Погледи форум
Нова ТВ серија - Равна Гора - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Култура и наука (https://www.pogledi.rs/forum/forum-14.html)
+--- Форум: Четнички покрет (https://www.pogledi.rs/forum/forum-17.html)
+--- Тема: Нова ТВ серија - Равна Гора (/thread-11.html)

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Милослав Самарџић - 25-01-2014

О, па где сте ви (сви) Просветару... Smile

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Nedicevac - 29-01-2014

Браћа увек били, и братски радили за стране интересе упропашћавајући србски народ.

[Слика: 1555504_579605438784390_1688079444_n.jpg]

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Мргуд - 29-01-2014

За почетак ја бих на твом месту научио да пишем, а после тога би се бавио сатиром.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Милослав Самарџић - 01-02-2014

Трећа Србија
Жестина, халабука и галама око „Равне горе“ личи ми на причу о Богу који је сишао међу Србе да им удовољи и договори се са њима када желе да им падне киша

Крајем прошле недеље срце ми је устрептало од радости и олакшања. Медији су јавили да је Влада Србијеусвојила уредбу о привременом финансирању „Равне горе“ (о Боже, какав лапсус!) – о привременом финансирању Радио-телевизије Србије. Усхићен, одмах сам позвао Небојшу Глоговцаи поручио му да можемо да одахнемо, и да ни случајно не брије браду. Нисам успео дачујем Бјелогрлића који глуми Тита. Звао сам га неколико пута како бихму јавио радосну вест да више нема недоумица хоћемо ли имати средстава за други деоДрамске трилогије 1941–1945. Мора да је у некој забити са премијеромДачићем на једној од промоција „Монтевидеа“ па од аплауза не чује телефон…

Али авај, добре вести и лоше сустижу једна другу. Mоји саизвршиоци из екипе серије послали су ми агенцијско саопштење Субнора, и то из Хаџића у Босни, у коме се каже да је поводом обележавања Игманског марша делегацију учесника те славне епопеје НОБ-асастављену од антифашиста из свих бивших југословенских република – ових дана примио председник Србије господин Томислав Николић, коме су другови борци предали протестно писмо у којем траже да се забрани даљи рад на ТВ серији „Равна гора“…Речено да је председник обећао да ће им одговорити на писмо, као и да је изјавио да је Субнорискључиви чувар антифашизма у Србији... Сада – ем што стрепим каква ће председникова одлука да буде – ем ме је помало и срамота.Осећам кривицу што поред сијасет државничких послова председник мора да се бави мојом маленкошћу.

После одијума инструментализованих интернет мрзитеља и злураде синхронизоване кампање која је помирила екстремисте слева и здесна, послесијасет равногорских и скојевских сајтова који су се, мотивисани, гле чуда, идентичним циљевима, утркивали ко ће жешће бљувати ватру, омаловажити и нападати серију – врућ кромпир са Равне горе ових дана пече многе дланове. Усталасаној јавности треба саопштити одлуку: Да ли ће бити даљег рада на пројекту Драмске трилогије?То се академски пита професор и редитељ Лоренцин – док у „Политици“ уљудно куди остварени резултат и упозорава ме на комплексност теме од које су се многи безбедно склонили. Да не сломе зубе, да сачувају храброст кад из удобне фотеље критикују и траже длаку у јајету…

Због сликања перформанси каме у „Равној гори“ – чију примену нигде у историјској грађи нисам нашао да је наредио пуковник Михаиловић – али којом су нажалост и непобитно пререзани многи српски вратови – гневној светини повређених четника треба бацити плен. Такође, на олтар вечне ватре комунизма, који је од 1945. до 1950. године без суђења и доказане кривице метком у чело ликвидирао више од 100.000 српских родољуба – којима се ни данас, баш као несрећном Чичи, гроб не зна–ваља положити нову жртву. Хвала Богу, засад нико још не спомиње бацање мојих удова и трупа разјареним лавовима и грабљивицама – већ само да ми се забрани даљи рад на серији…

Џаба је мени да обећавам да ћу мање сликати лепоте Србије, да ће Дража постати оштрији и почети да пуши лулу уместо муштикле, да ћемо учитеља у Планиници заменити учитељицом, да ће четници престати да носе шмајсере и да више неће ускакати у туђе торове, да Тито неће само да се шета и очијука са Даворјанком, да ће по Рибникаревом плану да крене путем револуције,да ће се борити с Немцима као Ричард Бартон уз милионе долара и камионе вискија на „Сутјесци“… Узалуд ми је да се правдам због чега сам морао да снимам на Љутом пољу на Тари, а не на Равној гори пошто је претворена у дивље викенд насеље, затрпано пластиком и празним боцама од хиљаде литара попијеног пива, уз прасетину и покољ јагњади сваког 13. маја…Џаба је мени да убрзавам радњукако ми познаваоци драматургије и режије налажу, џаба ми је да гајим наду да је могуће да сви Срби буду задовољни. Жестина, халабука и галама око „Равне горе“ личи ми на причу о Богу који је сишао међу Србе да им удовољи и договори са њима када желе да им падне киша… Кад су Срби заџакалипобегао је Свевишњи главом без обзира. Можда он једини зна – хоће ли се наставити започета прича о српским клетвама и поделама у Србији 1941. године, које су тек назначене у виђених десет епизода.Или ће под канонадом равногорских експерата и комунистичкихидеологааутор бити кажњен и онемогућен да настави планирани рад на пројекту?

Упркос чињеници да смо били убедљиво најгледанија серија, није згорег запитати се – има ли у више од два милиона гледалаца уопште некога коме се „Равна гора“ допала? Некога ко је препознао огроман труд, муку, храброст, одважност, одговорност и остварени резултат екипе и креативног тима? Није ваљда да је то само највећи живи драмски писац Душан Ковачевић? Ако јесте – мени је и то довољно. Неће бити да поред Бећковића и Драшковића баш нико нема речи хвале за показано и виђено? Или их је Радош Бајић позвао на ручак на којем се служило вино са омамљујућим средством а на менију су биле бунике? Уместо одговора и тврдње да постоји ТРЕЋА СРБИЈА цитирам коментар који заслужује да буде објављен не зато што је позитиван – има их на интернету сијасет – већ због тога што је погодио у жицу, што је с неколико реченица дефинисао регресивну замену циља у „Равној гори“. Потписује га Александар Џунић за кога не знам ни ко је, ни шта је, ни одакле је.

Само напред Радоше! Нису криви пацијенти, који су полудели од разних ФАРМА(цеутика) и америчких снап-шотова од филмова у којима се пласира 128 фрејмова у секунди, од тога пет-реклама…Па онда Куросавин Дерсу Узала и твоја Равна гора изгледају као слумоушн. Показујеш колико је Србија прелепо место за истински живот! Показујеш тишином и по још којом секундом колико је бременито ћутање старог солунца, чијег сина воде на стрељање, а унуке му распиње точак историјских токова. Слободно успори и више ако треба. Нека ови узаврели интернетом опогањени мозгови на тренутак застану и пробуде се из тог „матрикса” који им је апсолутно отео идентитет. Да си ти нама живо и здрав и узбрдо брз! Живео!

Радош Бајић
објављено: 31.01.2014.
http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Treca-Srbija.sr.html

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Ђорђе Ивковић - 01-02-2014

На "Политици" су ми цензурисали коментар, тако да их овим путем поздрављам, исто к`о и Бајића. Ценим да је мој коментар био сасвим коректан:

Немој се ти Бајићу више мучити да нас просветлиш.
Немој нам казивати како су комунисти дизали устанак на Равној Гори у мају `41.
Немој се обазирати на неваљалце који тврде, држећи се историјских чињеница ко пијан плота, да су комунисти били савезници са нацистима до напада на СССР а с усташама богами и касније.
Немој ни покушати да свим тим хејтерима објасниш зашто си измислио како луди четник, и то Србијанац, коље невиног муслимана у Босни, а прикрио како комунисти пуцају војсци у леђа.
Ни зашто су твоји комунисти тако начитани и хумани. Па сви познајемо ту комунистичку хуманост и начитаност.
Немој објашњавати зашто си Михаиловићев пут до Равне Горе приказао као лагани теферич са клањем и ждрањем, а не тешко пробијање под борбом.
Немој се нервирати што задртим Србима сметају статисти у нике-патике и толики пропусти, који се могу десити само због јавашлука и незнања.
Немој у ствари ништа.
Што си себе избрукао, твоја ствар. Што си народ наново срамотио, знамо зашто си то радио.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Felix - 01-02-2014

Радош се уплашио да ли ће бити финансирања па брзо кренуо да кука и обећава како ће Дража бити оштрији, како ће радња бити бржа итд... Не бери гајле Радоше! Ова држава и њена РТС и постоји да би снимала такве глупости и заглупљивала грађане! Добићеш паре да наставиш да снимаш смећа.

Узгред, трагикомично је што је Радашин тако озбиљно схватио коментар неког наводно њему непознатог читаоца. Тај читалац упоређује - можете мислити - једног Куросаву и његово култно филмско остварење "Дерсу Узала" са једним - ако се гледа чисто филмски - испод просечним, у великој мери аматерским редитељским остварењем. Куросава и Радашин - мајко мила!! Шок

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Милослав Самарџић - 01-02-2014

Није то ништа, Душко Ковачевић је упоредио Радоша Бајића са Шекспиром. Smile

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Вукашин Петковић - 22-02-2014

"Кроз историју до данашњих дана жалосна је доследност Срба – да своје ниподаштавају а да туђе величају и славе. Тако доказујемо да нам је Загорје лепше од Шумадије, и да је добро што смо оном за кога нико не зна ни ко је, ни одакле је дошао – подигли маузолеј, док своме ни гроб да означимо не можемо, или нећемо..."
http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Iznudjivanje-Srbije.sr.html

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Бенито - 23-02-2014

Намерно овде!
На суђењу ђенералу Михаиловићу расправљало се о жртвама Бањичког логора. Судија Ђорђевић је рекао да је у Србији убијено 240000 људи, а од тога 80000 на Бањици и у Јајинцима.
Дража је рекао да је по његовим информацијама реч о 114000 жртава.
Међутим, у својој одбрани Драги Јовановић је рекао да је реч о 34000 убијених. То је рекао у смислу своје одбране, али није то тема.
Тема је то што је у Музеју Бањичког логора, на паноу, изнета цифра о око 45-46000 оних који су прошли кроз логор, а да је убијено 34000 људи. Тако је било бар пре три године када сам последњи пут био горе.
Дакле, упадљиво је да се ради о готово истоветној цифри коју је поменуо Драги Јовановић на суђењу.
Таква нам је историја- таква нам је и серија Равна Гора.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Романија - 24-02-2014

...Са снимања..
[Слика: 599357_3630059945388_1390589032_n.jpg]
pc screen shot

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Николај - 24-02-2014

Не сећам се те сцене.

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Милослав Самарџић - 24-02-2014

(24-02-2014, 09:05 PM)Николај Пише:  Не сећам се те сцене.
Зато што су у серији снимани отпозади. Оно кад истрчавају из воза...

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Милослав Самарџић - 14-03-2014

Radoš Bajić počinje snimanje serije o četnicima na Krimu

BEOGRAD, 10. mart 2014, (Njuz) – Reditelj, scenarista i glumac Radoš Bajić najavio je da kreće u realizaciju novog velikog projekta serije „Ravni Krim“. Autor sada već čuvene serije „Ravna gora“, kako kaže, počinje snimanje nove serije koja će biti posvećana srpskim četnicima na Krimu.
- Serija će se držati istine sve dok se to ne kosi sa estetikom. Ništa neće biti crno-belo, a ni samo crno ni samo belo, nego pošteno. Posle „Ravne gore“ želim da pokažem da više ne postoji tema sa kojom ne mogu da se uhvatim u koštac – kaže Bajić.
Prema njegovim rečima, serija će biti najambiciozniji i produkcijski najzahtevniji projekat srpske nacionalne televizije još od „Ravne gore“.
- Prvih deset epizoda ovog serijala će obuhvatiti period u kojem glavni likovi saznaju da se nešto dešava u Ukrajini i da to ima veze sa bratskom Rusijom. U drugom serijalu ćemo ispratiti njihovo spremanje za Krim, počevši od pakovanja češljeva za bradu, preko kićanki za šubare, pa sve do četkica za zube.
Bajić očekuje da ova serija baci jedno novo svetlo na događaje o kojima niko ništa ne zna.
- Jasno je da nikome ništa nije jasno šta se tačno dešava u Ukrajini. Ova serija će samo produbiti to osećanje i objasniti gledaocima šta se u stvari dešava iz perspektive četnika, kaže Bajić.
On za sada nije žele da govori o tome ko će igrati lik Milutina Mališića, četničkog vođe puta za Krim.
- Napravio sam najuži izbor glumaca kojima ću ponuditi da odigraju tako značajan lik. Bitno je da se Mališić predstavi kao vođa, jer je on među prvima od svih dvanaestak srpskih četnika čuo da se nešto dešava na Krimu, naglasio je Bajić.
- Očekujem da će mnogi pokušati da ospore seriju jer ne žele da se uloga četnika na Krimu do kraja rasvetli. Serija će biti civilizacijski iskorak srpskog društva. Ona će biti brana prekrajanju istorije Krima. Očekujem da serija probudi nacionalna osećanja kod gledalaca- rekao je Bajić.

Autor kaže i da je tokom pisanja scenarija imao veliku stručnu i konsultativnu ulogu najvažnijih institucija i ličnosti iz svih sfera naučnih, istorijskih nauka, epohe, analitike. Najveću logistiku, kako je naveo, pružio je Institut za savremenu istoriju Krima, Balkanološki institut Srpske akadmenije nauka i umetnosti i svi relevantni pojedinci.
Bane Grković
Viktor Marković

Read more: http://www.njuz.net/rados-bajic-pocinje-snimanje-serije-o-cetnicima-na-krimu/#ixzz2vx74WdSe

RE: Нова ТВ серија - Равна Гора - Сипуљац - 14-03-2014

Кидање