Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 2.33 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ

Рајица Марковић: Југословени наших дана шире глобалистичке лажне вредности по Србији…

2. ЈАНУАР 2017.

ДВЕ СРБИЈЕ

У овој нашој Србији паралелно сапостоје две Србије. Једна је стара и на друго место потиснута Србија Срб, а друга је нова и на прво место изгурана Србија ЈУ.

Да би Србија ЈУ била увек на првом месту, даноноћно раде све јавне и тајне службе владајуће Србије ЈУ. Никакво чудо што је Србија ЈУ окупила око себе народну већину.

Неки су јој се прикључили телом, неки умом, а неки и срцем и душом и умом. Било како било, Србија ЈУ влада, башкари се на власти, возика се београдским кругом двојке, лети авионима, плови бродовима, ужива свим земаљским ужицима.

За то време сви Срби Србије Срб гурају се под тепих, живи сахрањују, сатерују у илегалу, невидљивце и непостојеће.

У мом граду Крагујевцу комплетну културно уметничку сцену држе Срби Југословени са свих страна бивше Југославије расути и сабрани да у Крагујевцу оживљавају југословенско глобалистичку идеју.

Србија ЈУ је ноћас прослављала своју нову годину, разметала се пуцњима, шенлучила опијена влашћу и бројем. Србији Ју припадају све невладине организације, сви јалови интелектуалци, сви надувени и на трон уздигнути писци, све певаљке радодајке, спортски клубови и удружења, забављачи, и сви политичари од првог до последњег.

Србија ЈУ ради на даљем урушавању једине праве Православне Србије Срб, на ширењу глобалистичко материјалистичког сатанизма, потрошачке затупљености и успостављању новог Југословенства на темељима људске покварености и глупости.

Умало да заборавим оно главно – у надлежности Србије ЈУ су сва радна места у Србији, сви токови капитала, сви медији, библиотеке, дискотеке и стрипотеке и све награде и казне овог света.

ДОЧЕК НОВОГ ГРГУРА

Ноћас смо имали прилику да чујемо како светски Срби широког пута дочекаше свог папу Гргура. Грувало је са свих страна као у Сирији. Пуцало се, славило и пијанчило до зоре.

За то време, Православни Срби су проводили свој хиљадугодишњи Божићни пост. Постили и чекали да прво дође Божић па Нова година. Прво рођење Богомладенца па онда Његово обрезање.

Раније, до 1582 године, и за Цркву Истока и отпалу Западну папску важио је исти јулијански календар. Али, да би се Црквени раскол из 1054. године развијао даље, 1582. године папском булом уведен је нови грегоријански. Православна Црква није прихватила овај календар и остала је верна јулијанском.

У Краљевини СХС грегоријански календар је званично прихваћен Законом о изједначавању старог и новог календара од 10. јануара 1919. године објављеном у првом броју „Службених новина Краљевства Срба, Хрвата и Словенаца“. Овим законом одређено је да у држави на дан 15. јануара 1919. године по јулијанском календару престаје да важи јулијански и да се даном 28. јануара 1919. године, уводи рачунање времена по грегоријанском календару. У Краљевини СХС 1919. године, након 14. јануара по јулијанском календару на Савиндан, освануо је 28. јануар по папском календару.

Пошто су Хрвати и Словенци, као римокатолици, већ упражњавали папски календар, увођење грегоријанског календара од стране Краљевине Југославије је практично представљало прелазак Краљевине Србије на грегоријански календар. Потом је уследило наметање грегоријанског календара и уније Србској православној цркви.

Комунистичка држава прихватила је Гргуров календар као свој световни календар. Од времена Јосипа Броза Срби су почели да прослављају Нову годину са папом Гргуром по државном календару.

До наших дана број државокалендараца се вишеструко умножио, тако да су Православни старокалендарци СветоСавски Срби остали у мањини.

Боже мој, смисао и со увек су се чували у сланику да зачињавају бљутавост света и јела.

Југославија и „југословенство“ је заиста била превара и обмана. Исто као што је данас „ЕУ“

2. ЈАНУАР 2017.

Коментар једног читаоца на текст:

Рајица Марковић: Југословени наших дана шире глобалистичке лажне вредности по Србији…

Све ове чињенице тачне су, истините и уједно за мене лично – жалосне.

Цијели живот сам провео као Југословен, био одгојен као Југословен, дихао, јео, пио, спавао као Југословен.

Моје „братство и јединство“ било је искрено.

Историја, коју су нам убијали у главу у школи, позната је свима, сви знамо, ко ју је писао, како и зашто.

1974. године сам тек имао 16 година, али се у мени већ тада родила јака сумња да је цијели концепт смишљен за уништење Православља. Оно што је слиједило, само је у мени учврстило сумњу, која се у ствари претворила у застрашујућу збиљу.

Од почетка краја СФРЈ, тј. од Устава из 1974. па до данас, помно пратим и анализирам тај организовани злочиначки подухват.

Био сам Југословен, поријеклом из Босне, несрбин, атеиста.

Сад сам Србин, изјашњавам се као Србин, живим као Србин и желим умријети као Србин.

Мој проблем: нико ми више не вјерује, нико ме не разумије, нико ме не жели.

Још горе: немам идентитета, немам домовине, немам репрезентације, немам химне, немам пријатеља.

Живот ми је постао сив, монотон, досадан. Имам све, а немам ништа.

Својој браћи Србима желим све најбоље и што више слоге.

Југославија и „југословенство“ је заиста била превара и обмана.

Исто као што је данас „ЕУ“.

Ова тренутна је чак и гора.

Чувајте се.

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Поруке У Овој Теми
ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 23-07-2016, 04:12 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 25-07-2016, 04:49 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од Јеремија - 25-07-2016, 05:48 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 25-07-2016, 05:50 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 27-07-2016, 01:58 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 25-07-2016, 06:51 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од luka.luke - 25-07-2016, 08:07 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 26-07-2016, 11:07 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од Капетан - 25-07-2016, 10:34 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од мунгос - 25-07-2016, 11:41 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од luka.luke - 26-07-2016, 06:07 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од мунгос - 26-07-2016, 11:43 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 26-07-2016, 11:53 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 27-07-2016, 12:06 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од мунгос - 27-07-2016, 12:00 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од мунгос - 27-07-2016, 12:24 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 27-07-2016, 12:28 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од Громовник - 27-07-2016, 12:38 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од Громовник - 27-07-2016, 02:19 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од luka.luke - 28-07-2016, 02:12 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 01-08-2016, 02:40 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од luka.luke - 16-08-2016, 10:00 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЛукаЛоко - 30-07-2016, 11:04 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од luka.luke - 01-08-2016, 09:23 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од luka.luke - 01-08-2016, 02:52 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 01-08-2016, 02:59 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од Громовник - 02-08-2016, 01:51 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од мунгос - 03-08-2016, 07:57 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ЈУГОСЛОВЕНСТВОјеНајвећеЗЛО - 14-08-2016, 02:31 PM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ПРОСВЕТАР - 17-08-2016, 03:07 AM
RE: ЈУГОСЛОВЕНСТВО-НАЈВЕЋА СРПСКА БОЛЕСТ - од ПРОСВЕТАР - 05-01-2017, 05:36 AM

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним