Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Четници Косте Пећанца
#1

Много се расправља о Пећанчевој четничкој организацији, па је боље да се отвори посебна тема.
https://www.pogledi.rs/spisak-pecancevih...kod-draze/
Одговори
#2

Било би добро да се неко помучи па настави листу војвода Косте Пећанца са подручја централне, западне, северне и источне Србије. Да имамо све на једном месту.
Мићо, да ли би могао ти да напишеш све четничке војводе из крајева који недостају?
Одговори
#3

Да ли се зна ко је ухапсио војводу Михаила Арсића?
Одговори
#4

Pecanac je bio Heroj Nacije jos pre Balkanskih ratova,zbog svojih vojnickih podviga protiv Turaka i Bugara na Kosovu i Macedoniji!Za vreme 2. Svetskog rata bio je saradnik Okupatora!Zbog te njegove rabote,i dan danas obicni ljudi mesaju njegove cetnike sa cetnicima pokreta otpora pod komandom Gen. Draze Mihailovica.Kao sto vidimo i dan danas slike njegovih cetnika sa Nemcima komunisti koriste da bi ocrnili Ravnogorce,jer su jednostavno cetnici po njima svi isti!Pecanca treba gledati iz dva ugla!Na pocetku u ranoj mladosti je bio Heroj a na kraju pod stare dane izdajnik!Mislim da bi ova teme trebala da obuhvati i period dok je bio mladi cetovodja,da bi se napravila sveobuhvatna slika o njegovom liku i delu!
Одговори
#5

(07-02-2020, 06:46 PM)Константин Миловановић Пише:  Да ли се зна ко је ухапсио војводу Михаила Арсића?

Бугари и српска жандармерија.
Одговори
#6

(07-02-2020, 06:56 PM)Милош Шарац Пише:  Pecanac je bio Heroj Nacije jos pre Balkanskih ratova,zbog svojih vojnickih podviga protiv Turaka i Bugara na Kosovu i Macedoniji!Za vreme 2. Svetskog rata bio je saradnik Okupatora!Zbog te njegove rabote,i dan danas obicni ljudi mesaju njegove cetnike sa cetnicima pokreta otpora pod komandom Gen. Draze Mihailovica.Kao sto vidimo i dan danas slike njegovih cetnika sa Nemcima komunisti koriste da bi ocrnili Ravnogorce,jer su jednostavno cetnici po njima svi isti!Pecanca treba gledati iz dva ugla!Na pocetku u ranoj mladosti je bio Heroj a na kraju pod stare dane izdajnik!Mislim da bi ova teme trebala da obuhvati i period dok je bio mladi cetovodja,da bi se napravila sveobuhvatna slika o njegovom liku i delu!
Наравно Милоше, Пећанац не може да се ставља у исту раван са нпр. Љотићем.Знам да су Пећанца Немци затворили у Вилу "Зоне" у Нишкој Бањи код Драгише Цветковића након расформирања његових одреда, то су неки форумаши написали.
Одговори
#7

Зна ли се која је била тема овог сусрета?
[Слика: kosta_pecanac_20_october_1941-670x447.jp...C640&ssl=1]
Одговори
#8

Никакав сусрет није у питању.
Немци су били окупатори, а Пећанац на жалост њихов искрени сарадник.
Иначе досађујеш са оваквим познатим стварима.
Одговори
#9

(14-02-2020, 01:43 PM)Мића Адмирал Пише:  Никакав сусрет није у питању.
Немци су били окупатори, а Пећанац на жалост њихов искрени сарадник.
Иначе досађујеш са оваквим познатим стварима.
Мислио сам зашто су се састали Пећанац и Џафер Дева...
Одговори
#10

(14-02-2020, 01:51 PM)Филип Ђукић Пише:  
(14-02-2020, 01:43 PM)Мића Адмирал Пише:  Никакав сусрет није у питању.
Немци су били окупатори, а Пећанац на жалост њихов искрени сарадник.
Иначе досађујеш са оваквим познатим стварима.
Мислио сам зашто су се састали Пећанац и Џафер Дева...
Ваљда су разговарали о разграничењу Недићеве Србије и Велике Албаније.
Одговори
#11

(14-02-2020, 01:12 PM)Филип Ђукић Пише:  Зна ли се која је била тема овог сусрета?
[Слика: kosta_pecanac_20_october_1941-670x447.jp...C640&ssl=1]

Пред Пећанчев улазак у Крушевац, 25. септембра 1941. године. Обесио је председника штитарске општине само зато што му је нашао неки новац. Оптужио га је да су га Британци плаћали да диже људе на оружје по општини.
Одговори
#12

(14-02-2020, 03:52 PM)Александар Динчић Пише:  
(14-02-2020, 01:12 PM)Филип Ђукић Пише:  Зна ли се која је била тема овог сусрета?
[Слика: kosta_pecanac_20_october_1941-670x447.jp...C640&ssl=1]

Пред Пећанчев улазак у Крушевац, 25. септембра 1941. године. Обесио је председника штитарске општине само зато што му је нашао неки новац. Оптужио га је да су га Британци плаћали да диже људе на оружје по општини.
Како се звао тај председник општине?
Одговори
#13

Звао се Станко Милојевић.
Одговори
#14

Ја нисам схватио, тог Милојевића је обесио Дева?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним