Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(19-12-2018, 01:20 AM)Др Милош Пише:  а извор
Извор: Капетан Милоје Лазаревић.
[Слика: Oficiri-1.jpg]
Одговори

Капетан Властимир Власта Антонијевић, командант 3. жичке летеће бригаде ЈВуО
[Слика: 3.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Четници из села Трећак код Куршумлије.
Извор:Драган Милетић
[Слика: 10635913-10201615196740989-4656199595400697695-n.jpg]
Одговори

(16-12-2018, 09:15 PM)Перун Пише:  
(16-12-2018, 07:53 PM)В.а. Пише:  По мом скромном мишљењу, иста је особа на обе слике, тј. Капетан Миличић. Чизме, идентичан став ногу, облик и испуњеност браде, детаљи лица.

Донекле се слажем али имам једну дилему а то је висина. Упоредите висину Миличића на слици са Кондором и на овој другој.
Погледај ради поређења и ону слику Вукомана Прокића из Зарожја,и његових четника ако на њој беше и Миличић.Чини ми се да и он ту беше.Занимљива а и контрверзна фугура беше Миличић.
Одговори

Да ли зна неко ко је овај човек? Имао сам записано али ми се загубило


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Један од браће Ковач, ако се добро сећам. Ваљда Комнен.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Је л зна неко где је ово сликано, личи на први Карађорђев гроб у Радовању:

[Слика: 3232.png]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Зар ово није Таковски грм?
Одговори

Можда, то је логичније да буде.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Сигурно је, сећам се те фотографије из неке књиге.
Овај грм је од времена Обреновића био овако ограђен. За време комуниста се осушио, па је пала крошња. Сад стоји тако сув, био сам пре две године.
Овај са десне стране Звонкове, крупни човек, је његов чувени пратилац, беше из Мајдана. Он је био робијаш до рата, јер је убио човека песницом на неком вашару пре рата. Сви су се противили да га Звонко узме , али он му је остао веран до краја. Мислим да су га убили комунисти. У ствари, обојицу пратилаца.
Одговори

(20-12-2018, 07:18 PM)laza magistrala Пише:  Да ли зна неко ко је овај човек? Имао сам записано али ми се загубило

Комнен Ковач стрељан од комуниста 1946 у Љубомиру код Билеће.
[Слика: 1946.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори
Wink 

Милутин Јевтић(1920-1944),рођен у селу Заграђе подно Рудника,ученик гимназије,заробљен на Руднику од стране партизана и одведен на ослобођење Београда,У борбама против Немаца из 1.СС брдске дивизије бива тешко рањен код села Лештане(Београд)18.октобра 1944.године,умире од рана,сахрањен је у Заграђу.


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Хвала на информацији.
Одговори

Ако може помоћ код кога се налази фотографија?


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним