Погледи форум
Корона-вирус - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Друштво (https://www.pogledi.rs/forum/forum-5.html)
+--- Форум: Политика (https://www.pogledi.rs/forum/forum-6.html)
+--- Тема: Корона-вирус (/thread-4292.html)



RE: Корона-вирус - херцеговац - 13-03-2020

Шта то чујем? Да си код Вучића на казану?


RE: Корона-вирус - Јеремија - 13-03-2020

(13-03-2020, 04:49 PM)Шумадинац Пише:  Обрисао сам ти тему где рекламираш "зону сумрака" прилично одвратним текстом и фотографијом.

Све што је везано за такве "пророке" а буде пласирано на теми која нема благе везе са овом ође, биће без објашњења брисано!

корекцију извршио Јеремија



RE: Корона-вирус - Шумадинац - 13-03-2020

(13-03-2020, 05:53 PM)Јеремија Пише:  
(13-03-2020, 04:49 PM)Шумадинац Пише:  Обрисао сам ти тему где рекламираш "зону сумрака" прилично одвратним текстом и фотографијом.

Све што је везано за такве "пророке" а буде пласирано на теми која нема благе везе са овом ође, биће без објашњења брисано!

корекцију извршио Јеремија

Добро бре Војводо Јеремија, реко' мало да се нашалимо. Јок


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 13-03-2020

(13-03-2020, 05:57 PM)Шумадинац Пише:  
(13-03-2020, 05:53 PM)Јеремија Пише:  
(13-03-2020, 04:49 PM)Шумадинац Пише:  Обрисао сам ти тему где рекламираш "зону сумрака" прилично одвратним текстом и фотографијом.

Све што је везано за такве "пророке" а буде пласирано на теми која нема благе везе са овом ође, биће без објашњења брисано!

корекцију извршио Јеремија

Добро бре Војводо Јеремија, реко' мало да се нашалимо. Јок


Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц

Кидање

Себи убраду:

Ја....Брат Јеремија подцењује способности и смисао за хумор и шегу-ба...нашег Шумадрипца...ну мало већи проблем је што тај УОПШТЕ НЕ ЧИТА ЧЛАНКЕ КОЈЕ КОПИ-ПАСТУЈЕ НИТ'ГЛЕДА ВИДЕО-ПРИЛОГЕ СА КОЈИМА УБИ ПО ФОРУМУ!

Ево рецимо неки дан...објавио видео где Бошко цитира ону да "мали србски чамац ваља везати за велики руски брод"....Кидање

Ђе Шумадрипцу да се деси да то објави сем ако...наравно, није претходно ни одгледао!

Кидање

Или ово са његовим фамозним потписом испод сваког прилога...ОД МЕЛЕОНА РУСА, ПОКОЈНИХ И ЖИВИХ, ОН НАШАО ДА ЦИТИРА БАШ ТОГ РУСКОГ ФОЛКСДОЈЧЕРА КОЈИ ЈЕ ПРЕТРЧАО КОД СВОЈИХ, (КРВ НИЈЕ ВОДА), СТАО ПОД КУКАСТИ КРСТ И ВОЈЕВАО ПОД КОМАНДОМ ЊЕМАЦА, ИЗМЕЂУ ОСТАЛИХ И.... ПРОТИВ СРБСКИХ ЧЕТНИКА....наравно, није претходно прочитао ко је био тај VON DAVATZ и....

У П Р С К А О !!!

Јер...."Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот", ПА ТО ЈЕ ВЕЋ СТО ГОДИНА ОПШТЕ МЕСТО...ОСИМ СРБСКИХ ПАТРИОТА то су говорили и говоре и викали и урлали и тзв. "хрвати", УСТАШЕ, и разни Туркомани, Черкези, Чечени, па и припадници СС ХАНЏАР И СКЕНДЕР-БЕГ ДИВИЗИЈЕ, а данас масовно и сви педери, лезбаче, транџе и најбољи конгресмени које новац може да купи на Гњилежном Западу...што не значи да би ово мало Срба-шака сиромаха, сад на националним форумима требало да се солидаришу са истима и да урлају "Хајл Хитлер", "За дом-спрем'" и "Алаху акбар", А ТО ШУМАДРИПАЦ УПРАВО ПРЕДЛАЖЕ СА СВОЈИМ ПОТПИСОМ ИСПОД СВАКОГ СВОГ ПРИЛОГА!

Једом речи...ДИЛЕЈА га упрска тотално!

Међутим!

Њему грех ГОРДОСТИ сад не дозваољава да заиште опроштај и једноставно промени потпис тако да смо ми у поверењу дошли до несрећног развоја догађаја после још несрећнијег УПРСКАВАЊА нашег врлог пријатеља.

Наиме једне дивне вечери исто тако дивни форумски ДИЛЕЈА, седео је у фотељи и куцкао по тастатури пијуцкајући раки'цу и гледао истовремено на екран да не пропусти најновије што веле ЈОВНО Бакић и Трифуновићи и...случајно натрчао на цитат тог Руса, одмах то копи-пастовао као свој лични потпис и осећао се на врхунцу среће.

Кад одједном... У приповеткама се често среће ово „кад одједном“. Писци имају право: живот је тако пун изненађења!

Одједном му се лице намршти, очи се упола склопише, дисање се заустави...угледа прву реакцију на свој потпис испод својих порука а од стране омрзнутог ПРОСВЕТАРА, и схвати...као што видите...УПРСКАО ЈЕ!

Међутим!

УПРСКАТИ на друштвеним мрежама није забрањено никоме и нигде. Упрскају и сељаци и шефови полиције, а понекад чак и тајни саветници. Сви упрскају.

Шумадрипац се није нимало збунио, обрисао се марамицом и као лепо васпитан човек погледао по форуму горе-доле: да није кога случајно узнемирио својим потписом испод поруке осим омрзнутог ПРОСВЕТАРА?

Али се тек сад морао збунити. Видео је како цела управа форума брижљиво претражује интернет и нешто гунђа. Шумадрипац је препознао и високог чиновника форума који је имао ранг Главног Моделатора у дирекцији форума.

„Упрскао сам!“ помисли Шумадрипац. „Није мој старешина, али је ипак непријатно. Треба се извинити.“

Шумадрипац се накашља, наже се напред и откуца личну поруку Главном, такорећи на уво:

- Извините, Ваше превасходство, ја сам упрскао... Сасвим случајно сам...

- Молим, молим...

- Тако вам Бога, опростите. Верујте... нисам хтео.

- Та оставите, молим вас! Пустите ме да радим!

Шумадрипац се збуни, глупо се осмехну и поче да копи-пастује нешто безвезе....Куцао је, али више није осећао блаженство. Почело га је мучити неспокојство. После кратке паузе, кад је савладао страх, откуца кратку поруку Главном:

- Ја сам упрскао, ваше превасходство... Извините... јер сам... сасвим нехотице...

- Маните, молим Вас... Ја сам већ и заборавио, а ви све исту песму! – одписа Главни, а доња му усна задрхта од љутине.

„Заборавио, а очи му пуне злобе“, помисли Шумадрипац подозриво погледајући Главног на екрану. „Неће ни да говори. Треба му објаснити да ја уопште нисам хтео... да је природни закон, јер може помислити како сам хтео да упрскам. Ако сад не мисли, касније ће помислити!...“

Кад је дошао кући, Шумадрипац исприча жени шта му се десило. Учини му се да је жена и сувише лакомислено гледала на целу ствар; била је мало уплашена, а кад је чула да је Главни из друге установе, умирила се.

- Па ипак отиди, извини се – рече. – Помислиће... не умеш да се понашаш у друштву!

- У томе и јесте невоља! Извињавао сам се, а он некако чудно... ниједне људске речи да каже. Додуше, није ни било времена за разговор.

Сутрадан Шумадрипац обуче нову униформу Градске чистоће, подшиша се и пође Главном да му објасни... Кад је ушао у собу за примање странака, угледа много молилаца, а међу њима и самог Главног, који је већ почео да прима молбе. Пошто је саслушао неколико молилаца, Главни погледа на Шумадрипца.

- Синоћ, ако се сећате, Ваше превасходство – поче да рапортира Шумадрипац – куцао сам и... нехотице упрскао... Извин...

- Којешта... шта Вам пада на памет! Шта ви желите? – обрати се Главни следећем молиоцу.

„Неће ни да чује!“ помисли Шумадрипац и пребледе. „Значи, љути се... Не, ово се не сме тако оставити... Објаснићу му..."

Кад је Главни завршио разговор и с последњим молиоцем и пошао у свој кабинет, Шумадрипац коракну за њим и промрмља:

- Ваше превасходство! Усуђујем се да узнемирим Ваше превасходство, али то чиним, могу рећи, једино из осећања кајања!... Нисам намерно, и сами изволите знати!

Главни зловољно искриви лице и одмахну руком.

- Па Ви се просто подсмевате, поштовани господине – рече и нестаде иза врата.

„Какво подсмевање?“ помисли Шумадрипац. „Нема ту никаквог подсмевања! Главни, па не може да схвати! Кад је тако, нећу више ни да се извињавам овом фанфарону! Нека иде до ђавола! Написаћу му писмо, али долазити нећу! Богами нећу!“

Тако је мислио Шумадрипац идући кући. Али писмо Главном није написао. Мислио је, мислио, али никако није могао да смисли то писмо. Морао је сутрадан опет отићи да објасни ствар.

- Ја сам долазио јуче и узнемирио Ваше превасходство – промрмља кад га Главни мало зачуђено погледа – не зато да неког исмевам, као што сте Ви изволели рећи. Ја сам се извињавао зато што сам упрскао... а није ми било ни на крај памети да неког исмевам... Откуд ја смем да исмевам? Кад бисмо се ми подсмевали, онда, значи, никаквог поштовања према личностима... не би било...

- Напоље!! – дрекну Главни изненада, сав помодрео и уздрхтао од беса.

- Шта? – запита шапатом Шумадрипац, премро од ужаса.

- Напоље!! – понови Главни и залупа ногама. Шумадрипцу се у утроби нешто прекиде. Обневидео и оглувео, он устукну према вратима, изиђе на улицу и оде посрћући... Кад је махинално дошао кући, легао је на диван не скидајући униформу и... није умро ал'се доообро напатио.

Паметном доста!


RE: Корона-вирус - Бенито - 13-03-2020

Просвето, умеју они сами да се посвађају. Не мораш да им помажеш. Ако имаш нешто о теми, изволи...


RE: Корона-вирус - Бенито - 13-03-2020

Него, интересантан сам знати, зар није овај др Предраг Кон био у судском поступку поводом оне афере са вакцинама, поводом тзв свињског грипа, 2009. године?


RE: Корона-вирус - херцеговац - 13-03-2020

То је онај што мораш говно појести не би ли дјецу спасио ММР вакцине!

Јевреј држи предавање и присиљава, а јеврејска се деца не вакцинишу због религијских разлога. Не примају ни једну вакцину.

Родица уписала у Њу Џерзију дјецу у јеврејски вртић јер нигдје нису примали дјецу која нису вакцинисана ММР - ом.


RE: Корона-вирус - Шумадинац - 13-03-2020

(13-03-2020, 09:50 PM)херцеговац Пише:  То је онај што мораш говно појести не би ли дјецу спасио ММР вакцине!

Јевреј држи предавање и присиљава, а јеврејска се деца не вакцинишу због религијских разлога. Не примају ни једну вакцину.

Родица уписала у Њу Џерзију дјецу у јеврејски вртић јер нигдје нису примали дјецу која нису вакцинисана ММР - ом.

О заблудама антиваксера имаш тему доле испод. Но, Бенито пита нешто друго!
.


RE: Корона-вирус - херцеговац - 13-03-2020

Ти си анти...

Ја ти реално причам...

Ти си паметнији од једног од твораца ММР вакцине, француског професора?

Човјек је у очи рекао, али не ја треба тебе да слушам... Заблудо наша...

Иначе моји су примили све вакцине, али ММР да приме неће да може!


RE: Корона-вирус - Бенито - 13-03-2020

Добро то, него откуд овај Кон на слободи? Или, када је већ на слободи, са којим кредибилитетом он одлучује било шта у овој земљи, после оног скандала из 2009. године?


RE: Корона-вирус - херцеговац - 13-03-2020

Па причам ти...

Он је главни за Београд за вакцинација... То је онај Завод у 29.-ом.

Нигдје он није ишао од тада. Ни метра у Забели или ЦЗ-у.


RE: Корона-вирус - Бенито - 13-03-2020

Знам, као што знам да није долазио на посао скоро годину дана. А онда је успео да пређе из Г17 у СНС, и да се поново катапултира у врх српског здравства, док су они, којима је наређивао наруџбине превеликог броја вакцина, по скупљој цени, завршили на робијама и без посла.


RE: Корона-вирус - херцеговац - 13-03-2020

Сад када бих написао коју Шумадија би скочио на мене да сам ваки наки...


RE: Корона-вирус - ЛукаЛоко - 13-03-2020

Коста Пише:Да ли Лука можеш нам описати како је стање у Италији. Било би занимљиво да овде напишеш сваки дан по нешто као нека врста дневника. Поздрав и држи се!
Ситуација се погоршава, у последњим данима сваки дан нека нова лоша вест и нове рестрикције.
Данас нико може изаћи из своје општине ако није прекопотребно.
Људи могу сами да сертификују који је тај повод а полиција ће да провери.
У прошлим данима је избила побуна у већини затвора земље.
Људи морају да остају код куће. То су строге мере али итекако потребне.
Чини ми се да су људи углавном то схватили.
Дисциплина је лек за ту ситуацију и чак један недисциплинован народ као Италијани данас се прилагођава.
Пре пар дана отишао сам на пошту, петорица шалтеруша су говориле међусобно, био сам једини корисник, смејало ми се.
Скоро никога на улицама. Веома чудно, као никада раније, ал тако треба да буде.
Дан када се свест према ту кризу променила, то је била прошла субота.
Током заседања регионалних власти Ломбардије, изгледа, угледни лекар, начелник једне миланске болнице, заплакао је и рекао „За мало време нећемо бити у стању да лечимо пацијенте!“. Председник покрајине Фонтана, који је сам у карантину, тражио је строжије мере од националне владе. Тог истог вечера и још сутрадан ујутро, локали у Милану били су још препуни за коктеле и аперитиве.

Треба дакле остати код куће, за мене то није никакав проблем. Неизвесност је наравно права мука.
Плус огорчен сам на то да политичари као да то нису предвидели, или барем нису брзо одреаговали.
Један новинар је оправдано заметио: „Наша влада одреагује само на свако погоршавање, а никако да предвиђа ситуације“, на шта је водитељка одговорила „Такво нешто се није могло предвидети“. Итетако да се могло предвидети, знали су шта се све дешавало од месеца дана раније у Кини!
У Кини се актуелно импровизоване болнице демонтују, кинеске власти су послале једну лекарску екипу и 40 тих вентилатора у Италију.
Ако Србија још чува неке из оних добрих односа са Кинезима из времена Слобе, требала би да то искористи.

Видели смо да се фудбал одиграо у целој Европи.
После забране публике навијачи Валенције и ПСЖ-а окупили су се испред стадиона сви заједно у загрљају.
Британци спречавају Италијанима да долазе у земљу (разумљиво), међутим пустили су навијаче Атлетико-а и у Анфилд и у пабове, када је Мадрид једно од жаришта вируса у континенту.
Све је то било сулудо!
Италијански навијачи су схватили тешко стање.
Навијачи Кремонезеа окачили су транспарент подршке лекарима и болничарима на огради локалне болнице. Исто су учинили и други.
Председник Аталанте после квалификације клуба у четврти финала Лиге Шампиона, тражио је од навијача да прославе успех само на нету, и да нема окупљања на аеродрому по повратку играча из Валенсије. Они су га послушали и донирали новац враћења тикета, укупно 60 хиљада евра, локалној болници.
Додуше, Бергамо и околина су најзараженији крај и Италији, више од 2000 заражених, 300 више сваки дан.
Куриозно је то да највећи успех градског клуба остварује се у време драме тог града.


Од првог марта пажљиво бележим бројеве заражених и умрлих, да проверим како то иде.
На пример прошле недеље 8. марта број заражених је био 6385, јуче 12840.
Статистика показује да се тај број удвостручује у четири дана.
Стручњаци кажу да је исти темпо забележен у Кини.
Од тога знате којим темпом ће се раширити вирус.
Колико је заражених у Француској данас? 2000? Та табела показује да ће Француска стићи данашње бројеве Италије не за 15 дана, него за око 10 дана.
Видим, Макрон је најавио затворење школа, али биће тога само од понедељка. То је касно!
У Шпанији, где су донели у последњим данима само благе мере против вируса, прошле недеље чини ми се да је било око 680 заражених, после четири дана, јуче, то је било око 3000, значи више него 4 пута. Тамо вирус галопира!
Напротив, у општинама јужно-источно од Милана, то јест у епицентру првог зараза у Италији, у једином крају где су од самог почетка примењен строг карантин, у последњим данима забелени су само ретки случаји додатних зараза. Значи, те мере су корисне.