Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.6 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Корона-вирус

(17-12-2021, 12:31 AM)Авакс Пише:  Моја краћа расправа је са чланом zstoja. Онда нешто непристојно и неваспитано улете са грубим речима (нешто са корисничким именом Шумадинац). Имају ли администратори форума некакав „правни лек“ против оваквих или бар нешто у виду електронског пастира. То би било примерено за особу која другачије мишљење назива баљезгањем. То сматрам увредом. С обзиром да сам посредно одговорио на увреду, законски смо „чисти“.

Мислио сам да је ово форум пристојних људи, па ако јесте, очувајте га да такав буде и даље. Увреда изазива увреду и то оде у сукоб.

@ zstoja
То је никаква одговор. Да ли тај „живи вирус“ има метаболизам?

То што вас „убије“ зими је нарушен рад организма услед губитка енергије организма. Могу вас напасти бактерије и оне то увек раде. Али, лети организам има савим довољно енергије и лакше се избори (осим ако организам не угрозите, претераним охлађивањем – клима уређај, дуготрајни боравак на јакој промаји и слично).

Живот се спроводи тако што ћелије раде у једном уском температурном опсегу. У том уском опсегу се врши међућелијска размена и ћелијски метаболизам.

Када то нарушите (губитком топлоте), вратите организму топлоту. Ево написаћу како ја то годинама (успешно) радим. Пробајте једноставан поступак загревања јаче охлађеног дела тела. Лагано феном загрејте чеони део синуса и осетићете олакшање. Ако су плућа у питању, дајте топлоту грудном делу. Свако одлагање, изазива процес упале...потом следи гутање лекова и то се још погорша.

Као прехладе, користим загрејане мермерне плоче. Све док организму прија топлота загревам. Престајем, када је сувишно.

А са вакцинама ме обиђите у сваком погледу. Ако је „вирус“ нека буде. Отишао је мој брат пре месец дана због малих проблема и није се вратио жив. Колеге смо по учешћу на форуму...ако вам смета да вас тако ословљавам, извините.

Slusaj prijatelju, ja sam ti rekao da nisam te struke. Nadji lekara pa pricaj sa njim. Biologa, sta ja znam koga.
Ja ono sto sam cuo od zene i Terzina sam napisao kako ja to razumem. Ja za to strucnjak nisam. Jedva i ovo malo znam sto radim. Ali bez obzira sto ne znam da sviram harmoniku, znam ko dobro svira.

Kolegepo ucescu na forumu mi ne smeta, sto bi me smetalo....Al kolega obicno s aposla, al dobro, ne pravim pitanje.

Meni ujak otisao, a nije morao. Otisao kod "strucnjaka", imao neki rak u ustima. I ovaj oce operaciju, rasprsio to svud redom, a % izlecenja u Americi je 60%. Al sta vredi kad ni on, ni moja sestra od ujaka niej htela da slusa. I ode covek. Sta da radis.... Strucnjak je bio RUS u BG, kaze moja sestra super hirurg. Mozda i jeste, al ta procedura za njega niej bila. Trebalo je zracenje. A njima kad kazes zracenje, bolje da si im nabio prst u oko. I ode.

Ako ti brat otisao zbog Korone....a verujes da nije, ja cu lako da se slozim sa tobom....Mogu ti ja ispricam svasta sta se muva u Americi oko Korone....bruka....
Dodje Amer i kaze da mu umro bizak rodjak, ali prelezao Koronu pre mesec, dva. Oni napisu d aumro od Korone. On ih pita sto ste napisali od Korone kad nije? Kazu oni pa dobijamo vise para.

Na Floridi motociklista poginuo a pre 20 dana imao Koronu, prelezao. Oni napisu opet d auumro od Korone. I sad ih rodbina njegova tuzi.

Ili lekar na Floridi, trenira ronioce, zdrav, prav, 56 godina, tako nesto... primio vakcinu, poceli posle nekoliko dana podlivi, ugrusci, kraj.

To je taj: Did COVID-19 Vaccination Cause Dr. Gregory Michael's Death? | Snopes.com

Normalno, ovakv evesti neces d anadjes na onim "verodostojnim" sajtovima, kao CNN, ABC,..., samo na nekim levim, pa ljudi ne veruju.
Одговори

(16-12-2021, 11:44 PM)Шумадинац Пише:  
(16-12-2021, 09:35 PM)Авакс Пише:  Прво треба да се разумемо шта је живи вирус, а шта мртви. Како нешто што се зове отров (вирус је у преводу отров) може бити жив?

Тако да свака та сплачина коју убризгавају у крвоток јесте само сплачина која привремено (или на дуже) трује организам. Како може нешто убризгано у крвоток да покрене организам да се брани од упад преко дисајних путева? Испада да људски род кроз целокупно постојање није успео да изгради одговарајућу заштиту (са све силном колонијама бактерија које настањују организам и које такође учествују у одбрани свог животног простора).

Ако би „вирус“ вршио те силне мутације, то би дало резултат стварањем нових животних форми. Сав живот настаје удруживањем и сво постојање је такво: од најситнијих честица, до галаксија.

Дa си учио о вирусима у Микијевом Забавнику боље би научио. За почетак биологија за основну школу па после полако даље.

Даклем, то су антиваксерске баљезгарије. Када добијеш у инјекцији анестезију за вађење зуба тада то не зовеш сплачина која те трује него још и доплатиш за дуплу дозу, када добијеш пеницилин у задњицу јер имаш 40 температуру ни онда није сплачина, када добијеш туђу прерађену крв током операције ни онда није сплачина. Aли зато вакцина је сплачина и вирус је отров.... Просто, не знаш да ли да их жалиш и пустиш да кусају шта лупетају или да се за њих молиш.

У ово доба короне и антиваксерског безумља лекари су прави светитељи јер буквално испуњавају заповест да чине добро својим непријатељима.

Ја још, после оволико година, нисам схватио ко си ти. Или шта си ти?
Да ли си провокатор УДБЕ? Да ли си дефектни рачунарски софтвер (класичан бот)? Да ли си обичан партијски или фармако бот? Или си, једноставно речено, обичан ретардирани идиот?
Да ли можеш коначно да нам кажеш ко си или шта си? Ако си живи човек, од крви и меса, реци нам шта си по струци? Чиме се бавиш, брате Србине, човече Божји, кад толико знаш о медицини и биологији? Кад оволико заступаш корона агенду?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(17-12-2021, 10:18 AM)Vlad Alekš Пише:  
(16-12-2021, 11:44 PM)Шумадинац Пише:  
(16-12-2021, 09:35 PM)Авакс Пише:  Прво треба да се разумемо шта је живи вирус, а шта мртви. Како нешто што се зове отров (вирус је у преводу отров) може бити жив?

Тако да свака та сплачина коју убризгавају у крвоток јесте само сплачина која привремено (или на дуже) трује организам. Како може нешто убризгано у крвоток да покрене организам да се брани од упад преко дисајних путева? Испада да људски род кроз целокупно постојање није успео да изгради одговарајућу заштиту (са све силном колонијама бактерија које настањују организам и које такође учествују у одбрани свог животног простора).

Ако би „вирус“ вршио те силне мутације, то би дало резултат стварањем нових животних форми. Сав живот настаје удруживањем и сво постојање је такво: од најситнијих честица, до галаксија.

Дa си учио о вирусима у Микијевом Забавнику боље би научио. За почетак биологија за основну школу па после полако даље.

Даклем, то су антиваксерске баљезгарије. Када добијеш у инјекцији анестезију за вађење зуба тада то не зовеш сплачина која те трује него још и доплатиш за дуплу дозу, када добијеш пеницилин у задњицу јер имаш 40 температуру ни онда није сплачина, када добијеш туђу прерађену крв током операције ни онда није сплачина. Aли зато вакцина је сплачина и вирус је отров.... Просто, не знаш да ли да их жалиш и пустиш да кусају шта лупетају или да се за њих молиш.

У ово доба короне и антиваксерског безумља лекари су прави светитељи јер буквално испуњавају заповест да чине добро својим непријатељима.

Ја још, после оволико година, нисам схватио ко си ти. Или шта си ти?
Да ли си провокатор УДБЕ? Да ли си дефектни рачунарски софтвер (класичан бот)? Да ли си обичан партијски или фармако бот? Или си, једноставно речено, обичан ретардирани идиот?
Да ли можеш коначно да нам кажеш ко си или шта си? Ако си живи човек, од крви и меса, реци нам шта си по струци? Чиме се бавиш, брате Србине, човече Божји, кад толико знаш о медицини и биологији? Кад оволико заступаш корона агенду?

Одмори мало синовац!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(17-12-2021, 10:39 AM)Шумадинац Пише:  
(17-12-2021, 10:18 AM)Vlad Alekš Пише:  
(16-12-2021, 11:44 PM)Шумадинац Пише:  
(16-12-2021, 09:35 PM)Авакс Пише:  Прво треба да се разумемо шта је живи вирус, а шта мртви. Како нешто што се зове отров (вирус је у преводу отров) може бити жив?

Тако да свака та сплачина коју убризгавају у крвоток јесте само сплачина која привремено (или на дуже) трује организам. Како може нешто убризгано у крвоток да покрене организам да се брани од упад преко дисајних путева? Испада да људски род кроз целокупно постојање није успео да изгради одговарајућу заштиту (са све силном колонијама бактерија које настањују организам и које такође учествују у одбрани свог животног простора).

Ако би „вирус“ вршио те силне мутације, то би дало резултат стварањем нових животних форми. Сав живот настаје удруживањем и сво постојање је такво: од најситнијих честица, до галаксија.

Дa си учио о вирусима у Микијевом Забавнику боље би научио. За почетак биологија за основну школу па после полако даље.

Даклем, то су антиваксерске баљезгарије. Када добијеш у инјекцији анестезију за вађење зуба тада то не зовеш сплачина која те трује него још и доплатиш за дуплу дозу, када добијеш пеницилин у задњицу јер имаш 40 температуру ни онда није сплачина, када добијеш туђу прерађену крв током операције ни онда није сплачина. Aли зато вакцина је сплачина и вирус је отров.... Просто, не знаш да ли да их жалиш и пустиш да кусају шта лупетају или да се за њих молиш.

У ово доба короне и антиваксерског безумља лекари су прави светитељи јер буквално испуњавају заповест да чине добро својим непријатељима.

Ја још, после оволико година, нисам схватио ко си ти. Или шта си ти?
Да ли си провокатор УДБЕ? Да ли си дефектни рачунарски софтвер (класичан бот)? Да ли си обичан партијски или фармако бот? Или си, једноставно речено, обичан ретардирани идиот?
Да ли можеш коначно да нам кажеш ко си или шта си? Ако си живи човек, од крви и меса, реци нам шта си по струци? Чиме се бавиш, брате Србине, човече Божји, кад толико знаш о медицини и биологији? Кад оволико заступаш корона агенду?

Одмори мало синовац!

Ово је кукавички и простачки одговор. Кукавице, кријеш се иза надимка и глумиш мангупа.
Како би било да и ја теби одговорим на простачки начин - немој тати да се обраћаш са синовац?!

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

@zstoja

„Slusaj prijatelju, ja sam ti rekao da nisam te struke. Nadji lekara pa pricaj sa njim. Biologa, sta ja znam koga.“

Није ми јасно чему љутња. Значи да не смем да напишем да не схватам ствари површно, него да сам мало подробније то проучавао (и то дуже време), јер ме занимало. Суштина нашег неспоразума је прихватање некаквих „живих и мртвих вируса“. То одмах значи да сте насели на игру („корона агенду“) и да ће ваш образац опет уносити немир људима.

Немир значи паника и то направи „урнебес“ у организму особе која се тек мало прехладила. Даље знамо шта може да следи. Зато, ако се слажемо, немојте се одмах жестити. Ја такође сматрам да је све ово једна крупна суманута игра болесних умова, игра у којој има жртава. Зато, престаните и са „живим“ и са „мртвим“ вирусима. То уноси панику, свакако.

2009 су направили пробу и народ је брзо схватио да је све „игранка“. Онда су почели да убијају људе и то је то. Саде епидемија изгледа опако. Не може рат без жртава, јер народу није до рата па се зараћене стране брзо умире и помире...а да би се избегао „мир“ мора бити мртвих...то је правило сваког рата.

„Корона агенда“ је рат против народа. Ко то није схватио, само је постао део игре и сврстао се на страну противника народа. Разлози оваквог „рата“ су познати и то је исти образац кроз векове.
Одговори

(17-12-2021, 12:53 PM)Авакс Пише:  @zstoja

„Slusaj prijatelju, ja sam ti rekao da nisam te struke. Nadji lekara pa pricaj sa njim. Biologa, sta ja znam koga.“

Није ми јасно чему љутња. Значи да не смем да напишем да не схватам ствари површно, него да сам мало подробније то проучавао (и то дуже време), јер ме занимало. Суштина нашег неспоразума је прихватање некаквих „живих и мртвих вируса“. То одмах значи да сте насели на игру („корона агенду“) и да ће ваш образац опет уносити немир људима.

Немир значи паника и то направи „урнебес“ у организму особе која се тек мало прехладила. Даље знамо шта може да следи. Зато, ако се слажемо, немојте се одмах жестити. Ја такође сматрам да је све ово једна крупна суманута игра болесних умова, игра у којој има жртава. Зато, престаните и са „живим“ и са „мртвим“ вирусима. То уноси панику, свакако.

2009 су направили пробу и народ је брзо схватио да је све „игранка“. Онда су почели да убијају људе и то је то. Саде епидемија изгледа опако. Не може рат без жртава, јер народу није до рата па се зараћене стране брзо умире и помире...а да би се избегао „мир“ мора бити мртвих...то је правило сваког рата.

„Корона агенда“ је рат против народа. Ко то није схватио, само је постао део игре и сврстао се на страну противника народа. Разлози оваквог „рата“ су познати и то је исти образац кроз векове.

Nema nikakva ljutnja.
Одговори

Sumadinac, sta te dira Avaks?
Lepo te pitao sta si i ko si. Mislim mene bas briga ko si i sta si, ali mi nije jasno sta je to kukavicki sa Avaksom!?

Avaks, imas ti neke iskompleksirane do daske. Imam ja jednog druga, kapacitetan mnogo, al ostao sa srednjom skolom, faks nije zavrsio, sad se prisljamcio u neku nevladinu, zenu zaposlio u drzavnu sluzbu....i hvali se kako ga privodili za 5. oktobar .... Sve on to meni ispricao kad smo se skoro videli u Srbiji....
Znaci ima nas raznih.

Mozda se vakcinisao Sumadinac pa sad ukapirao da ispao glup. Smile I sad nervozan.
Одговори


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Sumadinac postuje veterinare nase, valjda sto poceli da nas tretiraju kao stoku(sta ima veterinar da pise o vakcinama za ljude). Ali ne postuje pronazlazaca mRNA Malonea, kojio tvrdi d asu vakcine izrazito stetne za decu...pa ako razmislsi malo ni za ljude ne valaju verovatno.
Одговори

TANJA SMIT: MAJKA TROJE DECE UMRLA JE OD KRVNIH UGRUŠAKA NAKON ŠTO JE PRIMILA ASTRAZENEKA VAKCINU PROTIV COVID-19

https://thecovidworld.com/tanya-smith-mo...9-vaccine/
Одговори

DANSKA U KOJOJ JE VAKCINISANO SKORO CELO STANOVNIŠTVO UVODI RESTRIKTIVNE MERE

77% potpuno vakcinisanih.

https://www.metro.us/danish-government-proposes-new/
Одговори

Pravoslavni svestenik porucuje iz Australije Sumadincu, u nadi da se zagleda u nesto i progleda. Smile

https://mega.nz/file/jRsyFZYS#bbMLIHulLd...IdGO4jVLek

Ko ce po mu.a, izgleda mora u inostransvo, ko ce da bude klimoglavac, ostaje mu Srbija, kao nas svestenici u Srbiji....jad.

Ovaj je rodjen u Iraku, pravoslavac, Asirac. On isti kao mi, 100% ista filozofija....ki da smo braca.
Одговори

(17-12-2021, 09:45 PM)zstoja Пише:  DANSKA U KOJOJ JE VAKCINISANO SKORO CELO STANOVNIŠTVO UVODI RESTRIKTIVNE MERE

77% potpuno vakcinisanih.

https://www.metro.us/danish-government-proposes-new/

Ево ограничења која уводи Данска:

Цитат:Усвојена су нова ограничења - примењују се од недеље ујутру
Постоји широка политичка подршка за сва нова ограничења корона вируса, као што је премијерка Мете Фредериксен (С) представила на конференцији за новинаре раније у петак.
То је јасно након састанка Одбора за епидемију.
Нова ограничења ступају на снагу у недељу ујутро у 8 сати и трају 4 недеље до 17. јануара.
Ограничења укључују потпуно затварање културног живота, укључујући биоскопе, позоришта, забавне паркове и слично.
За ресторане се уводи забрана точења алкохола после 22, као што сви запослени који имају контакт са муштеријама морају да носе маске, чак и ако имају важећи корона пасош.
Портпарол Либералне партије за здравство Мартин Гертсен то за ТВ 2 описује као "дан туге", јер се уводе рестриктивне мере.
Он, међутим, сматра да је то неопходно, па је Либерална партија одлучила да гласа за ограничења.
На конференцији за новинаре, Мете Фредериксен је такође јасно дала до знања да се нада да ће парламентарне странке подржати.
- Сада је хитно. Нема времена за калкулисање, рекла је премијерка.
Ограничења:
Просторије са предузећима која су затворена:
Казина
Терени за играње и купање
Забавни паркови
Сајмови и сале за конференције и предавања
Просторије за културне активности које се затварају:
Позориште
Биоскопи
Музеји
Уметничке галерије
Домови културе
Скупштинске куће
Народне гимназије
Објекти за банкете
Зоолошки објекти
Акваријуми
Спортске хале, стадиони и други спортски објекти
Забране у ресторанима:
Ресторани морају престати да служе алкохол у 22 сата и затворити се у 23 сата
Општа забрана продаје алкохола у периоду 22-05
Обавезно растојање у затвореним  површинама од 2 квадратна метра по госту за столом и 4 квадратна метра за госте који стоје
Обавезне маске или визире за особље које је у контакту са купцима, без обзира да ли има  корона паспш
Обавезно је постављање информативног материјала Националног одбора за здравље као и дезинфекционе течности:
Обавеза за маскама се, између осталог, проширује и на просторије у културном и пословном простору, где постоји јавни приступ. На пример, образовне установе, ауто-школе, брза храна и цркве.
Маске су обавезне у градском и међу градском саобраћају
Препоручује се рад од куће где је то могуће
Ограничите број друштвених контаката током божићне сезоне

Не знам докле ће ова игра трајати нити колико ће још народ моћи да издржи тиранију политичке банде?!
"Омикрон сој" који је наводно почео у Јужној Африци брзином муње се раширио Европом а тамо где је наводно почео уопште не постоји.
Одговори

Неће игра престати никада. Може бити само одложена за моменат када им опет затреба. Па зато користе разне приче, као на пример о вирусу шпанског грипа који је „реконструисан“ 2005-те године. Ејјј реконструисан!????

И „политичка банда“ је само извршилац радова оних који воде ово зло (пропагандно зло, да не буде забуне) у складу са својим интересима. Интереси су познати: профит. У западним државама је стандард бољи, па треба и њих осиромашити.

Велики део народа је насео на све и повратка нема. Како убедити некога ко не одваја очи од телевизора или ко је навукао јаку прехладу, а заборавио какве су биле раније и које су последице оставиле (ту доприносе и године старости, јер су последице већ трајне, а организам све мање способан да се обнавља).


Е, сада... убедите ви особу којој је  24 сата дневно сипано у главу (пријемчиву главу за сипање свега) да „вирус“ сломи човека и да опоравак траје месецима...па ја осећам последице силних упала подребрице и плућа од пре 30 година. Не може мене неко убедити да ми треба пуно времена да се опоравим од страховите прехладе (која се дешава сваке године), јер је организам годинама угрожаван...па и код гвожђа постоји замора материјала.


ПС

Када сам био млад и после мировања, са гипсом на нози, требало ми је мање од месец дана да се вратим „на старо“. Већ у 25-тој години, то раздобље је било двоструко веће. Сада се до краја живота не могу опоравити од неке повреде или болести, јер је то тако у природи и разлог је једноставан – остарило се. А сада људи „легну на руду“ да је то због вируса. Зато ово не може престати јер народ верује и „на основу“ искуства прележане куроне...а памћење живинско...зато „схватимо“ да нас политичари (у ствари сваковрсни олош) зајебавају тек после десетак година.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним