Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Доминик?Smile
Одговори

(19-02-2017, 11:57 AM)Бенито Пише:  Доминик?Smile

Велики јунак, али није он. Мала помоћ, ради се о подофициру тадашње ВЈ.
Одговори

Морао сам да променим идентитет. Мишић- Перун.

Мислио сам да је Остојић али он је официр. Је ли неко из 63. ?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-02-2017, 12:50 PM)Перун Пише:  Морао сам да променим идентитет. Мишић- Перун.

Мислио сам да је Остојић али он је официр. Је ли неко из 63. ?

Жуле, шта би ово Јок Зар може идентитет да се мења ?

Није брате Остојић, није нико из 63.
Одговори

Само привилеговани. Кад догураш до каплара моћи ћеш и ти. Smile

Ајде одговори, тешко да ћемо погодити.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-02-2017, 12:57 PM)Перун Пише:  Само привилеговани. Кад догураш до каплара моћи ћеш и ти. Smile

Ајде одговори, тешко да ћемо погодити.

Томислав Рачић ( Водник Пламен ).

[Слика: 79UuUqE0.jpg]

Никада није одликован, што и не чуди у овој земљи.

Ајде постављај следеће, може и Бенито ако је ту или ко хоће, свеједно.

Ајде неко...
Одговори

Ево сад гледам серију Божићни устанак па да поставим које питање у вези овог догађаја. Питања су лака.

1. Који официр КЈ је учествовао у гушењу овога устанка и из тога изашао са великом ,,мрљом" у својој каријери?

2. Породица једног свештеника ,у ово време, побегла је у Италију. Свештеникова жена се тада породила и добили су сина који је ,касније, постао познати комунистички функционер. Често је , након рата, причао о овом догађају. О којој породици је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Два је Јово Капичић, а где гледаш серију?
Одговори

Pod jedan mozda Milan Kalabic.
Одговори

Oba odgovora su tačna. Seriju sam okacio na temi ,, Serije ".
Terajte dalje, prikljucujem se za satic.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Калабић је имао ону аферу са Мијушковићима на самом крају устанка. Милан је због тога био на робији. Касније ,неки из њихове фамилије, су покушали да му узврате, али се извукао. Баш ме занима да ли ће се то поменути у серији.

Пошто нема никога да постави питање ево једно мнооого тешко од мене.

Који српски владар је ,, од оца ослепљен, од сина удављен " , или се бар тако прича у народу?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Краљ Стефан Дечански! Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Тако јее. Дај следеће.

Ајмо питање, ко год хоће.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-02-2017, 02:04 AM)Бенито Пише:  
(19-02-2017, 01:46 AM)Вукашин Петковић Пише:  
(18-02-2017, 11:19 PM)Бенито Пише:  Који је најпознатији словеначки војсковођа који је ратовао против Срба?
Фелдцајгмајстер Оскар Поћорек

Smile
Мени је пао на памет Тито...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним