Погледи форум
СТАЊЕ У ЦРНОЈ ГОРИ - Облик за Штампу

+- Погледи форум (https://www.pogledi.rs/forum)
+-- Форум: Друштво (https://www.pogledi.rs/forum/forum-5.html)
+--- Форум: Политика (https://www.pogledi.rs/forum/forum-6.html)
+--- Тема: СТАЊЕ У ЦРНОЈ ГОРИ (/thread-3696.html)

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - Шумадинац - 12-02-2020

.
ДА ЛИ ЈЕ КРАЈ – Беба Поповић и акција спашавања Мила Ђукановића

https://i.postimg.cc/XJnfLqxs/beba-i-bebe-800x425-1-780x425.jpg

Александар Вучић, Мило Ђукановић и њихов заједнички црни маг за слуђивање народа, Беба Поповић, одлучили су да врате своје планове на фабричка подешавања. Подсјетимо, прави разлог бахатог и убрзаног усвајања Закона о слободи вјероисповијести није, искључиво, воља Мила Ђукановића да, у потпуности, подреди епархије СПЦ у Црној Гори. То је поступак за који је Ђукановић и те какОо свјестан да је ствар дугорочног процеса. Прави разлог је био спашавање Ђукановића од немалог броја људи из властите партије, код којих је, како тврде упућени извори, већ дуже вријеме омражена личност.

План Бебе Поповића је био изазивање хаоса, чијим би исходом сви били задовољни. Мило би „одбранио“ државу, његови и Вучићеви сарадници, у виду Вучићеве опозиције, би добили нешто више популарности, док би Вучић, у улози божићног измиритеља стекао вишеструку корист. Преко тиранског закона свога политичког брата добио би полугу за уцјењивање Митрополије црногорско-приморске и њено подређивање патријаршији коју потпуно контролише, а ради што лакшег признања Косова. Ђукановић би такође вишеструко профитирао. Политички би преживио у савезу са српским странкама, које стварају привид побуне, а заправо контролишу ситуацију на терену за обојицу великих вођа, добио би и назнаке некакве „конструктивне православне цркве“ о чему је јавно и говорио, која би конструктивно слушала све што јој режим нареди, баш као што се то одвија и у Србији. И која би Вучићу ради „учињела“ услугу немијешања у питање предаје Косова. Беба је ствар настоја ојачати како „Петицијом 88“, тако и евентуалним дивљањем радикалних опозиионих елемената. Али им то није пошло за руком.

Како је митрополит Амфилохије одбио да сарађује у овом лажном обрачуну и како је бројност вјерника на литијама превазишла сва очекивања, те демонстрирала колапс дукљанске идеологије, ваљало је промијенити причу, те је Беба предложио системско оцрњавање митрополита како је он тај који припрема креирање аутокефалне црногорске цркве, у чему су саучествовали и београдски и подгорички таблоиди и порталоиди. Када овај биједни покушај дискредитације није успио, већ је митрополитова популарност додатно порасла, а број људи на литијама, из дана у дан, постојао све већи, пријетећи да се „прелије“ у Србију, покушало се са оркестрираним завађањем. Хулигански напад на ненаоружаног младића, хапшење чланова породице опозиционих лидера, кречење графитираних црногорских тробојки, графитирање цркава увриједљивим натписима на албанском, паљење црногорске заставе у Београду, извала министра Лончара како Црногорце дословно шута ногама из државне службе јер одбијају научити српски… и џаба.

Литије су остале достојанствене и наставиле плијенити све више симпатија и подршке у региону. Чак је црногорска грађанска и изразито индепендистичка штампа подржала митрополита Амфилохија, а нарочито муслимански вјерници који су оштро одбацили покушаје вјерског завађања и поручили да ће својим тијелима бранити комшијске светиње. Став европских званичника је чак натјерао паничну црногорску власт да, демонстрирајући ауторитарно сједињавање судске, законодавне и извршне власти, нуди одгоду примјењивања Закона. Све како би макли народ са улица. Народ којег је све више и више и који нема намјеру да одустане од тога да се спорни закон повуче.

Ех, због тога је Беба покушава да уради оно што му на почетку изазивања хаоса није упсјело. Да за своје, то јест Вучић-Ђукановићеве планове придобије митрополита Амфилохија и владику Јоаникија. Управо због тога их контактирају Вучићеви емисари и свим силама настоје наговорити на давање јавне подршке црногорској опозицији, превасходно просрпским странкама које су, како смо већ напоменули на неизмјеничном даљинском управљању из Вучићевог и Ђукановићеог кабинета, а уз, координацију Бебе Поповића, експонента агентура којима је циљ политичку сцену у региону посложити за што лакше признавање Косова од стране званичног Београда. Вучић би имао задовољштину јер је увео „просрпске странке“ у власт тамо гдје их није било.

Но ипак, паника у Ђукановићевим редовима не јењава. Јер његови унутарстраначки непријатељи и даље не желе одустати од тога да му виде леђа. Најистакнутији стварни Ђукановићев ривал није нико други до актуелни премијер, стари обавјештајни оперативац Душко Марковић, чија се тактика састоји у чекању да литије „одувају“ Мила, како би он био тај који ће успоставити ред и Црну Гору увести у пост-Милово вријеме. Управо због тога се настоји искористити наивност митрополита Амфилохија, те му се додворити додјељивањем награда истих оних новинских агентура које су га до јучер оптуживале за издају и креирање „аутокефалне црногорске цркве“.

Но јасно је да Амфилохије поклекнути неће, јер је свјестан да брани хришћанску ренесансу како Црне Горе, а тако и цјелокупног српског народа, феномен који нема цијену.

Цетиње Инфо
.

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - ЈВуО-КГ - 13-02-2020

(12-02-2020, 06:40 PM)Mekenzi Пише:  Oстоја просветар ти је пропалица, бескућник, тешки социјални случај нема кер зашта да га уједе. Живи у некој шупи у некој распалој уџерици са наркоманима, алкохоличарима оне које је систем одбацио..

хахахахахаааа

Не вреди,морамо госин Самарџића на печење да водимо, ово нема ни у најјачим ситкомима. хаххахаха омогућио нам смех до суза Кез

Сад кад улети Просветар као онај чича из Ко то тамо пева "Ко бре сиротиња,дај пет карти!" Кез

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - Mekenzi - 13-02-2020

(13-02-2020, 12:12 AM)ЈВуО-КГ Пише:  
(12-02-2020, 06:40 PM)Mekenzi Пише:  Oстоја просветар ти је пропалица, бескућник, тешки социјални случај нема кер зашта да га уједе. Живи у некој шупи у некој распалој уџерици са наркоманима, алкохоличарима оне које је систем одбацио..

хахахахахаааа

Не вреди,морамо госин Самарџића на печење да водимо, ово нема ни у најјачим ситкомима. хаххахаха омогућио нам смех до суза Кез

Сад кад улети Просветар као онај чича из Ко то тамо пева "Ко бре сиротиња,дај пет карти!" Кез
КидањеКидањеКидање

Не зајебавам се. Мени је овде остало у сећање када је качио чланак из канандских новина где је ту његово комуну и његове сапатнике напао међед па се једва одбранили...

Оно што су сликали у новинама исте слике ко циганско картон насеље испод моста што је било у Београду...

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - zstoja - 13-02-2020

(13-02-2020, 12:33 AM)Mekenzi Пише:  
(13-02-2020, 12:12 AM)ЈВуО-КГ Пише:  

хахахахахаааа

КидањеКидањеКидање

Не зајебавам се. Мени је овде остало у сећање када је качио чланак из канандских новина где је ту његово комуну и његове сапатнике напао међед па се једва одбранили...

Оно што су сликали у новинама исте слике ко циганско картон насеље испод моста што је било у Београду...

To ti nista nije cudno u Kanadi. Mi smo videli vuka na obodu TORONTA, iz kola. A opste je poznato da cim izadjes severno iz Toronta i svratis u neku kafanu zimi, kad izadjes iz nje ne cudi se ako ti medved spava na haubi. Tu mu toplo. Kako se resava taj problem, ne znam.

Vidis, mi smo dosli u verem sankcija u Kanadu. I mozes da zamislis kako je to kad smo mi sleteli i kazemo...nista. Mrtav si ladan, nista te ne ushicuje, nula.

Al smo mi planirali da idemo u SAD, pitamo ove nase kako je u AMerici. Oni kazu isto, samo lakse za posao. I tako i bilo. I malo ljudi otvoreniji...jug, kao i uvek na jugu narod otvoreniji.

I kad zena nasla posao u Americi mi smo planirali da idemo negde po Bliskom istoku da zaradimo pare i nazad u Srbiju. I neki tamo iz neke bolnice u Saudisjkoj Arabiji video zenin rezime i trazio kopiju poslednjeg ceka. Ona mu poslala. Al kad video cifru, vise se nije javljao. Ta cifra je bila veliak za prvi posao i ovde.

Onda smo rekli da odradimo ovde i otvori zena privatno u Srbiji. I tamo kupili neki stancic od 30 kvadrata za ordinaciju. To bilo 2005, tako nesto.
Tad malo zivnulo u Srbiji.

Medjutim, malo po malo, to splasnjavalo...mi ajde ce otvorimo ovde privatno.... I tako smo ostali ovde....inace smo sve radili da se vratimo tamo.

Sta ce da bude sledece..nemam pojma...ali znam da bi voleli da bar nase dete ostane u Srbiji, ako mi nismo mogli...ali to je tako sve kilavo tamo...

--------------

Jao, a sta se prica za Njufaundlend...to tamo po kazni...otprilike.
Posto im malo naroda, nedostatak svega i svacega od ljudskih "resursa", tako zakucas na vrata, zenska otvori i izvolte...sva ti vrata otvorena....Smile

Pa ja kad sam isao busoim iz Toronta za Detroit(zena bila u Detroitu), kad naidjes na mesto od 40.000 stanovnika to je VELEGRAD. Nema nista, mislim da samo jedno mesto bilo toliko, a ostal avrlo mala i nema ih uospte...retko s evidjaju....poreprija, ravno, pustinja... ne znam sa cim da uporedim...ona sela oko KS nisu zabit uopste....ono tamo....sacuvala bozja majka...Smile

I vidis neki silosi, neki poljoprivrednik tu....sam, nema niko okolo... Cudo.

U stvari kad malo bolje razmislim ta unutrasnjost Kanade priluicno podseca na Sovjetski Savez...valjda se to i pomesalo kod naseg prosvetnog radnika.Smile

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - ПРОСВЕТАР - 13-02-2020

(12-02-2020, 06:06 PM)Mekenzi Пише:  Чека´ Чека´... Ко је бре дођош??
Ми ође рођени живимо у истој кући већ 40 година ..

Кизо немо'да се налазиш изненагјен и уврегјен ал'нијесмо то ми измислили....Теш'Тешановић је разбуц'о све професиоаналне Војвођанере к'о блгарску скупштину!

ТЕШ'ТЕШАНОВИЋ-ХАЛУПКА УНИШТИ НАЧИСТО НАШЕГ КИЗУ!
ТЕШ'ЈЕ ИЗ ВРШЦА, ЗНА ДОБРО КО ЈЕ КО ТАМО И ТВРДИ, ПАРАФРАЗИРАМО, ПА КА'Е:

.
Цитат:СВИ ВОЈВОЂАНЕРИ КОЈИ СУ ЗА АПЕ ВОЈВОДИНУ СУ УСТВАРИ

Д О Ђ О Ш И !!!

Ка'е Крмнад Чварак (из партизанске породице) је Ликота, онај тамо Кордунаш, онај ХОЏИЋ је потурчењак (јер да је Србин звао би се ваљда ПОПОВИЋ), све неки Чанак, Лонац, Корито, Копито, па Тртина, Бутина, Лопина...итд...ало бре!

Ми смо ваистину увек били антипротивни да људи Срби прозивају по крају одакле су дошли, ама ово што је Теш'открио просто боде очи!

РЕЦИМО СТАРЕ СРБСКЕ ПОРОДИЦЕ ОД ВОЈВОДСТВА СЕРБСКОГ-НИКО НИЈЕ СЕПАРАТИСТА, РЕЦИМО ПЛЕМЕНИТА ИМЕНА ЧАВОШКИ, ПАРОШКИ...НИКОМ ВОЈВОДИНА РЕПУБЉИК НИ НА ПАМЕТ НЕ ПАДА, НИТИ ЋЕ!

Међутим!

Теша-Халупка, који је од онијех Чеха које је још Марија Терезија тамо насељавала, тврди да су баш

Д О Ђ О Ш И

најгласнији и најтврдокорнији Војвођанери и НЕДОВРШЕНИ ХРВАТИ тамо!

И то баш они које је Тита тамо населио, сећамо се "Vlak bez voznog rijeda", оно што се населило по швапским кућама набијачама па направило огњиште усред куће и горело паркет!

Није то лепо Кизо, није никако!

Ти и твоји, као

Д О Ђ О Ш И

вероватно неђе избосне или ликоте, црњегорци, ваљало би да мало повуку ручну кад се галами о оцепљењу кумчета Јосипа Броза тзв. A.P. VOJVODINE а не да баш

Д О Ђ О Ш И

буду туна најгласнији призивајући Јосипа Фрању!

То би било исто као кад би наша маленксот почела да урла по Канади 'Vive le Québec libre !' , а такорећи јуче дош'о!

Ваља бити пристојан и уљудан кад те староседеоци прихвате као

Д О Ђ О Ш А

а не одма' ону 'војвођанерска лисница у војвођанерски џеп-војвођанерска пушка о војвођанерско рамо'!

Паметном доста!

Међутим!

Намирисали смо ми ДОЂОША из Кизиних коментара, сваки пут кад ми кажемо да су породице, пријатељи и комшије тога и тога ПИЖДРИЛЕ ЗА БРОЗОМ КАД ЈЕ ЛИПСАЛО, ГОРКО, НЕУТЕШНО....одмах се јави...КО?

Па Киза!

Гукни дакле Кизо, ЧЕГОВИЋ СИ ТИ БРЕ?

Јок

(13-02-2020, 12:12 AM)ЈВуО-КГ Пише:  Сад кад улети Просветар као онај чича из Ко то тамо пева "Ко бре сиротиња,дај пет карти!" Кез

Јок

Омашио си за длаку, тај о коме диваниш сам се јавио, па ка'е:

(12-02-2020, 07:06 PM)zstoja Пише:  Prodavac karata pita onog sta ima od karata za sutra. On veli ima nesto ali 5000 dolara. Prodavac kaze: Apa to je skupo za mog klijenta. Zena i ja slusamo, zena me gleda...ja kazem, kazi im da moze. Ja nisma video facu tog sto prodaje karte, ali verujem da je ostao bez daha.

Inace karte su oko 1500 dolara. Povratne. Zavisi jel leti, zimi....Nova godina...

Кидање Кидање Кидање...чловече...кх...кх....од овога мо'ш се рикне....

"Кидање Кидање Кидање...чловече...кх...кх....од овога мо'ш се рикне..."

Verujem, ti posebno.Smile

Za prvu klasu nisi cuo. To ostalo....nema drugo.

Gde si ti bio avionom poslednjih 20 godina? Kuba? Valjda si isao tamo...jeftinije nema nigde more. Jos gde? Si omanuo u Meksiko? Si isao na Turks i Kaikos...to ti isto britanska kolonija. Srednja Amerika...Belize da se tesis da ima i gore od Kanade.Smile

Belize 1981. dobio slobodu od Britanaca... Ovi AMeri kaki da su, ali gori od Britanaca nema kad te osvoje. Niti sta ostave od gradjevina, kao Spanci, niti sta dovedu u red, to ti je...cist usisivac, samo usisaju i nema ih.

(12-02-2020, 05:51 PM)zstoja Пише:  "НАЈГОРИ СУ ОНИ КОЈИ НИУШТА НЕ ВЕРУЈУ!"

U sta ti verujes?

Вјерују, во Јединаго Бога Отца, Вседержитеља, Творца Небу и Земљи, видимим же всјем и невидимим.

И во Јединаго Господа Иисуса Христа, Сина Божија, Јединороднога, иже от Отца рожденаго прежде всјех вјек:

Свјета от Свјета, Бога Истинита от Бога Истинита, рождена, не сотворена,

Јединосушчна Отцу, Имже всја биша.

Нас ради человјек, и нашего ради спасенија сшедшаго с Небес, и воплотившагосја от Духа Свјатаго, и Марији Дјеви и вочеловјечшасја.

Распјатаго же за ни при Понтијстјем Пилатје, и страдавша и погребена.

И воскрешаго в третиј ден, по писанијем.

И возшедшаго на Небеса, и сједјашча одеснују Отца.

И паки грјадушчаго со славоју судити живим и мертвим, Јегоже Царствију не будет конца.

И в Духа Свјатаго, Господа Животворјашчаго, Иже от Отца исходјашчаго, Иже со Отцем и Сином споклањајема и славима, глаголавшаго пророки.

Во једину свјатују соборнују и апостолскују Церков.

Исповједују једино Крешчаније, во остављеније грјехов.

Чају Воскресенија мертвих.

И жизни будушчаго Вјека.

Амин.

https://www.youtube.com/watch?v=pfoBQIZ0Yns&lc=UgjA0cqkUyNgLXgCoAEC

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - Mekenzi - 13-02-2020

(13-02-2020, 06:28 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  

U sta ti verujes?

Вјерују, во Јединаго Бога Отца, Вседержитеља, Творца Небу и Земљи, видимим же всјем и невидимим.

И во Јединаго Господа Иисуса Христа, Сина Божија, Јединороднога, иже от Отца рожденаго прежде всјех вјек:

Нас ради человјек, и нашего ради спасенија сшедшаго с Небес, и воплотившагосја от Духа Свјатаго, и Марији Дјеви и вочеловјечшасја.

И паки грјадушчаго со славоју судити живим и мертвим, Јегоже Царствију не будет конца.

И в Духа Свјатаго, Господа Животворјашчаго, Иже от Отца исходјашчаго, Иже со Отцем и Сином споклањајема и славима, глаголавшаго пророки.

И жизни будушчаго Вјека.

Амин.

Преведи ово на српски.

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - Јеремија - 13-02-2020

(13-02-2020, 09:20 AM)Mekenzi Пише:  

U sta ti verujes?

И жизни будушчаго Вјека.

Амин.

Преведи ово на српски.

Символ вере требало би да знаш без обзира дали је написан црквено словенским, руским или Бугарским.

"Вјерују, во Јединаго Бога Отца, Вседержитеља, Творца Небу и Земљи, видимим же всјем и невидимим."

Ja verujem u letece tanjire.

I ne vidim neku veliku razliku izmedju mene i tebe.

Ti verujes u boga, ja u letece tanjire. To je isto, vera.

Ali to uopste ne znaci da ako ti verujes u boga verujes u postenje, rec, moral, a jos manje znaci da ih se drzis, i uopste ne znaci da ako ja verujem u letece tanjire ne verujem u postenje, rec, moral i da ih se ne drzim.
Imas ti na milion eu Srbiji koji s eklanjaju bogu, ali od morala nula.

--------------

Kakav si mi ti moralista, koji dize adrenalin Srbima, a nece nikad da ode u Srbiju, i niej bio 28 godina?

I toi si moralusta na koje covek treba s eugleda. Pih....

Ja ne znam takve uopste.
To nema. Mozd aima da otkacio Srbiju, ali takav ana ovakav forum nece dodje nikad. Nece ni na jedan da dodje, kamoli ovakav.

Taj nema s aSrbijom nista....mozda on sili sebe....ali u sustini on nije nikad sa Srbima.

-------------

A sto ne volis d aides u Srbiju? ne volis taj naord tamo?
Pa i jesi u pravu, nisu nesto, ali ima izuzetaka. Imas privatnike koji polako dizu tamo moral i kvalitet, ali to id emnogo slabo i sporo.

Plus moze sd aodes tamo i ipsricas im sta je dobro a sta los eu kanadi, pa nek arazmisljaju.

Ja se tako sretnem na ulici sa drugom iz osnovne i tako mu malo ispircam o Americi. On kaze: Posl esvakog razgovora se prodrma, strese..... Oseca nesto. Doduse malo ima tamo koji zele da znaju....

Sta fali, prosetas malo za svoju dusu, sednes pored fontane, vidis kako ljudi ne rade nista ceo zivot i opet imaju nesto.Smile

Al nma veze, njiam tako lepo...to sto ce da nestanu, njih bas briga.

-------------

Evo zbog kojih ja idem:

Moj bivsi komsija privatnik, da davno otklaz u banci i poceo da radi kablovsku TV. On samo srednju ima, ali veliki radnik, sam i kucu sazidao...bas. Sada ima unuke vec, mada je prilicno mlad, rano se ozenio.
On je recimno strasan vernik, bio i za vreme Tita. Al olja ga pore sveg acenim sto je privatnik i gura decenijama.

Imam drugog koji radi gradjevinsk emasine....jedna od boljih u gradu privatnika.... Pitam ga ja otvoreno jel mucka sa politicarima... Kaze u takoreci ne....nego juri i sam posao i po Makedoniji, Srbiji, bakce se sa radnicima...niej lako...ali on moze....i hoce. I ja sam mu reko d abi on dobro proso i u Americi. Cisto onako sam mu reko, kasno za njega da dolazi, ali da zna.

Pa ima tu jos neki...ove iz drzavne ne volim d avidim...to sve grebatori....

Inace taj sto radi kablovsku 4 generacije u kuci. Majka njegova, on, deca i unuci. Ima kuca mesta, niej problem, ali slozbi....Deet mu radi za privatnika dizajn neki po Svici, drugi u BG privatno...njega sam ucio o komjuterima i terao ga pre 25 godina da drzi misa u levoj ruci i sa dmu se svi cude i zavid emu jer mu posoa takav da mu mi u levoj odgovara. Ovaj moj drug me pita: Kako si bre znao pre 25 godina da drzi misa u levoj ruci...svi mu zabvide?

pa reko sta znam..citao nesto nasao logiku, gde sam ja znao sta ce mali da radi u zivotuyu.Smile Ja inace podjednako drizm misa ui u levoj i u desnoj.

Inace s a"malim" njegovim sam pricao o Maerici i Kanadi, jer mu neki Rumun nudi d aod eu Kanadu.
Ja sam mu rekao da se ne zanosi sa kanadom, ako vec hoce da ide, neka ide u Ameriku. Ali reko pitanej koliko ce ti stvarno biti bolje...ti imas kucu, posao, decu, zena radi kod privatnika...tamo pitanje sta ce da radi, nije te struke...tako da ne znam sta da ti kazem...mozda ti je bolje u Srbiji. Pricali poslednji puta 3 sata. Sve sam mu rekao kako je i u Kanai i u Americi. Ume da sluisa mali, dobar je.

I na kraju se razgovor sveo da ne radi stalno za tog u Svici , nego da vremeno otvori nesot privatno sa nekim, ane da ne guli ceo zivot za nekog. Pa ti nalazi posao, uzimaj kajmak, drugi neka rade.... U Srbiji vse. I njemu je bolje da ostane u Srbiji, defoinitivno.

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - Шумадинац - 13-02-2020

Скојевац
.

U sta ti verujes?

И жизни будушчаго Вјека.

Амин.

Преведи ово на српски.

Пааа....као стари члан форума био би ваљда ред да се за питање превода са Србског на овај наш профани језик турскијех касаба и блатњавих селендри, обратиш Гос'н Самарџићу да те поучи да не буде да је џаба био привођен!

https://www.pogledi.rs/tajne-vukove-reforme/

Ово ти је његово капитално дело па верујемо да ће, као старом ама тврдоглавом и недоказаном члану форума, и да ти поклони једну копију, наравно0 под условом да добро све набубаш па ево...ми се јављамо да те преслишамо! Јок

Туна ће ти се отворити очи крмељивог Војвођанера па ће ти засигурно добро чинити та обимна, документована студија о томе како је прија-Аустрија (чијег Јосипа Фрању, наравно уз Јосипа Броза, ви Војвођанери држите као Икону по швапским кућама-набијачама) злоупотребила Вука Караџића ради одвајања Срба од Руса, али и од Србског Светосавског језика и традиције, како су језичком политиком Срби превођени у јерес латинску кримокатоличку, па преко међуфазе НЕДОВРШЕНОГ ХРВАТА-ЛАТИНИЧАРА у тзв. "хрватску" националност, како су Срби изгубили Дубровник и Осек, и зашто је реформа србског језика спроведена другачије од реформи свих европских језика, и зашто Вукову реформу нису прихватили ни неписмени Кнез Милош, ни учени Његош!

Даклем, из овијех стопа, обарти се Гос'н Самарџићу и...КЊИГУ УШАКЕ!

табаџија

RE: НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ; протести и литије у Црној Гори - Филип Ђукић - 13-02-2020

(13-02-2020, 06:40 PM)Шумадинац Пише:  

Скојевац
.
Видим да им иза леђа стоје умрлице убијених терориста...
https://www.in4s.net/stamatovic-za-in4s-dug-je-spisaak-svirepih-i-podmuklih-zlocina-zelenaskih-komita/

(13-02-2020, 07:23 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  

U sta ti verujes?

И жизни будушчаго Вјека.

Амин.

Преведи ово на српски.

Пааа....као стари члан форума био би ваљда ред да се за питање превода са Србског на овај наш профани језик турскијех касаба и блатњавих селендри, обратиш Гос'н Самарџићу да те поучи да не буде да је џаба био привођен!

https://www.pogledi.rs/tajne-vukove-reforme/

Ово ти је његово капитално дело па верујемо да ће, као старом ама тврдоглавом и недоказаном члану форума, и да ти поклони једну копију, наравно0 под условом да добро све набубаш па ево...ми се јављамо да те преслишамо! Јок

Туна ће ти се отворити очи крмељивог Војвођанера па ће ти засигурно добро чинити та обимна, документована студија о томе како је прија-Аустрија (чијег Јосипа Фрању, наравно уз Јосипа Броза, ви Војвођанери држите као Икону по швапским кућама-набијачама) злоупотребила Вука Караџића ради одвајања Срба од Руса, али и од Србског Светосавског језика и традиције, како су језичком политиком Срби превођени у јерес латинску кримокатоличку, па преко међуфазе НЕДОВРШЕНОГ ХРВАТА-ЛАТИНИЧАРА у тзв. "хрватску" националност, како су Срби изгубили Дубровник и Осек, и зашто је реформа србског језика спроведена другачије од реформи свих европских језика, и зашто Вукову реформу нису прихватили ни неписмени Кнез Милош, ни учени Његош!

Даклем, из овијех стопа, обарти се Гос'н Самарџићу и...КЊИГУ УШАКЕ!

табаџија

Ti samo za motku znas...Smile
Usrana treba za tebe jadna.Smile
GoMnjiva...ocu ovde da imam ikonu goMnjive motke.Smile To je rezervisano za doticnog, gore nevadenog....Smile

I ocu ikonu graNJe. To su dve tipicne srpske stvari namenjen eza uvodjenje u pamet.Smile Znaci...bili ga s granju. Smile

Ma salim se, tebe ne vredi covek ni da bije.

Ne volis Srbe, ne ides ko dnjih 30 godina, a nesto se trsis tu, guzis se nesto....

Ej, 30 godina... Jel imas ti neciji grob u Srbiji??????

Pa idi majku mu, da ga obidkes, makar krisom, da te niko ne vidi, nemo se osramotis ako te neko vidi u Srbiji.

TRIES GODINA...grob nije video....

Evo mi bas letos. Reko zeno, ajd evodimo redom dete d avidi grobove, jedno selo, drugo, pa grad... Ujak mi skoro umro....a i det eporaslo...pa da ide d avidi...da zna gde su mu grobovi njegovih.... Kaki da smo, da ne ides kod nekog 30 godina....

Nasi ceskce 1920 i neke isli u Srbiju iz Amerike nego ti sad....KATARSTROFA.

Si iso u Grcku, ti poginuo neki na Slounski fornt? Evo mojoj zeni jeste i nasli smo mu grob na Zejtinliku(Grci to ime ne vole). I dete vodili....prosetamo poSsolunu svake godine, pa na more negde po Grckoj, pa nazad u Ameriku da se rmba.

Ej, letos u Ribarskoj banji, onaj lepsi bazen, za gastarbajtere samo, koliko sam ja primetio....
I sretnem coveka iz AUSTRALIJE. Dolazi tu cesce, u penziji....S juga tamo negde, Surdulica.... On zivi u AUSTRALIJI, ali svake godine dolazi, tako mi s ecini d aje rekao. ja se bas zgranuo...Deca mu u Australiji...dobar covek...radan, namucen....

Normalan covek, nije ko ti.Smile

Idi u Ribarsku banju, da vis sto lepo...topal voda, cista...imas za toliko, ako imas za rakiju ce imas i za bazen.Smile