Оцена Теме:
  • 12 Гласов(а) - 3.92 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Украјина и Новорусија

Мекензи, каква је пшеница ове године у Твојој околини?
Одговори

(18-07-2023, 10:17 AM)Бенито Пише:  Мекензи, каква је пшеница ове године у Твојој околини?

Добра, само изгледа да ће имати мало проблема са транспортом.
Одговори

Ми нисмо у Украјини још увек ако мислиш на ову тему Јок  тако да не знамо какви су приноси пшенице у Украјини и Новорусији. Јок


Ако мислиш ође у Банату принос је одличан, цена ниска.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(18-07-2023, 11:25 AM)Mekenzi Пише:  Ми нисмо у Украјини још увек ако мислиш на ову тему Јок  тако да не знамо какви су приноси пшенице у Украјини и Новорусији. Јок


Ако мислиш ође у Банату принос је одличан, цена ниска.

Ако си у могућности, купуј то одмах.
А те сељаке, ако икако могу, саветуј да не продају одмах.
Одговори

На Изјумском-Харковском правцу Руси су нагомилали 100.000 људи и преко 900 тенкова.
Прошле године Украјинци су на том правцу извели успјешну офанзиву са 50-60.000 људи и вјероватно много мање тенкова.
Не гомилају се толики тенкови за одбрану..
Одговори

(18-07-2023, 06:05 PM)Романија Пише:  На Изјумском-Харковском правцу Руси су нагомилали 100.000 људи и преко 900 тенкова.
Прошле године Украјинци су на том правцу извели успјешну офанзиву са 50-60.000 људи и вјероватно много мање тенкова.
Не гомилају се толики тенкови за одбрану..
Ђеси Романијо.

Имам питање.

Како видиш Украјинску офанзиву на Запорожју и код Бахмута?

Делује ми да Руси ту не стоје добро. Како ти видиш та два ратишта?

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

- Украјинци немају шансе на Запорожју, не знам ни шта више покушавају. Хиљаде људи је изгинуло (можда чак преко 20.000) а нису дошли до прве линије одбране. Руси су се по први пут добро припремили за нешто.
- Ни на Бахмуту нису ништа урадили, али ту имају шансе, ако падне село Клишчивка (јужно од Бахмута), Руси су у гадном проблему.
Генерално проблем код Руса је кад нешто освајају, они морају то и да сравне са земљом, јер Укр неће да се повуку, а самим тим уништавају и системе утврђења који би били руска будућа одбрана. Тако је и са Бахмутом, то је бивши град, само рушевине, и врло га је тешко сада одбранити кад нема гдје да се постави одбрана.
А Бахмут је врло важан (сам град је небитан, јер ни не постоји), али се ту рачвају два аутопута (из правца Харкова и из централне Укр) и пруга, тако да је одлично мјесто за снадбјевање за евентуалну даљу офанзиву. Мислим да су Укр прешалтали тактику са Запорожја на Бахмутски правац, јер ако он падне, немају неких препрека све до бившег фронта са ЛНР из 2014. Луганск је од Бахмута само 90 км, а толико су Укр освојили прошле године у харковској офанзиви.
- Највећи проблем за Укр је што се ни не питају ништа, већ су изгубили рат. Поред тога, ако немају авијацију, сваки успјех је нереалан.
- Највећи проблем за Русе је огромна корупција, рат им води политика а не војска - генерала су отпустили само јер је указивао јавно на проблеме који су очигледни. Уопште не користе свој пун потенијал (још се и хвале тиме), нпр. не користе касетне бомбе а очигледно је да ће их Укр користити чим их добију; морнарица не служи ничему; не гађају се центри одлучивања итд. Често ме подсјећају на ЈНА из 91.
-Мислим да главни циљ за Русе треба да буде област Одесе, да затворе море и овладају тим простором. И да заврше рат тако, то би реално била побједа за њих - анексија 4 области, Крим, копнени коридор до Крима, и одсјецање Укр од мора.
Ал чини ми се да они више теже Харкову него Одеси.
Такође, мислим да што прије треба да припоје Бјелорусију, да се не деси као у Украјини.
Одговори

(18-07-2023, 10:15 PM)Романија Пише:  - Украјинци немају шансе на Запорожју, не знам ни шта више покушавају. Хиљаде људи је изгинуло (можда чак преко 20.000) а нису дошли до прве линије одбране. Руси су се по први пут добро припремили за нешто.
- Ни на Бахмуту нису ништа урадили, али ту имају шансе, ако падне село Клишчивка (јужно од Бахмута), Руси су у гадном проблему.
Генерално проблем код Руса је кад нешто освајају, они морају то и да сравне са земљом, јер Укр неће да се повуку, а самим тим уништавају и системе утврђења који би били руска будућа одбрана. Тако је и са Бахмутом, то је бивши град, само рушевине, и врло га је тешко сада одбранити кад нема гдје да се постави одбрана.
А Бахмут је врло важан (сам град је небитан, јер ни не постоји), али се ту рачвају два аутопута (из правца Харкова и из централне Укр) и пруга, тако да је одлично мјесто за снадбјевање за евентуалну даљу офанзиву. Мислим да су Укр прешалтали тактику са Запорожја на Бахмутски правац, јер ако он падне, немају неких препрека све до бившег фронта са ЛНР из 2014. Луганск је од Бахмута само 90 км, а толико су Укр освојили прошле године у харковској офанзиви.
- Највећи проблем за Укр је што се ни не питају ништа, већ су изгубили рат. Поред тога, ако немају авијацију, сваки успјех је нереалан.
- Највећи проблем за Русе је огромна корупција, рат им води политика а не војска - генерала су отпустили само јер је указивао јавно на проблеме који су очигледни. Уопште не користе свој пун потенијал (још се и хвале тиме), нпр. не користе касетне бомбе а очигледно је да ће их Укр користити чим их добију; морнарица не служи ничему; не гађају се центри одлучивања итд. Често ме подсјећају на ЈНА из 91.
-Мислим да главни циљ за Русе треба да буде област Одесе, да затворе море и овладају тим простором. И да заврше рат тако, то би реално била побједа за њих - анексија 4 области, Крим, копнени коридор до Крима, и одсјецање Укр од мора.
Ал чини ми се да они више теже Харкову него Одеси.
Такође, мислим да што прије треба да припоје Бјелорусију, да се не деси као у Украјини.

Ухапшен је Суровикин.

То се деси кад поставиш тесара за министра војске.
Одговори

Мекензи, ево одговорио Ти је Романија шта мисли о тренутној ситуацији на фронту.
Ајде сад Ти одговори:
Да ли ће пре Укри ући у Бахмут или Руси у Харков?
Одговори

(18-07-2023, 11:26 PM)Бенито Пише:  Мекензи, ево одговорио Ти је Романија шта мисли о тренутној ситуацији на фронту.
Ајде сад Ти одговори:
Да ли ће пре Укри ући у Бахмут или Руси у Харков?

Волим Романију да читам. 99% се слажем са њим.

Што се тиче Бахмута сам град је рушевина.

Битке се воде та Клешчејевку или како се већ зове. То је једина висинска тачка ко заузме то тај контролише доста тога. Управо сам прочитао вечерашњи брифинг да су Укри под страшним губицима заузели неке висинске тачке око Клешчејевке.

Русима Харков у овом тренутку није битан и мислим да сњ ту нешто пуно ни не дешава. Колико видим доста њих пишу на телеграму да Руси масовно гомилају снаге на правцу Купјанска и да су довикли 100 хиљада војника и да ту спремају офанзиву.

Оно што мене брине што Руси не ударају по центрима одлучивања и по Украјинској путној и транзитној инфраструктури.

Све пруге, путеви су морали бити изорани. Укри без проблема довлаче тешко наоружање на прву линију фронта...

Руси морају да почну интензивно да гађају центре за одлучивање ту не сме бити калкулисања.

Руси имају велике проблеме у свом командном ланцу.Герасимов вуче погрешне потезе и командни кадар нема баш пуно поверењау Ђенералштаб Руске Армије.

Командни центар се налази у околини или у Ростову на Дону и тај командни центар је готово оцепљен од Руског Ђенералштаба.

Руску армију дрма и корупција и криминал.

Руси ако ово мисле да добију морају дебело да запну, не смеју доживети судбину ЈНА у Хрцатској 1991 године.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Између:
"Руска војска се распада..."
и
"Руси морају дебело да запну да ово заврше"
Налази се огромна разлика.
Дефинитивно би Романија требало чешће да пише овде. 
И још нешто: овај рат нема никакве везе са ратом у Хрватској 1991. године, нити тактичка померања Руске војске у овом рату имају икаквих додирних тачака са понашањем ЈНА. 
пс И немој се више тешити. 
Него,  КАЗАЧОК!  Хармоника Хармоника Хармоника
Одговори

(19-07-2023, 09:04 AM)Бенито Пише:  Између:
"Руска војска се распада..."
и
"Руси морају дебело да запну да ово заврше"
Налази се огромна разлика.
Дефинитивно би Романија требало чешће да пише овде. 
И још нешто: овај рат нема никакве везе са ратом у Хрватској 1991. године, нити тактичка померања Руске војске у овом рату имају икаквих додирних тачака са понашањем ЈНА. 
пс И немој се више тешити. 
Него,  КАЗАЧОК!  Хармоника Хармоника Хармоника
Руси ће доживети судбину ЈНА у Хрватској.

Видећеш за пар година када буде па имали смо их на длану, били смо у Кијеву... али смо били кукавице и нисмо хтели...

Исто као што смо имали Загреб и све усташке центре одлучивања на нишану али СРЈ није била у рату нити је Руска Федерација данас у рату са Украјином.

То је кукавичлук.


Сигуран сам 99.99% да ће Руси у наредних 2-3 године бити поражена страна рата у Украјини...

Сами Руси више неће трпети изолацију поготово спортисти и спортски клубови који не играју међународна европска такмичења итд.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Сигуран си Ти зато што Те не кошта ништа. До јуче си био сигуран да ће Укри у "контраофанзиви" да пробију све одбране и да уђу у Бахмут, Мелитопољ, Маријупољ и избију на Азовско море, а потом заузму Крим.
Лепо Те човек пита:" Са чим ће то да ураде?" 
Али, Теби то није битно... Важно је да је то рекао НДХ 1и Нова СС. Али, гле чуда....
То исто је рекао и Овај:" За два дана, Украјинска војска ће пробити фронт, и истог тренутка ће и Курти кренути у офанзиву. Саветујем Србе на северу Космета да се спреме за бег."
И обојица то причате јер Вас не кошта ништа.
Ајде, стави ту своју кућу на Вршачком брегу, коју си са муком направио, и Овај нек стави вински подрум у Јајинцима, који је покрао, да ће Руси изгубити овај рат. 
ПС каква бре ЈНА. ЈНА је дочекала рат у Хрватској са пет касарни и најмање двадесет војних центара у Загребу. И још четири тенковске касарне у околини Загреба, са укупно, само на том подручју 1300 тенкова, па плус друга оклопна возила, аеродром Плесо, најмање 20 хиљада официра и војника. Какве то благе везе има са овим ратом. 
Него, важно је да се лупета и понавља шта је смислила западна пропаганда. Озбиљни људи и аналитичари и историчари кажу да се у ратовима лаже, али да овакво прање мозга које се дешава на Западу поводом овог рата је незабележено у историји. Али, не вреди.... Хоће Србин да буде Западњак по цену да липше. Па, то Ти је....
Одговори

Па ниси очекивао да Укри ко Усташе у РСК уђу Крајину за два сата.Да крену у 5 а већ у 7  пију кафу и доручкују у Книну.

Овде је ситуација озбиљнија. И Укрима ће требати времена и године. Офанзива је пузајућа и напредује далеко да је пропала, да не иде... Иде итекако иде. Врхови изнад Кешчелејевке су заузети. Ако пресеку Русе ето их опет на путу за Луганск.


Путин ће када буде пукла озбиљнија прва линија фронта издати Русе у Украјини. 

Као што су док су они гинули дотле је Путин и  Москва организовала Олимпијске игре, Играло се светско прврнство у фудбалу...Певало, веселило..Марадони бело на кило..


Русе из Руске Федерације као Србе из Београда што је болело у уво за Србе из Крајине тако и Русе из Москве боли уво за Русе из Донбаса...


Знаш да болнице у Лнр, днр немају ни основне лекове, немају инфузије у катастрофалним условима раде...

Доле је страшна хуманитарна криза....


Гледај мало ју тјуб, немој ко Шумадинац да сањаш и да машташ о глупостима. Све имаш на јутјубу. Укуцај Болнице у Донбасу имаш и на српском Зарковић је радио како доктори и сестре плачу и моле који лекови да им се доставе кроз хуманитарну помоћ јер Русија не шаље лекове...

Знаш када ће Руси да освоје Славјанск и Краматорск...никаддд...Дај боже и ово што држе да сачувају..

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним