Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Слика са Светосавског конгреса у селу Ба 1944. године
   
Романија па јел видиш да су две слике спојене,на слици десно није Тешановић,то је и Самарџић прокоментарисао скоро.Г. Самарџићу ако можете да потврдите да на овој слици није Тешановић " други с лијева",пошто Романија тврди да јесте...
   

(19-04-2017, 05:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-04-2017, 01:24 PM)Перун Пише:  
(18-04-2017, 06:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(17-04-2017, 07:20 PM)Перун Пише:  Колико знам Тешановић није проглашен војводом. Јесам ли у праву?
Није. Ко је овде Тешановић?

Стоји други с'лева?
Мислиш други с десна? Нисам сигуран.
Ево овде је та слика анализирана.
Одговори

(14-11-2017, 05:54 PM)Перун Пише:  
(14-11-2017, 03:28 AM)Рас Раса Пише:  
(01-04-2017, 12:00 PM)Перун Пише:  Драгослав Павловић, Никола Калабић и Негован Арсенијевић на терену Златиборског корпуса, лета 1943. Десно стоји командант корпуса, Душан Радовић Кондор.

[Слика: 043_Oficiri-13.jpg]

Више ми личи на Буцу Константиновића из интендатуре Гарде, због килаже..Smile

Детаљно сам анализирао фотографију. Калабић и Павловић су у то време били у инспекцији трупа. Након посете Златибору прешли су у Ваљевски (не знам за Павловића али Калабић је сигурно ишао).

Упоређивањем ове две фотографије може се закључити да је иста особа у питању. Погледај капут, браду, чизме и све ће ти бити јасно. И још нешто, погледај ко је на челу колоне, кога Кондор гледа и коме салутира. Сигурно не би салутирао Буци поред живог Калабића. Јок

Има резона,нисам виђао пуно слика Павловића осим оне из 41'год. Види се ко је редов а ко потпоручник.поз Smile
Одговори

Официр Горске краљеве гарде.Да ли неко зна ко је особа са слике и нешто више о истом?Није Буца Константиновић сигурно....
Сликано на истом месту као и Барбуловић и Миловановић.Слике испод!Можда и јесте Буца!Молим за мишљење осталих чланова форума!
   
   
   
Одговори

(16-11-2017, 10:53 AM)Pravda Пише:  Официр Горске краљеве гарде.Да ли неко зна ко је особа са слике и нешто више о истом?Није Буца Константиновић сигурно....
Сликано на истом месту као и Барбуловић и Миловановић.Слике испод!Можда и јесте Буца!Молим за мишљење осталих чланова форума!

Не верујем да је Буца.Он није носио овакву кокарду Smile

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Није Буца.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(15-11-2017, 11:17 AM)Pravda Пише:  Слика са Светосавског конгреса у селу Ба 1944. године

Романија па јел видиш да су две слике спојене,на слици десно није Тешановић,то је и Самарџић прокоментарисао скоро.Г. Самарџићу ако можете да потврдите да на овој слици није Тешановић " други с лијева",пошто Романија тврди да јесте...


(19-04-2017, 05:00 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-04-2017, 01:24 PM)Перун Пише:  
(18-04-2017, 06:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(17-04-2017, 07:20 PM)Перун Пише:  Колико знам Тешановић није проглашен војводом. Јесам ли у праву?
Није. Ко је овде Тешановић?

Стоји други с'лева?
Мислиш други с десна? Нисам сигуран.
Ево овде је та слика анализирана.

Добро нека потврди да га нема на cлици, мада ниcам cигуран, миcлио cам да је то потврђено да је он други c лијева а не други c деcна. Очигледно је да cу на cлици Боcанци, из тих крајева.
Одговори

Заборавио сам. Оригинал је у Народном музеју у Бањалуци и тамо пише тачно. Али пошто имају само десетак четничких слика, а око 7.000 партизанских, нисам ишао други пут, да узмем копије. Иначе ни те партизанске не објављују, пошто су 90% игранке, хармоника, ракија, печење... све оно што иначе приписују четницима.
Одговори

Потпоручник Милош Ковач, командант Кривошијског батаљона 1. Бококоторске бригаде.Живи у Калифорнији.
   
Одговори

Пратиоци капетана Предрага Раковића,наредници Миодраг Козодер и Војин Кочовић у селу Ба, за време Светосавског конгреса 1944.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: 2_ravn_korp_51.jpg]
Одговори

Делије из Делиградског:

[Слика: image.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(17-11-2017, 11:04 AM)Pravda Пише:  Потпоручник Милош Ковач, командант Кривошијског батаљона 1. Бококоторске бригаде.Живи у Калифорнији.

Милош се упокојио прије 2,3 године. Имап је близу 100 година.
Одговори

Слава му!

Да ли неко зна,ко је официр што стоји са леве стране?Има га на доста слика...
[Слика: Top-3_bmp.jpg]

Иста особа стоји у средини,на овој слици,у друштву са питомцима школе резервних официра у Брајићима.Да није Дражин син Војислав први с десна?
[Слика: 428192_177688095669150_100002838815453_2...2555_n.jpg]
Одговори

Није ово Воја. Не личи, а и био је у униформи.
Одговори

Капетан Бојан Шуштерич, командант Летеће бригаде Ресавског корпуса, ликвидиран од стране нових комунистичких власти у Јагодини 1945. године, недавно је рехабилитован од стране Вишег суда у Јагодини.
[Слика: image.jpg]
------------------
Ране Радета (1921-1946), један од најхрабријих бораца купреског одреда. Убијен у партизанској потери 1946 у једној кући надомак Ливна заједно са Давидом Марићем и Ђоканом Црногорцем
[Слика: 1921-1946.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, 29 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним