Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Милутин Тесла. Smile
Одговори

(03-03-2017, 09:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  Милутин Тесла. Smile

Може даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Evo jedno onako lako pitanje,ali je i zanimljiv i žalostan podatak.

Kada je Vojvoda Stepa Stepanović preminuo 1929. godine,novine nisu rekle stanovnicima Kraljevine nešto o Vovjodinoj bolesti.

Šta to novine nisu rekle za njegovu bolest,tj. šta mu je učinila(osim srmti) ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Болест га је измучила, новине у то време су писале да пред смрт није био тежи од 40 килограма.
Одговори

(03-03-2017, 09:45 PM)Вукашин Петковић Пише:  Болест га је измучила, новине у то време су писале да пред смрт није био тежи од 40 килограма.
Bravo Vule !

Vozi dalje.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Ко је Дражу упоређивао са Милошем Обилићем, Кнезом Лазаром, Карађорђем а Недића са Краљевићем Марком, Деспотом Стефаном, Кнезом Милошем?
Одговори

Не знам али да пробам. Слободан Јовановић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није професор Јовановић, али јесте писано после рата у емиграцији.
Одговори

Ајде још једна проба. Кнежевићи или Фотић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нису они, да помогнем, био је близак Недићу.
Одговори

99% da neću pogoditi,ali ajde.

Milutin Nedić ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Није ни Милутин. Smile
Одговори

Владимир Јанковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Није ни Јанковић, лако је, само се сети. Smile
Да помогнем још мало, Недићев рођак.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним