Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА

(21-03-2024, 08:13 PM)Mekenzi Пише:  ИЗДАЈНИК!

Уместо Краљевине Велика Србија, добисмо Краљевину Шугославију.

Одавуде креће Западна или ти Зелена Агенда. Уместо војска која је готово стигла до Аустријских граница и која је населила Србима Херцеговину, Лику, Далмацију, Барању, Кордуну итд...Он оснива Бановину Хрватску. Истој тој NDH даје државност...После сњ то окреће Њемачкој и Србији.

Србија и Срби су страдалници свих, свих, свих облика Шугославија.

Шугославија је продукт Западних сила које имају за циљ спровођење Западне или ти Зелена агенде.

Сви, сви, сви Карађорђевићи  ХХ века су љубитељи Шугославија, Западне агенде и Британске слуге.

Овог убију и онда веле како је на самрти изјавио чувајт ми Шугославију.

Какав аутошовинизам.

Ау Кизо брате... јел тролујеш малко или си озбиљан  5+5
Ја стварно могу да разумем некога ко пише из предкумановске Србије да говори лоше о Краљу Александру. Сигурно се нећу сложити са њим, али имам негде кочницу да би на његовом месту можда и ја тако резоновао да су моји преци били у чисто српској и православној држави, а онда су после много жртава завршили у мулти-култи Југославији. Фора је што то од Срба из предкумановске Србије ретко чујем.
Али зато редовно и уредно чујем многе који долазе из прека како то замерају Краљу Александру, а ту су моји крајишници међу најгрлатијим... е са таквима нити могу да се сложим нити могу да разумем њихово резоновање.
Није нас у Лици, Босни, Крајини, Херцеговини, Срему, Бачкој, Банату... Краљ Александар „увалио“ у мешану државу са Хрватима, муслиманима, Мађарима, фолксдојчерима... ми смо већ били измешани са њима и он је дошао на затечено стање. У аустро-угарским пописима су сви народи разврстани по језику који говоре. Па тако имамо немачки, мађарски, пољски, чешки, словачки, словеначки, италијански... и зербишен-кроатишен језик.
Обзиром да му се замера то што нас је све ујединио у државу под контролом српске круне, по цену да у тој држави не живимо искључиво ми Срби, претпостављам да је алтернатива  била да каже сад ћу поред прљаве воде да одбацим и плод, па ће тако например цео Банат до Панчевачког моста припасти Румунији, нек се они ломатају са фолсдојчерима у Банатише Вајс Кирхен па се ви драги моји Срби пречани и Лале сликајте. Или још боље, нећу Лику не треба ми, танка је српска већина у њој, свега 53% треба ми бар 80% да би било стабилно, него се ви драги моји Срби личани лепо "усрећите" са државом којом ће се управљати из Аграма одмах 1918. да не чекате џабе 1941. годину.
Некако имам чудан осећај да би му и то жестоко замерали исти они који му замерају ослобођење и уједињење.
Да не кажем како није реално да Краљ Александар дође 1919. на Версај, баци карту на сто и каже моје је довде, а за даље се можете међусобно договарати и споразумевати, тако мали Ђокица замишља историју. Србија је у Версају била на страни великих сила победница, али сама Србија није била велика сила и није могла како хоће, већ је морала своје интересе да уклапа у ширу слику и у интересе великих сила победница. Ту нас је доста осакатила Октобаркса револуција, јер због ње на Версају није било цара Николаја и Царске Русије, који нас нису оставили на цедилу ни 1914. године и због чије реакције рат између АУ и Србије није био још један у низу локалних сукоба, већ је прерастао у светски рат са два сукобљена блока што је била једина наша шанса да из њега изађемо као победници. Уместо Царске Русије и Цара Николаја, на Версају су коло водили Вудро Вилсон и САД, а они су за нас имали друге планове. И не само за нас, већ за целу европу, па су тако талијани могли да стоје на трепавицама, неби добили оно што им је обећано Лондонским уговором из 1915. године. По оној Шојићевој: "можда си се договарао с мојега ђолета, с мене се договаро ниси". А за разлику од талијана, ми нисмо имали нишга написмено.
Тако да, што се мене тиче, ослобођење и уједињење под српском круном Карађорђевића нипошто није грешка, напротив! Проблем је што је то било само први двомеч и ми смо га добили. Уследио је реванш односно други светски рат а ту већ нисмо имали играча калибра Краља Александра и ту смо забрљали са авнојевским границама, партизанштином, револуцијом и свиме што ту причу прати а чија је поента поништавање резултата српских ослободилачких ратова 1912-1918. године и свођење стварног српског домена на границе из Берлинског конгреса.
Одговори

Поруке У Овој Теми
УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Шумадинац - 06-06-2018, 05:24 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Mekenzi - 06-06-2018, 09:18 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Јеремија - 07-06-2018, 03:07 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Брада - 09-06-2018, 01:49 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од ПРОСВЕТАР - 21-06-2018, 01:06 AM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Шумадинац - 05-12-2018, 07:37 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Шумадинац - 25-10-2019, 01:11 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Шумадинац - 31-12-2021, 12:20 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Шумадинац - 21-03-2024, 01:14 PM
RE: УДБАШКИ КОРЕНИ ЛАЖНОГ НАЦИОНАЛИЗМА - од Mekenzi - 21-03-2024, 08:13 PM