Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(14-02-2022, 04:22 PM)Милослав Самарџић Пише:  Умакао је Остојићу за мало, хтео је да га стреља.

Због чега ?
Одговори

Косорића? Зашто?
Одговори

Због лумповања с усташама у Рогатици, ако се не варам.
Одговори

Марширала Краља Петра Гарда
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

(15-02-2022, 12:23 AM)ХраброСрце Пише:  Због лумповања с усташама у Рогатици, ако се не варам.

Ма не, него није хтео да уништи Романијски партизански одред, изгледа да је имао неког рођака тамо. Одред је имао 40 партизана, а Романисјки корпус 6.000 четника. Али када су од немачке легије Хаџи Ефендић формиране 17. и 27. комунистичка дивизија, партизани са Романије спровели су ноћу ове дојучерашње усташе тачно тамо где се налази четничака позадина, у нападу четника према Соколцу, ноћу 21/22. октобра 1943... Има Остојићеву депешу Дражи где каже да ће лично да стреља Косорића, само да га ухвате.
Одговори

(15-02-2022, 11:05 AM)Милош Шарац Пише:  Марширала Краља Петра Гарда
[Слика: Screenshot-1.png]

Ратко Томић и Штабна чета Азбуковичке бригаде.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Потпоручник Негован Арсенијевић,официр Горске Краљеве Гарде.
[Слика: Screenshot-3.png]
Потпоручници Малин Ракочевић и Живорад Паризановић,официри Гарде.
[Слика: Screenshot-2.png]
Наредник Живко Мишић,рођени брат потпоручника Живорада Мишића-команданта Јуришно-пратеће бригаде ГКГ.
[Слика: Screenshot-1.png]
Извор:Народни Музеј у Ваљеву
Одговори

(16-02-2022, 01:36 PM)Николај Пише:  
(15-02-2022, 11:05 AM)Милош Шарац Пише:  Марширала Краља Петра Гарда
[Слика: Screenshot-1.png]

Ратко Томић и Штабна чета Азбуковичке бригаде.
Николај,да ли је сигурно Томић?Знаш ли можда где је сликано?
Одговори

Ево сад сам проверио у Албуму 4 том, пише да је то он, а не знам где је сликано.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(16-02-2022, 08:17 PM)Николај Пише:  Ево сад сам проверио у Албуму 4 том, пише да је то он, а не знам где је сликано.

ОК.Хвала у сваком случају.Да ,знам шта пише у албуму.Мислио сам да знаш још нешто о слици.Има понека слика погрешно потписана и да је неки други Ратко на слици.
Одговори

Официри и војници Горске Краљеве Гарде.Бројем 2. означен је потпоручник Миливоје Тешић а бројем 1. потпоручник Недељко Ребић.
Извор:Народни Музеј у Ваљеву
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Поручник Јанковић,официр Бољевачке бригаде-Тимочког корпуса.
Извор:Народни Музеј у Зајечару
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Четници 2. Равногорског корпуса.
Извор:Народни Музеј у Чачку
[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори

Јуришлија ДЧД.
Извор:Велимир Цвјетичанин
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним