Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(03-02-2022, 11:07 PM)Бенито Пише:  5+5
Али, невероватно је колико је ова "Catena mundi" заљубљена у ове Цветковиће и остале... Поготово када напишу тоталну глупост.

Цветковића знам још из Средње школе,звали смо их "Кремићи"-Крем друштво Социјалистичке Југославије!Мени није јасно како је Комунистичка елита постала-то што је данас!Да он врши попис жртава комунистичког терора! 5+5 5+5 5+5 5+5 5+5
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: FKHm-LG2-VQAw-Uqh-U.jpg]
Одговори

Потпоручник Недељко Ребић,официр Горске Краљеве Гарде и Милан Калабић син Николе Калабића.
Извор:Трифун Дракулић
[Слика: SL3.jpg]
Одговори

Da li se zna ko je autor ove fotografije. Da li znate, da li je i Garda imala svog fotografa kao sto je bio Aca Simic.
Одговори

(05-02-2022, 12:29 AM)ZdravkoR Пише:  Da li se zna ko je autor ove fotografije. Da li znate, da li je i Garda imala svog fotografa kao sto je bio Aca Simic.

Гарда је имала своје новине "Глас Тополе",имали су одличну штампарију,чак су и фотографије четника објављивали,има на сликама из њихове редакције,ссвуда  по канцеларији,на столу и на зиду стајале су фотографије Николе Калабића и осталих.Мора да је било професионалних фотографа који су радили за њихове новине.Мишић на пример је био међу главним у редакцији,мислим да је чак и био близак род  легендарне браће Мишић из Гарде.
Одговори

Ево на пример на овом ратном плакату  се види да су то биле озбиљне новине модерне за своје време.Калабић у крупном плану.Равна Гора Опленац 1944.
[Слика: G-Gar-09.jpg]
Одговори

Кад смо већ ту да разрешимо још једну дилему!На овој слици десно од Мишића нија потпоручник Часлав Протић,него командир пратеће чете штаба Гарде Ж.Паризановић.Пише на постеру друга слика одоздо.Како је било име Паризановићу,и ако има неко нешто о њему да напише?
[Слика: 50414405-2000530356703226-2736336875601002496-n.jpg]
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Hvala vam Sarac.
Одговори

Браво Шарац, свака част. Та особа се појављује на доста слика, а нисмо знали ко је уопште.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(05-02-2022, 11:24 AM)Николај Пише:  Браво Шарац, свака част. Та особа се појављује на доста слика, а нисмо знали ко је уопште.

Имали смо расправу о њему,да није Протић,ето најзад смо сазнали у ствари ко је.Још када би Мића нашао нешто о Ж.Паризановићу,да заокружимо!И мени је драго,а имам тај плакат у Архиви још ко зна од када!Тек сам сада провалио. Ракија
Одговори

Објављена је још у првом тому албума из 1998, али је била лошег квалитета, ништа није ни могло да се упореди.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(05-02-2022, 11:34 AM)Николај Пише:  Објављена је још у првом тому албума из 1998, али је била лошег квалитета, ништа није ни могло да се упореди.

Је ли имаш бољу резолуцију,да ми пошаљеш?
Одговори

Само то из албума.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(05-12-2021, 01:19 PM)Милош Шарац Пише:  Потпоручник Часлав "Цале" Протић,официр Горске Краљеве Гарде.
[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 19-Potporucnik-Caslav-Protic-1.jpg]

Ево Протића да се подсетимо! Хармоника
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним