Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 4.5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

СТАЊЕ У ЦРНОЈ ГОРИ

(11-02-2020, 02:54 AM)Mekenzi Пише:  
(11-02-2020, 02:05 AM)zstoja Пише:  Prosvetar,

Smile

Ajde kazi kako nabavljas rakiju.Smile

U Detroitu, pa napravili tako u neko doba Srbi malu festu... I neki nasi koji su tu dugo, doneli rakiju, sami prave.
Ja alkohol ne volim, ali ono mi je prvi i poslednji put bilo fino.Smile

Кидање

Просветар туче само канадски виски или неки пут руску вотку..

U Kanadi ne mozes da kupis alkohol tako lako. Ja sam pre 20 godina izgledao mladoliko, pa me pitali jel sam punoletan kad sam trazio neko pivo.

Ja ih gledam, sta im je....Smile Ja preko 30 godina.Smile

Prosvetaru ne daju isto, ali nije sto maloletan, nego ne moze da pogodi vrata kad ulazi, pa ga uvelii.Smile

Zato on sad samo domacu bije, svercuju mu neki iz Srbije GARANT.

Poenta je sto postoje SPECIJALNE prodavnice za alkohol, cini mi z epo samoposlugama nisi mogao da kupis. Morao sam d aidem u SPECIJALIZOVANU.Smile

A kad sam radio u Torontu, bila dva starija Rusa. Jedan doktor matematike, drugi neki faks, ali obojica radila sa mnom. Programeri.

I prica mi jedan kako se pilo u Rusiji(Slusaj PROSVETAR):

Posto cela flasa votke skupa, cekaju ispred prodavnice da neko naidje. Pa kad se sakupe trojica kupe flasu votke. Onda odemo iza prodavnice, pa u krug ide votka. Ako neko potegne vise, ide pesnica. To mi prica doktro matematike.Smile

Inace on mi prica za gazdu, jednog malog...kaze on j emalo glup, znas niej glup...ali tako malo...jel imate vi neku rec za to?

Rekpo...priglup.Au, al se covek odusevi, dobra rec i vodi me kod tog drugog Rusa da mu kazem.Smile

A taj drugi Rus mi kaze da kad citili po prkovima nalazili puno flasica kolonjske vode. Ja pitam sto. Pa piju, kaze on.

A davno isli u Lenjingrad sa zenom i nekim nasima...i u hotelu narucujemo pice. Dosla Ruskinja, sta ce pijete?

7 votki.

Ona nas gleda: Sedam VOTKI?

Jeste, mi mtvi ladni.

Ona donosi 7 FLASA votki. Mi se zgranuli...cekaj bre...

A ona: I sta ja sad da radim sa ovim kad sam otvorila. Ode ljuta....

Posle kod druge neki ce caj. Koji caj imate? Pa ruski!?
Одговори

.
ЧЕДА МАНДОВ: Литије у ЦГ политички мотивисане, помињу Ђукановића, а мисле на Вучића

https://srbin.info/politika/ceda-litije-...na-vucica/
.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(11-02-2020, 11:03 PM)Шумадинац Пише:  .
ЧЕДА МАНДОВ: Литије у ЦГ политички мотивисане, помињу Ђукановића, а мисле на Вучића

https://srbin.info/politika/ceda-litije-...na-vucica/
.

Nisu politicki motivisane, nego se na kraju u to pretvorilo. Sad masu srpskim zastavama, boje CG u srpsku zastavu....

Nista im to ne treba, treba da se strogo drze problema zbog koga je sve pocelo.

Prosvetar, ti cim se napijes kazes da sam ja dobro raspolozen. Smile

To ti je drugi put, za sad.

Evo ti Prosvetaru malo zazubice:

Одговори

Одговори

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(10-02-2020, 09:54 PM)Шумадинац Пише:  

Zaostao Like this!
.

Ваистину Заостоја је изгледа кадар Милојка Пантића, истурена пословница у Чемерици!

Кидање

(11-02-2020, 02:54 AM)Mekenzi Пише:  
(11-02-2020, 02:05 AM)zstoja Пише:  Prosvetar,

Smile

Ajde kazi kako nabavljas rakiju.Smile

U Detroitu, pa napravili tako u neko doba Srbi malu festu... I neki nasi koji su tu dugo, doneli rakiju, sami prave.
Ja alkohol ne volim, ali ono mi je prvi i poslednji put bilo fino.Smile

Кидање

Просветар туче само канадски виски или неки пут руску вотку..

Чуо сам за то весело друштво што прави неку брљу дасковачу у Торонти и шире! То су неке окореле југо-комуњаре, дуже су у Канади од ових дезертера из 90-их!

То су они који су телефонирали и претили старцима ође кад је Амброз још био живахан и ритао се с'обе ноге!

Они су направили и Мјесну заједницу, назвли по неком њиховом партизану...неко егзотично име, ваљда жваљави шифтар, нешта као "Народни херој Вршка Чука".

А брљу су назвали КРЦУНОВАЧА!

То су ти са којима си се дружио у Детроиту, верујем да је дружење било лепо уз КРЦУНОВАЧУ, баљезгало се а у вези са лоптом...шта'ш..."хик...брља, брља...Пикси...хик...Ђоковић..."!

Кидање

Иначе ми бејасмо у Детроиту пре триестину зима, ишли са неким Србима из Виндзора и то на ТРИСАСТАВНО, први пут, здњи пут и никад више!

Тада Детроит још није био пук'о начисто као данас, ама возимо ми, лето беше, а оно поред нас у кабриолету, шевролет обојен у розе скроз, седи орангутан, шимпанзо, бабун шта ли је...и он обучен у розе огроман шешир, прстење на сваком прсту....

Ја гледам, зин'о, занемео...а рођак кроз зубе. "Не-мој-да -га-гле-даш", рек'о "зашто?", ка'е "Ми-сли-ће-да-си-га-пре-поз-но"...и окрете кола у другу улицу!

Е то ти је Чемерика, ако туна Бата Доналд не направи ВЕ-ЛИКО СПРЕМАЊЕ-ништа од њих, 'ебо ти њих!

Пилот

(11-02-2020, 02:05 AM)zstoja Пише:  Ja alkohol ne volim, ali ono mi je prvi i poslednji put bilo fino.Smile

Чека', чека', да ниси ти од оније'

"Да не пијем ракију и да држим Рамадан-потоме се ја познајем да сам...муслиман"!

Ако, ако...и то је за људе....ми Православни и мазљемани се слажемо у једном:

НАЈГОРИ СУ ОНИ КОЈИ НИУШТА НЕ ВЕРУЈУ!

Иначе ми волимо чашу, две (можда и три, четири...зависи) само уз јело, али само црно вино и то са мало соде и две коцке леда, тако су стари Срби пили а ми јесмо и стар и Србин, зашто крити!

Иначе то је истина жива...ми тако пијемо од давнина, ваљда генетски, а нађосмо касније да је то било тачно!

Доментијан пише да су стари Срби пили вино искључиво са ледом или са врло хладном водом!

И то само црно, па тако и наша маленкост, бело вино за нас и није баш вино, воћни сок неки!

Јок

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(11-02-2020, 07:47 PM)zstoja Пише:  U Kanadi ne mozes da kupis alkohol tako lako. Ja sam pre 20 godina izgledao mladoliko, pa me pitali jel sam punoletan kad sam trazio neko pivo.

Себи убраду:

Знао сам....ћосав, не пије, танак гласић, вредан радан, воли Тита, југу, фузбал а сад Милојка Пантића....сретали смо таке ликове, ну шта'ш....Јок

(11-02-2020, 07:47 PM)zstoja Пише:  Poenta je sto postoje SPECIJALNE prodavnice za alkohol, cini mi z epo samoposlugama nisi mogao da kupis. Morao sam d aidem u SPECIJALIZOVANU.Smile

То је ође остало од неких квекера, Енглеза...у Квебеку су то ублажили па може и у самопослугама да се купи.

Међутим!

Сећамо са да се у Титиној југи алкохол продавао и у киосцима за новине, мале бочице тзв. "бацачи", попијеш и бациш! Око сваког кисока мого си да видиш на стотине тих бацача, људи цевче од сабајле и иду тако улицом!

Не знамо како је данас, нијесмо били од 92-е, нити ћу!

Није дакле ово лоше у Канади што се тога тиче!

Тужан

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

Цитат:ПРОСВЕТАР

Хвала богу. Један мање ка пуној аутономији Војводине.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(12-02-2020, 03:17 PM)Mekenzi Пише:  
Цитат:ПРОСВЕТАР

Хвала богу. Један мање ка пуној аутономији Војводине.

Богуми кол'ко гођ да смо били под гасом никад нијесмо окренули ствари наопако како су то установили као правило разни

Д О Ђ О Ш И

из Северне нам Србије!

Чловече...ово је пре за плакање но за смијех и поругу!

[Слика: giphy.gif]

Себи убраду:

Да ни је неко говорио да ћемо као водинсталатер (додуше високо-квалификовани), под старе дане да гледамо неког дођошаа из Вршца како ће оно да оцепљује Војводство Србско од Краљевства Србског-никад не бисмо поверовали!

Јак, глуп, коњу реп да ишчупа а овамо не капира шта значи појам ВОЈВОДСТВА у Србском Језику, удваја слово "Ј" ђе не треба итд., итд....!

Ну шта'ш....омлатина у NOVOSRBU се расрбила начисто!

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

(12-02-2020, 02:17 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(11-02-2020, 07:47 PM)zstoja Пише:  U Kanadi ne mozes da kupis alkohol tako lako. Ja sam pre 20 godina izgledao mladoliko, pa me pitali jel sam punoletan kad sam trazio neko pivo.

Себи убраду:

Знао сам....ћосав, не пије, танак гласић, вредан радан, воли Тита, југу, фузбал а сад Милојка Пантића....сретали смо таке ликове, ну шта'ш....Јок

(11-02-2020, 07:47 PM)zstoja Пише:  Poenta je sto postoje SPECIJALNE prodavnice za alkohol, cini mi z epo samoposlugama nisi mogao da kupis. Morao sam d aidem u SPECIJALIZOVANU.Smile

То је ође остало од неких квекера, Енглеза...у Квебеку су то ублажили па може и у самопослугама да се купи.

Међутим!

Сећамо са да се у Титиној југи алкохол продавао и у киосцима за новине, мале бочице тзв. "бацачи", попијеш и бациш! Око сваког кисока мого си да видиш на стотине тих бацача, људи цевче од сабајле и иду тако улицом!

Није дакле ово лоше у Канади што се тога тиче!

Тужан

Ti si bio u Titinoj Jugi, ali danas neces niti ces.Smile
A onda sam ja Titov omladinac, a ti nisi. Smile

Pa sigirno da nije lose, da je lose ti bi isao u Rusiju.Smile

Kod mene jos bolje nego u Kanadi, nedeljom zabranjena kupovina alkohola u Volmartu ovde kod mene.

Sto s emladolikosti tice...to nam u genima,..ocu, majci, dedi, zeni mojoj, dete mi izgleda 4 godine mladdje nego sto jeste...

Nije izgled dokaz pameti, evo ti si primer.Smile
Pogled acovek onu sliku sedog starca, p abi rekpo...ovaj mudar...al nema nista....
Ti ko Ameri, ides na reklamu, stavi sliku sedog starca da svi misle da si pametan.Smile

"НАЈГОРИ СУ ОНИ КОЈИ НИУШТА НЕ ВЕРУЈУ!"

U sta ti verujes?
Одговори

Чека´ Чека´... Ко је бре дођош??
Ми ође рођени живимо у истој кући већ 40 година ..

И онда да нам судбу одлучује неки НЕДОВРШЕНИ РУС канадски дођош....

Ми никада нисмо ниђе убјежавали због долара па тамо пиждрили како смо ми убјежали ето јел смо били прогоњени, пљували по ђедовини, оцу, мајци, колевци код канадских власти и код емиграције зарад канадског пасоша...

Ти нас ође подсећаш на ове нво организације које пиждре код Сороша за неки долар и све најогре говоре и мрзе све што е српско...

Ми са овим народом свако јутро и дан делимо већ 40 скоро четрдесет година сву судбу...

А ти када суте ухватили Енглески племићи
јел јел мрзиш Ивањицу? Мрзим.
Јел мрзиш Србију? Мрзим.
Јел мрзиш српски народ? Мрзим.
Хоћеш се ли одрећи српства и српске цркве? Хоћу ево, одмах идем у руску цркву..

Изволи пасош и француски кључ и ај сад на сав ГУУУД СЕЈВ Д КВИНННН...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Od 1992. nije bio u Srbiju....Majko mila....

Ja nisam isao 2 prve godine kad sam dosao u Kanadu. Posle, do danas, svake godine sa detetom. Od 2002 do danas svake godine.

I sad je Prosvetar patriota, ja nisam.Smile

Zna zasto Provetar ne ide? Moze biti da nema pare. Mi isli prosle godine 3 puta iz Amerike. Nesto onako, nesto poslovno.

I jedna pametna zena sto dugo drzi privatnu fotorafsku radnju u KS, mozda je prosvetar i zna, Foto Zrak...nam kaze: Vi mozete 3 puta da dodjete za godinu dana iz Amerike? O, pa vi ne stojite lose. Znam ljude koji nemaju pare da dodju jednom godisnje.

Ta zena je vrlo pametna.

Znamo ljude iz Kalifornije...nemaju pare d aidu svake godine, 3 deteta, njih poetoror, nema sanse da pljusnu poare za karte.

Aj cu ti platim Prosvetar da ides u Srbiju....ionako u ovu Ameriku ne znamo sta cemo sa parama...lakse nam da zaradimo nego da potrosimo. Zvuci neverovatno, ali smo ti mi malo picajzle....

Prosvetar, znas po koliko mi ostanemo u Srbiji, po mesesc i po.
Ovo kad smo bili prosle godine sve ukupno bilo skoro 3 meseca.

Nama s emoze jer imamo privatan posao, pa koliko oces toliko ne radi, ali....plat anema. Medjutim to nismo osetili iako smo 3 meseca pauzirali.
Одговори

(12-02-2020, 06:24 PM)zstoja Пише:  Od 1992. nije bio u Srbiju....Majko mila....

Ja nisam isao 2 prve godine kad sam dosao u Kanadu. Posle, do danas, svake godine sa detetom. Od 2002 do danas svake godine.

I sad je Prosvetar patriota, ja nisam.Smile

Zna zasto Provetar ne ide? Moze biti da nema pare. Mi isli prosle godine 3 puta iz Amerike. Nesto onako, nesto poslovno.

I jedna pametna zena sto dugo drzi privatnu fotorafsku radnju u KS, mozda je prosvetar i zna, Foto Zrak...nam kaze: Vi mozete 3 puta da dodjete za godinu dana iz Amerike? O, pa vi ne stojite lose. Znam ljude koji nemaju pare da dodju jednom godisnje.

Ta zena je vrlo pametna.

Znamo ljude iz Kalifornije...nemaju pare d aidu svake godine, 3 deteta, njih poetoror, nema sanse da pljusnu poare za karte.

Aj cu ti platim Prosvetar da ides u Srbiju....ionako u ovu Ameriku ne znamo sta cemo sa parama...lakse nam da zaradimo nego da potrosimo. Zvuci neverovatno, ali smo ti mi malo picajzle....

Oстоја просветар ти је пропалица, бескућник, тешки социјални случај нема кер зашта да га уједе. Живи у некој шупи у некој распалој уџерици са наркоманима, алкохоличарима оне које је систем одбацио..

Такође нема ни код кога да оде јер се са комплет фамилијом посвађао и ови га одјебали и сада нема где, а паре за дом нема...

Просветар ти је као онај цигојнер испод моста краде струју, дрва, бави се криволовом....

Каква црни авион, нема за такси до Торонта да плати а камоли авион до Србије...

Шта да ти кажем,тешка је то прича....

ПРОСВЕТАР.
Одговори

Samo jedna scena.

Dete se raspusta danas u Americi, za sutra se uzimaju avionsk ekarte, jer dete nece dan da gubi u Americi. I vraca se 3, 4 dana posle pocetka skole.
Posto se zna na pocetku godine kada se raspusta mi uzmemo na vreme karte.

E jedne godine smo uzeli preko nekih nasih karte. I odemo na aerodrom, ne mogu da se setim koji problem bio, moguce da dete nije imalo pratnju.... i kazu ne moze. Mi se vrtaimo iz Atlante, dete place, dusa me boli.
Sutra krenemo da trazimo karte, pa u telefonskoj vezi smo mi, prodavac karata i neko na aerodromu.

Prodavac karata pita onog sta ima od karata za sutra. On veli ima nesto ali 5000 dolara. Prodavac kaze: Apa to je skupo za mog klijenta. Zena i ja slusamo, zena me gleda...ja kazem, kazi im da moze. Ja nisma video facu tog sto prodaje karte, ali verujem da je ostao bez daha.

I dete srecno sutra otislo za Srbiju.

Inace karte su oko 1500 dolara. Povratne. Zavisi jel leti, zimi....Nova godina...

--------------------

Prosvetar,

Imam jedno VAZNO pitanje za tebe:

U Srbiju ne volis da ides niti bi da ikad vise ides.
Boris se da Srbi ocuvaju ovaj duh i vrednosti.

Znaci li to da ti zelis Srbima lose?

Malo i ja da se dam na bojenje....Smile
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним