Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(05-03-2023, 09:18 AM)Београђанин Пише:  Где су Италијани?
Имаш на првој слици коју је Бесеровић поставио, из исте серије, са жутом дијагоналом.
Двојице са леве стране носе италијанске униформе, официр и војник.
Одговори

Војвода Радомир Ђекић,командант Златиборског Четничког Одреда на Динари!
Извор:Велимир Цвјетичанин
[Слика: 240805-1752982070511-1417691360-31427718...59-o-2.jpg]
Одговори

(04-03-2023, 10:17 PM)Бесеровић Пише:  
(04-03-2023, 10:04 AM)Бесеровић Пише:  Браћа Црногорци.Официр у кадру личи на Војводу Павла Ђуришића.
[Слика: Screenshot-1.png]

Иста особа на овој слици стоји десно!Ватхра где беше ово сликано?Исто је обучен на обе слике.Неретва или Сутјеска?
[Слика: 107561-3.jpg]

Четник који на овој фотографији стоји у мантилу, је такође усликан у фото студију "Јосип Ерцеговић" у Книну, фебруара 1943. г. са групом херцеговачких четника, који су у Книн кренули возом са жељезничке станице Билећа, 28.12.1942. г. Имам ту фотографију оригиналну. Тако да можда и није Црногорац...
Одговори

Дуго ме није било Ваистину! 
[Слика: dj.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(05-03-2023, 12:07 AM)ватхра Пише:  Нису то "моји" потписи, већ су тако рађени у то време.
А то је и данас текући проблем са већином слика за које се не зна пуно детаља.

Ето, и Самарџић је писао целе књиге прилично слободно интерпретирајући садржај слика.
Често и оних на којима се заправо знало ко се на њима налази.

Оно кад делегат највећих фалсификатора у историји света оптужује некога за фалсификовање. Баја
Одговори

(06-03-2023, 02:44 PM)Mario Пише:  Дуго ме није било Ваистину! 
[Слика: dj.jpg]

Срећан повратак!  Ваистину!

Што си их затамнио оволико... Иначе је одлично урађено.
Одговори

(06-03-2023, 02:44 PM)Mario Пише:  Дуго ме није било Ваистину! 
[Слика: dj.jpg]

Ех, да је знао војвода ко је поред њега...Него су га "скували", као и још неке, рачунајући да нису били упућени у то шта се дешавало 700 км источније. Ко зна какву су им причу "продали". Вешти су били у пропаганди- нема шта.
А фотографија је прве класе, онај који ју је обрађивао је уметник пар екселанс. Ја сам је већ скинуо.
Одговори

(06-03-2023, 05:09 PM)Александар Динчић Пише:  
(06-03-2023, 02:44 PM)Mario Пише:  Дуго ме није било Ваистину! 
[Слика: dj.jpg]

Ех, да је знао војвода ко је поред њега...Него су га "скували", као и још неке, рачунајући да нису били упућени у то шта се дешавало 700 км источније. Ко зна какву су им причу "продали". Вешти су били у пропаганди- нема шта.

Љотићевци се и дан данас диче том сликом и још другим сличних. Ипак је Војвода до краја свог живота имао благонаклони став према њима, а посебно према недићевцима.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

[Слика: Screenshot-4.png]
[Слика: Screenshot-3.png]
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
Тачно тако!Није Вера Пешић,особа Мушког рода је у питању! Тужан
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: 08.jpg]
Одговори

Чика Дража у Драгачеву,пролећа 1943. године
[Слика: KGr-Hq-F-is-E4q-KBCckf-BOPYsp-Yw-3-3.jpg]
Одговори

(06-03-2023, 04:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(06-03-2023, 02:44 PM)Mario Пише:  Дуго ме није било Ваистину! 

Срећан повратак!  Ваистину!

Што си их затамнио оволико... Иначе је одлично урађено.

Ишао сам са предпоставком да је у питању касно поподне или рана зора, јер боје се савршено уклапају када су тамније, за разлику од светлијих Баја

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Четници у Прокупљу 1941. Нисам нашао имена. 
[Слика: Screenshot-20230308-171351-com-android-chrome.jpg]
Одговори

[Слика: Screenshot-3.png]
[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним