Оцена Теме:
  • 7 Гласов(а) - 3 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ!!!

као и лажно представљање, на пример Марка Радосављевића.

Ти брате, прво слажеш самога себе, па верујеш у небулозе које причаш,
а све прикривено "светим" циљевима.

И ђаво увек завије превару у лепо рухо.
Одговори

Ја ни једном члану форума нисам упутио лиЧну увреду!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(31-05-2015, 05:33 PM)смедерево Пише:  Ја ни једном члану форума нисам упутио лиЧну увреду!

Али зато својој Цркви на претек! Мада и многим форумашима...мада си забораван!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(31-05-2015, 05:33 PM)смедерево Пише:  Ја ни једном члану форума нисам упутио лиЧну увреду!

смедерево опрости!
Нисам имао намеру да вређам,
изменио сам своју поруку и пазићу у будуће.
Одговори

Тако брате,није фер да се вређамо.Идемо у дискусију,али без личних увреда.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Амин.
Одговори

Тако, браћо!

Ја би са Шумадијом 'ваздан' да се попричамо по једну!

Прошли пут испао белај па га нисам успио видјети.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Неста ми фра Шуме! Ђе утече?

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

ПОСЛЕДИЦЕ МЕДИЈСКОГ ЛИНЧА 1 – Deus ex machina!

Деус екс махина (лат. Deus ex machina) је латинска изрека која се користи да опише неочекиван, вештачки или невероватан лик или силу која се изненада појављује и решава ствар која је до тада била нерешива. У пренесеном значењу изрека се користи да означи догађај који решава неку (безизлазну) ситуацију на начин који се коси са принципима логике и здравог разума. Термин води порекло из грчке (касније римске) античке трагедије у којој је коришћен да означи лик (бога или богове) у представи који се појављивао на крају комада доносећи решење заплета, чиме се окончавала радња и сам комад.

Сам термин у буквалном преводу значи Бог из машине, чиме је означаван у комаду тај лик кога је кран (односно машина) уносио на сцену.
Медијски линч који је ових дана приређен епископу Артемију и Николају, последица је страха водећих лидера екуменизма. Екуменисти су забринути због себе и успеха свога дела промене свести Србима. Пре тога, они су се надали у смрт епископа Артемија и после тога би се, по њима распало стадо православних немајући епископа. Пошто је изабран епископ Николај и пошто је очигледно да народ који јавно не прихвата екуменизам неће пропасти, макар нечијом смрћу, екуменисти су били приморани да делују.

Смрт Христова на крсту, требало је да значи и разбијање хришћана. Ипак, то се није догодило. Непријатељи хришћанства су се углавном поуздавали на смрт водећих хришћана да би се остали, мањи и слабији, растурили. Та геноцидна политика је, само понекад, имала позитивне резултате. Тако , данас у Ирану, после геноцидне политике антихришћана, православих нема.

Медијски линч су заједно, над православним епископима и на православним народом извршили чланови патријаршијске врхушке, уз свесрдну подршку медија и власти, и уз камелеонско ћутање опозиције, и оно је извршено уз хулу водећих екумениста, јер, по њиховој административној одлуци „крштење није крштење, рукоположење није рукоположење, причешће није Причешће… наместо благослова доносе клетву“, као да се такве ствари одређују нечијом административном одлуком. Наравно, друга страна неће имати прилике да одговори, јер у православној Србији све медије држи антихришћанска коалиција.

Како ће Бог реаговати на ову изричиту наредбу Сабора и колико је спреман да се покорава епископима Београдске патријаршије остаје да се види.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Брате, стварно си упоран да њихово расколничко и неканонско понашање прикријеш утицајем медија и екумениста.
То једноставно није тачно!

"Медиски линч" су објављене чињенице, које је Црква дужна да објави и упозори народ.
А Марка је штедела и чекала Црква ПЕТ година.

И знај, мада сам ти рекао више пут, та "Београдска патријаршија" је једина Православна Цркве на овим просторима, призната од свих помесних Паравославних Цркава и са њима је у богослужбеној заједници.
А ти које ти називаш "епископима" су самозванци.

А такво схватање ти произилази из две заблуде,

1. Неверовање да Бог постоји, јер да се верује у Бога, веровало би да Бог Који је основао Цркву може и да исту чува.
2. Идолопоклонство човеку, исто као и папско, односно веровање у Артемија, односно да је он последњи и непогрешиви православни епископ. Чист католицизам.
То се види из твоје задње реченице у коме питаш да ли ће Бог да се покорава епископима Београдске патријаршије. (Чист папски резон.)

То ти је чиста прелест или тотално незнање.
Одговори

Значи, Смедерево је скривени Католик? Дакле, ја и ти Ацо смо Екуменисти онда....јер општимо са Смедеревом и сведочимо! Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Па цела уидурма око Марка и милоја је школски пример језуита помешаних са комунистима,
имају савршеног вођу, имају савршеног партијског комесара,
мисле да је Црква партија којом управљају разне струје. А Бог "је тамо негде и треба да се покотава епископима" (као што рече ватикански концил) Страшно!!!

И оно што је најстрашније:
Не чекају Царство Небеско, него хоће да додирну непогрешивог вођу

САДА
и
ОВДЕ,

јер ако су са њим, онда име је спасење загарнтовано и греси разрешени.

Све је то такође последица будистичког схватања монаштва и духовништва, по коме је духовник зид између човека и Бога,
и тај "непогрешиви" духовник уместо да човека усмерава ка Богу, он га заробљава и намеће себе лично као једину пут ка Богу.

Готово је сигурно да се приликом смрти тога духовника његова "чада" удаље од вере и Цркве.
А у случају да се саблазне о духовника онда и престаје и вера у Бога.

Чуо сам "духовнике" да се хвале бројем "духовне деце" (робова). Прелест од почетка.

Напомена:
Не сматрам себе екуменистом у актуелном смислу те речи. Шта ш.
Одговори

То си ти брате умислио и снимио филм у својој глави.Ситуација у релној причи је сасвим другачија....остави се комесарских саопштења,јер нико не ради то што ти овде пишеш.Мало звучиш ко цртани филм Волта Дизнија.какав будизам,какве вође.Вођа је БОГ СВЕТИ !!!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Бог није вођа, није Аллах...у идеолошком смислу! Шта,ш...непоправљиви Артемијев Сведок! Јок

Ацо, са тобом се не слажем у вези будистичког схватања монаштва, али....другом приликом.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним