Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(01-03-2019, 04:14 PM)Бенито Пише:  Познавао сам покојног певача Зорана Јовановића, из села Загорица крај Тополе. Један од ретких који је волео да запева четничку песму. Планирао сам да посетим то село, али обавезе никако да дозволе.
Ако има слика неког четника из Загорице крај Тополе, поставите овде.
Био сам летос, снимали смо за филм о Калабићу, као и за Халијард, бисли смо и код Зорановог сина. Лепо село.
Одговори

Никола Драпић
[Слика: Nikola-Drapic.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Непознати.
[Слика: s-l1600.jpg]
Одговори

Прелепа фотографија! Имате ли је у већој резолуцији да је обојим? И да ли знате можда коју кокарду носи,тј. коју верзију кокарде?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Кликни шапицом и отвориће ти се већа.требало би да је ова кокарда,овако по облику би рекао.Не види се добро...
[Слика: kokarda-kralj-petar-2-1.jpg]
Одговори

(03-03-2019, 11:22 AM)Mario Пише:  Никола Драпић
[Слика: Nikola-Drapic.jpg]


Никола Драпић у борбама на Требињу 1944. са Њемцима уништио једна од борних кола, тако што је са чувеним четником Јолом Савовићем поставио бомбе под гусјенице. Иначе, 1941. у устанку, са својим одредом је избијао на Неретву до спаљених Пребиловаца. У задњем рату, Неретва нам је остала мисаона именица.
Одговори

(04-03-2019, 12:25 PM)ХраброСрце Пише:  У задњем рату, Неретва нам је остала мисаона именица.

Не би, да се издајници из ЈНА нису повукли из целе те области. Добро да није и Невесиње пало, како је могло да буде.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(04-03-2019, 01:05 PM)Николај Пише:  
(04-03-2019, 12:25 PM)ХраброСрце Пише:  У задњем рату, Неретва нам је остала мисаона именица.

Не би, да се издајници из ЈНА нису повукли из целе те области. Добро да није и Невесиње пало, како је могло да буде.
Милошевић није ни имао план за Херцеговину,ја сам био тамо три месеца ,учествовао сам у заузимању Стоца,није било војске брате,ја сам са својим тенком Т-34 чувао цело Љубиње скоро 3. месеца а после смо се повукли 20. маја.Срамота је тако причати о нама који смо се тамо борили сами остављени од свих,издаја је била од свих,па чак и од стране Територијалне Одбране Љубиње који су бежали са положаја чим би се запуцало.За мене и моје саборце нема нико право да каже да смо издајници!
Одговори

Бре Милоше, наравно да нисам мислио на борце, ко је њих шта питао, него на врх у Београду.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Није било војске у опште,ми смо сами били нас пет чланова посаде тенка Т-34,и нико више,ето тако смо најебали да не можеш ни да замислиш.Све 19. годишњаци,генерација септембар 91. част ми је да сам био део те последње генерације ЈНА!Наравно у смислу да после моје генерације, ЈНА више не постоји.
Одговори

Бојим се и ово што у Херцеговини имамо,нећемо задржати.Гледам летос,кад сам био,ако цео садашњи Српски део Херцеговине има више становника од општине Ваљево или нпр Ужице,пљуни ме.Све пусто,без света,горе него и у Србији.Изузетак Требиње донекле.А источна РС,не смем ни да пишем.
Одговори

(04-03-2019, 02:06 PM)РежисерСтари Пише:  Бојим се и ово што у Херцеговини имамо,нећемо задржати.Гледам летос,кад сам био,ако цео садашњи Српски део Херцеговине има више становника од општине Ваљево или нпр Ужице,пљуни ме.Све пусто,без света,горе него и у Србији.Изузетак Требиње донекле.А источна РС,не смем ни да пишем.
Цела Херцеговина има проблем са недостатком становништва, а не само Српски део.
Одговори

Јоле Драшковић (1925-2008)
[Слика: 29872825-1475071402616336-3036874147428294113-o.jpg]
Одговори

Четници Церског корпуса.
[Слика: 17692501-1854098298183105-1627273373-o.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, ватхра, 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним