Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(23-03-2021, 10:11 AM)Шумадрипац Пише:  
(23-03-2021, 10:01 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  А и симпатизерима добардан!

Где ти видиш овде љотићевце? Промашио си форум.

Хммм....не мора да значи ако неког не видиш да га нема, ево рецимо ни магарци на форуму се не виде а Влад наш'о једног без проблема, па ка'е:

(23-03-2021, 10:31 AM)Vlad Alekš Пише:  
(23-03-2021, 09:50 AM)Шумадинац Пише:  Бла, бла, трућ...."Корона"...брља, брља...медицинско толковање...трућ....младих скојеваца Скојевац...шаблони исти.

Ти си један обичан магарац.

Паметном доста!

И НЕКА ЈЕ БЛАГОСЛОВЕН ВАСКРШЊИ ПОСТ СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(23-03-2021, 05:05 PM)Бенито Пише:  Види се из приложеног да је врло ефикасна.

Кинеска вакцина јесте ефикасна за одређену фазу испитивања у којој се налази. У којој фази испитивања је беше ових месеци? У трећој фази можда?

(23-03-2021, 05:02 PM)Шумадинац Пише:  
(23-03-2021, 04:32 PM)Бенито Пише:  Милославе, професорка Глигић се једва извукла од ковида 19. Да напоменем да је пре обољења примила кинеску вакцину.
И Власта Велисављевић је у тешком стању. И њему су убризгали кинеско срање у тело, иако је тражио руску вакцину. Они му нормално рекли да је излапотина, а да су они струка.

Није то "кинеско срање" већ кинеска вакцина једина од свих старог типа, и која је врло ефикасна. Чему толики презир?
Што се тиче поменутих, знаш ли колико година они имају?

Поштовани коментатори, ево овде, на овом примеру, најбоље видимо зашто пропадамо деценијама и зашто ћемо пропасти у потпуности. Ко зна колико има оваквих.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

ПРОСВЕТАР Пише:Море то Шумадрипац шири МАЛОВЕРЈЕ по форуму, није му доста што шири шугоносталгију и хрватски наратив!
Није маловерје оно што шири Шумадинац, него здрав разум.
Бог је створио свет, онакав какав јесте, то је свет који подлеже законима физике. Ти закони физике не престају да важе на црквеним вратима.
А Бог нам је дао не само срце и муда, него и мозак, и њега морамо да употребимо за упознавање тих природних закона, како би побољшали наш живот у овом свету.
Одговори

(24-03-2021, 11:00 PM)ЛукаЛоко Пише:  
ПРОСВЕТАР Пише:Море то Шумадрипац шири МАЛОВЕРЈЕ по форуму, није му доста што шири шугоносталгију и хрватски наратив!
Није маловерје оно што шири Шумадрипац, него здрав разум.
Бог је створио свет, онакав какав јесте, то је свет који подлеже законима физике. Ти закони физике не престају да важе на црквеним вратима.
А Бог нам је дао не само срце и муда, него и мозак, и њега морамо да употребимо за упознавање тих природних закона, како би побољшали наш живот у овом свету.

Лука сваки пут кад кад се уздамо у нашу способност и снагу, тј. како ти рече у "здрав разум и...поштовање закона физике" то буквално значи да мислимо више о себи него о Богу па се тако у нами несвесно манифестује

МАЛОВЕРЈЕ

Међутим!

Ми би напротив, требало да чврсто и непоколебљиво будемо уверени у истинитост учења наше Свете Вере Православне, Вере која нам долази од самога Бога, од Његовог Сина, Господа Исуса Христа и посредно и од Молитвеника нашијех пред Господом од којих је први Свети Савва.

Зато не заборавимо да је наша Вера Божанског порекла, она је Света Вера, узвишена и непролазна!

Зато је света дужност сваког Православног Хришћанина да своју Веру што више утврђује, да би она постала чврста као стена, да јој никва сумња, тј.

МАЛОВЕРЈЕ

овога света овамо доле не може нашкодити!

Зато чврсто веруј и никада не сумњај и сети се речи благога Господа нашего Исуса Христа:

Благо онима који не видеше а повероваше!


И НЕКА ЈЕ БЛАГОСЛОВЕН ВАСКРШЊИ ПОСТ СВИМ СРБИМА!

А и симпатизерима добардан!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(24-03-2021, 11:00 PM)ЛукаЛоко Пише:  
ПРОСВЕТАР Пише:Море то Шумадрипац шири МАЛОВЕРЈЕ по форуму, није му доста што шири шугоносталгију и хрватски наратив!
Није маловерје оно што шири Шумадинац, него здрав разум.
Бог је створио свет, онакав какав јесте, то је свет који подлеже законима физике. Ти закони физике не престају да важе на црквеним вратима.
А Бог нам је дао не само срце и муда, него и мозак, и њега морамо да употребимо за упознавање тих природних закона, како би побољшали наш живот у овом свету.

Талијански брате ЛукаЛоко, да ли ти верујеш у васкрсење Лазарево?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Број умрлих у Србији, у фебруару 2021. године, износио је 10.166 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 9.122, бележи се раст од 11.44%.
Извор: РСЗ
Одговори

Чудна али истинита прича из Бачке -Бача...
Човек стар 65 година уз то инвалид (пре 5 година комбајн му откину једну ногу), прошлог месеца био је сво време са својом супругом која је имала обострано запалење плућа уз потврђено присуство ковида 19. Три седмице долазила је патронажна сестра да дозира лекове и даје инјекције пошто болесница није желела у болницу. Њеном мужу је саветовано да се изолује, да не борави у истој просторији, како се не би заразио. Међутим, он се оглушио о савете и радио све супротно. Како ми рече у разговору (пријатељи смо преко 40 година) желео је и он да се зарази па је намерно љубио супругу, лежао поред ње без икакве заштите, све са мишљу ако дође до трагичног исхода да и он оболи од исте болести и отпутује на онај свет. Међутим, супруга му се опоравила без неких видљивих последица, негативна је на задња 2 тестирања и осећа се сасвим добро. Е сад, интересантно је да се мој пријатељ није заразио, и поред тога што је управо то желео. Тестиран је прошле седмице пред вакцинацију и тест је био негативан.

Прича је истинита од речи до речи па се питам: Како се некима деси да се заразе боравком од пар минута у продавници без маске, а неко прође "лоз" као мој пријатељ?
Одговори

(25-03-2021, 05:31 PM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у фебруару 2021. године, износио је 10.166 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 9.122, бележи се раст од 11.44%.
Извор: РСЗ

Од короне или од мера против короне...
Одговори

(25-03-2021, 06:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-03-2021, 05:31 PM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у фебруару 2021. године, износио је 10.166 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 9.122, бележи се раст од 11.44%.
Извор: РСЗ

Од короне или од мера против короне...

Од мера против Короне се не умире!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(25-03-2021, 06:50 PM)Шумадрипац Пише:  
(25-03-2021, 06:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-03-2021, 05:31 PM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у фебруару 2021. године, износио је 10.166 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 9.122, бележи се раст од 11.44%.
Извор: РСЗ

Од короне или од мера против короне...

Од мера против Короне се не умире!

Ја...ово ме баш подсети, па ка'е:

Пита учитељица малог Муја што не долази ушколу а он ће да му је умро бабо!

-Како умро па виђели га неки дан у ћаршији, вели она.
-Па пржио на лоју па му изашли пликови ка дукати, вели Мујо.
-Болан Мујо па не ум'ре се одтога!
-Ја....ал'тол'ко се драо да смо га морали уб'ти!

EX ORIENTE LUX!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

(25-03-2021, 08:22 AM)Vlad Alekš Пише:  
(24-03-2021, 11:00 PM)ЛукаЛоко Пише:  
ПРОСВЕТАР Пише:Море то Шумадрипац шири МАЛОВЕРЈЕ по форуму, није му доста што шири шугоносталгију и хрватски наратив!
Није маловерје оно што шири Шумадинац, него здрав разум.
Бог је створио свет, онакав какав јесте, то је свет који подлеже законима физике. Ти закони физике не престају да важе на црквеним вратима.
А Бог нам је дао не само срце и муда, него и мозак, и њега морамо да употребимо за упознавање тих природних закона, како би побољшали наш живот у овом свету.

Талијански брате ЛукаЛоко, да ли ти верујеш у васкрсење Лазарево?
Ја верујем у Бога, а нека ме Он опрости, не бацам се од моста, зато што се бојим да ме неће спасити.
Можда је моја вера слаба!

Ја верујем у Бога и у васкрснулог Христоса,
и верујем дакле и у Божја чуда.
Међутим, мислим да је то ретка појава. Бог Отац чуда чини како би се јавио људима или из само Њему познатих разлога.
Није нама да о томе судимо. Немамо памет за то.
Не смемо да останемо скрштених руку и при том тражимо од Бога чуда.
Нико, мислим нити свети монах, може о себи да каже: „Ја сам Богу драг, а он ће ме свакако натприродно сачувати од куге“. То је по мени грех гордости.
Човек може да се нада у Божју помоћ, а не може да буде сигуран у то, као да је Он у нашој служби.
Није Бог наша слуга, него ми морамо да будемо Његове слуге.
Одговори

(25-03-2021, 06:50 PM)Шумадинац Пише:  
(25-03-2021, 06:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-03-2021, 05:31 PM)Павле Васиљевић Пише:  Број умрлих у Србији, у фебруару 2021. године, износио је 10.166 и у односу на исти месец претходне године, када је број умрлих био 9.122, бележи се раст од 11.44%.
Извор: РСЗ

Од короне или од мера против короне...

Од мера против Короне се не умире!
Важно је да си ставио знак узвика. То је јак аргумент. Саопшти га хиљадама људи којима се отказују кардиоваскуларне и онколошке интервенције.
Одговори

"U Republici Srbiji, u periodu januar–februar 2021. godine, broj živorođenih je iznosio 8 985. U odnosu na isti period prethodne godine, kada je broj živorođenih iznosio 9 817, beleži se pad od 832 odnosno za 8,5%."

Извор: https://www.stat.gov.rs/sr-latn/vesti/20...21/?s=1803

Ово су нови званични подаци наших државних органа. Постоји пад броја живорођених у односу на исти период лане. То је период из 2020, када овде није било короне, а посебно није било "борбе против короне". То је оно шта ја стално понављам, а поновићу поново, ако треба и милион пута. Мере које спроводи наша држава су потпуно бесмислене. Осим што се повећава број умрлих, опада број живорођених. Поновићу, људи нису стока. Људи не могу да се размножавају ако су закључани. Ако им је све забрањено. Ако им је убијена нада. Ако масовни медији стално извештавају о броју умрлих, заражених, оних на респираторима. Ако се носе маске. Ако девојке личе на буле. Ако не раде бисокопи, ресторани, дискотеке, базени... Овај тренд ће се наставити, живи били па видели.

(25-03-2021, 11:04 PM)ЛукаЛоко Пише:  
(25-03-2021, 08:22 AM)Vlad Alekš Пише:  
(24-03-2021, 11:00 PM)ЛукаЛоко Пише:  
ПРОСВЕТАР Пише:Море то Шумадрипац шири МАЛОВЕРЈЕ по форуму, није му доста што шири шугоносталгију и хрватски наратив!
Није маловерје оно што шири Шумадинац, него здрав разум.
Бог је створио свет, онакав какав јесте, то је свет који подлеже законима физике. Ти закони физике не престају да важе на црквеним вратима.
А Бог нам је дао не само срце и муда, него и мозак, и њега морамо да употребимо за упознавање тих природних закона, како би побољшали наш живот у овом свету.

Талијански брате ЛукаЛоко, да ли ти верујеш у васкрсење Лазарево?
Ја верујем у Бога, а нека ме Он опрости, не бацам се од моста, зато што се бојим да ме неће спасити.
Можда је моја вера слаба!

Ја верујем у Бога и у васкрснулог Христоса,
и верујем дакле и у Божја чуда.
Међутим, мислим да је то ретка појава. Бог Отац чуда чини како би се јавио људима или из само Њему познатих разлога.
Није нама да о томе судимо. Немамо памет за то.
Не смемо да останемо скрштених руку и при том тражимо од Бога чуда.
Нико, мислим нити свети монах, може о себи да каже: „Ја сам Богу драг, а он ће ме свакако натприродно сачувати од куге“. То је по мени грех гордости.
Човек може да се нада у Божју помоћ, а не може да буде сигуран у то, као да је Он у нашој служби.
Није Бог наша слуга, него ми морамо да будемо Његове слуге.

Ово шта сам те ја питао је питање из књиге "Злочин и казна" од руског писца Достојевског. То је питао инспектор Раскољникова, након што је овај убио бабу. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

https://rs.n1info.com/svet/u-svedskoj-ni...tpO71g51mE

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним