Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Злочин у ош "Владислав Рибникар"
#43

Ајде, ако може неко нека пребаци овде саопштење ове наше браће из Херцег Новог поводом овог масакра. Бољи коментар од тог није потребан.
Одговори
#44

Ево и сјајног текста професора Зорана Буљугића....

"Оно што се данас догодило у ОШ "Рибникар" уопште ме није изненадило. То је само почетак последње фазе коначног уништења онога што се зове "Окупациона зона Србија". Систематски нас уништавају од октобра 1944. године, а најинтензивније од октобра 2000. године. "Реформатори" су по наређењу из Вашингтона и Брисела уништили српско школство до краја. С правима детета, ученика, родитеља урушен је ауторитет наставника којем су везане руке у сваком погледу, а нарочито у погледу кажњавања малих садиста који могу несметано да тероришу наставнике и друге ђаке. Томе су допринели бројни школски психолози и педагози који не само што ништа не раде и оптерећују ионако бедан део који се из буџета издваја за просвету, него и посредно охрабрују насиље малих садиста својим мантрама о дечјим правима, супротстављању било каквом кажњавању, проглашавањем безобразне, покварене, психопатске и криминогене деце "хиперактивном", "децом са посебним потребама" и сл. С друге стране, случајеви стварног насиља над децом и запосленима се заташкавају и гурају под тепих. Ученицима се масовно поклањају оцене, укључујући и оцене из владања, казне су смешне и неделотворне, сви завршавају разред, скоро нико не пада на поправни испит нити понавља разред, масовно се фабрикују лажни вуковци. Цео просветни систем у ОЗ Србија је труо и треба га срушити до темеља.
Пошто је главни кривац оваквог стања окупациона власт, основни предуслов промена и изградње потпуно новог друштвеног, политичког и у њиховом оквиру просветног система јесте рушење те власти и довођење нове, националне, истински српске Владе народног спаса.
У случају овог масовног убиства главни кривци су Министарство просвете и сам министар који за директоре поставља чланове СНС и СПС секти, те пропале СНС и СПС курве које са своје стране запошљавају најгори шљам као своје полтроне и послушнике. Колико видим, нико не поставља питање одговорности директора и наставника. А то је зато што су већина садашњих наставника нерадници, незналице, педофили и педофилке, наркомани, курве и курвари, ситне јајаре које на све могуће начине исисавају новац од родитеља, цинкароши и директорске улизице, једном речју, олош који не би смео да прође поред школе, а камоли да ради у њој. Они малобројни добри и савесни наставници су изложени притисцима, злостављању и добијају незаконите отказе.
Није ме зачудило ни то што се овај злочин догодио у школи која носи одвратно име масона, либерала и комуниста Рибникара. У чувеној лажно елитној школи коју преко 60 година похађају деца комунистичких руководилаца, војних лица, удбаша, црвене буржоазије, а у новом неолибералном периоду деца снобова, нових богаташа, криминалаца, дроља и осталих добитника транзиције из озлоглашеног "круга двојке", размажена деца која половину наставе слушају на говнарском француском језику. И управо се таквој школи која негује "савремене, напредне, цивилизацијске вредности Запада" догодио тај обожавани и жуђени Запад, где су оваква масовна убиства и насиље по школама постали уобичајена појава. Најжалије ми је тог несрећног детета које ће целог живота носити на себи жиг срамоте због изопаченог система који је од њега направио злочинца.
Избави нас, Боже, од руку туђинаца и безбожника! Спаси, Господи, люди твоя и благослови достояніє твоє!"

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#45

(04-05-2023, 01:36 AM)Бенито Пише:  
(04-05-2023, 12:53 AM)Chicot Пише:  Бенито, ок, значи живео си у Београду, не на Врачару и о томе знаш из друге руке  - на представи о особама које познајеш са Врачара и на основу утиска док пролазиш поред Каленић пијаце.

Када причамо о традицији, Православљу, пошто видим да по томе одређујеш ко је Србин а ко не, Србин и у Краљевини није био превише религиозан, веровао је у Бога и не много даље од тога. За разлику од, рецимо, браће Руса.
Такође, мислим да је вера у Срба у драстичном опадању, како у БГ тако и другде, само што се у БГ и већим срединама то брже или лакше примети.

Ово је епохално! Мислим, немој да се љутиш, али ако Врачар називаш сивим и тмурним, који део града је, по твом уверењу светао, ведар, традиционалан и чист?

Мислим, немам ја ништа против а и познајем доста људи  којима Београд не одговара за живот, или им се не свиђа град, људи, темпо живота, шта год. Све је то ок и то разумем у потпуности, чак и подржавам.
Али, ово није то, тако да остајем при реченом.

Нисам живео у Београду, него живим у Београду.
Једно време и на Врачару, да не објашњавам детаље. 
Нисам Врачар назвао сивим и тмурним, него цео Београд је био такав осамдесетих година због лоше организације града. Ко је живео тада у Београду, одлично се тога сећа. 
Бесмислено је мало да полемишемо ако Ти уопште не прочиташ шта сам написао. И уопште то потцењивање, ви не знате.... Па нисам Милослав Самарџић. Провео сам живот у том граду, а једно дуго време и на том Врачару. Ако треба могу и о томе, али да не дужимо.....
ПС ваљда ће традиционални Срби да буду православни. Неће бити будисти. Па, ваљда, и Врачарци са све Храмом Светог Саве, коме је укинута порта, па се Врачарци са све малтезерима и пудлицама шетају око светиње. И пусти те приче, нису Срби били православни. Од кога си то чуо? Данашњи комунистички историчари или социолози ће сигурно да објасне да ли су Срби били православни пре рата!!! Велики су то стручњаци.
И завршавам полемику - могу да Ти наведем још стотину примера да су Београђани, а становници Врачара поготово, управо због промене структуре становништва и милитантног атеизма који се спроводио деценијама а сада даје резултате, одвојили од суштине српског националног и историјског бића. Али, Теби ниједан аргумент није довољан, па према томе је и полемика бесмислена.

 Рекао си " одрастао сам у Београду". Дакле, имплицираш да иначе ниси житељ и припадник тог града, већ да си само једно време провео у њему. 

Даље, рекао си " Врачар у постброзовско време, крајем 1980-их, и онако сив и тмуран, да не кажем прљав као цео Београд тада.." 
Дакле, рекао си Врачар је сив и тмуран ( као цео Београд).

Треће, рекао сам да ни Срби у Краљевини нису били много религиозни, али су веровали у Бога. Ко је рекао да нису били православни?

А тврдиш да ја нисам прочитао шта ти пишеш.
Одговори
#46

(04-05-2023, 09:34 AM)Шумадинац Пише:  Ево и сјајног текста професора Зорана Буљугића....

"Оно што се данас догодило у ОШ "Рибникар" уопште ме није изненадило. То је само почетак последње фазе коначног уништења онога што се зове "Окупациона зона Србија". Систематски нас уништавају од октобра 1944. године, а најинтензивније од октобра 2000. године. "Реформатори" су по наређењу из Вашингтона и Брисела уништили српско школство до краја. С правима детета, ученика, родитеља урушен је ауторитет наставника којем су везане руке у сваком погледу, а нарочито у погледу кажњавања малих садиста који могу несметано да тероришу наставнике и друге ђаке. Томе су допринели бројни школски психолози и педагози који не само што ништа не раде и оптерећују ионако бедан део који се из буџета издваја за просвету, него и посредно охрабрују насиље малих садиста својим мантрама о дечјим правима, супротстављању било каквом кажњавању, проглашавањем безобразне, покварене, психопатске и криминогене деце "хиперактивном", "децом са посебним потребама" и сл. С друге стране, случајеви стварног насиља над децом и запосленима се заташкавају и гурају под тепих. Ученицима се масовно поклањају оцене, укључујући и оцене из владања, казне су смешне и неделотворне, сви завршавају разред, скоро нико не пада на поправни испит нити понавља разред, масовно се фабрикују лажни вуковци. Цео просветни систем у ОЗ Србија је труо и треба га срушити до темеља.
Пошто је главни кривац оваквог стања окупациона власт, основни предуслов промена и изградње потпуно новог друштвеног, политичког и у њиховом оквиру просветног система јесте рушење те власти и довођење нове, националне, истински српске Владе народног спаса.
У случају овог масовног убиства главни кривци су Министарство просвете и сам министар који за директоре поставља чланове СНС и СПС секти, те пропале СНС и СПС курве које са своје стране запошљавају најгори шљам као своје полтроне и послушнике. Колико видим, нико не поставља питање одговорности директора и наставника. А то је зато што су већина садашњих наставника нерадници, незналице, педофили и педофилке, наркомани, курве и курвари, ситне јајаре које на све могуће начине исисавају новац од родитеља, цинкароши и директорске улизице, једном речју, олош који не би смео да прође поред школе, а камоли да ради у њој. Они малобројни добри и савесни наставници су изложени притисцима, злостављању и добијају незаконите отказе.
Није ме зачудило ни то што се овај злочин догодио у школи која носи одвратно име масона, либерала и комуниста Рибникара. У чувеној лажно елитној школи коју преко 60 година похађају деца комунистичких руководилаца, војних лица, удбаша, црвене буржоазије, а у новом неолибералном периоду деца снобова, нових богаташа, криминалаца, дроља и осталих добитника транзиције из озлоглашеног "круга двојке", размажена деца која половину наставе слушају на говнарском француском језику. И управо се таквој школи која негује "савремене, напредне, цивилизацијске вредности Запада" догодио тај обожавани и жуђени Запад, где су оваква масовна убиства и насиље по школама постали уобичајена појава. Најжалије ми је тог несрећног детета које ће целог живота носити на себи жиг срамоте због изопаченог система који је од њега направио злочинца.
Избави нас, Боже, од руку туђинаца и безбожника! Спаси, Господи, люди твоя и благослови достояніє твоє!"

Да не кажем баш за сваку, али скоро свака констатација је тачна. 
Кога гуја уједе....
Одговори
#47

Učenik u Obrenovcu vitlao plastičnim pištoljem po razredu posle minuta ćutanja

https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/36...po-razredu

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/potvr...obrenovcu/
Одговори
#48

Закопао га је питањем. Јеси ли показивао фотографије? Јеси, нема шта да се дискутује

https://citymagazine.danas.rs/scena/drus...s-pricaju/
Одговори
#49

Значи, невероватно је колико је уходан удбашки систем у Србији. То се у овом случају најбоље види. 
Апсолутно је недозвољено било коме "ван просветног система", односно ван министарства просвете да било шта прокоментарише о овом догађају. 
За то време, на паралелним државним медијима, појављују се дежурне свезналице које не знају шта да кажу осим тога да им је "тешко". Они су задужени да покрију актуелну власт и то чине и у овом случају.
Количина билмеза коју је произвела осмољетка и које гледамо сваки минут на телевизији више од 30 сати се не смањује. 
Али, чути нешто другачије, па макар било и глупље, е то нећемо дочекати.
ПС врхунац је саопштење САНУ: ".... Ово мора да нам буде упозорење да мењамо културни образац." Који, бре, културни образац????????????
То као наши мудраци хоће да паметују као министар просвете и кажу нам да треба да се укине ријалити (што је требало учинити давно - а неће се десити скоро), иако сви подаци говоре да злочин нема никакве везе са било каквим ријалитијем.
Поновићу, а видим да и Буљугић то предвиђа:
Наставиће се.,.....
Одговори
#50

Коментар на јутјуб каналу ''Ne damo svetinje Herceg Novi'':

[Слика: 04052023.png]
Одговори
#51

Испратих мало племику око тога чији је Београд.Живео сам од 1996-е до 2002-е у њему па сам понешто и запазио.Најпре,да је Београд конгломерат као и већина данашњих мегаполиса(за нашу "регију" он јесте мегаполис).Он јесте југословенски али је и српски град само на мало другачији начин.Што се тиче тзв "дођоша" тога је одувек било.Ко је читао мемоаре првог српског школованог полицајца зна о чему говорим.Од стицања независности у Београд се сливало становништво из свих околних крајева и то ни тада нису били само Срби.Сви су они постајали временом Срби,многи од њих знаменити и са великим заслугама како у мирнодопском развоју тако и ратовима за ослобођење 1876-1878 и Балканским те на крају Великом рату.Стварање Југославије донело конфузију и извесни дуализам у идентитету скоро свих Срба па и Београђана,тим више што је Београд постао главни град.Иначе,словеначки историчар Божидар Језерник сматра да је Загреб требало да постане главни град Југославије и ту се са њим у потпуности слажем.(кад је Александар већ направио такву државу -гробара српства).Ако вам се не свиђају "дођоши" мораћете да се одрекнете и Зеке буљубаша,Црног Ђорђа и још небројено многих,не само ових предзадњих из осме офанзиве и несрећне тракторске колоне.Заиста је тачно да су многи од њих искористили земљачке,племенске и остале везе из родног завичаја да запоседну несразмерно велики број лукративних позиција у власти,државној и свакој другој.То не говори само о њима већ и о тзв домицилном становништву.Изреку " да комшији цркне крава" нису донели на трактору из Книна.Увек када се наљутите на Београд и Београђане ја ћу да вас подсетим да су прве ноћи у поплавама стигле на хиљаде младих Београђана у Шабац да нам помогну.Мало је рећи да сам би одушевљен колико и изненађен.Где год да сам Београд је мој главни град.ЖИВЕО БЕОГРАД!
Одговори
#52

Victoria,
Врло добро размишљање а без трунке острашћености. Свака част и добродошао на форум са закашњењем ( ретко улазим на горње ПДФ-е).

Само да додам: не ради се о "дођошима". Сви смо ми дођоши, однекуд. Није  то никакав проблем. Реч је само о томе шта донесеш тамо где си кренуо.

Ако сам добро схватио ти си родом из Зенице? Скрасио си се у Шапцу? Да ли си дошао овамо током рата? Каква су твоја искуства са домицилним становништвом?
Одговори
#53

Uhapšena devojčica koja je nožem izbola svog druga i nastavnicu u elitnoj gimnaziji Ruđer Bošković

https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/36...r-boskovic
Одговори
#54

Суштина.

[Слика: Screenshot-20230504-155622-105.png]

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#55

Није проблем у дођошима и новопридошлицама. Питање је да ли се могу поредити они пре 1945. и после 1945.

Те године је 1945. је извршена револуција, оно старо није ваљало, сад почињемо да градимо ново. Или што каже Лечић у филму "Три карте за Холивид", да ово није наш народ, изградићемо лепши народ. Тако је било 1944. и 1945.

И онда наметање таквог система милитантног атеизма који је допринео да народ скрене на други пут. Тако сам ја схватио Бенита.
Одговори
#56

(04-05-2023, 02:37 PM)victoria Пише:  Испратих мало племику око тога чији је Београд.Живео сам од 1996-е до 2002-е у њему па сам понешто и запазио.Најпре,да је Београд конгломерат као и већина данашњих мегаполиса(за нашу "регију" он јесте мегаполис).Он јесте југословенски али је и српски град само на мало другачији начин.Што се тиче тзв "дођоша" тога је одувек било.Ко је читао мемоаре првог српског школованог полицајца зна о чему говорим.Од стицања независности у Београд се сливало становништво из свих околних крајева и то ни тада нису били само Срби.Сви су они постајали временом Срби,многи од њих знаменити и са великим заслугама како у мирнодопском развоју тако и ратовима за ослобођење 1876-1878 и Балканским те на крају Великом рату.Стварање Југославије донело конфузију  и извесни дуализам у идентитету скоро свих Срба па и Београђана,тим више што је Београд постао главни град.Иначе,словеначки историчар Божидар Језерник сматра да је Загреб требало да постане главни град Југославије и ту се са њим у потпуности слажем.(кад је Александар већ направио такву државу -гробара српства).Ако вам се не свиђају "дођоши" мораћете да се одрекнете и Зеке буљубаша,Црног Ђорђа и још небројено многих,не само ових предзадњих из осме офанзиве и несрећне тракторске колоне.Заиста је тачно да су многи од њих искористили земљачке,племенске и остале везе из родног завичаја да запоседну несразмерно велики број лукративних позиција у власти,државној и свакој другој.То не говори само о њима већ и о тзв домицилном становништву.Изреку " да комшији цркне крава" нису донели на трактору из Книна.Увек када се наљутите на Београд и Београђане ја ћу да вас подсетим да су прве ноћи у поплавама стигле на хиљаде младих Београђана у Шабац да нам помогну.Мало је рећи да сам би одушевљен колико и изненађен.Где год да сам Београд је мој главни град.ЖИВЕО БЕОГРАД!

Краљ Александар направио државу - гробара српства? Подсети ме на Бокана или Ћосића.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним