Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Стоји први с лева капетан Миљан Јанкетић, командант Пратећег батаљона ШВК, до њега пуковник Ђуро Поповић, шеф операција корпуса, четврти Мајк Рајачић, испред Поповића поп Милош Ботић командант Прве требавске бригаде, седи напред у првом плану Благоје Ковач.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Није Милош Ботић са шмајсером лево од драже је Цвјетин Којић,команднт Осјечанске чете.Није Благоје доле десно,сигурно.
Smile
Одговори

Онда је Ботић погрешно потписиван и на другим фотографијама. А прилично сам сигуран да је ово Благоје, то је тај оштар, закривљени нос.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ово је Милош Ботић,светлију косу има од Којића.Личе мало,лако их човек помеша.
[Слика: Screenshot-26.png]
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори

Поручник Филип Ајдачић.
[Слика: Screenshot-4.png]
Одговори

Јуришлија
[Слика: s-l1600njb.jpg]
Одговори

Odlazak

Britanski komandosi pred naređeno povlačenje iz Srbije, maj 1944. godine, slikaju se za uspomenu sa srpskim seljacima u čijem kraju su bili bazirani.

Naredbu za napuštanje Srbije gde su izvodili diverzantske akcije protiv nemačkih transportnih linija, pruga i mostova, dobili su nakon promene političkog kursa Saveznika i odluke da više ne podržavaju monarhističke snage u Jugoslaviji. U narednim danima biće evakuisani, zanimljivo, italijanskim avionima koji su u tom trenutku već pristupili Saveznicima.

Jedan od ovih ljudi, komandos Michael Lees, napisaće 45 godina kasnije knjigu u kojoj će ogorčenim tonom govoriti o ovoj promeni i napuštanju svojih saboraca iz srpske gerile, pod nazivom "Silovanje Srbije: britanska uloga u Titovom grabljenju vlasti".

Akcije britanskih komandosa u južnoj Srbiji u sadejstvu sa jugoslovenskim monarhistima ostale su jedna od dosledno zatamnjenih epizoda u kasnijem tumačenju istorije ovog perioda.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=102...8945618677


Извор: Бане Гајић

[Слика: 261593572_10226597975112674_942198832196...e=61A5DB3E]
Одговори

Бане Гајић лупа као и обично.
Одговори

(26-11-2021, 11:43 PM)ватхра Пише:  Бане Гајић лупа као и обично.

Ти си писао раније,мени баш овде на форуму да није било Британских Авијатичара који су пали у Србији 1944.Шта би ти написао за ову слику?Озбиљно,не шалим се! Smile
Одговори

Четник Косјерићке бригаде,поручника Филипа Ајдачића.
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

(27-11-2021, 09:35 AM)Милош Шарац Пише:  
(26-11-2021, 11:43 PM)ватхра Пише:  Бане Гајић лупа као и обично.

Ти си писао раније,мени баш овде на форуму да није било Британских Авијатичара који су пали у Србији 1944.Шта би ти написао за ову слику?Озбиљно,не шалим се! Smile

То нисам написао, јер их је било. 
Његова тврдња да су евакуисани авионом Савоја Маркети, која ја поткрепљена сликом тога авиона код партизана је глупост. 

Претпоставља неке ствари без везе и онда то пише као чињенице. И углавном греши. 

За ову слику се може претпоставити по униформи да су Британци, да је можда Србија, и то је отприлике то. Какво црно лупање да их је одвезао италијански авион 29. маја....
Одговори

Користили су Савезници заплењене италијанске авионе. Објава ли смо филм у коме се виде ти авиони како возе нешто партизанима.
Одговори

Шта Британац пише у својој књизи?
Он би требао знати како су евакуисани.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним