Оцена Теме:
  • 4 Гласов(а) - 3.75 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

БЕЗУМЉЕ И ПРОПАГАНДА ЉОТИЋЕВАЦА И НЕДИЋЕВАЦА

(14-09-2023, 06:45 PM)Драшковић Пише:  Ау, бре колега. Ево ја ћу да ти верујем да је тако било. И успео си тиме да ме удаљиш и од Николаја и од Ђујића, а не да ме приближиш Љотићу. Свакако више ценим Калабићеву изјаву о љотићевцима од Ђујићеве. Ово сам негде већ рекао, али да поновим, више мрзим љотићевце од комуниста. Твоје инсистирање, последњих неколико страница, не личи ни нашта друго него на покушај прања љотићевског делаља за време рата.
Изволи, пређи на следећа Љотићева доброчинства. Ја вам Крагујевац не заборављам. А ни Вучка.

Не верује се овде мени, већ Момчило Ђујићу чије сам тврдње изнео. Што се ваших емоционалних осећања тиче то је Ваша приватна ствар. Нема прања нити каљања, само онако како јесте и о чему је посведочио војвода Ђујић. Нисам хтео да ширим причу нити да одлазим у неке друге теме нити да мењам тезе, већ само конкретно ово у вези говора Николаја над Љотићевим одром и у вези шубаре, о чему је Ђујић оставио сведочење. Толико.
Одговори

Вејвода2 - Ништа ниси ни ти доказао нити изнео као доказ...Тврдиш да ниси љотићевац, а овамо оригинал ставове и реторику као и љотићевци. Ево ја на пример не верујем многим стварима које је Ђујић причао поготово деведесетих година, када је шуровао и са Драшковићем, па са Шешељем и да не набрајам...Лепо ти је Бенито написао око методологије...Ево да се надовежем па се надам да ћеш ово разумети..Ако не, онда заиста не знам шта да ти кажем, јер очигледно неке ствари не желиш и нећеш да разумеш.Него си се ухватио као пијан плота немаш доказ,немаш доказ... Постави доказ и да је то што причаш 100% потврђено, а тврдиш да имаш доказ

Цитат:Историја  „истраживање, знање које се стиче истраживањем“ или повест јесте наука o људима у времену.То је општи израз који се односи на прошле догађаје, као и на памћење, откривање, скупљање, организовање, представљање и тумачење информација о одређеним догађајима. Међутим, повест и историја нису баш идентични синоними, иако се тако чини. Повест је нешто што се заиста догодило и што је сто одсто потврђено, а историја је наша интерпретација повести. Повест је да се десио Косовски бој на Газиместану 1389. године, а предмет историје су одговори на питања: ко је учествовао, ко је победио, ко је издајник итд.

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

(14-09-2023, 08:35 PM)sagus Пише:  Вејвода2 - Ништа ниси ни ти доказао нити изнео као доказ...Тврдиш да ниси љотићевац, а овамо оригинал ставове и реторику као и љотићевци. Ево ја на пример не верујем многим стварима које је Ђујић причао поготово деведесетих година, када је шуровао и са Драшковићем, па са Шешељем и да не набрајам...Лепо ти је Бенито написао око методологије...Ево да се надовежем па се надам да ћеш ово разумети..Ако не, онда заиста не знам шта да ти кажем, јер очигледно неке ствари не желиш и нећеш да разумеш.Него си се ухватио као пијан плота немаш доказ,немаш доказ... Постави доказ и да је то што причаш 100% потврђено, а тврдиш да имаш доказ

Цитат:Историја  „истраживање, знање које се стиче истраживањем“ или повест јесте наука o људима у времену.То је општи израз који се односи на прошле догађаје, као и на памћење, откривање, скупљање, организовање, представљање и тумачење информација о одређеним догађајима. Међутим, повест и историја нису баш идентични синоними, иако се тако чини. Повест је нешто што се заиста догодило и што је сто одсто потврђено, а историја је наша интерпретација повести. Повест је да се десио Косовски бој на Газиместану 1389. године, а предмет историје су одговори на питања: ко је учествовао, ко је победио, ко је издајник итд.
Оставио сам један, ускоро качим и Ђујићево сведочење ,,И ја сам сведок “ , Србија , бр . 276/87 где детаљније говори о Николајевом говору над Љотићевим одром. (већ за пар дана је на форуму, док одем на село, док скенирам или фотографишем и тај документ) Дакле, ако износим нешто што је изјавио и оставио у сведочење Момчило Ђујић онда сам Љотићевац? А ако тврдим нешто што тврди Самарџић који нема доказа за своје тврдње онда нисам Љотићевац? (Ђујић сведок тврди да је Николај одржао говор, М.С оспорава говор без доказа и аргумената) Занимљиво...полако, нема места нервози, што се Драшковића и Шешеља тиче они су нажалост деведесетих преварили нашег војводу, а војвода их је касније разобличио (за Шешеља знам, за Драшковића нисам сигуран да ли га је Ђујић јавно нападао као и Шешеља) дакле Ви нападате Ђујића да је ,,шуровао“ са њима, нажалост ту је војвода само био наиван и искорићен, што је касније и сам признао, те мислим да није на месту нападати и пљувати војводу Ђујића због Драшковића и Шешеља, и Самарџић је био тада у добрим односима са њима (не знам сада какав је нити не желим да тврдим нешто што не знам) дакле, нека је у праву што се методологије тиче рецимо, а је л и поред тога можете да оспорите оно што је Ђујић изјавио, као нпр ово у вези шубаре коју је Дража послао Љотићу? https://www.linkpicture.com/q/ljotadjujicsvedocenje.jpg
Одговори

Војводо 2:
Да ли сте се дубље бавили поменутом шубаром? Какву је све поруку могла да пренесе или пуки поклон "пријатеља" "пријатељу"?
Друго, цитат: "...надам се да ће се овом темом бавити неко од правих историчара којима је то заиста струка и занимање ..."
Е једна оваква нам скоро ј..а више од мајке, да никада нећемо доћи себи, нити моћи исправити ср..е које је урадила.
Од своје бруке, што нисам успио да је спријечим да начини немјерљиву штету, не могу ни да пишем овдје о томе.
Одговори

Митићу, има ли каквих докумената у вези шубаре коју је Дража послао Љотићу?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(13-10-2023, 09:37 AM)Шумадинац Пише:  Митићу, има ли каквих докумената у вези шубаре коју је Дража послао Љотићу?

Руку на срце, нисам се бавио том темом. Мислим да је та епизода са шубаром (ако је уопште Дража послао) била успутна и пролазна епизода. А сад, у ком смислу би значила шубара као поклон? Није му послао пиштољ или сабљу.

Чињеница је да су љотићевци роварили против четника у Еболију 1946. године, то се види из оног извештаја Драшковића и Страњаковића. Чак су се и неки љотићевци инфилтрирали да пишу за равногорске новине, одвајали су војводе Ђујића и Јевђевића од генерала Дамјановића, и против четника су дигли хајку употребљавајући чак и црквени олтар да са њега кроз уста свештеника Алексе Тодоровића (свештеника Добровољачког корпуса, стављаног у земљи под слово „3″ по налогу Драже Михаиловића) баце на четнике проклетство, називајући их антихристима и белосветским олошем

http://www.udruzenje-bkjv-draza-mihailov...%98%d1%86/
Одговори

[Слика: Screenshot-2023-10-17-21-45-02-012-com-g...outube.jpg]
[Слика: Screenshot-2023-10-17-21-45-17-770-com-g...outube.jpg]

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Да ли је Митрофан рањен у борби са четницима пошто у то време скоро да није ни било партизана у Србији?
Одговори


Типичан пример љотићевске пропаганде. Уз узгредно навођење Звонка Вучковића и Раје Недељковића.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Одговори

(11-11-2023, 03:38 PM)Лука Калиманац Пише:  
Одједном почели да се боре за Краља,а зоком рата све најгоре о Краљу и Дражи.
Одговори

(11-11-2023, 03:39 PM)Лука Калиманац Пише:  
(11-11-2023, 03:38 PM)Лука Калиманац Пише:  
Одједном почели да се боре за Краља,а зоком рата све најгоре о Краљу и Дражи.

Какви црни они за Краља.... Они су данас највећи пљувачи на Краља Александра, како је Хрватима направио државу, како је убио Аписа, те како је брата стрпао у лудницу, био масон.......

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(11-11-2023, 03:44 PM)Шумадинац Пише:  
(11-11-2023, 03:39 PM)Лука Калиманац Пише:  
(11-11-2023, 03:38 PM)Лука Калиманац Пише:  
Одједном почели да се боре за Краља,а зоком рата све најгоре о Краљу и Дражи.

Какви црни они за Краља.... Они су данас највећи пљувачи на Краља Александра, како је Хрватима направио државу, како је убио Аписа, те како је брата стрпао у лудницу, био масон.......
Немој да заборавиш причу "Енглески плаћеници са Равне горе".Не знам да ли Љотићевци знају за Игњатовића или за битку на Стопањи.
Одговори

(11-11-2023, 03:44 PM)Шумадинац Пише:  
(11-11-2023, 03:39 PM)Лука Калиманац Пише:  
(11-11-2023, 03:38 PM)Лука Калиманац Пише:  
Одједном почели да се боре за Краља,а зоком рата све најгоре о Краљу и Дражи.

Какви црни они за Краља.... Они су данас највећи пљувачи на Краља Александра, како је Хрватима направио државу, како је убио Аписа, те како је брата стрпао у лудницу, био масон.......

Где су докази да су Љотићевци пљували Краља Александра? Ово први пут чујем, знам да је Димитрије Љотић написао више пута хвалоспеве о Краљу Александру као нпр је "Смрт једног хероја" и да су често одржавали помене у Црквама Краљу Александру, Љотић је Краља Александра помињао и у периоду окупације, у многим истраживањима сам то нашао, као нпр на сахрани Масаловића (где је Краља Александра називао дивним човеком, јунаком итд..) као и то што сте рекли да је "Хрватима направио државу" парадоксално, пошто су многи од њих били Хрвати и Југословени итд, да не говорим о одличним традиционалним породичним везама између Љотића и Династије Карађорђевић, где су докази да су Љотићевци тврдили да је убио Аписа? Да је брата стрпао у лудницу и да је био масон? Ви тако дате машти на вољу па по тастатури шта патне на памет?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним