурдукне ти уста.

Ко кад идеш код др да прегледа грло. Свака метална кашичица за другог пацијента.

Не сме се зараза ширити.

Иначе ми гледамо ове твоје караконџуле, антиваксере и остали караконџулски свет и закључујемо да то не да није нормално него не изгледа ни здраво..

Кад видиш ону Милу кукууу и леле, ђе оно доктор и она да лечи главу,исто ко и Џована бре оно оће да убије, уједам бије и остале караконџуле...

То јес да су доктори за главу ал полудели људи шта'ш...

Мислим да си нам остао дужан одговоре на два питања:

1. Како ти је кум?
2. Да ли си се прво вакцинисао, па добио корону, или је било обратно?


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 13-07-2021

.
Еве ми ће кажемо за кума а Киза нек'нас исправи ако има образа, па ка'е:

КУМ ЈЕ ЗДРАВ, И ДАЉЕ ЈЕ СА РАКИ'ЦОМ И ВИЊАКОМ НА "ТИ" (пије ТИЊАК), ЈЕДЕ БЕЛИ ЛУКА И ИДЕ УЛОВ НА ДИВЉУ СВИЊУ РЕДОВНО И....АЛЕРГИЧАН ЈЕ НА КОРОНУ ПА ЈЕ НИЈЕ НИ ОДЛЕЖАО!

Иначе Киза се прво вакционисао па је коронирао последично, ама јопе ће се вакционише па ком обојци....Јок

Међутим!

Што се ова двојица за'ебаву на рачун Шеклера-медијског шмекера, ај за Сребреницу ал'нема смисла што Шеклера тако.....


СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан,,,,шта'ш....

EX ORIENTE LUX!


RE: Корона-вирус - Mekenzi - 13-07-2021

Ma тај Kум пијандура тај живи тамо у селу неђе на салашу ми га ни не виђамо често...


Негооо кад смо код кумова....А ми верујемо нашим правим младим кумовима који су се дочепали сређене граџанске демократске мултикултурне НАТО и богате канадске земље, ђесу се скућили у Кичинеру фином и мирном месташцету без криминала и тога сличнога.


Они су образовани доктори наука кума др. фармацеутике а кум доктор тамо за неки ИТ сектор ДНС, ИП и остале системе они веле да ће примити и трећу дозу па ако треба и четврту јер једина заштита од вируса је вакциона, они тамо слушају canada goverment и medical health читају вијести са овог сајта...

www.canada.ca


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 13-07-2021

(13-07-2021, 01:45 PM)Mekenzi Пише:  Негооо кад смо код кумова....А ми верујемо нашим правим младим кумовима који су се дочепали сређене граџанске демократске мултикултурне НАТО и богате канадске земље....

Кидање

Ево, рецимо сви ови су Канађани, сређене граџанске демократске мултикултурне НАТО и богате канадске земље.

Међутим!

Овај је Министар за иновације, науку и економски напредак сређене граџанске демократске мултикултурне НАТО и богате канадске земље а према њему 'оџа Зукорлић изгледа к'о Господин човек!

Кидање

[Слика: 13200761.jpg]

Међутим!

Да бисмо некако помогли Србима да схвате да је КАНАДСКА САДАШЊОСТ уствари СРБСКА БУДУЋНОСТ ако се ова ситуација са мигрантима настави у Србији, тј. то је само ПОЧЕТАК веома прецизно испланираног процеса а еве како изгледа КРАЈ....ЕВЕ ВИ ГА МИНИСТАР ВОЈНИ ЦЕЛЕ КАНАДЕ, према коме Вулин онако дузтабанлија и иксногаш ипак, ипак...изгледа к'о "фајнест џентлмен":

Defence Minister Harjit Sajjan

[Слика: 5cd5414e2000005b0096f5cc.jpeg?ops=scalef..._noupscale]

А еве га и Предсеник једне од три највеће политичке странк:

NDP’s Jagmeet Singh steps into the House of Commons

[Слика: file-20171001-22066-1rlf50k.jpg?ixlib=rb...0&fit=crop]

А еве га и Председник некад ултра-националистичке партије у Квебеку:

L’indépendance revient à l’ordre du jour du PQ

[Слика: image.jpg]

А Французи из Француске се масовно исељавају у Квебек бежећи од оваких....да није тужно било би смешно!

Пилот

ЗАКЉУЧАК:

ИПАК, ИПАК...ИМА ЈЕДНА ПРЕДНОСТ У КАНАДИ У ОДНОСУ НА СРБИЈУ, А ТО ЈЕ:

ОЂЕКАРЕ СЕ ОДМА'ВИДИ КО ЈЕ ЦРН А ТАМО....НИКАД СЕ НЕ ЗНА!


Јок

Оноооо...нијесу баш сви црни, има и беличастих...ово ви је Омар Агхабра, Парламентарни Секретар Првог Министра Канаде Трудоа, иначе рођеног сина Фидела Кастра!

[Слика: Omar-Alghabra-Divisive-640x380.png]

Кр-куме бре!

Кез

Паметном доста!

СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан,,,,шта'ш....

EX ORIENTE LUX!


RE: Корона-вирус - Шумадинац - 13-07-2021

НОВИ ПРИСТУП: ХОЋЕ ЛИ КОВИД ПРОГЛАСИТИ ЗА - БОЛЕСТ НЕВАКЦИНИСАНИХ



Нови сој ковида, нове мере, а можда и потпуно нови приступ држава решавању глобалног проблема. Улазимо ли у нову фазу борбе са пандемијом где ће ковид постати болест невакцинисаних, а мере се, практично, односити на њих. Грчка је тако нешто прва најавила. Логично је да вакцинисани имају неке „повластице“, сматрају саговорници Спутњика.

Грчки министар за развој и инвестиције, Адонис Георгиадис у интервјуу за телевизију „Скај“ изјавио је да ће се све будуће мере за спречавање ширења корона вируса примењивати само на особе које нису вакцинисане.


КОВИД КАО БОЉКА НЕВАКЦИНИСАНИХ

Како је рекао, нико нема право да намеће ограничења особи која није у опасности да заврши на интензивној нези. До оваквог приступа довела је нова ситуација са брзим ширењем новог делта соја. У таквој ситуацији, истакао је грчки министар, могла би бити донета одлука да се само вакцинисаним грађанима и онима који су се излечили од ковида 19 дозволи да одлазе на места „без ковида“, односно она за забаву која ће, како је раније већ било најављено, бити отворена 15. јула.

И из Аустрије стижу слични тонови од како бележе случајеве заражавања делта сојем. Аустријски канцелар Себастиан Курц је био сасвим директан.
"Онима који још нису вакцинисани, мора бити јасно да ће се пре или касније заразити...Не мора држава стајати испод вас и осигуравати уже“, поручио је канцелар.

Не мора држава стајати испод невакцинисаних и осигуравати им уже, поручио је канцелар Аустрије Себастјан Курц.

По оцени наших епидемиолога, нови талас заражених делта сојем у Србију ће стићи пре јесени.

Имунолог и вирусолог др Миланко Шеклер са Ветеринарског института у Краљеву каже за Спутњик да је то логична фаза јер вирус под притиском вакцинисаних особа да би опстао тежи да се промени, па ће на удару бити невакцинисане.

Када имате 50 одсто вакцинисаног становништва, невакцинисани, каже он, постају резервоар вируса који се шири и они ће најпре оболевати, а вакцинисани 30 до 50 пута мање, зависно од човека до човека, његово здравственог стања и имуног статуса.


ЛОГИЧНЕ ПОВЛАСТИЦЕ

По његовом мишљењу, сасвим је логично да вакцинисани имају неке „повластице“.

„Они који нису вакцинисани могу мерама да буду доведени у ситуацију да се вакцинишу и користе исте привилегије, или по сопственом избору могу да остану невакциунисани, али морају да схвате да ће морати чешће да раде контролне тестове да би могли негде да уђу, јер увек постоји опасност да ће унети инфекцију међу дуге људе“, каже наш саговорник и напомиње да то није ништа ново и да се то некада, када није било вакцина, радило много строже.
Градови који нису имали кугу ником нису дали да у њих уђе, подсећа он.

„Карантин је врло успешно користила Дубровачка република тако што 40 дана брод није могао да уђе у луку, а сваки дан лекар из Дубровника би излазио на брод који је у карантину. Сви би морали да стану на брод да их лекар прегледа са даљине од неколико метара и када се увери да су после 40 дана сви на броју и здрави,тек онда је брод могао да уђе у луку“, сликовито је објаснио овај имунолог и вирусолог.

Невакцинисани уносе инфекцију међу дуге људе и не чуди ако немају приступа тамо где имају вакцинисани. У време куге градови у којима је није било никоме нису дали да у њих уђе.

Не ради се ту, каже он, о ускраћивању људских права онима који неће да се вакцинишу, него о здрављу људи, а право на живот је, како истиче, једно од основних људских права.


НАЈЗЛОУПОТРЕБЉЕНИЈИ ТЕРМИН- ЉУДСКА ПРАВА

Он је указао на најсвежији пример организације Егзита, где је одговорност за очување здравља људи на том фестивалу пребачена на организатрора, а он одлучио да може да има публику која је или вакцинисана, или има сертификат о преболованом ковиду, или негативан тест.

Без длаке на језику, Шеклер каже да је термин поштовања људских права најзлоупотребљаванији, јер „било која глупост може да се уведе као нечије право".

Или што би аустријски канцелар Курц рекао, „у либералној демократији људи имају право да поступају неразумно". Али, како је додао, онда не треба од државе да очекују да их спасава.

Шеклер је окарактерисао као суштински недостатак демократије када неко ко није компетентан треба да доноси одлуке које се тичу свих. Да се демократски одлучује да ли је земља равна или округла вероватно би била равна, сликовито објашњава наш саговорник.

Професор Филозофског факултета у Београду, социолог Владимир Вулетић сматра да у садашњој ситуацији, када нас чека нова борба са делта сојем, а због невакцинације једног броја људи још није достигнут колективни имунитет, државе треба да одлуче шта да предузму.


ПРЕУЗИМАЊЕ ОДГОВОРНОСТИ

„Једна могућност је да уведу обавезну вакцинацију што је несумњиво непопуларна мера и то би изазвало реакцију становништва а то ће, претпостављам, мало држава урадити, можда више експеримента ради.“

Са друге стране, ако остане оваква ситуација ништа није урађено и настало би, сматра Вулетић, стање попут оног прошле године, уз огроман притисак на здравствени систем и уз многе економске проблеме.

„Мислим да једна од рационалних и разумних мера јесте то што се дешава у Грчкој, Аустрији, да свако од оних који не желе да се вакцинишу преузме одговорност на себе. Шта ће то конкретно значити видећемо. Негде ће вероватно то подразумевати, ако нисте желели да се вакцинишете да ризик болести и лечење сами плаћате. Верујем да ће код организације јавних догађаја као што су концерти,представе... бити неопходно да покажете сертификат да сте вакцинсиани“, верује Вулетић.


ГДЕ СЕ ИЗГУБИО ОПШТИ ИНТЕРЕС

Вакцинисати се значи водити рачуна и о општем интересу који се у последње време код људи изгубио.
То сматра логичним, као што мисли да ће, на пример, авиокомпаније ако процене да им број путника опада зато што постоји ризик од заражавања, увести неке мере, однсно погодности за вакцинисане.

Ни он не мисли да је у питању кршење људских права оних који неће да се вакцинишу.

„Врло вероватно да ће се као реакција из тог антиваксерског блока на то појавити нека врста аргументацуије о кршењу људских права. Али то није кршење људских права. Једноставно, нико никог не тера да се вакцинише, али све то подразумева да ви сами онда сносите одгвоорност", каже Вулетић.

Људи, како истиче, имају права, али и обавезе, а наша је одговорност да водимо рачуна и о другима.
Престали смо да водимо рачуна о општем интересу, свако гледа своја права. Јесте, твоје је право да се не вакцинишеш, али је и право државе да заштити друге људе и своје инетресе, закључио је Вулетић.




Спутњик


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 14-07-2021

(13-07-2021, 11:18 PM)Шумадрипац Пише:  НОВИ ПРИСТУП: ХОЋЕ ЛИ КОВИД ПРОГЛАСИТИ ЗА - БОЛЕСТ НЕВАКЦИНИСАНИХ

Нови сој ковида, нове мере, а можда и потпуно нови приступ држава решавању глобалног проблема. Улазимо ли у нову фазу борбе са пандемијом где ће ковид постати болест невакцинисаних, а мере се, практично, односити на њих.

КАКО БРЕ "БОЛЕСТ НЕВАКЦИОНИСАНИХ" КАД ЈЕ ПОЛА, И СЛОВИМА ПОЛА, ОДРАСЛЕ ПОПУЛАЦИЈЕ КОЈИ СУ ЗАРАЖЕНИ СА ПОСЛЕДЊИМ СОЈЕМ ВИРУСА...БИЛО ВАКЦИОНИСАНО!

Даклем:

ВАКЦИНЕ ИЗАЗИВАЈУ СОЈЕВЕ!

ВАКЦИНЕ ИЗАЗИВАЈУ СОЈЕВЕ!

ВАКЦИНЕ ИЗАЗИВАЈУ СОЈЕВЕ!

https://www.theepochtimes.com/half-of-adults-infected-in-latest-covid-19-outbreak-were-fully-vaccinated-israeli-officials_3874223.html

Па последично:

КОРОНА ЈЕ БОЛЕШТИНА ВАКЦИОНИСАНИХ!

КОРОНА ЈЕ БОЛЕШТИНА ВАКЦИОНИСАНИХ!

КОРОНА ЈЕ БОЛЕШТИНА ВАКЦИОНИСАНИХ!

Паметном доста!

СРЕЋАН ПРАЗНИК СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан...шта'ш....

EX ORIENTE LUX!




RE: Корона-вирус - Vlad Alekš - 14-07-2021

(13-07-2021, 11:18 PM)Шумадинац Пише:  По оцени наших епидемиолога, нови талас заражених делта сојем у Србију ће стићи пре јесени.

„Они који нису вакцинисани могу мерама да буду доведени у ситуацију да се вакцинишу и користе исте привилегије, или по сопственом избору могу да остану невакциунисани, али морају да схвате да ће морати чешће да раде контролне тестове да би могли негде да уђу, јер увек постоји опасност да ће унети инфекцију међу дуге људе“, каже наш саговорник и напомиње да то није ништа ново и да се то некада, када није било вакцина, радило много строже.
Градови који нису имали кугу ником нису дали да у њих уђе, подсећа он.

„Карантин је врло успешно користила Дубровачка република тако што 40 дана брод није могао да уђе у луку, а сваки дан лекар из Дубровника би излазио на брод који је у карантину. Сви би морали да стану на брод да их лекар прегледа са даљине од неколико метара и када се увери да су после 40 дана сви на броју и здрави,тек онда је брод могао да уђе у луку“, сликовито је објаснио овај имунолог и вирусолог.

Невакцинисани уносе инфекцију међу дуге људе и не чуди ако немају приступа тамо где имају вакцинисани. У време куге градови у којима је није било никоме нису дали да у њих уђе.

Питања за све форумаше:
Нисам испратио баш све ове гебелсовске будалаштине. Сећам се да је био Британски сој, па су онда били Јужноафрички, Бразилски и Индијски. Сада спомињу делта сој. Да ли то значи да су одустали од географских одредница по именима држава, а прешли на грчки алфабет? Да ли су већ били алфа, бета и гама сојеви? Ако нису, откуд баш делта сој?
Овај ветеринар и ималац Видовданске медаље спомиње Дубровник, карантин и кугу. Да ли је корона постала једина заразна болест на свету која је опасна? Да ли се путници тестирају на још неке болести или само на корону? Да ли мигранти који већ 6 година долазе у милионским бројевима могу да нам пренесу неку другу болест осим короне? Видим ових дана да је много Индуса дошло у Србију. Да ли у Индији постоје још неке болести осим короне?


RE: Корона-вирус - Ђорђе - 14-07-2021

Нешто нам је Партија побеснела, кажу, брзо смо изгубили лидерство по броју вакцинисаних. Баја