Погледи форум
Корона-вирус - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Друштво (https://www.pogledi.rs/forum/forum-5.html)
+--- Форум: Политика (https://www.pogledi.rs/forum/forum-6.html)
+--- Тема: Корона-вирус (/thread-4292.html)



RE: Корона-вирус - херцеговац - 31-03-2020

Зна он...


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 31-03-2020

(31-03-2020, 08:19 PM)Краљ ће се вратити Пише:  
(31-03-2020, 08:07 PM)Mekenzi Пише:  Ко преузима улогу врховног комаданта ако нам председник пандркне за време вандредног стања??

Боље да не знаш. Јок

Пааа....онако "ни там'ни вам', тј. "златна средина", што'но рече Шумадрипац, илевенуалац овдашњи....ми типујемо да на чело Државе дође Крмнад Чварак (из партизанске породице), и туна имамо подршку постављача питања!

Паметном ОЈСАААА!

Хармоника


RE: Корона-вирус - смедерево - 31-03-2020

(31-03-2020, 08:17 PM)Бенито Пише:  
(31-03-2020, 08:07 PM)Mekenzi Пише:  Ко преузима улогу врховног комаданта ако нам председник пандркне за време вандредног стања??
Маја Гојковић, чукунунука Баба Вишње. Smile

Зар не преузима она лезбача?Rolleyes


RE: Корона-вирус - Ђорђе - 01-04-2020

Не не, председник Народне скупштине. Парадокса ли...


RE: Корона-вирус - Бенито - 01-04-2020

Па, код Вучића може све.
Ако је по Уставу, онда председник скупштине. Што је и логично. Чак председник владе није ни на трећем месту, већ би то требало да буде председник Уставног суда.


RE: Корона-вирус - Шумадинац - 01-04-2020

.
ВИРУС НЕ ОСТАЈЕ У ВАЗДУХУ, НА ХЛЕБУ, ВОЋУ, ПОВРЋУ ....


Пошто ширење вируса Ковид-19 у Немачкој води до одређеног нивоа неизвесности међу грађанима, Центар за вирусологију из Бона саопштио је грађанима прве резултате истраживања овог вируса, како би могли најбоље да процене ситуацију.

Истраживањем које су спровели лекари из овог Центра открило се да коронавирус не остаје у ваздуху, значи да се не може удахнути, не остаје на воћу, поврћу, хлебу, али да је главни пут преношења инфекција капљицама. То се може догодити директним контактом са особом, а често и преко руку, тако што особе после контакта са зараженим додирују нос, лице.

На површинама попут пластике, метала остаје најдуже три сата јер се суши, док у води остаје дуже. Како се наводи, коронавирус се дуго задржава у wц шољи, лавабоу, кухињи, односно на свим влажним површинама јер му влага продужава век. Оно што би грађани требало да знају јесте да остаје и на одећи, али дефинитивно није забележен ниједан случај заразе преко одеће, а ови стручњаци чак и искључују такву могућност. Једини доказани начин преноса је директни контакт са зараженом особом.

Ношење маски и рукавица је индивидуална ствар, али ни за то нема потребе, уколико се држи довољан размак и ако редовно по доласку кући перемо руке.

Истраживачи наводе да особе које пате од акутне респираторне инфекције, а морају да се крећу у јавном простору, требало би да носе маске за лице (хируршке), јер би то било корисно за смањење ризика од инфекције других људи капљицама које настају приликом кашљања или кијања, па да би се спречило ширење заразе, овим особама се препоручује ношење маски.

Такође, саветују да је битно да маска правилно покрије нос и грло, да када се маска „покваси“ или дође до излучивања било какве течности, капљица, да се треба обавезно заменити, а док се носи да се не треба додатно намештати.

С друге стране, наводе, нема довољно доказа да ношење маски значајно смањује ризик од инфекције здраве особе која је носи. Према Светској здравственој организацији, ношење маске у ситуацијама када се то не препоручује може створити лажни осећај сигурности, што може занемарити мере централне хигијене, као што је добра хигијена руку.

Као и код грипа и других акутних респираторних инфекција, наводе стручњаци, треба држати дистанцу око један до два метра од других људи код којих препознајете да имају симптоме кијавице или кашља, као и да су ове мере препоручљиве свуда и у било које време.



Извор: UKBnewsroom.de
.


RE: Корона-вирус - ЛукаЛоко - 01-04-2020

Коста,
Та болница „Val de Grace“, да ли није она из филма Лука Бесона „Lucy“? Она болница где Скарлет Џохансон иде како би откупила ону нову врсту дроге коју мафијаши шверцују са Далеког Истока?
Такву модерну болницу затворили?

Ових дана вратило ми се на памет нешто што су причали у једном старом документарцу о смрти Ромела, када су га натерали на самоубиство.
Интервјуирали су оног лекара који је извршио преглед над мртвим Ромеловим телом. Новинар га је питао зашто је у реферату написао да је славни генерал умро од „престанка срчаног деловања“, а не да је умро од отрова? Тај немачки лекар после толико година од догађаја као да се оправдавао, казао је отприлике: „Знате какве су то биле године... Додуше ја нисам слагао. Заиста сви умиру када срце престаје да ради. Да ли ико може то негирати?“
Можда и данданас немачки лекари тако размишљају.

(30-03-2020, 11:06 PM)Бенито Пише:  Ово може само да се протумачи као шаљив коментар.
Па ја мислим, то је само мој утисак наравно, да ви због комунизма превише идеализујете Запад.
Свакако, тај вирус ће некако показати које су земље најуредније.


RE: Корона-вирус - Милослав Самарџић - 01-04-2020

(01-04-2020, 03:39 PM)ЛукаЛоко Пише:  Коста,
Та болница „Val de Grace“, да ли није она из филма Лука Бесона „Lucy“? Она болница где Скарлет Џохансон иде како би откупила ону нову врсту дроге коју мафијаши шверцују са Далеког Истока?
Такву модерну болницу затворили?

Ових дана вратило ми се на памет нешто што су причали у једном старом документарцу о смрти Ромела, када су га натерали на самоубиство.
Интервјуирали су оног лекара који је извршио преглед над мртвим Ромеловим телом. Новинар га је питао зашто је у реферату написао да је славни генерал умро од „престанка срчаног деловања“, а не да је умро од отрова? Тај немачки лекар после толико година од догађаја као да се оправдавао, казао је отприлике: „Знате какве су то биле године... Додуше ја нисам слагао. Заиста сви умиру када срце престаје да ради. Да ли ико може то негирати?“
Можда и данданас немачки лекари тако размишљају.

(30-03-2020, 11:06 PM)Бенито Пише:  Ово може само да се протумачи као шаљив коментар.
Па ја мислим, то је само мој утисак наравно, да ви због комунизма превише идеализујете Запад.
Свакако, тај вирус ће некако показати које су земље најуредније.

Лука, Да ли је ово тачно:
До сада је ове године у Италији умрло 168.706 људи (168.706 Morti quest'anno - https://www.italiaora.org/?fbclid=IwAR2qEu8gD9cijNhBP4xLYZzocN_46stz7ZOhiMifpvAgvRLV7XkBKg14L1A).
У истом периоду прошле године је умрло 185.967 (http://http://demo.istat.it/bilmens2019gen/index.html?fbclid=IwAR2bqeaoaBBC66vYYlilcZjBqBVnLUffoEswsYSoKjFMTy1z9pB-8TWw4ag). Линкови су званични подаци италијанске државне службе за статистику.


RE: Корона-вирус - ХраброСрце - 01-04-2020

Е то се и ја питам... Управо поставио слику на другој теми са овим подацима.


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 02-04-2020

(01-04-2020, 03:39 PM)ЛукаЛоко Пише:  Па ја мислим, то је само мој утисак наравно, да ви због комунизма превише идеализујете Запад.

Каки бре "твој утисак"....ТО ЈЕ БРЕ БОЛЕС' КО ВИРУС КОРОНА ВЕЋИНЕ НА ОВОМ ФОРУМУ!

Ну шта'ш...једини лек туна је да се СВИ, СВИ, СВИ....депортују 'вамо на неких пе'шес'нес'година к'о сви ДОЂОШИ, фамилије, рођаци и комшије Крмнада Чварка (из партизанске породице) и нашег Кизе, па би онда ваљда поверовали шта диване Др. Срђа Трифковић, Александар Павић, Јован-Џон Боснић, Стефан Каргановић и ини....па и наша маленкост, који смо још најобјективнији кад се прича о Гњилежном Западу!

Паметном доста!

Тужан


RE: Корона-вирус - Бенито - 02-04-2020

Нисам хтео да одговарам Луки, да не би оптерећивао тему. Али, када се већ дијаспора сагласила, онда ћемо да прозборимо коју о овом проблему, званом:" Еј, комшија, дабогда Ти цркла крава."
Не спорим да вечито утицајна "другосрбијанска" елита ствара утисак да Срби идеализују Запад, због својих познатих и давно објашњених интереса. Не спорим ни да имају утицај на домаће јавно мњење у том смислу, зато што имају огроман утицај у масовним медијима. То је међу нашом данашњом дијаспором створило стереотип да Срби некритички прихватају све што долази са Запада. Тиме се минимизира одговорност владара у Србији и свих њихових непочинстава.
Од малена имам додир са "нашим људима далеко од родне груде". Нема генерације српске емиграције са којом нисам имао близак или рођачки однос. Од тзв "политичке емиграције", а у ствари бегунаца од лудог комунистичког режима, па преко оних који су из брозоморије побегли између 1948 и 1966, па оних који су званично истерани из земље од 1966, оних који су побегли од ратова деведесетих, до оних који ни после 2000 нису дочекали да падне титоизам у Србији, па су морали побећи на Запад.... Осим оних првих, који су се школовали у Краљевини Југославији, сви ови касније су ми дробили о катастрофалном Западу, о страшним режиму "где мора да се ради", о корумпираним политичарима и слично. На прсте једне руке могу да набројим оне који су се вратили пре него што су се пензионисали.
Једном речју, невероватно је да ни после пола века живота на Западу, наши Срби нису схватили да нису отишли у туђу земљу да тамо дижу револуцију и мењају режиме. Поготово у англосаксонском свету, који владају целим светом, а не само својим земљама.
При томе, они не показују ни најмању емпатију према својим сународницима и рођацима у матичној земљи који грцају под потомцима титоиста.Причати о томе да су сви политичари лопови је као причати детету да је свака лопта округла. То је вређање интелигенције.
Наша дијаспора, готово акламативно, сматра да су Срби у Србији недотавни и да треба да живе као бравови, да би они задржали било какав утицај у отаџбини. Тиме испуњавају агенду Јосипа Броза, због чега их је и истерао из земље, да шаљу новац фамилији у земљи, која нема од чега да живи у "златном добу" ЈБТ, СМ и АВ. Тиме су сами себи створили слику елите која, када већ шаље новац, треба и да држи предавање тој глупој сиротињи која ништа не зна.
Због тога је данашњој српској дијаспори јако важно да нама овде објасни како су сви политичари лопови, а да нама овде уопште није тако лоше.
Треба ли да наводим лоповлуке српских политичара изниклих из брозовог шињела? О таквим лоповлуцима политичари са Запада могу само да сањају.


RE: Корона-вирус - ЈВуО-КГ - 02-04-2020

(02-04-2020, 12:18 PM)Бенито Пише:  Осим оних првих, који су се школовали у Краљевини Југославији, сви ови касније су ми дробили о катастрофалном Западу, о страшним режиму "где мора да се ради", о корумпираним политичарима и слично.

Ово потписујем јер имам исте такве у родбини и међу пријатељима.Све ово што је написано је тачно.Испаде као да су добровољно отишли да истрпе терор запада и не знам чега још.Имам два примеракоји одударају од ових осталих, један је мој покојни деда ујак који је из Југославије изашао 1957. године држећи се за воз одоздо и тако стигао до Француске.И други пример је моја рођена тетка,емигрирала у Канаду крајем шездесетих.Такође једна од две особе која ми није трубила о пропалом западу са кога се не враћа и која ме чак називала и глупим јер не идем код ње у Канаду да населим трајно.Заборавио сам и стрица из Америке који ме је исто позивао хиљаду пута и који ми није причао о пропалој Америци.Стари републиканац.Значи од стотина,можда и хиљада које познајем на западу,њих троје ми није причало о пропасти истог.

П.С.Код Јеремије нисам приметио да се жали на запад и тај систем,бар онај у Данској,како је сам рекао вратио се "кад му је досадило да гледа пиргаве швабе".Ако грешим нека ме исправи.


RE: Корона-вирус - Шумадинац - 02-04-2020

(02-04-2020, 12:18 PM)Бенито Пише:  Нисам хтео да одговарам Луки, да не би оптерећивао тему. Али, када се већ дијаспора сагласила, онда ћемо да прозборимо коју о овом проблему, званом:" Еј, комшија, дабогда Ти цркла крава."
Не спорим да вечито утицајна "другосрбијанска" елита ствара утисак да Срби идеализују Запад, због својих познатих и давно објашњених интереса. Не спорим ни да имају утицај на домаће јавно мњење у том смислу, зато што имају огроман утицај у масовним медијима. То је међу нашом данашњом дијаспором створило стереотип да Срби некритички прихватају све што долази са Запада. Тиме се минимизира одговорност владара у Србији и свих њихових непочинстава.
Од малена имам додир са "нашим људима далеко од родне груде". Нема генерације српске емиграције са којом нисам имао близак или рођачки однос. Од тзв "политичке емиграције", а у ствари бегунаца од лудог комунистичког режима, па преко оних који су из брозоморије побегли између 1948 и 1966, па оних који су званично истерани из земље од 1966, оних који су побегли од ратова деведесетих, до оних који ни после 2000 нису дочекали да падне титоизам у Србији, па су морали побећи на Запад.... Осим оних првих, који су се школовали у Краљевини Југославији, сви ови касније су ми дробили о катастрофалном Западу, о страшним режиму "где мора да се ради", о корумпираним политичарима и слично. На прсте једне руке могу да набројим оне који су се вратили пре него што су се пензионисали.
Једном речју, невероватно је да ни после пола века живота на Западу, наши Срби нису схватили да нису отишли у туђу земљу да тамо дижу револуцију и мењају режиме. Поготово у англосаксонском свету, који владају целим светом, а не само својим земљама.
При томе, они не показују ни најмању емпатију према својим сународницима и рођацима у матичној земљи који грцају под потомцима титоиста.Причати о томе да су сви политичари лопови је као причати детету да је свака лопта округла. То је вређање интелигенције.
Наша дијаспора, готово акламативно, сматра да су Срби у Србији недотавни и да треба да живе као бравови, да би они задржали било какав утицај у отаџбини. Тиме испуњавају агенду Јосипа Броза, због чега их је и истерао из земље, да шаљу новац фамилији у земљи, која нема од чега да живи у "златном добу" ЈБТ, СМ и АВ. Тиме су сами себи створили слику елите која, када већ шаље новац, треба и да држи предавање тој глупој сиротињи која ништа не зна.
Због тога је данашњој српској дијаспори јако важно да нама овде објасни како су сви политичари лопови, а да нама овде уопште није тако лоше.
Треба ли да наводим лоповлуке српских политичара изниклих из брозовог шињела? О таквим лоповлуцима политичари са Запада могу само да сањају.

Потписујемо сваку реч! Поводом тога погледати тему од пре пар година...... http://www.pogledi.rs/forum/Thread-ne-svestno-robovanje-emigracije-komunistima
.


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 02-04-2020

(02-04-2020, 12:18 PM)Бенито Пише:  Од малена имам додир са "нашим људима далеко од родне груде". Нема генерације српске емиграције са којом нисам имао близак или рођачки однос. Од тзв "политичке емиграције", а у ствари бегунаца од лудог комунистичког режима, па преко оних који су из брозоморије побегли између 1948 и 1966, па оних који су званично истерани из земље од 1966, оних који су побегли од ратова деведесетих, до оних који ни после 2000 нису дочекали да падне титоизам у Србији, па су морали побећи на Запад.... Осим оних првих, који су се школовали у Краљевини Југославији, сви ови касније су ми дробили о катастрофалном Западу, о страшним режиму "где мора да се ради", о корумпираним политичарима и слично.

Хммм....прилично поједностављено за интелект који (предпостављамо) поседује Гос'н Бенито!

Ми даклем, спадајући у групу онијех "који су званично истерани из земље од 1966", тј. у групу "пасошара" како нас је стара емиграција с'правом прозвала, прва сазнања из прве руке о ПРАВОЈ структури и природи Гњилежног Запада добили смо баш од доброг броја оних првих који су се школовали у Краљевини Југославији, и то не од било кога но од Др. Слободана Драшковића лично, (да не давимо сад са другима) то је онај чијег брата Милорада с'поштовањем помиње и Гос'н Самарџића, ну Слободан се некако прећуткује...шта'ш...

Ми даклем, о ситувацији у Аустрији или Њемачкој, кроз које смо само протрчали својевремено, па ни о Француској или Швајцарској, ђе смо и радуцкали...нијесмо стручни да говоримо јербо то што ви зовете капитализам није неки монолит но се тај систем слободне тржишне привреде разликује у веома битним детаљима од случаја до случаја!

Међутим!

Ми сматрамо да смо у стању да ОБЈЕКТИВНО прикажемо неки пресек ситуације ође у Северној Америци после 45 година битисања, то јест остављајући по страни црно-бели стереотип комунизам-капитализам, јер ође скоро нико не може ДУБИНСКИ да дефинише ни један ни други од оба материјалистичка система!

Даклем кад смо ми 'вамо убјежали из губерније Јосипове наивно смо поверовали да смо се са бацањем СФР Шугословенског пасоша на ђубриште историје заувек курталисали комуно-сатанизма и чврсто закорачили у свијетлу будућност "слободног света"!

Међутим 'оћееееш....!

Наша преписка и каснији контакти са (између осталих) Др. Слободаном Драшковићем (нек'погледа ко не зна ко је то), за нас то бејаше хладан туш јербо нас је исти Др. Слободан Драшковић, после свог уобичајеног поздрава "Помоз'Бог", без имало околишења 'ладно обавестио да седиште и "вучја јама" комуно-сатанизма није у Москви но у Вашингтону!

Ми тада нијесмо у то веровали ама уверисмо се, уверисмо се....

Ред је дакле да се и србска наива припреми и једном схвати ову болну истину јер....

ИСТИНА ЈЕ К'О ДОБРА СТАРА РАКИЈА, КАД ЈЕ КОНЗУМИРАШ-ЖЕЖЕ!

Прошло је много канадских зима од тада ама данас цео свет види да, као резултат закулисног деловања речене "вучије јаме" илити "дубоке државе", Чемерика дефинитивно пред лицем васцелог човечанства бестидно и одлучно скреће улево, а отале до "лијевог скретања" само је један корак!

Кисел Леви Мордекај (право име Карла Маркса, сина чифутског рабаја) на великом броју факултета у Чемерици и диљем Гњилежног Запада се предаје као "озбиљан мислилац" док су нами својевремено у СФР Шугославији од те "озбиљности" отпадале уши.

Такође и ођекаре....врхунски илевенуалац овог форума Шумадрипац, који чак носи и еполете неког пуковника 'еботе Кидање, цитира његове мисли!

Реченог Леви-Мордекаја су само ликови попут "Газда Живка" во времја оно и Великог Војвода Шешеља после рата, могли смирено да проучавају, нико од полудивљих и полуписмених комуно-статаниста Јосипових та писанија није схватао иако их је бубао напамет к'о читање телефонског именика!

Познавали смо својевремено у Бео'раду само једног типа који је претендовао на титулу "правог" Марксисте иако није био члан Сав'за, ма испоставило се касније да је исти био луд!

Међутим!

ДАНАС СЕ У ЧЕМЕРИЦИ ЈАВНО ПРОГНОЗИРА ДА, ИАКО ЈЕ МАЛО ВЕРОВАТНО ДА ЋЕ 2020-Е И 2024-Е ПОБЕДИТИ НЕКО КО ЈЕ ЛЕВЉЕ ОД ЧАЂА ОБАМЕ, ИПАК ЦРВЕНИ КМЕРИ ДОЋИ НАВЛАС' АКО ИМ СЕ ПОСРЕЋИ ПА УРУШЕ БАТА ДОНАЛДА!

Ко се томе надао у нашој Краљевини рецимо '38-е, или у Царској Русији неке 1915-е, па ипак....

Рецимо недавна је анкета агенције Gallup показала да 57 одсто демонократа у Чемерици има позитиван однос према социјализму а да је и међу републиканцима које "вучја јама" држи на концима, тај проценат већ премашио 16 одсто...

Међу социјалистима је млађана Александрија Окасио-Кортез, латино-дама која носи презиме освајача Мексика, у јуну на прелиминарним изборима Домонократске странке победила ветерана Џоа Кроулија па ће вероватно ући и у Конгрес САД!

Исти успех је постигла и глумица из серије „Секс и град“ Синтија Никсон која је кандидат за гуверенра државе Џујорк, а себе назива "демонократском социјалисткињом"!

У издању Vox појавио се чланак Меган Деј који се може сматрати "манифестом демонократског социјализма" где су „демократе новог курса“ назване само политичким сапутницима, а за прави циљ је проглашено – „свргавање капиталистичког поретка“!

ЗВУЧИ НЕШТА ПОЗНАТО, ЗАР НЕ?

Из месеца у месец се повећава тираж и посећеност сајта социјалистичког листа „Јакобинац“ (Jacobin)...ОПА БАТО!

Туна пише и Кортезова, Меган Деј и остали прикривени или отворени комуно-сатанисти а интервју њиховом листу дао је и лидер британских лабуриста Џереми Корбин!

Засад "демонократски социјалисти" још увек благо кувају жабу па наглашавају да не желе да у САД реализују „совјетски пројекат“, али „Јакобинац“ попут нашег Шумадрипца (Јакобинац-Шумадрипац...хммм) често цитира и Кисела Леви-Мордекаја (Маркса) и ружну грбаву чифутку Розу Луксембург, па чак и Друга Мао Це Тунга!

Како је кренуло очекујемо и цитат великих мисли Јоже Амброза, као оно кад, приликом неке поплаве, показујући ручицом у белој рукавици каже: "Овдје треба ојачати насип"!

Успон такозваних "демократских социјалиста" и ширење социјалистичких, па и чисто комуно-сатанистичких расположења у Сједињеним Државама, су последњних дана тема о којој се много разговара, поготово међу присталицама Демонократске странке а о болесним педофилима и људождерима у њеном врху да и не говоримо.

Популаризацији бренда социјализма умногоме је својом председничком кампањом допринео и комуњара Берни Сандерс, чији рођени брат делује...где?

Па у Лондону где је целог живота деловао, писао, роварио и на крају липс'о и Кисел Леви-Мордекај звани Карл Маркс!

Данас пољски чива Берни Сандерс има много присталица, а неки су радикалније оријентисани и од њега самог па сада Александрија Кортез заједно са Сандерсом путује по САД, подржава леве кандидате-демонократе за Конгрес, даје интервјуе и наступа на митинзима.

Медији, нарочито "фејк њуз" из "вучје јаме" је прате у стопу.

Међутим!

Сад је за номинацију Демонократа чиву Сандерса победио Бајден, исти онај због кога је у NOVOSRBU спроведена дивљачка, чисто комуно-сатанистичка хајка на Владику Артемија, човек који не само да ће ускоро у ченгеле због малверзација са сином у тзв. "украјини", него и излапели старац који с'муком може да састави једну просто-проширену реченицу, а уз све то и познат што млого воле па воле, да опипа младо! Ужас човече...

Није дакле изненађујуће што је неко са левим погледима победио у држави Џујорк где је одлучивало неколико хиљада гласова, али о много чему говори медијска подршка коју Александрија Кортез има.

Социјализам је, све у свему, у САД постао легитимна тема – тема за широку јавну дискусију.

ТАКО ТО УВЕК ПОЧИЊЕ!

Неки либерални, читај "црвенкасти", политичари и експерти већ су пожурили да објаве да идеје са којима мис Александрија Кортез наступа нису ништа друга до савремена интепретација Рузвелтовог такозваног „њу дила".

Међутим!

И сењорита Кортез и њена партија – Демократски социјалисти Америке (DSA)– већ је на сав глас објавили да њих "не задовољавају класичне либерално-прогресистичке идеје и ставови".

Све са чиме Александрија Кортез наступа названо је добрим и међу-етапним „на путу ка градњи новог друштва“, (И ОВО ЈЕ ПОЗНАТО, А?) а она се залаже за бесплатно здравство за све, бесплатно висок образовање и право на рад и „стамбени простор“.

Кидање

Разуме се, она понавља и стандардне захтеве Демонократске странке – борба против глобалних климатских промена, заштита права жена и сексуалних мањина ЛГТБШКЉ итд....

ПА ЗАР СЕ И ПРВИ ЈУДЕО-БОЉШЕВИЦИ ПОСЛЕ ОКТОБАРСКЕ РЕВОЛУЦИЈЕ НИСУ ЗАЛАГАЛИ ЗА СЛОБОДНУ ЉУБАВ, ИШЛИ ГОЛИ УЛИЦАМА....итд., (све до Страшног Брке, кога наравно сад бљују а Кисела и сифилистичара Уљанова величају!)

DSA је прилично малобројна организација. Има само 14.000 чланова...АМА СВОЈЕВРЕМЕНО НИ ЈУДЕО-БОЉШЕВИКА НИЈЕ БИЛО ВИШЕ!

Рекосмо горе, университетски кампуси у Чемерици одавно су лево оријентисани, али су се током две последње године додатно радикализовали па сада на многим факултетима у САД већ предају Кисела Леви Маркса који се не представља као „творац туђе идеологије“, него као сасвим "респектабилан мислилац".....ахем....

Не може се прогнозирати колико ће се после новембарских међуизбора у Представничком дому појавити конгресмена-социјалиста. Независно од тога, оно што је за Америку ултралево – у Демонократској странци полако постаје "мејнстрим".

Међу њима се се већ осуђују и Оци Оснивачи Сједињених Држава, а на имигранте се гледа као на средство да се „отме власт од белаца који су се заглибили у капитализму“.

Какву спољну политику нуде амерички социјалисти?

Александрија Кортез отворено тражи смањивање војног буџета (што је добро за нас Србе-шаку сиромаха) и преусмеравање ослобођених средстава у социјалне програме. Притом говори:

„Ми себе сматрамо ослободиоцима, али нас свет све више доживљава као агресоре и освајаче“.

ПА ЈА....СВЕТ НЕ ЗАБОРАВЉА ДА ЈЕ ПРВИ ГЛОБАЛИЗАМ БИО ЈУДЕО-БОЉШЕВИЗАМ, ИНАЧЕ ФИНАСИРАН ИЗ "ВУЧИЈЕ ЈАМЕ" СА ВОЛ-СТРИТА!

Узгред, банке са Вол-Стрита која је својевремено финансирале јудео-бољшевички преврат у Светој Русији Романова носила је позната имена:

МОРГАН, ЛЕМАН БРАДЕРС, Јакуб...ШИФ!

Човек који је до јуче водио кампању за 'импичмент' Бата Доналда зове се

Ш И Ф....

Шта'ш....историја само затвара круг!

Међутим!

Нову левицу у Чемерици не би требало пребрзо проглашавати за пацифисте....оно јес', критикују америчко ратовање у Ираку и Либији, али чим се дође до Русије – нису спремни да понове ни све што је говорио чађо Хусо Обама.

Пољски чива Берни Сандерс је осудио Трампов сусрет у Хелсинкију са Владимиром Путином којег је назвао „ауторитарним лидером“, а Русију „најагресивнијом силом“ и затражио је и пооштравање санкција против Москве!

Сви амерички социјалисти, па и чива Ноам Чомски, су убеђени интернационалисти који немају ниакав респект према националним интересима САД јер сматрају да социјализам (читај: комуно-сатанизам) мора победити у целом свету, бајаги "ако је икако могуће – на демократски начин".

КАКО ОНО БЕШЕ: ЧЕМЕРИКА И ЕНГЛЕСКА БИЋЕ ЗЕМЉА ПРОЛЕТЕРСКА!

А ако то не буде могуће?

О томе програм америчких социјалиста ништа не говори ама нами се чини да би следећи корак био оно:

ДРУГАР'ЦЕ КОРТЕЗ ПОСАД'ТЕ ЦВИЈЕЋЕ,
ЂЕ СЕ ВОЈСКА ДРУГ БЕРНИЈЕ КРИЈЕЋЕ!


С'обзиром да је пољски чива Сандерс после Хелсинкија санкције назвао "допустивим инструментом међународне политике", то би могло да значи да би могле да буду коришћене и за присиљавање земаља да граде социјализам, па, шпто да не, и комуно-сатанизам кад се жаба добро прокува!

НЕ ЗАБОРАВИМО....И ЈОСИП БРОЗ ЈЕ СВОЈЕВРЕМЕНО БИО ПРЕДСЕДНИК ВЛАДЕ ЊЕГОВОГ ВЕЛИЧАНСТВА КРАЉА!

Паметном доста!

И да закључимо:

БОЖЕ ОСНАЖИ ДЕСНИЦУ БРАТ ДОНАЛДА, КОЈИ НАЖАЛОСТ НЕ РАСПОЛАЖЕ НИ ПРИБЛИЖНО ОНИМ ПОЛУГАМА ВЛАСТИ КОЈЕ ЈЕ ПОСЕДОВАО СТРАШНИ БРКА, ЈЕР АКО СЕ НЕ ЗАУСТАВИ КОМУНО-САТАНИЗАМ У ЧЕМЕРИЦИ ЕТО СВЕТУ НОВОГ РАТА А НАШЕ ЈЕ ВЕЋ ПРОШЛО!

ОЈ ДОНАЛДЕ ЛИЦЕ ТИ ЈЕ БИЈЕЛО
(Ово је нарочито важно),
КРИШОМ НОСИШ ЧЕТНИЧКО ОДИЈЕЛО!

Ну чини се да само одијело не да буде довољно!

Узгред...па и на овом форуму промотер мисли Кисела Леви-Мордекаја Шумадрипац такође посвећује целу тему салонском комунцу који се одазива на ЈОВНО Бакић, па исти Шумадрипац глуми неког челик-Четника а овамо се залаже за "ЗЛАТНУ СРЕДИНУ"....засада!

Међутим!

Кукавни лик не схвата, чак ни данас за време Часног Поста и долазећег Васкрса, да тамо где сви идемо НЕМА СРЕДИНЕ но или ћеш стати О ДЕСНУЈУ ОТЦА или...нигде!

Паметном доста!