Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(03-02-2021, 11:28 AM)херцеговац Пише:  Ко сматра да је цт безопасан?

Једноставно се иде да је корист већа од штете.

А одговорио сам.

У болници сте, примате терапију, тешко да има потребе да се плућа снимају сваки дан.

Нико не тврди да је ЦТ безопасан. Ви сте тврдили да би пацијенти након десет узастопних радиографија плућа за 10 дана светлели као јелке. То једноставно није тачно. Примљена доза при 10 узастопних радиографија је тек десети део дозе при снимању ЦТ скенером. До сада нисам видео да неко од пацијената сниманих на скенеру светли.
У развијенијим државама ветеринари имају и ЦТ скенере и магнетне резонанције. "И коње убијају, зар не?" Smile
Није никакав проблем и ако сте ветеринар, слободно реците, будимо људи иако смо ветеринари. Smile У сваком случају боље познајете биологију од нас нуклеарних физичара.

(03-02-2021, 07:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  А кад је у фебруару било без више хиљада прехлађених?
Ови корона вируси су као комунизам што се тиче рока трајања. Може да се манипулише бескрајно. Неодређено је време кад ће доћи тај комунизам, јер неће никад. Неодређено је кад ће нестати корона, јер неће никад.

Само да вас све подсетим да је прошле године у ово време већ букнула озбиљна епидемија грипа. Школски распуст је био продужен за две недеље, из простог разлога што су одељења била преполовљена. Мој син је, на пример, у јануару 2020. имао температуру 39,9 по целзијусу, коју нисмо могли да спустимо на нормалу неких 36 сати. Пробали смо све: и лекове и туширање хладном водом и хладне облоге. Да ли је то код њега био ковид 19 или овај наш обични сељачки грип? Такође бих вас све подсетио да су болнице крајем јануара и почетком фебруара 2020. ушле у ванредни режим рада због поменуте епидемије, што би подразумевало забрану посете лежећим пацијентима и обавезно ношење заштитиних маски. Ево, на пример, ја сам пре неки дан прославио прву годишњицу ношења маске. За ту свечану прилику, частио сам себе једном специјалном маском са јонима сребра. За другу годишњицу ћу се частити маском са јонима злата.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Влад, немој мене подсећати, јер памтим мало дуже. Да, то је било јаче од короне, овде у КГ било је случајева типа млад, данас здрав, увече му лоше, ујутру у болницу, поподне на респиратор, увече премине. Галопирајуће, шта год. И пола града је шмрктало, кашљало, ординације пуне, болнице пуне. Већ сам писао да је у фебруару било 1.500 више преминулих у Србији него у марту. У марту, кад је проглашена пандемија, нигде ниси могао да видиш болесног од тога. Од тада су људе почеле да убијају мере.

Херц, тврдиш да си имао запаљење плућа које нико никад није имао... Пази да није. Ви млађи имате понекад идеје да то што вам се дешава није никад било...

Нисам студирао медицину ни ветерину, али јесам статистику. Иоле добар статистичар доказаће очас посла да је стање редовно што се тиче вируса, али да мере убише милионе људи широм света. Кад затвориш 2/3 болница одмах можеш да израчунај колико људи ће због тога умрети. У Америци су још тих дана израчунали да ће од мера умрети два милиона њихових грађана.

И да, корона није ни прехлада. За 80 посто људи, јер је не осете. За 15так посто је прехлада, а за неколико процената људи може бити опасна по живот.
Одговори

Ма није...

Они у врећама сами себи пуцали у главу...

Одличан си историчар, новинар, економиста не знам, али о овоме једноставно немаш везе...

Било би чудно и да имаш.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Rad grupe od 13 srpskih naučnika okupljenih na Medicinskom fakultetu objavljen je 19. januara ove godine, čime je zvanično potvrđeno da se prva dokazana smrt povezana sa koronavirusom u Evropi desila u Srbiji i to 5. februara prošle godine, mesec dana pre prvog zabeleženog slučaja koronavirusa u našoj zemlji.
https://rs.n1info.com/vesti/gosti-n1-prv...ljamo-rad/
Одговори

ДО ПУНЕ ЗАШТИТЕ ДВЕ НЕДЕЉЕ ПОСЛЕ ДРУГЕ ВАКЦИНЕ



Вирусолог и микробиолог Специјалистичког ветеринарског института у Kраљеву Миланко Шеклер изјавио је да су потребне бар две недеље после друге вакцине да се постигне пуни заштитни ниво, као и да је огромна вероватноћа да све вакцине штити од новог соја короне.

"Kад се вакцинишете првом дозом, апсолутно сте назаштићени. Пандам томе је исто као што имате пуно људи који су преболели корону, а онда се поново инфицирали – то је оно што се дешава у природним условима. Исто је са првом вакцином – да је довољна једна, не би постојала друга, да је довољно да прележите корону, не бисте се заразили други пут. Kрајем треће недеље након примања прве дозе вакцине, имате нека антитела али су она далеко од тога да су постигла заштитни ниво“, рекао је Шеклер за Недељник.

Kако је навео, у том случају „имате их као и онај што је преболео корону први пут, али је то низак ниво антитела, недовољан да заштити, и кад унесеш већу количину вируса – заразићеш се“.

„И после друге вакцине, опет је потребно неко време, сигурно две недеље, да се постигне тај пуни заштитни ниво. Али ниједна вакцина није 100 одсто ефикасна, нити је ‘чаробни штапић“, и то сами произвођачи кажу. Увек постоји неки проценат оних који ће се заразити, али добити благе симптоме. Ми смо сви вакцинисани против туберкулозе, а диспанзери су пуни оболелих“, рекао је Шеклер.

Наводећи да је огромна вероватноћа да ће све вакцине штитити од новог соја короне, он је рекао да „што се тиче мутираних облика, има их око 13.000 који су убачени у базу“.

„Ми не бисмо ни знали за британски и јужноафрички сој да није установљено да се лакше преноси. Он може брже да напуни болнице али нема клинички теже знаке. За обичног човека, да ли се инфицирао британским или неких другим, разлика не постоји, у смислу угрожености живота“, објаснио је Шеклер.


О "ЧИПОВИМА"

На питање шта је најлуђе шта је чуо о вакцини, рекао је „чипови у вакцини“.

„Kажу неки како Бил Гејтс хоће да нас чипује. Обично таквим људима поставим питање да ли имају мобилни. И кажем: Човече, у том твом телефону имаш где си био, с ким си разговарао, шта си причао, шта си гуглао, шта те занима, шта си куповао, и то уназад годинама. Па зар је на све то још потребан чип?“, рекао је Шеклер.


О МАСКАМА

Доста људи не верује да маске које носимо штите од вируса. Kакав је ваш став?

Највећа глупост коју сам чуо је да маска изазива блокаду рада мозга. А како са тако „блокираним мозгом” оперишу хирурзи и по 18 сати, радећи најсложеније интервенције!? Није ми јасно одакле се створио тако јак покрет против ношења маски. Па, ја сам је користио 47 дана без паузе, од ујутру до касно увече и ништа ми није фалило. Мој став је исти: људи треба да носе маске. То посебно треба да раде када иду у продавницу, апотеку, пекару, као и у превозу, позоришту… Маска са готово 90 одсто ефикасности успева да задржи микрокапљице које је заражена особа искашљала или искијала, као и оне које лебде неко време у простору, а у којима се налази вирус корона. Добро је да се носи, као и да ако има више људи у просторији човек седи поред отвореног прозора.



Danas.rs

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(04-02-2021, 01:10 PM)Павле Васиљевић Пише:  Rad grupe od 13 srpskih naučnika okupljenih na Medicinskom fakultetu objavljen je 19. januara ove godine, čime je zvanično potvrđeno da se prva dokazana smrt povezana sa koronavirusom u Evropi desila u Srbiji i to 5. februara prošle godine, mesec dana pre prvog zabeleženog slučaja koronavirusa u našoj zemlji.
https://rs.n1info.com/vesti/gosti-n1-prv...ljamo-rad/

Павле, пишете латиницом и читате Н1 сајт, ви сте мени сумњиви. Да ли сте се тестирали?

(04-02-2021, 01:18 PM)Шумадинац Пише:  Danas.rs

Шумадинац, цитирате лист Данас, и Ви сте ми сумњиви. Да ли сте се тестирали?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(04-02-2021, 02:11 PM)Vlad Alekš Пише:  
(04-02-2021, 01:10 PM)Павле Васиљевић Пише:  Rad grupe od 13 srpskih naučnika okupljenih na Medicinskom fakultetu objavljen je 19. januara ove godine, čime je zvanično potvrđeno da se prva dokazana smrt povezana sa koronavirusom u Evropi desila u Srbiji i to 5. februara prošle godine, mesec dana pre prvog zabeleženog slučaja koronavirusa u našoj zemlji.
https://rs.n1info.com/vesti/gosti-n1-prv...ljamo-rad/

Павле, пишете латиницом и читате Н1 сајт, ви сте мени сумњиви. Да ли сте се тестирали?

Јесам, потпуно сам имун на СНСитис, а Ви? Јок
Мене занима вест као таква, да ли је тачна или не, мање је битно ко је објавио.
ПС: Пишем обично ћирилицом, осим када копирам текст са сајта.
Одговори

(04-02-2021, 02:30 PM)Павле Васиљевић Пише:  
(04-02-2021, 02:11 PM)Vlad Alekš Пише:  
(04-02-2021, 01:10 PM)Павле Васиљевић Пише:  Rad grupe od 13 srpskih naučnika okupljenih na Medicinskom fakultetu objavljen je 19. januara ove godine, čime je zvanično potvrđeno da se prva dokazana smrt povezana sa koronavirusom u Evropi desila u Srbiji i to 5. februara prošle godine, mesec dana pre prvog zabeleženog slučaja koronavirusa u našoj zemlji.
https://rs.n1info.com/vesti/gosti-n1-prv...ljamo-rad/

Павле, пишете латиницом и читате Н1 сајт, ви сте мени сумњиви. Да ли сте се тестирали?

Јесам, потпуно сам имун на СНСитис, а Ви? Јок
Мене занима вест као таква, да ли је тачна или не, мање је битно ко је објавио.
ПС: Пишем обично ћирилицом, осим када копирам текст са сајта.

Мислио сам на неко друго тестирање - антитела на аутошовинизам.
И мене интересује вест као таква. А да ли сте Ви чули за лажне вести као такве? Знате ли шта је то "спин"? А шта је Паулијев принцип искључења за спин-докторе?
Није битно ко је објавио вест? Шта мислите како су изгледале вести као такве које је објављивало министарство Гебелса?

P.S. Скраћеница од израза "Post scriptum" се пише "P.S.", дакле никако ћирилицом.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Хвала на предавању, примљено к знању. Кидање
Одговори

(04-02-2021, 12:04 PM)херцеговац Пише:  Ма није...

Они у врећама сами себи пуцали у главу...

Одличан си историчар, новинар, економиста не знам, али о овоме једноставно немаш везе...

Било би чудно и да имаш.
Много се дружио са четницима. Не признаје ништа! КидањеКидањеКидање
Одговори

Врло добар, 4+!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

(04-02-2021, 12:04 PM)херцеговац Пише:  Ма није...

Они у врећама сами себи пуцали у главу...

Одличан си историчар, новинар, економиста не знам, али о овоме једноставно немаш везе...

Било би чудно и да имаш.

А из статистике? Баја
Статистика туче то што тврдиш.
Одговори

Ако ћемо мало о статистици, било би добро видети због чега је наступио децембарски помор у Србији (пошто преминули од корона вируса чине само један, не претежни део преминулих).
Одговори

Статистика је бикини...

Нема хаира од гледања...

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним