Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

Други је неки СНС лик из ФСС који је са Кокезом боравио у Милану где су били на УЕФА састанкуа после на ревији моде..Заборавио сам како се презива

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

То је Марко Пантелић, фудбалер и потпредседник ФСС, али то нема везе са овим што сам написао.
Неко други из окружења Вучића, од оних ликова чија сам имена написао, има озбиљне показатеље на корона вирус.
Одговори

(18-03-2020, 08:29 PM)Бенито Пише:  То је Марко Пантелић, фудбалер и потпредседник ФСС, али то нема везе са овим што сам написао.
Неко други из окружења Вучића, од оних ликова чија сам имена написао, има озбиљне показатеље на корона вирус.

Ne bih da prejudiciram ko je u pitanju, ali možda nas je ipak bog pogledao u ovom teškom trenutku za narod i državu Кез
Одговори

(17-03-2020, 11:31 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  рекао му да се не плаши, да остане смирен и да ће ускоро сво ово чудо са Корона вирусом....

нестати.

Недавно чујем изјаву епидемилога на интернету да је Полиомелитис искорењен, тј нестао из Француске пре 40 година али да ипак обавезују још увек да се деца у Француској вакцинишу. Додуше, можда буде потребе јер једине државе где га још увек има у Свету су Авганистан, Пакистан и Нигерија, одакле долазе "мигранти".
(18-03-2020, 05:50 PM)Бенито Пише:  У Србији је главни проблем у вези епидемије што нема довољно тестова, тако да се лекари врло селективно одлучују за тестове.
Кажу то и у западним државама. У Француској немају довољно ничега: ни тестова, ни маске ни рукавице ни места у болнице, итд... Али мене занима како могу већ да имају тестове за болест која је нова, непозната или слабо позната, где нису исти симптоми код сваког оболелог или их чак и нема. Мени то стварно није јасно.

Слобода или Смрт!
Одговори

Серолошке методе. То се уради тј. направи тест када се одреди узрочник за 'пар сати'.

Нема то везе са симптомима. Изолује се вирус, одреде епитопи и шибај антитела из крви заражених.

Сада коју користе Елиса која је серелошке или можда неку генетску типа писиар... Сумњам, јер траје дуже.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(18-03-2020, 09:09 PM)Коста Пише:  Кажу то и у западним државама. У Француској немају довољно ничега: ни тестова, ни маске ни рукавице ни места у болнице, итд... Али мене занима како могу већ да имају тестове за болест која је нова, непозната или слабо позната, где нису исти симптоми код сваког оболелог или их чак и нема. Мени то стварно није јасно.

Ништа се не дешава случајно па ни овај вирус.

Европска Унија ће платити највећу цену, односно, ово је слом ЕУ.
Коме је било у интересу да поново "сломи" Европу (ЕУ) тај је и творац модификованог вируса Сарс-а.

Лично типујем да су Јенкији иза ове игре, ал опет, време ће показати.
Одговори

(18-03-2020, 11:08 PM)Јеремија Пише:  Ништа се не дешава случајно па ни овај вирус.


ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(18-03-2020, 11:08 PM)Јеремија Пише:  
(18-03-2020, 09:09 PM)Коста Пише:  Кажу то и у западним државама. У Француској немају довољно ничега: ни тестова, ни маске ни рукавице ни места у болнице, итд... Али мене занима како могу већ да имају тестове за болест која је нова, непозната или слабо позната, где нису исти симптоми код сваког оболелог или их чак и нема. Мени то стварно није јасно.

Ништа се не дешава случајно па ни овај вирус.

Европска Унија ће платити највећу цену, односно, ово је слом ЕУ.
Коме је било у интересу да поново "сломи" Европу (ЕУ) тај је и творац модификованог вируса Сарс-а.

Лично типујем да су Јенкији иза ове игре, ал опет, време ће показати.

Моје мишљење о теорији завере јесте да су јенкији пустили вирус кинезима да oбуздају њену економију и тај вирус се отргао и опустошио Европу. Италија је на коленима, нема снаге да се ишчупа скоро.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(18-03-2020, 11:00 PM)херцеговац Пише:  Серолошке методе. То се уради тј. направи тест када се одреди узрочник за 'пар сати'.

Нема то везе са симптомима. Изолује се вирус, одреде епитопи и шибај антитела из крви заражених.

Сада коју користе Елиса која је серелошке или можда неку генетску типа писиар... Сумњам, јер траје дуже.
То је као да ми причаш кинески. Јел тај "тест" у ствари вађење крви и преглед шта све садржи од елемената па ако је један већи/мањи од нормале онда је то знак да је човек заражен?

(18-03-2020, 11:08 PM)Јеремија Пише:  Европска Унија ће платити највећу цену, односно, ово је слом ЕУ.
Коме је било у интересу да поново "сломи" Европу (ЕУ) тај је и творац модификованог вируса Сарс-а.

Лично типујем да су Јенкији иза ове игре, ал опет, време ће показати.
Па Амери су и створили ЕУ за њихове потребе, ал ипак је ово се проширило на већине државе у Свету (негде сам чуо/читао да има заражених у преко 130 држава). Али како чујем овде у медијима, сада се покреће питање преиспитивања глобализације и враћање производње из Азије у домаћим државама, што Америма није баш у корист. Тек овом кризом се овде сазнало да 90% од лекова који се користе, тј "активне молекуле" у сваком леку се производи и тестира у... Индији!?! Што сад разуме се ствара огроман проблем.
Не знам, круже свакакве приче и процене, а много тога не знамо нити ћемо знати у можда наредних 30 година.
(19-03-2020, 09:05 AM)Mekenzi Пише:  Моје мишљење о теорији завере јесте да су јенкији пустили вирус кинезима да oбуздају њену економију и тај вирус се отргао и опустошио Европу. Италија је на коленима, нема снаге да се ишчупа скоро.
Не млати. Зашто одбацити могућност да је то део биолошког рата? Па током Хладног рата и Исток и Запад су истраживали на пољу болести, вирусе итд... као оружје. Зар мислиш да су заиста одустали од тога?

Слобода или Смрт!
Одговори

Коста или Лука, имам једно питање: Да ли је неко озбиљније истражио питање како је вирус дошао у Италију и Француску?
Примећујем да медији данима веслају како се вирус проширио, али ретко ко каже како је дошао вирус у дотичне земље. Зашто је ово важно питање? Ако је Кина херметички затворила Вухан и област Хувеј, а болест се није проширила Кином, иако тамо није било карантина какав је био у Вухану, онда се поставља питање како се епидемија појавила у северној Италији и источној Француској.
Другим речима, помиње ли неко у тамошњој штампи да постоји могућност да Вухан није једино извориште вируса корона?
Одговори

Од онога што сам чуо на ТВ каже се да у северној Италији има много малих текстилних производних јединица које су биле продате кинезима које су онда масовно запошљавале кинезе и тесно су повезани са Вуханом, а у Француској први случајеви су регистровани северно од Париза, код неке војне ваздухопловне базе, одакле је у јануару војни авион са војницима (докторима и болничарима) ишао у Кини да обезбеди повратак француских држављана затечене у Вухану, да су ти држављани одмах на југу Француске стављене у карантин, а да војници нису, па су враћени у базу без надзора. Временом је дошло са других места: на пример кад је пукла епидемија у Италији, фудбалска утакмица лиге шампиона која се одржала у Лион није забранила долазак италијанских навијача због чега је била полемика у јавност. Овде у Француској је углавном због тога што пошто пото не желе да затварају из идеолошких разлога, границе. Дакле Шпанија, Итлаија и Немачка су затвориле границе према Француској а Француској и даље није па ко хоће из тих држава је могао (а можда може још увек) да уђе без контроле у Француску.
Сад, свакако да је све то нека процена, сумњам да је нека анализа заиста спроведена.

Слобода или Смрт!
Одговори

Коста,
Серолошке методе су реакције антитела из крви, тј. серума и антигена вируса.

Антигени вируса су мјеста гдје се вежу антитела који су хуморални одбрамбени механизам. Постоји још и ћелијски.

Код тих реакција нема више, мање, него јеси ли имао контакт са вирусом или не. Тако се откривају и субклиничке и оне које не показују симптоме инфекције.
Имунолошки механизам креће одмах чим се дође у контакт са вирусом. Постоје периоди укључивања појединих класа антитјела.

А сам тест тече тако што се узме антиген вируса и дода у серум човјека.

При везивању долази до бојења раствора. Ако је било контакта са вирусом серум има антитјела која реагују.

Ово укратко и јако грубо.

Има доста типова тих реакција, а најчешће се користи ЕЛИСА, гдје на једној плочици може да се испита мноштво серума.

То су стандардизовани тестови. Јако добри за тријажу.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Римокатоличка црква у Србији укида све активности до даљњег, дакле и мисе и крштења. Шта човек да каже него да се насмеје.
Познато је, да не држим предавање из теологије, пошто има овде доста стручњака, да се код православних литургија не прекида ни у најтежим условима. Што је, ваљда, и смисао хришћанства.
Још када сам видео папу како ономад у цркви у Риму, ставља цвеће испод иконе Богородице, и сам се моли за погођене корона вирусом. Додуше, није био сам, били су ова четворица безбедњака са њим у цркви, са све оружјем.
Одговори

.
Свети Царски Мученици – наши помоћници у доба ванредног стања

Ако се нађемо у кућним изолацијама, молимо се Богу и Светим Царским Мученицима да издржимо на путевима Господњим. И верујмо од Бога и силу Његову, а не у вирусе и лажи овога света!

https://srbin.info/pocetna/aktuelno/dimi...og-stanja/

Живимо у тешким околностима, у којима ћемо, по свему судећи, моћи да се нађемо у кућној изолацији због ванредног стања уведеног у Србији. То ће бити озбиљно и захтевно искушење. Па ипак, не смемо заборавити да смо Православни Хришћани, који се уздају у Бога и надају у Његову милост.

Зато је час да се сетимо Светих Царских Мученика, који су, после хапшења Цара Николаја фебруара 1917, одведени у заточење. Пали су са висине власти, али се испоставило да су прави Хришћани.

[Слика: 181808.p.jpg?mtime=1405636336]

Потписник ових редова, приређивач књиге „Љубав је јача од смрти“, о Светим Романовима, срећан је када са својом браћом и сестрама у Христу може да подели искуство смисла који нам је Господом откривен кроз мучеништво ових прекрасних страдалника. Како је тешко писати романе, у којима мора да се смишља и измишља, а како је лако писати житија Православних Светих о којима постоје дивна и многа сведочења од непосредно присутних у њиховој близини!

Па да ли је случајно у бележницима Свете Олге нађена најлепша Хришћанска песма 20. века о љубави и трпљењу?

МОЛИТВА

Пошљи нам, Господе, трпљења силе,
у години мрачних дана страшних,
да поднесемо прогон гомиле
и сва мучења џелата наших.
Праведни Боже, снагу нам јави
зло ближњега да простит смемо
и крст свој тешки и крвави
с кротошћу Твојом да сретнемо.
У дане метежа, хаоса, туге,
када се мржњом врагови гласе,
увреде трпети и поруге
помози нам, о Христе Спасе!
Владико света, Боже свемира,
Ти благослови молитвом Нас,
а души даруј покоја, мира,
у неподносиви, страшни час.
Крај двери гроба, крај могиле
надахни да се слуге Твоје,
кротко, уз помоћ надљудске силе,
за непријатеље моле своје.

И зар је случајно да је Царевна Олга свету из тамнице упутила овакву поруку свог оца:

Цитат:Отац моли да поручим свима, који су му остали верни, и онима, на које може имати утицаја, да се не свете за њега јер је он свима опростио и за све се моли, а да се не свете ни због себе, него да памте да ће ово зло, које је сада у свету присутно, бити још силније, али да зло не може бити побеђено злом, него само љубављу…

Ако се ових дана нађемо у кућним изолацијама, молимо се Богу и Светим Царским Мученицима да издржимо на путевима Господњим. И верујмо од Бога и силу Његову, а не у вирусе и лажи овога света.

Амин, Боже дај!

ВЛАДА ДИМИТРИЈЕВИЋ:

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним