Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Да ли неко зна када је настала прва колор фотографија у Србији?
Одговори

Војвода Радивоје Керовић са својим пратиоцима.
Марио јел хоћеш да очистиш ову слику?Smile
[Слика: rk.jpg]
Одговори

(21-10-2018, 11:37 AM)Милослав Самарџић Пише:  Да ли неко зна када је настала прва колор фотографија у Србији?

Настала је 1912. године у Босни усликао је Огист Леон.Он је био један од људи који су учествовали у пројекту Архиви планете.
Ово је у Коњицу 1912. године
[Слика: prizor-ispred-kazamata-kod-mosta-u-konji...va-bos.jpg]
Пијаца у Сарајеву 15. октобра 1912. године
[Слика: scena-sa-pijace-u-sarajevu-mladic-verova...at-pro.jpg]
За ову на жалост нисам нашао опис
[Слика: 30822224-1415653988579640-6777837232055951606-o.jpg]

(22-10-2018, 07:10 AM)Pravda Пише:  Војвода Радивоје Керовић са својим пратиоцима.
Марио јел хоћеш да очистиш ову слику?Smile
[Слика: rk.jpg]

Изволите
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Хвала!Smile
Одговори

Хвала, Марио!
Одговори

(20-10-2018, 05:30 PM)Pravda Пише:  Пуковник Драгутин Кесеровић.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: 010-copy-6-Keserovic-Dragutin-pukovnik-1.png]

Спомиње се у овом документу који је превод на немачки, заплењеног распореда четничких снага у опсади Краљева 1941 тада још као мајор    
Одговори

(22-10-2018, 07:10 AM)Pravda Пише:  Војвода Радивоје Керовић са својим пратиоцима.
Марио јел хоћеш да очистиш ову слику?Smile
[Слика: rk.jpg]

То је део оне серије фотографија, на некима од њих су и Немци. Мислио сам да је то сликано у Србији, негде у Посавини, са Пећанчевим четницима, сад по Керовићу закључујем да је у питању Семберија.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(23-10-2018, 03:43 PM)Николај Пише:  
(22-10-2018, 07:10 AM)Pravda Пише:  Војвода Радивоје Керовић са својим пратиоцима.
Марио јел хоћеш да очистиш ову слику?Smile
[Слика: rk.jpg]

То је део оне серије фотографија, на некима од њих су и Немци. Мислио сам да је то сликано у Србији, негде у Посавини, са Пећанчевим четницима, сад по Керовићу закључујем да је у питању Семберија.

Нашао сам ову једну слику из те серије али нема Керовића.Има један Домобран и један Немац.Трећи слева и трећи сдесна се налазе и на слици са Радивојем.
[Слика: Kroatischer-Domobran-Tschetniks-und-ein-...andser.jpg]
Одговори

То је то. Исти мост, исти ликови са Керовићеве слике (осим њега). Има још доста слика из те серије.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Само то је Мука Српска а не Брука!Ко што причају комунисти,они би одмах убили оног Немца и Домобрана а онда би уследила одмазда над Српским цивилима!

(22-10-2018, 07:10 AM)Pravda Пише:  Војвода Радивоје Керовић са својим пратиоцима.
Марио јел хоћеш да очистиш ову слику?Smile
[Слика: rk.jpg]

Ево и полеђина слике.Пише борба против бандита!
118. Планинска дивизија- Југославија
[Слика: s-l1600.jpg]
Одговори

Пише 118. ловачка дивизија (бивша 718. пешадијска дивизија). Што значи да су слике вероватно из 1943. године, јер је тад дошло до овог преформирања јединица. Можда и 1944.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(23-10-2018, 12:17 PM)kvdragan Пише:  
(20-10-2018, 05:30 PM)Pravda Пише:  Пуковник Драгутин Кесеровић.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: 010-copy-6-Keserovic-Dragutin-pukovnik-1.png]

Спомиње се у овом документу који је превод на немачки, заплењеног распореда четничких снага у опсади Краљева 1941 тада још као мајор

И на фотографији је мајор.
Једна звјездица на "ратним" еполетушкама.
Ове "ратне" су увијек меке и оксидиране, да их је теже уочити са даљине, а уведене су 1939. године.
Одговори

Посматрач Драгутин Кесеровић се свуда потписује као пуковник,никада као мајор.Исправио си ме једном за ту исту слику,за чин мајора и не видим разлог да ме исправљаш два пута за исто,додуше чуди ме кад смо већ код тога да је код Милослава Самарџића Кесеровић у чину потпуковника а код других извора у чину пуковника.Господине Самарџићу шта је тачно у вези чина Драгутина Кесеровића на крају рата?Да ли постоји наредба сачувана о његовом последњем чину у који је унапређен?

Четници из села Кртиње код Билеће.
Извор:Бранко Сикимић
[Слика: 43727718-304726553591944-5903823880002207744-o.jpg]
Одговори

У потпуковника унапређен 6. септембра 1943, пуковника 1944. мислим исто 6. септембра. Користим чин зависно од периода о коме пишем.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Патриот, 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним