Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(21-09-2018, 09:53 AM)Pravda Пише:  Четници из околине Ниша.
Извор:Бартез Боки
[Слика: 46833_619159201486028_1912573590_n.jpg]

Где ово нађе? Знате ли ко је на слици?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

На слици је Деда од овог Бартеза,стоји први сдесна.Пише у опису слике само"Деда Драгче", први сдесна,не пише одакле су,пошто је лик из Ниша,претпостављам да су из тога краја четници на слици.Што? Да не знаш ти нешто о слици?
Одговори

У средини је командант бригаде, сви смо чули за њега. Ајде да видимо хоће ли остали да га препознају.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да није командант једне бригаде, Златиборског корпуса?Smile
Одговори

(21-09-2018, 11:04 AM)Pravda Пише:  Да није командант једне бригаде, Златиборског корпуса?Smile

Вруће, вруће. Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Поручник Христифор Милошевић , сликано испред манастира Жича    
Одговори

(21-09-2018, 12:34 PM)kvdragan Пише:  Поручник Христифор Милошевић , сликано испред манастира Жича

Је ли ово предратна фотографије? Зна ли се имена ових других поред Крца?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(21-09-2018, 03:29 PM)Шумадинац Пише:  
(21-09-2018, 12:34 PM)kvdragan Пише:  Поручник Христифор Милошевић , сликано испред манастира Жича

Је ли ово предратна фотографије? Зна ли се имена ових других поред Крца?

Слика је из периода пред рат када је мој деда био активни официр и ово су око њега војници првог позива на вежби у близини манастира Жича .
Одговори

(21-09-2018, 10:50 AM)Перун Пише:  У средини је командант бригаде, сви смо чули за њега. Ајде да видимо хоће ли остали да га препознају.

Личи на капетана Мирка Смиљанића, али знам да није он.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(21-09-2018, 06:04 PM)Николај Пише:  
(21-09-2018, 10:50 AM)Перун Пише:  У средини је командант бригаде, сви смо чули за њега. Ајде да видимо хоће ли остали да га препознају.

Личи на капетана Мирка Смиљанића, али знам да није он.

Ајде још мало да сачекамо да пробају и остали.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Кажи, не зна нико.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(21-09-2018, 08:31 PM)Николај Пише:  Кажи, не зна нико.

Поручник Мића Рогић, командант Рачанске бригаде.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

И он изгуби главу безвезе.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(21-09-2018, 08:51 PM)Николај Пише:  И он изгуби главу безвезе.

То је већ засебна прича. Крив је био и о закон је огрешио али сматрам да је могао бити кажњен на други начин.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 17 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним