Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Благоје Јововић
#29

RTS
OKO magazin
Tema: atentat na Pavelića
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rt...ntini.html
Одговори
#30

Могу само констатовати да сам шокиран после ове емисије. Довести овог лика којем је све у овом случају "наводно", осим тога да се потписао као писац, јер то није "наводно", и упрапастити целу емисију, је скандал у класичној удбашко-комунистичкој школи агитпропа, тако уско повезаној са "институцијом" коју зовемо РТС. Важно је да се "Амфилохије наместио ђе треба", а не то што да није било митрополита Амфилохија ми ову причу тешко да би сазнали, или бар, не би сазнали у ово време.
Што се тиче др Бојана Димитријевића, "историчара Равногорског покрета", испоставља се да је и њему све у вези Благоја Јововића "наводно", јер велики стручњак нема појма ко је он. Тек кад је прешао на Павелића, почео је да везе. Што доказује две ствари: 1. Да о четницима нема појма, јер за све што би хтео да сазна морао би да посећује архиве, што он очигледно не чини. 2. Да о Павелићу везе, јер је читао др Кризмана, а и неке објављене мемоаре. Што такође показује да он уопште не иде у архив, а представља се стручњаком. За њега би било најпаметније да више јавно не наступа. НИКАДА!!! Јер ако њега после овога није срамота, онда је срамота све нас који смо ово гледали.
Бранимиру Банету Гајићу -СВАКА ЧАСТ!!! Одмерен и прецизан, свака реч дубоко осмишљена пре него што је изречена. Није погрешио ни у чему што је рекао. Зато је и чашћен титулом истраживач, што у пежоративном смислу треба да га деградира у односу на историчара и писца. А он је обојицу обрисао као што је Ђоковић јутрос обрисао Федерера.
ПС о позадини овог атентата, о чему сам већ писао на Квизу, сазнаће српски народ преко РТС-а за једно век и по.
ППС врхунац дебилизма је питање:" Шта је Благоју Јововићу, као добростојећем човеку, требало да се упушта у овако опасну авантуру?"
Мислим да ниједна реченица није боље описала стање у којем се данас налази српска нација.
Одговори
#31

Страшно је то што РТС не зове Самарџића, а зове Димитријевића који Равногорцима оспорава четничко име...
Одговори
#32

Добро је што су снимљене учесница атентата и Благојева ћерка. Уз њихово сведочење, прича је 100 посто потврђена. Иначе, комунисти имају исту причу, само да су они били атентатори... Још један доказ да им је свеједно шта ће написати
Бенито, је ли беше и Стојадиновић имао улогу у атентату?
Одговори
#33

(31-01-2020, 12:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Добро је што су снимљене учесница атентата и Благојева ћерка. Уз њихово сведочење, прича је 100 посто потврђена. Иначе, комунисти имају исту причу, само да су они били атентатори... Још један доказ да им је свеједно шта ће написати
Бенито, је ли беше и Стојадиновић имао улогу у атентату?
Алфа и омега. Тужан
Одговори
#34

(31-01-2020, 12:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Добро је што су снимљене учесница атентата и Благојева ћерка. Уз њихово сведочење, прича је 100 посто потврђена. Иначе, комунисти имају исту причу, само да су они били атентатори... Још један доказ да им је свеједно шта ће написати
Бенито, је ли беше и Стојадиновић имао улогу у атентату?

Има онај интервју, кад онај удбаш Спасић прича како они стоје иза атентата. Скојевац
Одговори
#35

(31-01-2020, 12:30 PM)Бенито Пише:  
(31-01-2020, 12:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Добро је што су снимљене учесница атентата и Благојева ћерка. Уз њихово сведочење, прича је 100 посто потврђена. Иначе, комунисти имају исту причу, само да су они били атентатори... Још један доказ да им је свеједно шта ће написати
Бенито, је ли беше и Стојадиновић имао улогу у атентату?
Алфа и омега. Тужан

Реци нешто о томе.
Одговори
#36

ИДуга је прича- не могу да се понављам.
Укратко, чувени састанак са Павелићем догодио се на иницијативу Стојадиновића. Али, не због тог споразума, који никакву вредност нема, него да се Павелић извуче из изолације на светлост дана и да се види где је. Други разлог је да се тиме дигне реп Павелићу као вођи Хрвата, јер је он изгубио сваки кредибилитет бежањем из Загреба 45, преко Драгановића и пацовских канала, оставивши усташе да се сналазе како умеју, и добар број изгине на Блајбургу. Тада је Бранко Јелић био неприкосновени вођа усташке емиграције. Дакле, то су била два разлога за састанак, а споразум је био мамац за Павелића, који је он загризао.
Са друге стране, Стојадиновић је био одличан пријатељ проте Радојице. Стојадиновић је преко проте Радојице финансирао цео подухват, а прота је био главни организатор.
И тако даље....
Усташе су убиле проту Радојицу јер су мислили да је он све смислио. Уопште, нико није ни знао да је главни играч био Стојадиновић.
Одговори
#37

(31-01-2020, 05:56 PM)Бенито Пише:  ИДуга је прича- не могу да се понављам.
Укратко, чувени састанак са Павелићем догодио се на иницијативу Стојадиновића. Али, не због тог споразума, који никакву вредност нема, него да се Павелић извуче из изолације на светлост дана и да се види где је. Други разлог је да се тиме дигне реп Павелићу као вођи Хрвата, јер је он изгубио сваки кредибилитет бежањем из Загреба 45, преко Драгановића и пацовских канала, оставивши усташе да се сналазе како умеју, и добар број изгине на Блајбургу. Тада је Бранко Јелић био неприкосновени вођа усташке емиграције. Дакле, то су била два разлога за састанак, а споразум је био мамац за Павелића, који је он загризао.
Са друге стране, Стојадиновић је био одличан пријатељ проте Радојице. Стојадиновић је преко проте Радојице финансирао цео подухват, а прота је био главни организатор.
И тако даље....
Усташе су убиле проту Радојицу јер су мислили да је он све смислио. Уопште, нико није ни знао да је главни играч био Стојадиновић.

Кој8 је извор за све ово?
Одговори
#38

Бенито. КидањеКидање:
Рекао сам Ти -дуга прича, много извора...
Одговори
#39

(31-01-2020, 02:15 AM)Бенито Пише:  Што се тиче др Бојана Димитријевића, "историчара Равногорског покрета",

Историчар Равногорског покрета? Читао сам пре месец дана његову "Војску Недићеве Србије" . . . ако изузмемо оне класичне формацијске податке(због чега сам је највише и узео),књига вришти од тешке Љотичевштине . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори
#40

Stiče se utisak da je RTS nakon svedočenja dvije gospođe bio nezadovoljan kompletnim utiskom emisije, pa je izvukao onog lika da uzdrma, kao suza čisto svedočenje
Одговори
#41

Па шта очекивати од телевизије која је у задње две-три године пустила више партизанских филмова него свих двадесетак година пре заједно . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори
#42

[Слика: adaw.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним