Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Хвала!Знамо сви који смо били у војсци,шта би мислио пуковник Кесеровић када би чуо да му неко прича иза леђа "ево га на слици када је био мајор".То је страшна увреда за сваког официра.Зато је непримерено овако описивати једног од највећих Дражиних команданата.
Одговори

(24-10-2018, 09:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  У потпуковника унапређен 6. септембра 1943, пуковника 1944. мислим исто 6. септембра. Користим чин зависно од периода о коме пишем.

Зар није у пуковника пред Зеленгору заједно са Рачићем и Калабићем у ппук.?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не знам напамет, али пуковник је био сигурно.
Одговори

Васкршње издање листа ”Видовдан” од 23.4.1943 год. 1.Жичке Бригаде . У потпису командант групе жичких бригада капетан Миле Васић    
Одговори

(24-10-2018, 07:32 AM)Pravda Пише:  Посматрач Драгутин Кесеровић се свуда потписује као пуковник,никада као мајор.Исправио си ме једном за ту исту слику,за чин мајора и не видим разлог да ме исправљаш два пута за исто,додуше чуди ме кад смо већ код тога да је код Милослава Самарџића Кесеровић у чину потпуковника а код других извора у чину пуковника.Господине Самарџићу шта је тачно у вези чина Драгутина Кесеровића на крају рата?Да ли постоји наредба сачувана о његовом последњем чину у који је унапређен?

Четници из села Кртиње код Билеће.
Извор:Бранко Сикимић
[Слика: 43727718-304726553591944-5903823880002207744-o.jpg]


Сви на слици су из фамилије Бокић!

(24-10-2018, 07:32 AM)Pravda Пише:  Посматрач Драгутин Кесеровић се свуда потписује као пуковник,никада као мајор.Исправио си ме једном за ту исту слику,за чин мајора и не видим разлог да ме исправљаш два пута за исто,додуше чуди ме кад смо већ код тога да је код Милослава Самарџића Кесеровић у чину потпуковника а код других извора у чину пуковника.Господине Самарџићу шта је тачно у вези чина Драгутина Кесеровића на крају рата?Да ли постоји наредба сачувана о његовом последњем чину у који је унапређен?

Четници из села Кртиње код Билеће.
Извор:Бранко Сикимић
[Слика: 43727718-304726553591944-5903823880002207744-o.jpg]


Сви на слици су из фамилије Бокић!
Одговори

Зар овај што стоји трећи с десна није Алекса Кисић?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Четници пуковника Кесеровића.
Извор:Душан С. Вељковић
[Слика: 175481-1726777363895-2949158-o.jpg]
Одговори

(24-10-2018, 07:32 AM)Pravda Пише:  Посматрач Драгутин Кесеровић се свуда потписује као пуковник,никада као мајор.Исправио си ме једном за ту исту слику,за чин мајора и не видим разлог да ме исправљаш два пута за исто,додуше чуди ме кад смо већ код тога да је код Милослава Самарџића Кесеровић у чину потпуковника а код других извора у чину пуковника.

Извини за исправку, заборавио сам!


Што се тиче еполетушки, јасно се види једна звјездица и ту нема сумље.

Самарџић је потпуно у праву што наводи чин који је лице носило у вријеме догађаја о ком пише.
Одговори

Друго је Самарџић,он пише књиге,ја сам само друштвен човек.Не замери!
Одговори

(25-10-2018, 03:41 PM)Николај Пише:  Зар овај што стоји трећи с десна није Алекса Кисић?

Нисам сигуран, али могу да нађем сва имена, кер сам слику видио код једног друга, одавно, његов ђед је на њој. Каже ми сад да су сву фамилија Бокић, али могу да провјерим.
Одговори

(25-10-2018, 09:01 PM)Pravda Пише:  Друго је Самарџић,он пише књиге,ја сам само друштвен човек.Не замери!

Ма и мене највише интересује оружје и унипорме, па често прокоментаришем оружје или униформу на фотографијама.

Кесеровић се као предратни мајор имао из Априлског рата вратио у мајорској униформи. Тако да није чудо да се фотографисао у њој.
Ознаке чинова су добре за датирање фотографија.
Одговори

Зна ли неко ко је аутор ове слике

[Слика: draz-a.jpg]
Одговори

(26-10-2018, 05:43 PM)kvdragan Пише:  Зна ли неко ко је аутор ове слике

[Слика: draz-a.jpg]
Оригинал је у Дому Епископа Николаја у Лондону. Један наш сликар емигрант, заборавио сам име.
Одговори

Презиме сликара је Јаковљевић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним