Погледи форум
ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - Верзија за Штампу

+- Погледи форум (http://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Друштво (/Forum-drustvo)
+--- Форум: Православље и монархија (/Forum-pravoslavlje-i-monarhija)
+--- Тема: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! (/Thread-istina-je-samo-jedna-vladika-artemije)

Странице: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67

ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 08-02-2015 06:10 PM

http://www.eparhija-prizren.org/

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - zicanin - 08-02-2015 06:54 PM

Jos jedna u nizu propaganda sa jeretickih sajtova,koja nije u duhu Pravoslavlja!

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 08-02-2015 07:00 PM

А шта то ради владика Артемије а да није у духу православља???

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - zicanin - 08-02-2015 07:08 PM

Smederevo,bolje da si pitao "sta ne radi"!

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 08-02-2015 07:14 PM

Па добро,реци ми шта то лоше ради?

ПРОГЛАС
С обзиром да је трон Епархије рашко-призренске узурпиран од стране незаконитог Епископа, који се налази у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом, те да је Епископу рашко-призренском Артемију, од стране такође незаконитих муслиманских власти у Приштини, а на захтев из узурпираног средишта Православне Епархије у Грачаници, уз сагласност и благослов Патријарха Српског и Синодалаца из Београда[1], физичком силом онемогућен приступ својој пастви и својој Епархији[2], Епископ рашко-призренски принуђен је да борави ван граница своје Епархије.

Узурпиравши трон, нелегална управа узурпирала је и све органе функционисања Епархије. Стога, у циљу постепеног васпостављања и омогућавања функционисања Епархије рашко-призренске у прогонству у којем се налази, Епархија установљује своју интернет-страницу на адреси http://www.eparhija-prizren.org, путем које ће се обраћати јавности, саопштавати информације које се тичу њеног живота и рада, и износити релевантне ставове поводом актуелних догађања.

На адреси http://www.eparhija-prizren.org биће доступни подаци о активностима Епископа рашко-призренског г. Артемија, као и могућност контакта са Управом Епархије.

+++

[1] Тиме су Патријарх Српски и Синодалци изразили, не по први пут, да признају безаконо насталу државу Косово и њене нелегалне институције, овога путa обраћајући се муслиманској Влади да прогна Православног Епископа и монахе из своје Епархије и манастира у којима живе, драматично слабећи на тај начин и онако веома ослабљен корпус српског народа на Косову и Метохији.

[2]Канони строго забрањују Епископу да дуже одсуствује из своје Епархије, осим када је физички онемогућен да јој приступи, као у случају запоседнутости Епархије од стране варвара. Данашње одсуство Епископа Артемија из своје Епархије оправдано је сличном ситуацијом.

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - zicanin - 08-02-2015 08:09 PM

Sve su to dezinformacije sto dajes! Sto se tice samog bivseg-vladike Artemija,dovoljno se da videti da je sa svojim monasima i vernicima zapoceo nagrizati sam temelj nase Crkve!

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 08-02-2015 08:20 PM

Реци побратиме конкретно,шта то лоше ради владика Артемије?????Шта то лоше раде монаси епархије рашко-призренске у егзилу????
Темељ наше цркве нагриза се вековима,наметањем екуменизма,сменом и убиствима патријарха и владика,подмићивањем и сличним ђаволским стварима.
Али са нама је Бог па се не бојимо!!!

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - zicanin - 08-02-2015 08:38 PM

Koji je to Bog s vama? Da li nas Bog ili umisljeni bog? Zar su svi drugi bez Boga a samo vi nekolicina usijanih glava sa Bogom? Nema izolovanosti u Pravoslavlju,niti treba smatrati sebe u krugu izabranih,dok svi drugi,cak i Patrijarh i Vladike i Jereji...su u prelesti. To samo govori koliko je sektaski mentalitet uzeo maha u okviru Pravoslavlja. Sve to sto iznosis u vezi ekumenizma i u vezi Crkve- protivreci Ohridskom Prologu i njegovom autoru...koga postavljas ovde na forumu,sto je za svaku pohvalu.

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 08-02-2015 09:01 PM

Бог је један!И сви смо ми Божијих руку дело!
Не видим шта то противречи Охридском прологу и владики Николају!
Противречим само теби,јер без разлога осуђујеш неког без доказа!
Све ми више личиш на јеврејске свештенике који вичу РАСПНИ ГА,РАСПНИ ГА!

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - zicanin - 08-02-2015 09:30 PM

Itekako protivreci tvoje izlaganje i iznosenje dezinformacija! A to "Sve mi vise licis na jevrejske svestenike koji vicu RASPNI GA,RASPNI GA!" je obicna projekcija,nametanje neceg svojeg drugome. Uzdravlje!

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 08-02-2015 10:34 PM

Мени се твоје мишљење не свиђа и чињенично сам те демантовао вечерас у неколико постова на форуму.
Ти ниси изнео ни један ваљани доказ твоје приче и ниси ми одговорио на пар питања која сам ти поставио,вртиш једну те исту причу у круг називајући истинске борце за очување Светосавља секташима.Ја не намећем своју причу и излагање никоме,али ко има уши чуће,а ко има очи видеће.
Размисли мало зашто је стање у Србији овакво какво је,тј.да нас сви запишавају како стигну,да ли је то због оних на власту који воде народ или нас "шачица" који се боримо за спас Србског рода???

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - zicanin - 08-02-2015 11:22 PM

I ocekujem da nece da ti se svidi moje misljenje! Treba licno misljenje poistovetiti,u pogledu vere,sa Svetootackim misljenjem a ne sa nekolicinom verskih fanatika! I nije to problem,vec je problem sto ne ponires malo dublje u ovu problematiku. Stanje je tako-kako je,uvek ocajno,ali za to su odgovorni oni koji vise vole lazi i manipulacije od istine. Sto se tice stanja u Crkvi...ogovorni su oni koji sebe iskljucuju iz maticne Crkve i koji nazivaju sebe "borcima Svetosavlja"...prodavajuci nam jeftino lazno pravoslavlje i laznu istoriju,ljoticevski obojenu.

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - смедерево - 08-02-2015 11:36 PM

Како може да ми се свиђа мишљење екуменисте и новотарца!
Па наравно да је моје мишљење поистовећено са Светоотачким предањима!
Опет си се ухватио за Љотића и опет се вртиш причом у круг!Па није владика Артемије кривац за стање на КиМ,већ они који су га сменили и они који су његову смену подржали!
Патријарх Србски столује у Пећи и бира се вољом Светога духа,а не вољом папе и његових слугу!
Даклем да резимирамо ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!

RE: ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!! - zicanin - 08-02-2015 11:45 PM

Patrijarh Srbski je i izabran voljom Duha Svetoga,sa time nema sale! Nije zgodno u ovom forumu iznositi takve zilotske parole i etikete. Budi malo pribran Smederevo!