Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Национални идентитет данас
#43

(21-01-2019, 09:35 PM)Mekenzi Пише:  Свештенство владике Артемија...
Шта је тo? Има ли то цркву, патријарха...

Владика Артемије је рођен у селу Лелић код Ваљева, родном месту Светог Владике Николаја који је такође до самог упокојења био прогањан чак и од стране тзв. Срба у изгнанству.

Владику Артемија је замонашио Свети Јустин Поповић по завршетку Богословије новембра 1960-е године у Манастиру Ћелије а по завршетку Теолошког факултета у Београду уписао је последипломске студије у Атини где је са успехом одбранио докторску дисертацију са темом: „Τὸ Μυστήριον τῆς Σωτηρίας κατὰ τὸν Ἅγιον Μάξιμον τὸν Ὁμολογητήν (Тајна спасења по Светом Максиму Исповеднику)“.

Потом се повлачи у манастир Црна Река где проводи тринаест година.

Изабран је за Епископа рашко-призренског у мају 1991-е године а приликом посете болесника и педофила потпредседника Сједињених Држава, Џоа Бајдена, забранио је Бајденову посету Манастиру Високи Дечани, издајући оштро срочено саопштење насловљено „Дечани и Бондстил — најпре Тадић сада Бајден“!

Међутим!

Свети архијерејски Сабор Србске Православне Цркве на челу са новим НЕЈАКИМ УРОШЕМ, слабашним Патријархом и отвореним екуменистом Иринејом, ту одлуку је поништио и изразио жаљење и бесрамно угузљубље према али незаситој Гњилежног Запада, па је Свети архијерејски синод Србске православне цркве, фебруара 2010-е привремено разрешио Епископа Артемија од управљања Рашко-призренском Епархијом.

Измишљени и исфабриковани разлог је био бајаги 'испитивање финансијско-материјалног вођења послова' те Епархије, док је прави разлог био бескрајно угузљубље како према болесном монструму Бајдену тако и према квислиншкој 'влади' Бориса Тадића!

Администратор Епархије је постао умировљени (а који никако да се смири), крагујевачки цигојнер Атанасије, КОЈИ ГРОМОГЛАСНО ИЗЈАВЉУЈЕ ДА ОН, ЦИГОЈНЕР АТАНАСИЈЕ, НЕ ПРИЗНАЈЕ ПАТРИЈАРХА ИРИНЕЈА!

Шта има даље да се прича....

СРБСКА ЦРКВА ЈЕ У РАСУЛУ И САМО СВЕОПШТЕ ПОКАЈАЊЕ И ПРЕПОРОД ПОД ГВОЗДЕНОМ РУКОМ СРБСКОГ КРАЉА-ВОЈНИКА, ОНОГА КОЈИ ИМА ПРАВО ДА УЛАЗИ КРОЗ ЦАРСКЕ ДВЕРИ, МОЖЕ ДА ВРАТИ ОСТАТКУ ОД ОСТАТАКА СРБСКОГ НАРОДА ВЕРУ У ПОНОВНО РОЖДЕСТВО ЦРКВЕ СВЕТОГ САВВЕ, АРСЕНИЈА, МАКСИМА, ВАСИЛИЈА И ПЕТРА!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#44

(16-01-2019, 02:10 PM)Mekenzi Пише:  Да се подсетимо чланка уваженог госн. Самарџића којег ценимо и поштујемо:
https://www.pogledi.rs/четници-нису-носили-браде/

Хммм....ми ценимо да би 'уважени Гос'н Самарџић' радо своју каријеру дао само кад би могао да докаже и покаже да је Ђенерал Дража цело време рата само овако изгледао:

[Слика: DragoljubMihailovic8e09281v.jpg]

Зашто?...питаће неки....

ЈЕДНА СЛИКА-ХИЉДУ РЕЧИ!

[Слика: miloslav-samardzic.jpg]

Јок

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#45

(21-01-2019, 10:26 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(21-01-2019, 09:35 PM)Mekenzi Пише:  Свештенство владике Артемија...
Шта је тo? Има ли то цркву, патријарха...

Владика Артемије је рођен у селу Лелић код Ваљева, родном месту Светог Владике Николаја који је такође до самог упокојења био прогањан чак и од стране тзв. Срба у изгнанству.

Владику Артемија је замонашио Свети Јустин Поповић по завршетку Богословије новембра 1960-е године у Манастиру Ћелије а по завршетку Теолошког факултета у Београду уписао је последипломске студије у Атини где је са успехом одбранио докторску дисертацију са темом: „Τὸ Μυστήριον τῆς Σωτηρίας κατὰ τὸν Ἅγιον Μάξιμον τὸν Ὁμολογητήν (Тајна спасења по Светом Максиму Исповеднику)“.

Потом се повлачи у манастир Црна Река где проводи тринаест година.

Изабран је за Епископа рашко-призренског у мају 1991-е године а приликом посете болесника и педофила потпредседника Сједињених Држава, Џоа Бајдена, забранио је Бајденову посету Манастиру Високи Дечани, издајући оштро срочено саопштење насловљено „Дечани и Бондстил — најпре Тадић сада Бајден“!

Међутим!

Свети архијерејски Сабор Србске Православне Цркве на челу са новим НЕЈАКИМ УРОШЕМ, слабашним Патријархом и отвореним екуменистом Иринејом, ту одлуку је поништио и изразио жаљење и бесрамно угузљубље према али незаситој Гњилежног Запада, па је Свети архијерејски синод Србске православне цркве, фебруара 2010-е привремено разрешио Епископа Артемија од управљања Рашко-призренском Епархијом.

Измишљени и исфабриковани разлог је био бајаги 'испитивање финансијско-материјалног вођења послова' те Епархије, док је прави разлог био бескрајно угузљубље како према болесном монструму Бајдену тако и према квислиншкој 'влади' Бориса Тадића!

Администратор Епархије је постао умировљени (а који никако да се смири), крагујевачки цигојнер Атанасије, КОЈИ ГРОМОГЛАСНО ИЗЈАВЉУЈЕ ДА ОН, ЦИГОЈНЕР АТАНАСИЈЕ, НЕ ПРИЗНАЈЕ ПАТРИЈАРХА ИРИНЕЈА!

Шта има даље да се прича....

СРБСКА ЦРКВА ЈЕ У РАСУЛУ И САМО СВЕОПШТЕ ПОКАЈАЊЕ И ПРЕПОРОД ПОД ГВОЗДЕНОМ РУКОМ СРБСКОГ КРАЉА-ВОЈНИКА, ОНОГА КОЈИ ИМА ПРАВО ДА УЛАЗИ КРОЗ ЦАРСКЕ ДВЕРИ, МОЖЕ ДА ВРАТИ ОСТАТКУ ОД ОСТАТАКА СРБСКОГ НАРОДА ВЕРУ У ПОНОВНО РОЖДЕСТВО ЦРКВЕ СВЕТОГ САВВЕ, АРСЕНИЈА, МАКСИМА, ВАСИЛИЈА И ПЕТРА!

Оно што ви Љотари треба да знате у вези Марка је следеће:

Они који добро познају случај Артемита знају јако добро да он није "склоњен због антиекуменизма" или због Бајдена јер је годинама био један од честих посетилаца Стејт Департмента, већ да је због непоштовања поретка Цркве и улажења у расправу са Синодом и Патријархом преко медија опомињан најпре неколико пута са надом да ће схватити да се са Патријархом и браћом епископима не комуницира преко јавних медија већ у складу са црквеним поретком.

Потом је Сабор СПЦ тражиио санкционисање Виловског Дејана који је био његова десна рука у покушају да се Епархија Рашко-призренска потпуно одвоји од СПЦ као самостална прћија једног епископа и његових сарадника.

Дакле, случајеви Мираша Дедејића (самопроглашеног митрополита црногорског), Артемија - Марка Радосављевића (самопроглашеног епископа РП у егзилу), Филарета Денисенка (самопроглашеног патријарха кијевског) и Немање Станоковића (самозваног епископа Акакија тзв. Српске истините православне цркве су другачије природе.

Мираш, Артемије, Филарет и Немања-Акакије не само да нису у евхаристијској заједници Цркве тј. не признаје их ниједна канонска православна црква у свету, него су лишени свог ранијег свештеног чина (који је Станковић ионако неканнонски добио), не признаје им се звање монаха и коначно одлукама Сабора СПЦ и Московске Патријаршије они су избачени (тј. одлучени) из Цркве. Њихове групе (секте) нису зато расколи у правом смислу, дакле ни приближно ситуацији у Македонији, већ се црквеном терминологијом зову парасинагоге, дакле лажна парацрквена зборишта.

Њихова крштења нису крштења, њихове евхаристија није евхаристија, њихов благослов није благослов већ проклетство.


Паметном доста!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#46

УГРИНИЗАЦИЈА СПЦ

[Слика: jerej_Ugrin_Popovic.jpg]
Амфилохије рукополаже Угрина Поповића у свештенички чин

Угрин вели да је "у фазону".
'Ајде што је тај екуменистички дрогош "градска фаца" у полусвесном Београду али исти је ударно перо на сајту "Видовдан", који се прави да "брани српство".
Па гледајте куд смо забасали.

http://www.carsa.rs/borba-za-veru-ekumen...FFSZLD7998

ЦИТАТ:
Цитат:“БОРБА ЗА ВЕРУ”: Екуменизам, новотарство и наркоманија или ко је Угрин Поповић (фото-видео)

22.12.2018.

Од недавно, за већину ни од куда, као пропагатор екуменизма и Саве Јањића, појавио се „јереј“ Угрин Поповић. Ко је овај човек?

„Ја сам Угрин Поповић, долазим из Београда, имам 34 године, дрогирам се од своје 16-те године“.

То је о себи, децембра месеца 2012. године, у емисији „Радар“ РТВ, рекао новотарски свештеник Угрин Поповић, који се у то време, „са благословом“ патријарха Иринеја, налазио на лечењу од дроге у центру за лечење наркомана „Земља живих“, који ради под управом паписте и кроатофила митрополита Порфирија.

У емисији РТВ-а је речено да је Угрин Поповић почео да се дрогира још као ђак Призренске богословије. Међутим, то није сметало водећем паписти Београдске патријаршије митрополиту црногорско-приморском Амфилохију да – док је замењивао болесног патријарха Павла – Угрина Поповића рукоположи за свештеника. To се догодило 12. априла 2008. године, у цркви Сабора свих српских Светитеља на Карабурми.
Одговори
#47

Нимбусе, ја сам мислио да си ти озбиљан интелектуалац. Ти наседаш и постављаш удбашке баљезгарије овде.

Узми један Red Bull ниси сасвим свој! Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#48

.
[Слика: 200w.webp?cid=3640f6095c470794416b6134778c5eb8]

(22-01-2019, 11:32 AM)Шумадинац Пише:  Њихове групе (секте) нису зато расколи у правом смислу, дакле ни приближно ситуацији у Македонији, већ се црквеном терминологијом зову парасинагоге, дакле лажна парацрквена зборишта.

Дооообро де.....парасинагоге велиш, а ово је ваљда ПРАВА, ДОБРА синагога!



ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#49

(22-01-2019, 01:04 PM)Шумадинац Пише:  Нимбусе, ја сам мислио да си ти озбиљан интелектуалац. Ти наседаш и постављаш удбашке баљезгарије овде.

Узми један Red Bull ниси сасвим свој! Јок
?????
Прво, ја не могу бити интелектуалац јер сам завршио само гимназију и имам један започети факултет (који ми је био досадан) и једну апсолвирану али недовршену (из политичких разлога) вишу школу - за фудбалске тренере.

Друго, најважније: Имаш ти право да сматраш шта хоћеш, али аргументи морају бити тачни а твоја памет здраворазумска.
У конкретном случају, ти се ниси ни удубљивао у "наратив", већ си реаговао рефлексно.
Елем, имаш тамо у приложеном линку, ТВ прилог из "Земље живих", са мени комшијског Ченеја, у коме СВЕШТЕНО ЛИЦЕ Угрин Поповић одмах на почетку (0' 30") каже да је наркоман. Може да се не зна за годину дана, може и за две, да се неко дрогира, али да се после 14 (четрнаест) година неко произведе у свештеника, уз сигурно сазнање да је у питању наркоман, разорно је по СПЦ.

Нема ту брањења, заборави.

И, треће, средњег значаја. "Видовдан" је снажно про-режимски, про вучићевски орјентисани сајт. Глодур тог сајта је Жељко Ињац, из Бачкога Јарка, исто моја мала општина, тако да се све зна. Недостојно је користити у оваквим полемика информације из приватног живота, па ћемо овде стати, уз напомену да нема никаквих повезаних алузија.

Шта мислиш: Угрин барни Вучића зато што верује у Бога, или зато што му је фрка с ловом?

Исто као и Томо Ловрековић.

Овај део можемо допунити кратком фуснотом о сукобу Слободана Антонића са моном. Елем, С.А. је ту врсту "политичких аналитичара" ономад прозвао "маснокопитарима". Ја сам потпуно исте људе назвао "Вучићевом бауштелом". И ту следи преокрет - С.А. због ове моје квалификације оцењује да ја "Мрзим Босанце". Има о томе адекватна преписка, па коме је до истине може да се информише.
Одговори
#50

(22-01-2019, 02:41 PM)Ђорђе Ивковић Пише:  
(22-01-2019, 01:04 PM)Шумадинац Пише:  Нимбусе, ја сам мислио да си ти озбиљан интелектуалац. Ти наседаш и постављаш удбашке баљезгарије овде.

Узми један Red Bull ниси сасвим свој! :P
?????
Прво, ја не могу бити интелектуалац јер сам завршио само гимназију и имам један започети факултет (који ми је био досадан) и једну апсолвирану али недовршену (из политичких разлога) вишу школу - за фудбалске тренере.

Друго, најважније: Имаш ти право да сматраш шта хоћеш, али аргументи морају бити тачни а твоја памет здраворазумска.
У конкретном случају, ти се ниси ни удубљивао у "наратив", већ си реаговао рефлексно.
Елем, имаш тамо у приложеном линку, ТВ прилог из "Земље живих", са мени комшијског Ченеја, у коме СВЕШТЕНО ЛИЦЕ Угрин Поповић одмах на почетку (0' 30") каже да је наркоман. Може да се не зна за годину дана, може и за две, да се неко дрогира, али да се после 14 (четрнаест) година неко произведе у свештеника, уз сигурно сазнање да је у питању наркоман, разорно је по СПЦ.

Нема ту брањења, заборави.

И, треће, средњег значаја. "Видовдан" је снажно про-режимски, про вучићевски орјентисани сајт. Глодур тог сајта је Жељко Ињац, из Бачкога Јарка, исто моја мала општина, тако да се све зна. Недостојно је користити у оваквим полемика информације из приватног живота, па ћемо овде стати, уз напомену да нема никаквих повезаних алузија.

Шта мислиш: Угрин барни Вучића зато што верује у Бога, или зато што му је фрка с ловом?

Исто као и Томо Ловрековић.

Овај део можемо допунити кратком фуснотом о сукобу Слободана Антонића са моном. Елем, С.А. је ту врсту "политичких аналитичара" ономад прозвао "маснокопитарима". Ја сам потпуно исте људе назвао "Вучићевом бауштелом". И ту следи преокрет - С.А. због ове моје квалификације оцењује да ја "Мрзим Босанце". Има о томе адекватна преписка, па коме је до истине може да се информише.

Ма шалим се ја мало Нимбусе. :P Добро, за Угрина си мање-више у праву, нека га.... Бог зна какав је и какав ће бити.

Но, за Видовдан си исто у праву, само што не наведе да је и "проруски" сајт? А што се тиче Ињца мислим да ниси у праву.... пре бих рекао да не подржава ни једну странку ни партију, некако ми је аполитичан. Не знам, можд' грешим... 5+5

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#51

(22-01-2019, 02:41 PM)Ђорђе Ивковић Пише:  И, треће, средњег значаја. "Видовдан" је снажно про-режимски, про вучићевски орјентисани сајт.

У прилог ове квалификације 'Видовдана' најбоље говори чињеница да је нас тамо бановало па смо морали да се појављујемо као РАТЕВСОРП (обрнуто од ПРОСВЕТАР).

Даклем лакмус папир за свако гласило које банује ПРОСВЕТАРА јесте да је исто по дифолту 'снажно про-режимски, про вучићевски орјентисани сајт'!

Паметном доста!

Ваистину!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#52

Ињац? "Видовдан"?
Немам ја шта да кријем...

Џи-мејл преписка која је прекинута с моје стране:

vidovdan.org <vidovdan.org@gmail.com>
29.10.2017. 08:36

коме ја

Поштовање
прочитали смо ваш коментар
ПОВАМПИРЕЊЕ ИЛИ Pokop Otta von Habsburga i žal za Monarhijom

уколико желите можемо објавити неки ваш текст или пак да се као што је овај старији мало освежи и да га објавимо на сајту



редакција



Djordje Ivkovic <bata.ivkovic@gmail.com>
29.10.2017. 10:02

коме vidovdan.org

Не, господо, хвала на понуди.
Вас сматрам, са пуним оправдањем, да сте испостава режима Александра Вучића.
Отуда, било би лицемерно с моје стране да будем ваш активни сарадник.
Учтив,
Ивковић Ђорђе


vidovdan.org <vidovdan.org@gmail.com>
29.10.2017. 14:49

коме ја

Поштовање
уколико желите можете нас тестирати текстом у коме говорите шта мислите о власти па би смо то објавили

Одговори
Проследи
::::
Ја на овакве навлакуше не наседам.
Одговори
#53

(22-01-2019, 11:07 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  Хммм....ми ценимо да би 'уважени Гос'н Самарџић' радо своју каријеру дао само кад би могао да докаже и покаже да је Ђенерал Дража цело време рата само овако изгледао:

[Слика: DragoljubMihailovic8e09281v.jpg]

Зашто?...питаће неки....

ЈЕДНА СЛИКА-ХИЉДУ РЕЧИ!

[Слика: miloslav-samardzic.jpg]

Јок

Два човека, једна душа,можда. Ако ваша маленкост познаје нашу религију у основи нека проучи мало царицу Теодору и неке њене декрете, па онда нека ваша маленкост погледа у шта смо ми некада веровали да се дешава после смрти физичког тела. Па нека онда ваша маленкост погледа када је ђенерал стрељан а када је господин Самарџић рођен, па можда и добијете неке одговоре. Знам ја да је ово тешка метафизика ,али пропратите мало ово што вам рекох иако знам да звучи чудно мистер Просветар. Ја вам свакако желим угодан остатак дана и нисам ово писао да би полемисао са тобом него ето...поразмисли мало.
Одговори
#54

(22-01-2019, 03:18 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(22-01-2019, 02:41 PM)Ђорђе Ивковић Пише:  И, треће, средњег значаја. "Видовдан" је снажно про-режимски, про вучићевски орјентисани сајт.

У прилог ове квалификације 'Видовдана' најбоље говори чињеница да је нас тамо бановало па смо морали да се појављујемо као РАТЕВСОРП (обрнуто од ПРОСВЕТАР).

Даклем лакмус папир за свако гласило које банује ПРОСВЕТАРА јесте да је исто по дифолту 'снажно про-режимски, про вучићевски орјентисани сајт'!

Паметном доста!

Ваистину!
Е моја Просвето, па Тебе сви живи бановали, осим Погледа! КидањеКидањеКидање
Држ' се Ти уз нас, не дамо Те!!!!
Одговори
#55

Јбг на неким форумима је 100+ активних чланова који дебатују..

Ође нас 3-4 + Просветар.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#56

(22-01-2019, 04:40 PM)Mekenzi Пише:  Ође нас 3-4 + Просветар.

Јесте,али он вреди бар за тројицу. Кез Не би стигла чета везиста телепринтериста да подебља и одштампа оно што Просветар сам уради овде за пола чуке. Кез
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним