Погледи форум
Корона-вирус - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Друштво (https://www.pogledi.rs/forum/forum-5.html)
+--- Форум: Политика (https://www.pogledi.rs/forum/forum-6.html)
+--- Тема: Корона-вирус (/thread-4292.html)



RE: Корона-вирус - Mekenzi - 03-04-2021

Не волим га, али му свака част што је урадио у ковид кризи:

-Две нове ковид болнице

-Све вакцине света могу да се приме у Србији без чекања.

-Пунктови за вакцинацију

- Електонска пријав за вакцину

-Нити једног тренутка није зафалило ништа медицинарима скафандери, маске кисеоник, респиратори..


- Нема великог локдауна сем кафићи и тржни центри не раде, можеш слободно свуда да се крећеш.


Србија одлично контролише ковид кризу.


RE: Корона-вирус - Бенито - 03-04-2021

Теби је, изгледа, до под...... овог јадног народа?!!


RE: Корона-вирус - Ђорђе - 03-04-2021

Ако и не подјебава, врло мало недостаје до те степенице. Јок

Узимајући у обзир да тзв. борба против епидемије погађа само поједине слојеве становништва (како у Србији, тако у свету), логично се намећу два закључка: 1) или су "управљачи" јако добро свесни да нема никакве опасности од ове епидемије и тако се и понашају и доносе одлуке; 2) "управљају" и доносе одлуке потпуни дилетанти и слуге разних интересних група.

Пошто ко год и даље прича о епидемији после годину и кусур дана, тај је или слеп или злонамеран. Под изговором некакве фантомске борбе против епидемије доживели смо да се на јавним гласилима (које ми финансирамо) сасвим комотно промовише и подстрекава денунција и шпијунажа.

О тзв. струци речи нећу трошити. Сами о себи говоре.


RE: Корона-вирус - Бенито - 03-04-2021

Овај има рупу у буџету за прошлу годину величине 5,3 милијарде долара. Притом је, користећи неуставно уведено ванредно стање, добар део године он сам управљао државним новцем.
Од тога је, ваљда, саградио две ковид болнице (с тим да не примећујем да она у Крушевцу ради - дозвољавам да ово грешим). За остало не знамо јер је увео принцип државне тајне у све могуће уговоре и ми не знамо ни шта је платио, ни колико, или је још плус задужио, јер је познато да Кинези неке стављају у дужничко ропство тако што им дају своју медицинску или другу опрему на "дођеш ми"... При том се јавно хвали да је капарисао или већ увезао 15 милиона вакцина, само из Кине, плус из других земаља. Ко купује више вакцина него што му треба? О 1500 респиратора који су набављени још пролетос да и не говоримо. А набавио је још у међувремену.
Дакле, ради се о незапамћеном задуживању (да не користим другу и прикладнију реч) у историји нашег народа, а могуће и много шире.
Не знајући да ће доћи до ковид кризе, али добро знајући навике, васпитање и карактер Овај, још пре 8 година, када је хорски певано да су "жути' задужили земљу са 14 милијарди долара, говорио сам многима да запамте да ће Овај, када буде отишао са власти, оставити српском народу државу задужену најмање три пута више од жутих. Овај је ту квоту већ прешао, а није сигурно колико ће то још бити до краја...
Али, ми морамо да признамо себи да међу нама живе људи, а зову се Срби исто као и ми, који немају осећај домаћинлука јер су навикли да живе на грбачи овог гуравог народа.
Зато и стигосмо до закључка да је најважније да је Овај дошао до епохалног технолошког напретка - вакцина се може поручити и електронским путем.
ПС сви подаци у овој поруци су са званичног сајта Републичког завода за статистику


RE: Корона-вирус - Mekenzi - 03-04-2021

(03-04-2021, 11:02 PM)Бенито Пише:  Овај има рупу у буџету за прошлу годину величине 5,3 милијарде долара. Притом је, користећи неуставно уведено ванредно стање, добар део године он сам управљао државним новцем.
Од тога је, ваљда, саградио две ковид болнице (с тим да не примећујем да она у Крушевцу ради - дозвољавам да ово грешим). За остало не знамо јер је увео принцип државне тајне у све могуће уговоре и ми не знамо ни шта је платио, ни колико, или је још плус задужио, јер је познато да Кинези неке стављају у дужничко ропство тако што им дају своју медицинску или другу опрему на "дођеш ми"... При том се јавно хвали да је капарисао или већ увезао 15 милиона вакцина, само из Кине, плус из других земаља. Ко купује више вакцина него што му треба? О 1500 респиратора који су набављени још пролетос да и не говоримо. А набавио је још у међувремену.
Дакле, ради се о незапамћеном задуживању (да не користим другу и прикладнију реч) у историји нашег народа, а могуће и много шире.
Не знајући да ће доћи до ковид кризе, али добро знајући навике, васпитање и карактер Овај, још пре 8 година, када је хорски певано да су "жути' задужили земљу са 14 милијарди долара, говорио сам многима да запамте да ће Овај, када буде отишао са власти, оставити српском народу државу задужену најмање три пута више од жутих. Овај је ту квоту већ прешао, а није сигурно колико ће то још бити до краја...
Али, ми морамо да признамо себи да међу нама живе људи, а зову се Срби исто као и ми, који немају осећај домаћинлука јер су навикли да живе на грбачи овог гуравог народа.
Зато и стигосмо до закључка да је најважније да је Овај дошао до епохалног технолошког напретка - вакцина се може поручити и електронским путем.
ПС сви подаци у овој поруци су са званичног сајта Републичког завода за статистику

Ја не знам шта ће да остави, ал знам да нисмо закључани ко цела Европа и ко Просветар у Канади.

Овде није било економско питање,већ спасавање људских живота. Да немамо Батајницу са 900 лежајева и Крушевац са 300 лежајева био би пакао, пукли би.

Здравствени систем у Србији није једном нити једног секунда није пукао као у већини ЕУ земаља где су пацијенте одвозили хеликоптерима у друге државе.

Замисли да као у Ирској или Холандији нико не сме да ти уђе у кућу да не смеш да напустиш град,загрлиш унуче или ко Грци где смеш само 500м од куће ако идеш до радње и лекара треба ти дозвола или Португалци који су у строгом локдауну већ годину дана

Србија нити једног тенутка није имала недостатак болничких лежаја, недостатак респиратора, медицинске опреме. Вакцине на време стигле. Сем вандредног стања веће локдауе нисмо имали.


Радње биле добро снабдевене.

Протести антимиграната, антиваксера, артемита и осталих су дозвољени суботом и да оплету колце испод споменика нико их не растерује воденим топовима и сузавцем нитиих хапси ко у Белгији јуче.


Шта то да нисмо имали???


Неке државе по пар хиљада вакцина добијају а мио од кинеза и руса по 200-300 хиљада доза.

Нису имали болничке кревете.

А то што причаш о задужењу видећемо ал то остаје народу, те болнице неће неко да натовари и одвезе.

Верујем да немаш неки озбиљнији доказ извор о томе што си написао или је ово чисто бацање хејта према власти.

Остајем при томе да је Србија успешно водила корона кризу да ниједног тренутка систем није пукао да нити једног тренутка било шта недостајало ни за грађане ни за медицинаре иако је ситуација изузетно тешка.


Сваки дом здравља свака амбуланта има све што је потребно. За време Милошевића ничег није било низа време жутих, болнице су биле разваљене..


RE: Корона-вирус - Бенито - 04-04-2021

Мекензи, немој репликовати када су дуге поруке. Јасно је да одговараш мени. Исто важи и за друге у сличним ситуацијама, пошто то оптерећује форум, а и теже је пратити.
Што се тиче жутих или Милошевића, и једни и други били су у истој ситуацији, тј да би имали опремљене болнице зависили су од Запада, који им није давао новац из познатих разлога, да сад не разглабамо о познатим стварима.
Овај узима бесомучно од Кине, која је иначе расположена да даје јер тако ствара своје колоније, што су већ учинили у неким афричким земљама.
То је, наравно, у земљама у којима владају институције, као у већини земаља које су у ЕУ, или да кажем прецизније на западу Европе, наравно, немогуће. Што се тиче локдауна, погледај како је било прошле године до лета код Овај, па ћеш видети...
Европа је од избора у САД под страшним притиском нове америчке администрације и то је главни разлог локдауна тамо. Увео би то Овај овде поново, али та тема је ад акта од летос, када му се десио народ. Од тада му то не пада на памет, али мора да титра и КШ, па зато иде мало хладно, мало топло.
Главна тема су паре. То не схватају само они који су на државном буџету и мисле да ће то да траје вечно. Али, после ове економске катастрофе, која је изазвана економском политиком коју води Овај, следи отрежњење.
Међутим, тешко је то објаснити онима којима је мозак баждарен искључиво на релацији дан и комад.
Када више не буде ни једног ни другог, компликовани пут од задњице до мозга добиће путању брзине светлости. Али тада владају мало другачија правила када се тешко разазнаје ко је кука, а шта је мотика. И у тој игри најчешће страдају они који за такву енигму нису ни били задужени да је стварају.
ПС а ово око података сам написао у претходној поруци одакле су. Жао ми је што о томе не јавља Танјуг или Нова СС.


RE: Корона-вирус - Mekenzi - 04-04-2021

Поредиш бабе и жабе.

Шта ће бити за 20 година...а до тада вероватно нећу бити жив а планета већ ће бити на издисају.


Знам сигурно да када ми је 2011 год кренуо камен из бубрега у ВШ болници нису имали ни иглу ни инфузије па сам морао да им носим.

Када сам летос скршио руку све у фулу су одрадили.Без динара да су ми наплатили.

ВШ здравство запошљава све укупно око 350-400 људи за те људе треба маска, рукавице по пар комплета по особи дневно + скафандери за ковид амбуланту..


Замисли Београд или Крагујевац колико материјала потроши + боца са кисеоником.

Србија има све да се успешно носи са кризом.

А чија смо колонија, јеби га то ти је ко у кафани расправа да ли је бољи фајзер, спутњик или кинез...

Увек ћемо бити нечија колонија зависи од ситуације.

Могли су и Руси и Кинези данас одјебу и да кажу терајте се ви идете ка ЕУ. нек Вам они дају вакцине.

Он јесте се изборио за сву медицинску опрему и тактички је одиграо одлично. Колико други који нису колоније чекају на западне вакцине..

Такође Србија је увек имала лежај, нису хеликоптерима пацијенти пребацивани у друге земље ко из Пољске у Немачку или из Италије у Словачку.


Све у свему власт је одлично реаговала на ковид кризу и при томе остајем јер све што сам рекао је тачно иако га не волим нити подносим.

А колики су дугови, чија смо колонија Њемачка,Руска, Кинеска то остављам чаршији и кафани она најбоље зна о томе и коју вакцину примити и шта вакцине садрже.


RE: Корона-вирус - Бенито - 04-04-2021

Какве бабе и жабе? Ти си поменуо жуте и Милошевића, а не ја.
Којих 20 година? Трежњење те чека ускоро.
Само што ћеш тада тврдити нешто сасвим супротно.


RE: Корона-вирус - ПРОСВЕТАР - 04-04-2021

(03-04-2021, 09:54 PM)Mekenzi Пише:  Не волим га, али му свака част што је урадио у ковид кризи:

-Две нове ковид болнице

-Све вакцине света могу да се приме у Србији без чекања.

-Пунктови за вакцинацију

- Електонска пријав за вакцину

-Нити једног тренутка није зафалило ништа медицинарима скафандери, маске кисеоник, респиратори..


- Нема великог локдауна сем кафићи и тржни центри не раде, можеш слободно свуда да се крећеш.


Србија одлично контролише ковид кризу.

Што то виде очи моје?!

Јел'то балави врбовао новог члана ил'ти то само по директиви Крмнада Чварка (из партизанске породице)?!

Даклем Кизо нахвали балавог а Отац Антоније га громогласно назва шифтарском слином!

Из'ини Кизо добар си чо'ек, весељак...ал'ми више верујемо у оно што каже Отац Антоније који је чак поздравио народ са оним нашим:

Помоз' Бог свим Србима а и симпатизерима добардан!

И на крају Србадија распали колце око споменика да имају медији о чему да пишу!


Ојсааааа!

Хармоника

https://www.globalresearch.ca/cya-fraudulent-marketing-pfizer-covid-19-vaccine-unapproved-product-permitted-use/5738844

И НЕКА ЈЕ БЛАГОСЛОВЕН ВАСКРШЊИ ПОСТ СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!


RE: Корона-вирус - Mekenzi - 04-04-2021

Верујеш Антонију
Кидање

Знам, знам,
Пролупо скроз ко и ти , испљувао ти Јовану испред оних силних људи...Пуче брука, Баљезго да смо га морали угасити...

Иначе тог Давидовића или како већ послати на психијатрију на лечење човек заиста није у глави у винклу.

Оно што он прича ниђе везе са светим монаштвом и црквом.

Више ми делује као навијачки хулиган са улице него монах.


RE: Корона-вирус - Шумадинац - 04-04-2021

(04-04-2021, 09:26 AM)Mekenzi Пише:  Верујеш Антонију
Кидање

Знам, знам,
Пролупо скроз ко и ти , испљувао ти Јовану испред оних силних људи...Пуче брука, Баљезго да смо га морали угасити...

Иначе тог Давидовића или како већ послати на психијатрију на лечење човек заиста није у глави у винклу.

Оно што он прича ниђе везе са светим монаштвом и црквом.

Више ми делује као навијачки хулиган са улице него монах.

Баш тако! Кад видим каква сва баљезгања долазе од те мале групице који бучу по улицама, ови на власти ми дођу некако симпатични.


RE: Корона-вирус - Mekenzi - 04-04-2021

(04-04-2021, 09:56 AM)Шумадинац Пише:  
(04-04-2021, 09:26 AM)Mekenzi Пише:  Верујеш Антонију
Кидање

Знам, знам,
Пролупо скроз ко и ти , испљувао ти Јовану испред оних силних људи...Пуче брука, Баљезго да смо га морали угасити...

Иначе тог Давидовића или како већ послати на психијатрију на лечење човек заиста није у глави у винклу.

Оно што он прича ниђе везе са светим монаштвом и црквом.

Више ми делује као навијачки хулиган са улице него монах.

Баш тако! Кад видим каква сва баљезгања долазе од те мале групице који бучу по улицама, ови на власти ми дођу некако симпатични.

Ваистину!


Jа не знам кога тај Давидовић и шта представља. Он ми делује као анархиста, нит је црквен човек нит је политичар, већ неки бунт, ахресија...

Човек ладно све живе прозива и говори најгоре речи о њима...Против свих и своје чак пљује..Јуче испљува Јовану ко да је циганка, њеним саборцима било непријатно.

Монаси и свештенство то не раде.


RE: Корона-вирус - Јеремија - 04-04-2021

(04-04-2021, 01:32 AM)Бенито Пише:  Какве бабе и жабе? Ти си поменуо жуте и Милошевића, а не ја.
Којих 20 година? Трежњење те чека ускоро.
Само што ћеш тада тврдити нешто сасвим супротно.

Мани се Кизе, тај окреће ко луда плетење.
У Србији ни једна болница не ради јер је све подређено ковид систему.
Примера ради, човек млад (34 г.) доживи апоплексију некако пред сам почетак такозване пандемије, оперишу га у Нишу на Клиничком... за три недеље колико је тамо лежао на клиници све, али дословце све што је требало од медицинских потрепштина куповали родитељи од инјекција које су преко људи добавили из Немачке па до пелена. Чим проглашена пандемија послали су га у алексиначку болницу која је позвала родитеље да га преузму... чуј, човеку отварана лобања, једва претеко, а они га избаце као последње штене из болнице. Постоперативни третман требало је да прати лекар који га је оперисао све до слања на рехабилитацију. Ништа од тога. Корона је, полицијски час, лудило ... приватне клинике раде али под условом да имаш новаца. Колико су се задужили његови не знам, али и дан данас иде код приватника на контроле.

Описао сам само један случај а знамо да их је на хиљаде или стотине хиљада, и управо се ту,међу свесно жртвованим налазе бројке које се убрајају као жртве короне.

Подизање монтажних болница у Батајници и Крушевцу само је заметање трагова у пљачки која се десила за ових годину дана.
Онај би под хитно требао бити изведен пред независни Суд као и његови чауши све са "струком".


RE: Корона-вирус - Ђорђе - 04-04-2021

Трежњење ће бити јако болно. Smile