Поруке: 2,247
Теме: 21
Придружен: Jan 2014
Углед:
515
(13-05-2015, 12:39 PM)Ројалист Пише: Зна ли неко у колико часова почиње саопштавање одлуке сутра 14. маја у Палати правде? Хвала унапред!!!
Шешељ на твитеру тврди у 11 часова.
https://twitter.com/predsedniksrs
Порука студентима у штрајку - јебите им мајку!
Поруке: 17,496
Теме: 646
Придружен: Jul 2013
Углед:
2,056
Сутра, 14. маја, Дража ће бити рехабилитован.
Не кажем ово зато што имам неку поверљиву информацију, већ као аналитичар видим да је вероватноћа сада први пут изнад 50%.
То у ствари многи виде и већ су спремили говоре и саопштења.
Један кинематограф ће рећи да је за рехабилитацију заслужно његово ремк-дело и да рехабилитације не би ни било без тог ремек-дела, после ког Србија више није била иста јер је схватила да је имала и други антифашистички покрет, поред Народноослободилачког покрета.
Један званични историчар ће рећи да је рехабилитација резултат његовог научног рада, који је показао да је и Равногорски покрет био антифашистички, да се и он борио против окупатора, мада је повремено и сарађивао са окупатором и мада никада није достигао тај ниво борбености и дисциплине као Народноослободилачки покрет, јер је маршал Тито био одлучнији борац, вештији практичар и бољи теоретичар гериле од равногорског вође, који је пуким случајем доспео на то место.
Други званични историчар ће истаћи своје заслуге уз сличне напомене.
Онда трећи, четврти...
Један политичар ће нагласити да су сви горе поменути ипак далеко од његових и заслуга његове партије, која је прва почела да се бори за истину о ђенералу Дражи, али је и прва осудила злочине његових расова, које он није могао да држи под контролом, пошто је био рођен за патријарха а не за генерала, због чега је и изгубио рат од бескрупулозних и прекаљених комуниста, који су имали много више искуства, борбености, сналажљивости и дисциплине.
Други политичар ће истаћи да је ипак он најзаслужнији за позитивно окончање овог процеса и да је само он прави наследник лика и дела ђенерала Драже...
Трећи политичар ће пак демантовати све горе поменуте у своју корист.
Четврти политичар, пети, шести...
За нас грешне, који смо све ово давних дана започели, и неформално и пред судом, сутра почиње друго полувреме, још теже и неизвесније, у коме треба да се изборима - са њима.
Поруке: 563
Теме: 1
Придружен: Jul 2013
Углед:
98
Моћно Милославе.
Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Поруке: 4,461
Теме: 55
Придружен: Jul 2013
Углед:
672
Што би рекао Черчил: "Ово још није крај. Није чак ни почетак краја. Али је можда крај почетка."
"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Поруке: 563
Теме: 1
Придружен: Jul 2013
Углед:
98
Ко ће први него
Б92, рехабилитован Чича!
Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
(Последња измена: 14-05-2015, 11:42 AM од
Felix.)
Поруке: 14,499
Теме: 357
Придружен: Feb 2015
Углед:
942
Виши суд у Београду рехабилитовао је команданта Краљевске војске у отаџбини генерала Драгољуба Дражу Михаиловића и вратио му грађанска права која су му била одузета у политичко-идеолошком процесу комунистичког режима 1946. године. На ову одлуку, сходно Закону о рехабилитацији не постоји право жалбе, тако да је она коначна.
Извор: РТС


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.
Д М
Поруке: 4,461
Теме: 55
Придружен: Jul 2013
Углед:
672
Свака част, честитам и свим форумашима
"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Поруке: 563
Теме: 1
Придружен: Jul 2013
Углед:
98
Честитам и ја такође свима а најпре Милославу Самарџићу који је својим вишегодишњим радом значајно допринео да до овога дође. Честитам такође и Ратку на његовом оптимизму којим нас је бодрио и у најтежим тренуцима када смо дубоко сумњали у позитиван исход овог суђења.
Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Поруке: 1,793
Теме: 10
Придружен: Jul 2013
Углед:
258
Борба тек престоји, ништа није готово.
Али велики дан. У мору црних и поражавајућих ствари једна позитивна.
Слава Ђенералу Михаиловићу и његовим јунацима!!