Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Коста Бучовић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-01-2017, 11:14 AM)Бранке Пише:  Да није Милош Црњански?

Јесте. А ко други? Smile

(26-01-2017, 11:41 AM)Живојин Мишић Пише:  Црњански је био нападач.

Где је Црњански био нападач? У Манчестеру?

(26-01-2017, 11:41 AM)Живојин Мишић Пише:  Мислим да није предавао Тиркету него Милутинцу.

Мислити и цвеће брати није исто. А ко је предавао историју Тиркету?

(26-01-2017, 11:41 AM)Живојин Мишић Пише:  Милутинац је био штопер и логичније је да штопер чува нападача и да га ,,бије", него да се штопер и бек туку међусобно.

Ко је уопште спомињао Милутинца?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Јеси сигуран да је предавао Тиркету? Играо бека?
Играо је нападача. И предавао је Милутинцу а не Тиркету. Ако можеш постави линк где си ово прочитао. Могуће да мој извор није добар.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-01-2017, 02:48 PM)Живојин Мишић Пише:  Јеси сигуран да је предавао Тиркету? Играо бека?
Играо је нападача. И предавао је Милутинцу а не Тиркету. Ако можеш постави линк где си ово прочитао. Могуће да мој извор није добар.


Ово анегдота је била давно у једним новинама,чини ми се у "Новостима" . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

(26-01-2017, 09:00 AM)Vlad Alekš Пише:  
(25-01-2017, 03:34 PM)Бенито Пише:  
(25-01-2017, 03:15 PM)Vlad Alekš Пише:  Бранислав Нушић? Smile
Александар Тирнанић Тирке играо је фудбал (док је био гимназијски ученик) за београдски клуб "Осветници", тврдио је његов сада већ покојни синовац Богдан. Име клуба се односило на Косово, разуме се. Једног дана "Осветници" оду у Панчево и тамо одиграју утакмицу са неким локалним клубом. За Панчево је играо неки јако пргав бек, ломио Београђанима цеванице само тако, а богме није био само силеџија, већ напротив, јако интелигентан играч. Београђани смењивали разне играче на њему, док нису нашли решење - један дорћолски лучки радник је буквално разбио пргавог панчевачког бека, односио се према њему као да је овај џак са пристаништа, толико да су Панчевца на крају изнели са терена. Панчевац псује и мајку и оца Београђанима, тврди да ће им се кад-тад крви напити.
Прошло је пар дана. Тирке и његови другари из клуба седе у гимназијским клупама и чекају да им почне час историје. У учионицу улази пргави панчевачки бек, изговара своје име и презиме, и каже - "Ја ћу вам од данас предавати историју". Које име и презиме је изговорио пргави панчевачки бек?
http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.ht...ser-skijas
Је ли се мисли на овај чланак? Ту јасно пише оно што сам раније питао. Новинарима не треба веровати, увек воле да ,,зачине" причу да би била занимљивија.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-01-2017, 03:01 PM)Живојин Мишић Пише:  Је ли се мисли на овај чланак? Ту јасно пише оно што сам раније питао. Новинарима не треба веровати, увек воле да ,,зачине" причу да би била занимљивија.

Није тај,овде је баш од речи до речи била та прича . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

(26-01-2017, 03:36 PM)Бранке Пише:  
(26-01-2017, 03:01 PM)Живојин Мишић Пише:  Је ли се мисли на овај чланак? Ту јасно пише оно што сам раније питао. Новинарима не треба веровати, увек воле да ,,зачине" причу да би била занимљивија.

Није тај,овде је баш од речи до речи била та прича . . .

Видиш и сам да пишу две супротне приче. Није требало да се поставља друго питање док не одговоримо на Вукашиново.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-01-2017, 01:55 PM)Живојин Мишић Пише:  Коста Бучовић.
Tacno, teraj dalje...
Одговори

Један од најмлађих припадника ЈВуО, командир једне чете, учествовао у спашавању пилота. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ера нека постави питање, иако је Бранкетов одговор тачан.
И немојте убудуће постављати питања док се на претходно не одговори. Ако неко испадне из система, као Влад, па треба да се убаци, нека се не убацује сам него нека сачека, па ћемо га убацити у згодном тренутку.
Ајде, Жућо.
Одговори

Мишићу, доста ти је неодређено питање. Има их доста. Да ли си мислио на Ивка?
Одговори

Није официр. Командир коњске чете при спашавању пилота. После рата докторирао у Мексику. Дражин човек- славна личност.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-01-2017, 08:15 PM)Живојин Мишић Пише:  Није официр. Командир коњске чете при спашавању пилота. После рата докторирао у Мексику. Дражин човек- славна личност.

Знам ја одговор али се не важи Кез гугл ми помогао.
Одговори

Другачије и не би могао наћи. Неки дан сам поставио на страници ,, Дражини људи славне личности".

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним