Оцена Теме:
  • 34 Гласов(а) - 4.62 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Био је Максим Ђуровић, деда Максим касније. Стојановић не.
Одговори

(07-10-2021, 09:34 AM)Kaludjer Пише:  Не разумем питање. Шта ко да га подигне, ко је подигао Дражевину, раније смо..... 

Одговорио је Монархист, немам шта додати, осим ако ћеш обилазити та стратишта, у Миљевини има споменик код јаме Бездан
Одговори

Да ли сте чули за онај случај католичких часних сестри око Вишеграда које су извршиле самоубиство да их Дангићеви четници наводно не би силовали? Проглашене су за свете.
Одговори

Одведене су од партизана из самостана Маријин дом на Палама, после њиховог несупешног напада на то место. Није познато како су завршиле у четничком затвору у Горажду. Званично, скочиле су са спрата касарне на улицу, да их не би силовали, онда су их на улици тако изломљене дотукли.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Pozdrav!
Sta se zna o Durmitorskim cetnicima, moj pradjed je bio u cetnicima uskocko-drobnjacke teritorije od 1941-45. sta se zna o njihovim bitkama?
Znam da su '45 odstupili preko Bosne i da su nasli vezu sa Amerikancima, jer su znali da ce Britanci isporuciti sve cetnike.
Ivan Ruzic je navodno ucestvovao kasnije u Korejskom ratu gde je izgubio ruku.
Одговори

Ако може Николај или неко са форума, да напише мишљење о војводи Керовићу и његовом делу, нарочито због оних контроверзних фотографија са Немцима. На руској википедији кажу да је колаборант, мада то пишу и за Јевђевића-а наравно нису некакав релевантан извор. Лично имам солидно мишљење о Ради.
Одговори

Дражин делегат за Западну Босну мајор Славољуб Врањешевић је имао изузетно повољно мишљење о њему: "Командант ове бригаде је војвода Радивоје Керовић, стар 28 година. Веома храбар, енергичан и одлучан. Велики против­ник комуниста и партизана. Код бораца популаран и вољен. Од­личан старешина у сваком погледу. Када сви напуштају, па и најпозванији, положаје и војску, војвода Керовић остаје, при­купља снаге и наставља борбу даље. Овај човек заслужује сваку препоруку и одликовање." Зборник, том 14, књига 2, док. бр. 27, извештај од 3. фебруара 1943. године

Нисам нигде прочитао да га оптужују за неке злочине над муслиманима и Хрватима, или ми бар није остало у сећању. Мислим да никад није прихватио Дамјановића за команданта корпуса, до краја рата су остали у латентном сукобу. Све у свему, мени лично је позитивна особа.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(16-10-2021, 08:25 PM)Николај Пише:  Дражин делегат за Западну Босну мајор Славољуб Врањешевић је имао изузетно повољно мишљење о њему: "Командант ове бригаде је војвода Радивоје Керовић, стар 28 година. Веома храбар, енергичан и одлучан. Велики против­ник комуниста и партизана. Код бораца популаран и вољен. Од­личан старешина у сваком погледу. Када сви напуштају, па и најпозванији, положаје и војску, војвода Керовић остаје, при­купља снаге и наставља борбу даље. Овај човек заслужује сваку препоруку и одликовање." Зборник, том 14, књига 2, док. бр. 27, извештај од 3. фебруара 1943. године

Нисам нигде прочитао да га оптужују за неке злочине над муслиманима и Хрватима, или ми бар није остало у сећању. Мислим да никад није прихватио Дамјановића за команданта корпуса, до краја рата су остали у латентном сукобу. Све у свему, мени лично је позитивна особа.

Признао је, али нису се баш волели.
Одговори

(14-10-2021, 12:29 AM)Danilo Trejo Пише:  Pozdrav!
Sta se zna o Durmitorskim cetnicima, moj pradjed je bio u cetnicima uskocko-drobnjacke teritorije od 1941-45. sta se zna o njihovim bitkama?
Znam da su '45 odstupili preko Bosne i da su nasli vezu sa Amerikancima, jer su znali da ce Britanci isporuciti sve cetnike.
Ivan Ruzic je navodno ucestvovao kasnije u Korejskom ratu gde je izgubio ruku.

Зна се доста, али то је дуга прича.
Иван Ружић је убијен у Јасеновцу.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним