Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 4.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Равногорски сабор

Извините и хвала на објашњењу мени лаику. Мени се та ваша униформа не свиђа и не бих никад црну униформу обукао. Више ме подсећа на гусаре и разбојнике него на војску. У реду старији сте од усташа али...

Ето примера, четничка одећа је старија од усташке. Али ТВ пусти скуп са Равне Горе и прикаже црне униформе а онда пусти скуп из Блајбурга и тамо сви у црним униформама. Шта просечан човек зна него да помисли да сте исти? Не читају сви интернет нити знају нити имају времена да се баве тим стварима.

И онај Ненад Чанак само носи црнину! Ма бре! Усташа!

Г. Бенито хвала на објашњење упознат сам са Светосавским конгресом.
Ипак нешто долази и од куће, васпитање, породица, морални принципи итд. Не може се све сваљивати на државу. Држава је много тога крива али има нешто и до нас као народа. Лош смо народ.

'You still think you can controll them?'
https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co

Auf Wiedersehen Frau Merkel!
Одговори

(14-05-2018, 06:18 PM)Капетан Пише:  Осети се код појединих форумаша тај СПО-овски дух баш се осети али добро да не стајемо на муку.

Где нађоше ове опајдаре? Па и у гостиони има бољих. На којим су ови дрогама? Од чега су пропали зуби од дроге или пушења? Кога ће бре они да оборе? Чекамо порниће и снимак.
https://www.youtube.com/watch?v=0umpRaURPPw
Треба све то растерати и намлатити.
Мајку им дезертерску!

Капетане, љубитељу партије која је имала партијске оргијашнице у сред ДСР,знам да ти смета СПО као и свакој комуњари али шта да ти радим. Него ето, да не би тебе и овог твог клипа, не бих знао да је Лазански члан Равногорског покрета из Јагодине.

Да су комунисти полтрони и подмуклаши , то се види на основу првенствено критике на рачун мог писанија и Српског Покрета Обнове а онда и моменталног шлихтања онима који нису баш за СПО али су следбеници ЈВуО.

(14-05-2018, 06:18 PM)Капетан Пише:  Равногорски покрет је окупљао елиту оног времена, крем, од адвоката до књижевника. Данас магнет за будале, необразоване, простаке. Наравно, томе је допринела деценијска пропаганда. Жао ми Драже једина његова грешка је била што се нашао на сред пута-извођења револуције и зато је морао бити уклоњен.

Равногорски покрет није постојао у оном времену,а будалама називај своје другаре из СУБНОРА. И не лажи како ти је жао Драже,џабе се шлихташ.

Како си полетео оног дана, као млад мајмун, да нам објасниш да војска није била на Равној Гори , е па била је и биће опет а ти сањај Тита и његове пресвучене усташе.

(14-05-2018, 06:51 PM)Капетан Пише:  Лош смо народ.

Што јесте, оно јесте, ви комунисти сте очајан народ.
Одговори

(14-05-2018, 06:51 PM)Капетан Пише:  Извините и хвала на објашњењу мени лаику. Мени се та ваша униформа не свиђа и не бих никад црну униформу обукао. Више ме подсећа на гусаре и разбојнике него на војску. У реду старији сте од усташа али...

Ето примера, четничка одећа је старија од усташке. Али ТВ пусти скуп са Равне Горе и прикаже црне униформе а онда пусти скуп из Блајбурга и тамо сви у црним униформама. Шта просечан човек зна него да помисли да сте исти? Не читају сви интернет нити знају нити имају времена да се баве тим стварима.

И онај Ненад Чанак само носи црнину! Ма бре! Усташа!

Г. Бенито хвала на објашњење упознат сам са Светосавским конгресом.
Ипак нешто долази и од куће, васпитање, породица, морални принципи итд. Не може се све сваљивати на државу. Држава је много тога крива али има нешто и до нас као народа. Лош смо народ.

То што се Вама не свиђа црна униформа нема никакве везе са чињеницама. О укусима се не расправља, али Ви потенцирате на томе да се на Равној Гори облаче као усташе, што апсолутно није тачно. Врло је једноставно, облаче се као четници.
На интернету ово о униформама сигурно нећете прочитати, а што се тиче просечног човека, нека живи у заблуди, шта ћу ја ту.

Какве везе има Чанак и његов начин одевања?
Ето, као што сам написао, Никола Калабић је носио црну униформу.
Да ли је по вама он разбојник и гусар због тога?
Одговори

Чим споменем СПО одмах претите. Ви као да живите у једнопартијском систему не сме се ништа рећи за СПО. Ваш ВУК има има више стажа од мене у КПЈ. Само сам написао да има људи који баштине СПО причу и у реду али ништа нисам причао у вези СПО.

Хајде јавите ми се да видим да вас мало продрмам иза ушију! Али не смете! Знате зашто? Зато што сте почетник! А да позовете те ваше пукове! Како веле И три пука Драшковића Вука?!

Моје груди красе орден првог председника Републике Српске ви се нисте тада ни родили!

Кад сам ја седео са Николом Кавајом, Блажом из Крагујевца, Мићом из Младеновца вас је мајка можда котила са Вуком!

Г. Станке,

У праву сте само моје субјективно мишљење а чињенице су чињенице. Не би баш упоређивао Калабића са данашњим четницима. Калабићу и пристале униформа, горостас и војничина, причотао сам Дража против Ромела од Милослава Самарџића. Ови данас што парадирају нити су војска нити ходају војнички нити личе на војнике, али то је само моје мишљење. Хвала на појашњењу.

Одговори

(14-05-2018, 07:59 PM)Капетан Пише:  Чим споменем СПО одмах претите. Ви као да живите у једнопартијском систему не сме се ништа рећи за СПО. Ваш ВУК има има више стажа од мене у КПЈ. Само сам написао да има људи који баштине СПО причу и у реду али ништа нисам причао у вези СПО.

Причаш о култури а помињеш ми мајку,податке ми тражиш да ме оцинкариш негде. Кад ти груди краси ордење Републике Српске, изволи јуначино па нам се представи како доликује српском официру. Како се зовеш, где си ратовао , којој јединици си припадао.

Пошто нисам први кога позиваш на сукоб, знам да то стварно не мислиш, већ да то лоша ракија говори из тебе. Мораш да пијеш ради самопоуздања.
Одговори

Сине, шта је сад било? Чега се плашиш? Ето јави ми се све ћеш да добијеш податке. На јавном делу не могу да остављам јер читају се Погледи као и сви форуми. Желиш ли да постанеш четник или ћеш ко штребер да ми држиш лекцију из уџбеника? Молим вас ми се јавиш на приватну поруку! Четник је акција! Не читање уџбеника! Уколико се не јавиш сваки дан ћу да стављам подсетник овде на форуму каква сте кукавица!

Да видимо какве сте ви феле из СПО!

Станке,

Српска гарда није имала црне униформе на ратишту није ни Алексић.
После сам Славка виђао са црном униформом на помену Чичи.
Нисам навикао на такве одоре и не свиђају ми се али у реду ако је то део традиције треба тако да остане. Камо среће да их је у рату било више него у миру тих црних униформи. Тек после рата постала је мода бити црн.

Одговори

(14-05-2018, 08:29 PM)Капетан Пише:  Да видимо какве сте ви феле из СПО!

Ено ти линкова на интернету колико хоћеш. Од 9. марта на овамо па гледај до миле воље. Неко је био на улици а неко је седео кући и псовао контрареволуцију.А можда и одиграо неко колце на Ушћу.
Одговори

Мазице како мислиш да се бориш против комуниста и ОЗНЕ а не смеш да се јавиш мени који имам 58 година? Ти стварно не волим да седиш на јајима хоћеш да буде одозго па то ти је! Почетнике имаш прилику да седиш на јајима следећа понуда неће бити великодушна.

Одговори

Писао сам о Другом светском рату о црним четничким униформама.

О одевању четничких формација у Републици Српској знам да су углавном носили тигар шару, мада мислим да сам видео на једној фотографији Василија у црној униформи.
Питаћу га, тако да ћемо имати информацију из прве руке.
Одговори

Да, у праву сте сећам се тигар шари. Манда, Брне,,,

Одговори

Тако то бива када не постоји минимум поштовања правила на форуму, од постављања свакаквих тема, до помињања мајке неком од форумаш.
Заиста Погледи - Четнички покрет је, већ дуже време, на силазној путањи.
Одговори

Да се разумемо.
Није много четничких команданата у Другом светском рату носило предратну црну униформу. Углавној је ношена униформа из периода Краљевине, касније Енглеска М37 (ако се не варам).
Е сад, зашто на Равној Гори толико људи носи црне униформе..

Да би се сашила једна добра реплика униформе из Краљевине, потребно је много новца. О оригиналима да не причамо..
Ипак тамо долазе људи скромних материјалних прихода, па ће бити да је овај начин одевања приступачан великој већини. Свакако, нису погрешили.
Одговори

Тако сам и ја мислио али сам се погрешно изразио а ви сте то лепо објаснили. Далеко било да сам хтео да изједначим усташе са четницима. Мене та црнина одмах асоцира на Црну легију и Јуру Францетића итд и нисам навикао на црне униформе јер сам био учесник Одбрамбено-отаџбинског рат 1991-1995. Униформа из периода Краљевине ми је скроз прихватљива и пожељна.

Одговори

Да, само што униформа из Краљевине Југославије треба да буде враћена у употребу Војске Србије. Макар у парадном облику. Много је страних официра у разговору са југословенским официрима признали да је униформа ВКЈ најлепша униформа од свих европских војски тога доба.
ПС подржавам ову примедбу Миће Адмирала. Немојте се људи вређати. Форуми служе да се размене мишљења. Нећемо ми променити ни једни друге, а камоли навике Срба данас. Нема потребе за жестином.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним