Погледи форум
Нова ТВ серија - Равна Гора - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Култура и наука (https://www.pogledi.rs/forum/forum-14.html)
+--- Форум: Четнички покрет (https://www.pogledi.rs/forum/forum-17.html)
+--- Тема: Нова ТВ серија - Равна Гора (/thread-11.html)

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Милослав Самарџић - 08-12-2013

(08-12-2013, 11:39 PM)херцеговац Пише:  Да ли је било преждеравања овај пут?
Да, наши увек једу, комунисти никад не једу! Smile

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - херцеговац - 08-12-2013

Самарџићу,

шта је са штиглићем? Да ли је примљен у партију?

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Ратко - 08-12-2013

(08-12-2013, 11:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  О петој епизоди:
http://www.pogledi.rs/ravna-gora-5-cist-falsifikat/
Да, нажалост.

(08-12-2013, 11:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-12-2013, 11:39 PM)херцеговац Пише:  Да ли је било преждеравања овај пут?
Да, наши увек једу, комунисти никад не једу! Smile

Па мора буржоазија да се тови!

Све ће то по рату прећи у реакцију.

Већ гледам слиједећи хит и бестселер на Равној Гори:

Кувар Дражиних специјалитет - Историјски преглед кулинарства од источне Босне до Равне Горе, аутор Радош Булајић.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Felix - 08-12-2013

Ма треба човеку честитати. Шко каже Милослав, успео је да надмаши Булајића.

Заиста ми је фасцинантно то поновно оживљавање уобичајене матрице увођења клања као основног филмског лајтмотива приказа четништва. Прво имамо искежену фацу брадатог лудака са шубаром, потом то болесничко лице које вири кроз прозор, једе парче меса и слади се на помисао следеће жртве, и најзад, оно "ово је растанак", злокобни поглед пун сласти који као да нам каже "сада ћу те заклати". Клање. На крају прање каме. Закло је човека ко пиле. То су четници.

Чим сам видео ту фацу која вири кроз прозор знао сам да ће бити клања. Опет сам осетио оно исто осећање које сам безброј пута осетио приликом гледања комунистичких филмова.

Човек, тај Радош Булајић, једноставно је морао да понови тај класични стереотип о четницима. Једноставно, то је цена помирења са друговима.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Бенито - 08-12-2013

Херцег, то већ постоји. Књигу Четнички специјалитети или тако нешто написао је онај кувар Милијан из Косјерића, што је скоро, једно време, био председник општине. Продавали су пре неку годину ту књигу на Равној Гори. Сећам се да смо се спрдали са тим, али мислим да је све продао пошто је била јефтинија од цене штампе.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - херцеговац - 09-12-2013

Исправка.

Нема првоборачке пензије.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Alex - 09-12-2013

Zločini tog kaplara će se nastaviti, imaćemo i nasrtanje na devojke.

(08-12-2013, 11:59 PM)Бенито Пише:  Херцег, то већ постоји. Књигу Четнички специјалитети или тако нешто написао је онај кувар Милијан из Косјерића, што је скоро, једно време, био председник општине. Продавали су пре неку годину ту књигу на Равној Гори. Сећам се да смо се спрдали са тим, али мислим да је све продао пошто је била јефтинија од цене штампе.

Ееее,
ово је озбиљнија литература - историја кулинарства од источне Босне до Равне Горе!

Мо'ре у поднаслов:

Шта је Дража јео!?

(09-12-2013, 12:03 AM)Alex Пише:  Zločini tog kaplara će se nastaviti, imaćemo i nasrtanje na devojke.

Па јесам ли рекао да озбиљан серијал о четницима не може без тога?

Масноћа, прљавост, преждеравање, пијанчење, клање, неуредност и злоупотреба женскадије и јесте четовање.

Значи:
преждеравање - присутно,
клање - присутно,
онда слиједећа епизода заскакивање снаша. Наравно комунисти ће и даље упућивати њежности преко 'тарабу'!

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Alex - 09-12-2013

[Слика: motivator86814dffe43badab1f887d10c7c7a25a0592229d.jpg]

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Србин - 09-12-2013

Ево и ја ти се извињавам Милославе, разочарао сам се тешко, ни један злочин ни убиство бар у кадру није приказан ни комунистички ни усташки, први злочин четнички па још ритуално клање, ово је бре опасније од Булајића, његови филмови су бар отворено наступали за једну страну, што је свакако боље него овако увијено а порука иста, уз јако мале прекиде црвена куга се шири и дан данас

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Јеремија - 09-12-2013

Ово је заиста нечувено! Пљување у брк васколиком србству, србском војнику и домаћину, а све о трошку "јавног сервиса" који се финансира из џепа србских грађана, по бестидности превазилази и времена брозовштине.
Више нема дилеме зашто серија носи назив Равна гора... А нема дилеме ни који су мотиви "очешљане баба", пардон, Радоша Бајића, за подухват наводне истине о Равној гори и ЈВуО. Поновно величање комуниста и поновно блаћење Равногорског покрета.
Бајић напросто не зна куд и на коју страну бије. Нити се држи историјских чињеница (сем комуњарских), нити је хтео да консултује људе који су компетентни да га упуте у суштину приче. Уствари, бојим се да он - Бајић, то није ни хтео. Бојим се да је дрпио лову од неког из ЕУ како би потврдио причу о Србима и Сребреници.
Она мучна сцена са камом (епизода се тако и зове) заиста је опомињућа... Мислим да се не може подвести под уметничку слободу намерно блаћење једног народа. Јер, истина је сасвим другачија и жртве су били Срби а кама је била у усташким рукама. Посебно кад се помињу догађаји у Источној Босни... Неким случајем моја мајка је из тих подручја и добро се сећам њених речи: "Није прошло ни три недеље од избијања рата а прве комшије (засеок Јусићи - муслимани) које су надничиле код мога оца упадоше у авлију сви под оружјем у усташким униформама..." Дакле, већ поткрај априла плануле су србске куће а чељад поклана од стране комшија муслимана! И тако је било све до четресчетврте, кад су већина балија неким чудом промениле знамење и преко ноћи постали комунисти - партизани... Наравно, клање Срба је настављено само под другим симболом.

Све у свему, серија је прављена тенденциозно и веома подмукло а све уз милозвучну причу како је ред да се "браћа измире"...
Са бљувотинама које превазилазе булајићевско пљување србства ја се не мирим!