Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 4 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

БИТИ ИЛИ НЕ БИТИ-ТРЕНУТАК ОДЛУКЕ
#57

Ајде Просветару, не избегавај одговоре вечито...
Одговори
#58

Не избегавамо, не избегавамо, него не постизавамо!

Сви водећи руски медији су ударном термину пренели вест о протесту ДВЕРИ и то о свим етапама протеста: од говора испред зграде у Немањиној 11, предавања захтева на Писарници Владе, преко „Шетње за Путина“, до завршетка скупа пред РТС где се захтевало да се прекине са медијским мраком у Србији.

На следећим линковима можете погледати извештаје Првог канала Руске Федерације, РИА, RT RUPTLU, РУСИЈА 24, Спутника, Комерсанта, Регнума итд.

1TV.ru: В столице Сербии прошел массовый митинг против ЕС и НАТО
Vesti.ru: Сербские антифашисты недовольны курсом на ЕС и НАТО
Novorosinform.org: Сербские «Двери» первый провели акцию протеста против правительства

Ria.ru: Акция за сближение с РФ и против интеграции в ЕС прошла в Белграде

Kapital.kz: В Сербии протестуют против сближения страны с ЕС и НАТО
Sputniknews.com: Двери протестовале против „Владе Тонија Блера“

RuptlyTV (youtube): Serbia: See pro-Russia, anti-Blair protesters say NO to NATO

Newsfiber.com: В Белграде прошел митинг за Россию, против Евросоюза

Newsglobe.ru: В Белграде прошла массовая акция за сближение с Россией и против интеграции в ЕС и НАТО

Tass.ru: В центре Белграда прошла акция с требованием к властям отказаться от пути в ЕС

Fenomen.ws: Против сближения Сербии с ЕС выступили сторонники России в Белграде Больше информации

Kurs.ru: В Белграде состоялась массовая акция за сближение с Россией

Kapital-rus.ru: Жители Белграда вышли с акцией протеста против интеграции в Евросоюз. Они хотят сближения с Россией

News.Yandex.ru: В Белграде прошла акция за сближение с РФ и против интеграции в ЕС

Aif.ru: В Сербии прошел многотысячный митинг за сближение с Россией
Radiomayak.ru: Демонстрация с портретами Владимира Путина прошла в Белграде

Novostimira.net: Сотни сторонников России в Белграде выступили против сближения Сербии с ЕС

Regnum.ru: В Сербии протестуют против сближения страны с ЕС и НАТО

Aif.ru: В Сербии прошел многотысячный митинг за сближение с Россией

Novorossia.ws: Сотни сторонников России в Белграде выступили против сближения Сербии с ЕС

Русская сила 2.0 (facebook): Сербы протестуют против ЕС и НАТО под флагами России

Proshloeproshlo.ru: Акция за сближение с РФ и против интеграции в ЕС прошла в Белграде

Провэд.рф: В Белграде прошел митинг против сближения страны с ЕС и НАТО

Rusila.su: Сербы протестуют против ЕС и НАТО под флагами России

Svopi.ru: В Белграде прошла акция за сближение с РФ и против интеграции в ЕС

Newsgidkafe.ru: Сотни сторонников России в Белграде выступили против сближения Сербии с ЕС

Kommersant.ru: В Белграде прошла массовая акция за сближение с Россией и против интеграции в ЕС и НАТО

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#59

А када ће шетња за Марисава Петровића? Баја

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#60

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Да ли сам знао да ћеш да избегнеш одговор? Smile
Хајде не увијај него се изјасни конкретно, а што се тиче 27. марта, то што причаш је љотићвско-немачка верзија:
http://www.pogledi.rs/godisnjica-27-moma...a-i-pouka/

Гос'н Самарџићу ми почесмо да читамо тај ваш чланак, све се питајући чиме смо ми допринели да нами спочитавате неко поређење између 27-ог марта и 5-ог октомбра, што ми ниђе и никад нисмо поредили, па рек'о можда је човек погрешио тему...

Ну добро, почесмо дакле ипак са читањем ал'кад дођосмо довде:

Цитат:Потписнику ових редова одговор су дала два споменика палим Шумадинцима у центру Крагујевца, један из 1930-тих и један из 2000. и неке године.

Први споменик је дело једног од најбољих вајара онога доба, Антуна Аугустинчића. Састоји се од четири групе од по две фигуре ратника, као и од лика Шумадинке која држи краљевску круну (комунисти су јој после одсекли руку и на њу накалемили венац, што је исправљено 1989. године). Све фигуре представљају поносне, чврсте и храбре људе. Њихова снага и одлучност су надреални. Цели комплекс споменика, употпуњен рељефима и уклесаним победоносним годинама, изазивао је код посматрача позитивна осећања.

Кад дођосмо довде, дакле, схватили смо да речени вајар уопште и није вајар него KIPAR, и да се зове ANTUN AUGUSTINČIĆ, исти онај који је извајао, то јест изкипарио и ово ремек-дело:

[Слика: SetWidth533-galerijaaugustinciccromaps8.jpg]

А јесул' и ово "фигуре које представљају поносне, чврсте и храбре људе"?!

[Слика: dsc_5324.jpg]

Да не буде забуне еве их обојица на делу, то јест на месту злочина:

[Слика: f910806f3f.jpg]

Све у свему тај KIPAR ANTUN AUGUSTINČIĆ кога ви величате, јесте једна обична фуњара и продана душа, типична за такозване "хрвате", иначе комуњара и члан енглеских миљеника, терористичких титовских банди под називом "партизани", а био је и већник ЗАВНОХ-а и потпредседник АВНОЈ-а који нам је ударао границе!

Његово животно гесло је без сумње била она народна:

СВИРАМ ТИТУ-СВИР'О САМ И ДРАЖИ, КОМЕ ТРЕБАМ НЕКА МЕ ПОТРАЖИ!

То рекав морамо да се извинимо за моменат пре него што наставимо са читањем, притерало па морам у нужник...са'ћу ја....

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#61

ОЧЕТНИЧЕЊЕ КАНАДЕ!!!

О Д М А Х,

С А Д А,

Т У!!!

Баја

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#62

Све у свему, ипак нећеш да одговориш на питање: Дража или Љотић.
Одговори
#63

(27-03-2015, 02:19 AM)Милослав Самарџић Пише:  Све у свему, ипак нећеш да одговориш на питање: Дража или Љотић.

И Дража и Љотић и Стаљин Кидање

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#64

....и Шеки! Добар мозаик! Баја

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#65

(27-03-2015, 02:26 AM)Громовник Пише:  
(27-03-2015, 02:19 AM)Милослав Самарџић Пише:  Све у свему, ипак нећеш да одговориш на питање: Дража или Љотић.

И Дража и Љотић и Стаљин Кидање
И цар Николај...
Одговори
#66

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  http://www.pogledi.rs/godisnjica-27-moma...a-i-pouka/

Милославе, никако да прокоментаришем овај твој текст, а баш је интересантна тема. Увек волим да у твојим текстовима прочитам бриљантне закључке као што је нпр. овај:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Уопште, последице комунистичког поретка по јавни и приватни морал становништва су несагледиве. Исто тако и последице чињенице да су се током расплета догађаја и у серији нових ратова, 1990-тих година, на свим кључним позицијама у држави налазили (нео)комунисти.

Међутим неке ствари у основној теми текста боду очи, рецимо на првом месту ово:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Пуч од 27. марта 1941. подржала је огромна већина српског народа.

Који извор се уопште може сматрати поузданим за ову тврдњу, ако знамо да народ нико ништа није ни питао, већ је група официра читав народ једноставно ставила пред свршен чин? Знам да су биле демонстрације у Београду, али исто тако се сећам и да си писао да су далеко више биле у духу подршке ступању младог Краља на престол, него демонстрација против Тројног пакта. Па и да су сви Београђани тог дана изашли на улице, опет не би чинили огромну већину српског народа.

Да је део владајуће елите тог доба стао у подршку пуча, то стоји. Већ говорити о огромној већини народа, мислим да је тврдња, једноставно пренадувана. Да ли је могуће да се народ који само коју годину пре тога већинско поверење указивао Стојадиновићу за кога знамо да је гајио политику толерантних односа са силама осовине, и важио за Немачког човека овде, сада одједном нашао у огромној већини против његове политике, посебно имајући у виду да је Стојадиновић смењен по налогу у народу не тако омиљеног Кнеза Павла?

А затим, мислим да си се и у поређењу овог и оног народа и догађаја доста уплео у жељи да оправдаш догађаје од 27. марта, па је онда испало и ово:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Онај народ водио је узастопно три рата, сва три пута је победио и срушио је три непријатељска царства.

А затим који редак испод:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Овај народ је изгубио Други светски рат са ужасним људским губицима и смањењем територије од 50 посто.

Под претпоставком да си под "трећим непријатељским царством" мислио управо на Трећи Рајх, поставља се питање који је то народ ратовао у Другом светском рату, овај или онај, и како је успео да победи и да изгуби у исто време?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#67

(27-03-2015, 02:19 AM)Милослав Самарџић Пише:  Све у свему, ипак нећеш да одговориш на питање: Дража или Љотић.

Еве, Блаженопочивши Војвода Ђујић ти одговара на то питање, па каже:


Себи убраду:

Са'ће ситни керови да почну чопоративно у хору и покојног Војводу да блате, знам ја нас, 'ебо ти нас!

Све што нам се догађа заслужујемо 100 посто и више!

(27-03-2015, 04:06 AM)Громовник Пише:  
(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  http://www.pogledi.rs/godisnjica-27-moma...a-i-pouka/

Међутим неке ствари у основној теми текста боду очи, рецимо на првом месту ово:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Пуч од 27. марта 1941. подржала је огромна већина српског народа.

Да ли је могуће да се народ који само коју годину пре тога већинско поверење указивао Стојадиновићу за кога знамо да је гајио политику толерантних односа са силама осовине, и важио за Немачког човека овде, сада одједном нашао у огромној већини против његове политике, посебно имајући у виду да је Стојадиновић смењен по налогу у народу не тако омиљеног Кнеза Павла?

А нами није јасно како то да се ође по сваку цену блати Димитрије Љотић, смерни Хришћанин Православни, и да се њему спочитава неко германофилство а да човек, као француски ђак и један од 1300 каплара, уопште није говорио немачки, док овамо величате Стојадиновића који је био стопостотни германофил у чијој се кући говорило само немачки и који је организовао униформисане "Стојадиновић-југенд" који су га ословљавали са "Вођо" и поздрављали са римским поздравом!

А да не причамо како је Стојадиновић са својим кућним пријатељем Антом правио у Аргентини планове за поделу Југославије!

Разумем Даркеца, он је Родоверац и швабољуб који виси на "Штурм-фронту" више него ође, али како то да Гос'ин Самарџић толико воли Стојадиновића?

Да чујемо даклем:

Стојадиновић или Дража, питање је сад?!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#68

(27-03-2015, 04:06 AM)Громовник Пише:  Међутим неке ствари у основној теми текста боду очи, рецимо на првом месту ово:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Пуч од 27. марта 1941. подржала је огромна већина српског народа.

Који извор се уопште може сматрати поузданим за ову тврдњу, ако знамо да народ нико ништа није ни питао, већ је група официра читав народ једноставно ставила пред свршен чин? Знам да су биле демонстрације у Београду, али исто тако се сећам и да си писао да су далеко више биле у духу подршке ступању младог Краља на престол, него демонстрација против Тројног пакта. Па и да су сви Београђани тог дана изашли на улице, опет не би чинили огромну већину српског народа.

Да је део владајуће елите тог доба стао у подршку пуча, то стоји. Већ говорити о огромној већини народа, мислим да је тврдња, једноставно пренадувана. Да ли је могуће да се народ који само коју годину пре тога већинско поверење указивао Стојадиновићу за кога знамо да је гајио политику толерантних односа са силама осовине, и важио за Немачког човека овде, сада одједном нашао у огромној већини против његове политике, посебно имајући у виду да је Стојадиновић смењен по налогу у народу не тако омиљеног Кнеза Павла?

А затим, мислим да си се и у поређењу овог и оног народа и догађаја доста уплео у жељи да оправдаш догађаје од 27. марта, па је онда испало и ово:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Онај народ водио је узастопно три рата, сва три пута је победио и срушио је три непријатељска царства.

А затим који редак испод:

(26-03-2015, 12:49 AM)Милослав Самарџић Пише:  Овај народ је изгубио Други светски рат са ужасним људским губицима и смањењем територије од 50 посто.

Под претпоставком да си под "трећим непријатељским царством" мислио управо на Трећи Рајх, поставља се питање који је то народ ратовао у Другом светском рату, овај или онај, и како је успео да победи и да изгуби у исто време?
Дарко, треће царство је бугарску: дакле аустроугарско, турско и бугарско. То ти је оно из старе народне песме, предратне. Додуше за Бугаре не важи дословце, али ту се не мисли на Рајх.
Да је већина Срба подржала 27. март, то је за мене одавно неко опште место. Сви извори из тога доба оворе у том правцу. Узми нпр. мемоаре потпуковника Боре Тодоровића, ''Последњи рапорт'', прочитај опис расположења у Краљеву после 25. марта (суморно) и после 27. марта (сви славе).
То што кажеш за Стојадиновића, то је поглед из овог угла. У оно време, он је имао много присталица, бирачку већину, која је била огорчена на кнеза Павла, али и на његовог пулена а Стојадиновићевог издајника Цветковића, па је (и) зато славила пуч.
У маси Стојадиновић није схватан као неко ко води прогерманску политику. Колико се сећам, он је најпре био добро са Америма. И остао. Па са Французима, итд. Он је схватан као јак човек и политичар који завршава послове. Тако су га схватали и Немци, а и други странци.
Прилично сам сигуран да под њим не би било ни 25. ни 27. марта. Само ми није јасно како је дозволио да га макну Павле и Цветковић.
Одговори
#69

(27-03-2015, 04:56 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  Стојадиновић или Дража, питање је сад?!
И један и други. Стојадиновић је био наш најјачи политичар (и економиста), Дража војник.
Одговори
#70

ГОВОРИ ВЛАДИМИР ДИМИТРИЈЕВИЋ,

ПОЛИТИЧАР СА

К Р С Т О М !



ЗА КРСТ ЧАСНИ ВАЉА ВОЈЕВАТИ,
ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним