Погледи форум
Сарадња ЈВуО и комуниста - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Култура и наука (https://www.pogledi.rs/forum/forum-14.html)
+--- Форум: Четнички покрет (https://www.pogledi.rs/forum/forum-17.html)
+--- Тема: Сарадња ЈВуО и комуниста (/thread-2502.html)

Странице: 1 2 3 4


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Ултрадесничар - 22-05-2017

@Nke i Perun

Odlutali ste od teme. Perun jedino ta;no rekao da je saradnja postojala.
Međutim, ne odgovriste na moju konstataciju, koju sam potvrdio izvorom, da je želja za saradnjom sa komandantom partizana kod PUKOVNIKA D. Mihailovića bila iskrena za razliku od "Tita" a M. Đilas u dokumentarnom filmu "Jugoslavija u Drugom svetskom ratu" to čak i priznaje"


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Нке - 22-05-2017

(22-05-2017, 04:54 PM)Ултрадесничар Пише:  @Nke i Perun

Odlutali ste od teme. Perun jedino ta;no rekao da je saradnja postojala.
Međutim, ne odgovriste na moju konstataciju, koju sam potvrdio izvorom, da je želja za saradnjom sa komandantom partizana kod PUKOVNIKA D. Mihailovića bila iskrena za razliku od "Tita" a M. Đilas u dokumentarnom filmu "Jugoslavija u Drugom svetskom ratu" to čak i priznaje"

Неће ти ни одговорити пријатељу..

Тог црвеног не бих звао командантом партизана, већ вођом банде. Зна се и зашто.
Самим тим се поставља питање зашто је официр регулане војске сарађивао са вођом банде?
Не верујем да је толико запело, па да се официр праве војске обрати вођи партијске војске, па још и хрвату.

(22-05-2017, 09:35 PM)Нке Пише:  
(22-05-2017, 04:54 PM)Ултрадесничар Пише:  @Nke i Perun

Odlutali ste od teme. Perun jedino ta;no rekao da je saradnja postojala.
Međutim, ne odgovriste na moju konstataciju, koju sam potvrdio izvorom, da je želja za saradnjom sa komandantom partizana kod PUKOVNIKA D. Mihailovića bila iskrena za razliku od "Tita" a M. Đilas u dokumentarnom filmu "Jugoslavija u Drugom svetskom ratu" to čak i priznaje"

Неће ти ни одговорити пријатељу..

Тог црвеног не бих звао командантом партизана, већ вођом банде. Зна се и зашто.
Самим тим се поставља питање зашто је официр регулане војске сарађивао са вођом банде?
Не верујем да је толико запело, па да се официр праве војске обрати вођи партијске војске, па још и хрвату.

I то се све опуштено дешава док се наши бране на граници од обрезаног хрватског цвећа.


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Милослав Самарџић - 22-05-2017

(22-05-2017, 04:39 AM)мунгос Пише:  Па видиш да они ваљда вуку паралелу са Хрватима у овоме задњем рату. Као нема везе што су то Хрвати Србима чинили, али то је било у име "виши циљева".Шок

Мислим да лукалуке зна колко је Србе коштала та "сарадња" у овоме задњем рату. Море ли се једна глупа и погрешна ствар правдати другом глупом и погрешном?

(21-05-2017, 11:50 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ајде баш да видимо шта ће рећи. Мада смем да се кладим да нећеш успети. Smile

Баја

(21-05-2017, 03:01 PM)Романија Пише:  Што онда Ђујић није убио Љотића него је сарађивао с њим? И он је био вођа противзаконите организације. Испада да је и Ђујић сарађивао са криминацима како ти кажеш и све што кажеш за Дражу важи и за Ђујића

То иде под ово што Самарџић рече тактизирање. Од Љотића није пријетила смртна опасност, од комуниста јест. Од првога дана.

Громовник је већ навео зашто. Уствари потпуно друга ситуација из сто разлога. Комунисти су већ 20 година били ван закона - криминална и терористичка организација. Ако се већ држимо легитимитета и легалитета, онда се то требало поштовати? Да ли има икаквог оправдања данас сарађивати са ИСИС-ом? Е па то су комунисти били, ондашњи ИСИС. И то је држава јасно озаконила (једна од ријетки ствари коју су урадили како треба).

Треба проучити однос државе према комунистима и комуниста према држави и друштву. Тако да ту нема мјеста ономе "Није знао."
Мунгосе, јел знаш пун назив Ђујићевог пука до пролећа 1942. године?


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Милослав Самарџић - 22-05-2017

(22-05-2017, 03:35 PM)Ултрадесничар Пише:  
(20-05-2017, 03:47 PM)Перун Пише:  Широка тема... Искрене сарадње ту никад није било. Разлог се зна.

Четнички одреди ( ЈВуО је назив који је касније настао ), ,, заједно са партизанима ", ослободили су неке градове а приликом опсада других претрпели су неуспех. ( Пре свега мислим на територију данашње Србије где су поделе прво настале. У другим крајевима сви су се борили заједно као ,, устаници ". Поделе су касније настале.)

Конкретно, покрену причу о ослобађању неких од ових градова па ћемо се ми укључити. Није поента да ми нешто пишемо а да ти контрираш и да притом не износиш аргументе који би показали да нисмо у праву. Изволи.

Да ли постоји неки доказ да пуковник Михаиловић није искрено сарађивао са "Титом" и његовом партијском паравојском ?
Ја нигде то нисам пронашао. Напротив, пук. Михаиловић је "Титу" и његовој делегацији када су се враћали са преговора у Брајићима забранио капетну Вучку Игњатовићу и Глишићу да их све побије. Јер је "Дража" дао њима официрску реч да су сигурни до Ужица.

http://www.glas-javnosti.rs/node/11855/print
Наравно да постоји, писао сам о томе детаљно у књигама ''Дража и општа историја...''
И другде.
Нпр. јел знаш ко је био пуковник Тришић?


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Ултрадесничар - 23-05-2017

Господине Самарџићу, наравно да знам за жандармеријског пуковника Јована Тришића.


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Милослав Самарџић - 23-05-2017

А његови тајни одласци на Равну Гору августа1941?


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Ултрадесничар - 23-05-2017

(23-05-2017, 01:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  А његови тајни одласци на Равну Гору августа1941?

Господине Самарџићу и то знам. Шта хоћете да кажете ? Тј. шта су се договорили и да ли је договор спроведен ?


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Перун - 23-05-2017

(23-05-2017, 02:04 PM)Ултрадесничар Пише:  
(23-05-2017, 01:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  А његови тајни одласци на Равну Гору августа1941?

Господине Самарџићу и то знам. Шта хоћете да кажете ? Тј. шта су се договорили и да ли је договор спроведен ?

Да је спроведен не би било наоружаних комуниста ( партизана ). Када се сазнало за преговоре жандармерија је расформирана.


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Ултрадесничар - 23-05-2017

(23-05-2017, 02:42 PM)Перун Пише:  
(23-05-2017, 02:04 PM)Ултрадесничар Пише:  
(23-05-2017, 01:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  А његови тајни одласци на Равну Гору августа1941?

Господине Самарџићу и то знам. Шта хоћете да кажете ? Тј. шта су се договорили и да ли је договор спроведен ?

Да је спроведен не би било наоружаних комуниста ( партизана ). Када се сазнало за преговоре жандармерија је расформирана.

Српска жандармерија није расформирана до распуштања "Српске владе" ђенерала Милана Недића. Недуго затим Српска државна стража се ставила под команду ђенерала Михаиловића као Српски ударни корпус.


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Перун - 23-05-2017

(23-05-2017, 06:35 PM)Ултрадесничар Пише:  Српска жандармерија није расформирана до распуштања "Српске владе" ђенерала Милана Недића. Недуго затим Српска државна стража се ставила под команду ђенерала Михаиловића као Српски ударни корпус.

http://www.pogledi.rs/category/knjizara/page/3/


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Милослав Самарџић - 23-05-2017

(23-05-2017, 06:35 PM)Ултрадесничар Пише:  
(23-05-2017, 02:42 PM)Перун Пише:  
(23-05-2017, 02:04 PM)Ултрадесничар Пише:  
(23-05-2017, 01:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  А његови тајни одласци на Равну Гору августа1941?

Господине Самарџићу и то знам. Шта хоћете да кажете ? Тј. шта су се договорили и да ли је договор спроведен ?

Да је спроведен не би било наоружаних комуниста ( партизана ). Када се сазнало за преговоре жандармерија је расформирана.

Српска жандармерија није расформирана до распуштања "Српске владе" ђенерала Милана Недића. Недуго затим Српска државна стража се ставила под команду ђенерала Михаиловића као Српски ударни корпус.
Ух... Разоружана је чим су Љотић и Недић чули за Тришићеве договоре са Дражом, још у августу 1941. Тришић им је рекао да су то договори против комуниста, на што су они одговорили да ће лако са има, а да су главни и највећи непријатељи ''они енглески плаћеници на Равној Гори''. Дуга прича.


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Нке - 02-06-2017

Јел то та сарадња?

   


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Перун - 02-06-2017

Може се слободно кретати кад му је Бојовић ослободио Чачак.

Тад је, као што видиш, био у партизанима. После је прешао у четнике.

Ово је документ који си ти, или неко други, прекуцао и сликао са рачунара.


RE: Сарадња ЈВуО и комуниста - Нке - 02-06-2017

Осветљавање истине у ПДФ формату...

Наравно да нисам ја прекуцаоSmile