Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Који је ово митраљез?Личи на Амерички Бровинг,само цев му је некако другачија.
[Слика: 46.png]
Одговори

Браунинг је.
Цев има омотач, за разлику од пешадијске верзије.

[Слика: WW%20II%20Planes-2-XL.jpg]
Одговори

Хвала!Овај је сигурно скинут са неког обореног Америчког Авиона.
Одговори

Да наравно.
Где је снимљена слика?
Одговори

1. топличка бригада.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

[Слика: D9-B47sq-W4-AEc-IY2.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да нема неко слику војника Позешког Корпуса,пред полазак у Сечу Реку 43-е?На њој је Рогић.а један ми делује ко А.Дробњак.Има ли ко већу резолуцију?
Одговори

(18-06-2019, 04:42 PM)Николај Пише:  [Слика: D9-B47sq-W4-AEc-IY2.jpg]

Ружа ?
Одговори

Не знам ко је на слици.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Да, Ружа.
Одговори

Ружа Н. Папић
Још 1936 доспела, како се то каже, у жижу јавности када је побегла за свог зета ( сестриног мужа ), трговца Вељка Андрића. Била је ђак гимназије и имала 15 година. Отац, полиц.писар Нешован Папић ( 1895 - 1946 ) вратио је Ружу, али она је из протеста престала да узима храну. Била је толико упорна да су сви попустили и чекао се одговор цркве због њених година и сложености породичних односа. Изгледа да је на крају и Ружа одустала од Вељка.
У четницима од 1941.
Два пута тешко рањавана на задацима и у борби.
Рецитовала песму о Св.Сави на уводу у Конгрес у селу Ба, јан.1944.
Кроз Босну уз тифусаре, па је и њу закачио тифус, 1945.
Од последица рањавања, од 1946 године, оперисана 26 пута. По болницама провела 6 година и 3 месеца.
Од 1990 тих па на овамо, организовала и слала помоћ у Србију у вредности од неколико десетина хиљада евра.
Одговори

Да, из Немачке, где је живела. Који беше град?
Мислим да је била у Удружењу бивших бораца КЈВуО.
А отац јој је био Пећанчев војвода.
Одговори

Билефелд.
Јесте.
Отац није споран до зиме 1941 - 1942, уз Дражу. Онда КП војвода Рибнички, стављен под слово З, немачко заробљеништво и после рата враћа се у земљу. Убијен од комуниста 1946 у Ваљеву.
Ружа се среће, кроз документа, и под шифр.именом Радмила Николић. Са Дражом прешла у Црну Гору у прол.1942, па отуд враћена на задатке.
После првог рањавања у стомак од Немаца ( село Рајац, изнад Кадине Луке, 1943 ) и након опоравка од операције, на позадинских дужностима у Вељевско - колубарској групи корпуса. У повлачењу, код Сјенице други пут рањена, у Босни - тифус...
Одговори

"ШТА СЕ ОНО НА ДИНАРИ СЈАЈИ"?"МОГА ЂЕДА КОКАРДА НА ГЛАВИ"!!!
[Слика: 887099-10201839403919064-738330522-o.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним