Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зашто данас нема морала, када је и куда је нестао?
На то питање нећамо добити одговор ни од најумнији глава - људи из САНУ.
Наиме, сви ће разводњавати одговор , увијати га у неке обланде модернизма, свесно прећуткујући Истину.
А истина је једноставна, свима позната, бар тако ми се чини.
Довољно је да свако од нас погледа школски програм наших прадедова и, ето одговора.
На слици коју сам поставио видимо сведочанство (стриц моје жене кога су комунисти убили 1941) где је први предмет НАУКЕ О ВЕРИ И МОРАЛУ!
Дакле, Вера и Морал су били саставни, ако не и главни предмет основних школа тог времена.
Шта смо учили од 1945?
Шта се учи данас?
На крају, од кога нам деца уче и ко им осмишљава уџбенике?
Тешко да претекнемо ако се нешто из корена не измени.

[Слика: owjft.jpg]
Одговори

У основним школама се предаје веронаука а ако родитељи не желе да њено дете учи о Православљу могу да га пошаљу на грађанско васпитање. Демократски зар не ?
Одговори

(08-11-2017, 03:45 PM)Ултрадесничар Пише:  У основним школама се предаје веронаука а ако родитељи не желе да њено дете учи о Православљу могу да га пошаљу на грађанско васпитање. Демократски зар не ?

Та, мани њихову веронауку. Слаби вероучитељи у знању а о моралу нећу ни говорити. Довољно ћу рећи: Прођите поред Богословије на Карабурми и само ће вам се касти ко ће сутра постати свештеник ил владика.

Морал... Морал је оно што треба бити окосница сваког васпитног система!
Одговори

(08-11-2017, 04:40 PM)Јеремија Пише:  
(08-11-2017, 03:45 PM)Ултрадесничар Пише:  У основним школама се предаје веронаука а ако родитељи не желе да њено дете учи о Православљу могу да га пошаљу на грађанско васпитање. Демократски зар не ?

Та, мани њихову веронауку. Слаби вероучитељи у знању а о моралу нећу ни говорити. Довољно ћу рећи: Прођите поред Богословије на Карабурми и само ће вам се касти ко ће сутра постати свештеник ил владика.

Морал... Морал је оно што треба бити окосница сваког васпитног система!

[Слика: IMG_5878.jpg]

Није све тако црно Војводо Јеремија Јок

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц
Одговори

(08-11-2017, 01:56 PM)Јеремија Пише:  Зашто данас нема морала, када је и куда је нестао?

Ево ја ћу да вам дам врло кратак и прецизан одговор.Наш драги морал је испустио своју племениту душу негде око 1992. године. Убише га Милошевић Слободан и Марковић Мирјана уз помоћ државне безбедности и Сорош Џорџа главног донатора "културе 90-тих" те убаченог усташког шпијуна Вјекослава Шешеља . Сви они који су тада постали наркомани и пијандуре никада више нису били стрејтери и трезвењаци , сви они који су тада постали махинатори, преваранти и шпекуланти никада више нису били поштени људи, све оне девојке које су почеле да продају међуножје у том периоду никада више ни за шта друго нису биле кадре. А ми који не припадамо ни једној од ових групација живимо као духови, има нас али као да нас нема.
Одговори

(08-11-2017, 08:46 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(08-11-2017, 01:56 PM)Јеремија Пише:  Зашто данас нема морала, када је и куда је нестао?

Ево ја ћу да вам дам врло кратак и прецизан одговор.Наш драги морал је испустио своју племениту душу негде око 1992. године. Убише га Милошевић Слободан и Марковић Мирјана уз помоћ државне безбедности и Сорош Џорџа главног донатора "културе 90-тих" те убаченог усташког шпијуна Вјекослава Шешеља . Сви они који су тада постали наркомани и пијандуре никада више нису били стрејтери и трезвењаци , сви они који су тада постали махинатори, преваранти и шпекуланти никада више нису били поштени људи, све оне девојке које су почеле да продају међуножје у том периоду никада више ни за шта друго нису биле кадре. А ми који не припадамо ни једној од ових групација живимо као духови, има нас али као да нас нема.

Јок!

ДРАГОСЛАВ БОКАН сматра да смо с'пута скренули 1903-е године а сурвали се са литице 1918-е, а од јесени '44 смо били у слободном паду, док

ДАНАС

гледамо горе у светлост са дна каљуге и провалије одакле спаса нема....

ОСИМ

ако нам порасту крила....

Наравно, није тајна да МИ не делимо мишљење Драгослава Бокана кад је реч о Блаженопочившем Витешком Краљу Александру Ујединитељу, ну Бокан као будушчи

МЈАСТОБЉУСТИТЕЉ

Краљевског Трона Соједињеног Војно-Крајишког Краљевства Србског (у Персоналној Унији са Русијом), има свето право на сосптвено мишљење.

Послушајмо Бокана, говори о злу, зависти, о оном женском олајавачком гену, о коме смо и ми ође говорили, уопште о паду NOVOSRBA данас, чак употребљава и наш термин....

Иначе Бенито рече на другој теми да за њега значи тест и лакмус-папир за доброг Србина, однос према Краљу-Мученику Александру.

По томе испаде да смо ми челик-Србин а да је Бокан то у мањој мери!

Међутим!

То једноставно није истина. Грех Боканов јесте једино што суди а да није узео у обзир простор у коме се Краљ кретао БЕЗ Мајке Русије заштитнице, која те 1918 није авај, више постојала.

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(02-02-2018, 01:48 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  Иначе Бенито рече на другој теми да за њега значи тест и лакмус-папир за доброг Србина, однос према Краљу-Мученику Александру.

Слажем се са Бенитом.

А при тврдњи да је највећи пад морала онај из периода око 1992. остајем без дилеме. А врло је могуће да је то плански рађено.
Одговори

(02-02-2018, 04:58 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Слажем се са Бенитом.

А при тврдњи да је највећи пад морала онај из периода око 1992. остајем без дилеме. А врло је могуће да је то плански рађено.

Срби су морално пали оног тренутка када их је поклопила комунистичка интернационала.
Узмимо један пример:

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/interv...og/8cgwmrh

Рођени београђанин, писује се србином, али само зато што нема другу опцију, сматра да сваки вид србског национализма (све ван шајкаче и опанака) треба санкционисати или још боље најстрашније казнити.

Оно што се догађало од половине осамдесетих, а траје и данас, нити је измислио Милошевић, нити Он има благе везе са тим.

Суноврат је дошао много пре Милошевића, посебно суноврат Вере и Нације, тако да, узроке треба сагледавати слојевито...

Црвене мараме, слетови где се певало тиранину, урнисање села и сеоског домаћина и, оно што је најважније: деградацију породице. "другарице" које су до јуче биле узорне жене и мајке одједном су постале "ударнице, незамењиве чланице АФЖ-а и промотерке васколиког неморала".

Те и такве жене или мајке нису могле одгајити ништа друго доли јањичара двадесетог века.

Но, моје писаније тебе неће изменити јер, ти си један од поменутих јањичара као и већина данашњег живља Србије.
Одговори

Највећи морални пад који сам и сам видео је овај о коме сам писао.Време кад људи губе компас и постају склони стварима ,за које да им је неко рекао пар година пре тога , ни сами не би веровали. Тотално девастирање друштва.

А по тим параметрима по којима ти идеш ,морал је у паду већ 300 година. Само смо ми имали пар драстичнијих случајева од осталог света.

(02-02-2018, 09:00 PM)Јеремија Пише:  Но, моје писаније тебе неће изменити јер, ти си један од поменутих јањичара као и већина данашњег живља Србије.

Наравно да неће.
Одговори

(02-02-2018, 01:48 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  МЈАСТОБЉУСТИТЕЉ

Ти си раније овакве тепих оде писао и о крипто-хрвату Шешељу, сад нам хвалиш ово клерикално кењало и мрачњака Бокана. Де похвали бар некада неког нормалног и разумног.
Одговори

Ерозија српског етичког организма, траје мого дуже него од 1944., мада то јесте вероватно кључна историјска тачка слома.

Ево мало ширег погледа на ту ствар...Јесте дужи текст, али шта да радимо кад је све тако замршено... Елем "ЕТНОГЕНЕЗА ДРУГОСРБИЈАНАЦА"
http://nimbusovpodrum.blogspot.rs/2017/1...tvmlo.html

Ја вам скрећем пажњу на Народну скупштини у Јамници када је за вођу српског Устанка у Босни изабран један младић, Словенац, по занимању словослагач, а из Босне протеран Петар Мркоњић (Карађорђевић), прекаљени војник који је сву своју имовину уложио у тај устанак.
Одговори

(02-02-2018, 09:46 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Највећи морални пад који сам и сам видео је овај о коме сам писао.Време кад људи губе компас и постају склони стварима ,за које да им је неко рекао пар година пре тога , ни сами не би веровали. Тотално девастирање друштва.

А по тим параметрима по којима ти идеш ,морал је у паду већ 300 година. Само смо ми имали пар драстичнијих случајева од осталог света.

(02-02-2018, 09:00 PM)Јеремија Пише:  Но, моје писаније тебе неће изменити јер, ти си један од поменутих јањичара као и већина данашњег живља Србије.

Наравно да неће.
Бољшевици, а то су преузели од Бакуњина и анархиста, су говорили да је морал заоставштина оних снага које су профитирале из Велике буржоаске револуције и које су браниле стечене позиције филозофијом грађанског морала. Зато ћете увек када наши комунци критикују морал срести и тај придев - буржоаски, буржоаски морал. То су они у нашем случају дословце поистоветили са српском грађанском класом и када су уништавали све вредности предратне Југославије, они су увек нападали на буржоаски морал или лажни морал.
Зато је Јеремија у праву, јер су они уништавањем грађанског морала гађали и оне вредности које су тај морал уткане, а да немају везе са тим западним темељима грађанског морала. А то су рецимо: слава, балови, Светосавске академије, општи однос према вези и начину студирања на факултетима и при запошљавању и слично. Касније када су се етаблирали, када су заузели све институције, они су направили свој титоистички морал. То је био прави пример онога што зовемо дупли морал. А то значи, да оно што важи за комунистичку касту, не важи за обичан народ, иако они промовишу управо једнакост.
Тај дупли морал није пао када је дошао Милошевић, него је настављен, до дана данашњег. Оно што је пало , 1992. године, биле су у ствари, маске оних људи који су остали без мрвица са богатог брозовског астала. Када су увидели да више нема радничких савета, самоуправљања и сличних титоистичких будалаштина, јер је Запад то престао да финансира, сви они који су били комуњаре и потгузне муве директора друштвених предузећа и општинских комитета, и сви плаћени сарадници удбе, остали су без принадлежности. Тада је кренуло отимање, а управо су они то махом радили . То им је дозволио Милошевић да не би ударили на њега и његову одабрану свиту, а за тим парадржавним лоповима кренули су и неки обични људи. Зато је то изгледало као општа појава, а није било тако. Оно што је знатно појачало утисак биле су санкције.
Једном речју, морал који је нападнут деведесетих година био је базиран на апсолутној моћи комунистичке партије и њиховог начина уређења друштва. А то је био до краја изражен макијавелистички морал, да за циљ не треба бирати средства. А циљ је увек био намештење, умештење, новац и конформизам. Тај морал је пао деведесетих, не зато што је то Милошевић хтео, него зато што није било америчких пара , ни кредита да то плате за све заинтересоване.
Прави српски, изграђени и дуго стварани грађански морал, који не важи наравно само за оне који живе у граду, пао је са доласком комунаца- титоиста на власт.
Јеремија је, дакле, по мом мишљењу, овде у праву. Осим за ово " јањичар".Ваистину!
Одговори

Какав је био морал Србаља у прекомунистичком периоду, наш св. Владика Николај вели:

"Сећам се кумовске секире; сећам се официрске сабље која сече дојке српске краљице; сећам се крвавог ножа како се у Топчидерској шуми немилосрдно забија и касапи лице најплеменитијег владара наше модерне историје; сећам се просјака и богаља са највишим војним одликовањима после сваког српског рата; сећам се будућег српског војводе Живојина Мишића како залаже код поверилаца све што има, чак и свој шињел (пошто је као обреновићевац избачен из војне службе); сећам се највеће јунакиње Солунског фронта, бесмртне Милунке Савић (носиоца Карађорђеве звезде са мачевима, медаље Обилића и два ордена француске Легије части) како после Првог светског рата ради као чистачица и клечи поред кофе са прљавом водом само да би исхранила своју породицу - у истој оној краљевини у чијем је ослобођењу онако славно учествовала, прерушена у мушкарца, вишеструко рањавана..."

.

Борити се са комунизмом до последње капи крви, не штедећи свој живот чак и онда када је тај комунизам на себе ставио маску ''Свете Русије''.

Влади́мир Христиа́нович Дава́тц
Одговори

(02-02-2018, 09:00 PM)Јеремија Пише:  Срби су морално пали оног тренутка када их је поклопила комунистичка интернационала.
Узмимо један пример:

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/interv...og/8cgwmrh

Овај део ми упаде у очи:

Цитат:Mi smo svi bili malo udareni. Bili smo avanturisti. Da nismo, zar bi udarili na Nemce?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
https://youtu.be/TnX9n43wnO8 || https://youtu.be/lIi6rlVULaU || https://www.youtube.com/watch?v=hV0pEPDWn1o
Нису Срби као што су били / лошији су него пред Косовом / на зло су се свако измјенили
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним