Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Десно је Слободан Чекеревац из Београда, погинуо у Босни 1945. године.
Одговори

Говор Ђујића у Книнском Косову јанауара 42 на сахрани изгинулих четника у одбрани Грачаца од комуниста. Поред њега је Палош и Баћовић. А у бијелој јакни војвода Бране Б.
[Слика: image.png]
Одговори

(03-07-2014, 05:33 PM)Романија1 Пише:  Говор Ђујића у Книнском Косову јанауара 42 на сахрани изгинулих четника у одбрани Грачаца од комуниста. Поред њега је Палош и Баћовић. А у бијелој јакни војвода Бране Б.
[Слика: image.png]

Јануар 1943...
Одговори

Да Smile

И ова је баш лијепа
[Слика: 427708_368244513210404_1117035148_n.jpg]
Одговори

Добре!
Штета за резолуцију!
Одговори

Четници из Велике Сејанице, општина Лесковац.

[Слика: etnici_Velika_Sejanica_Op_tina_Leskovac_IGOR_PE.jpg]
Одговори

(09-07-2014, 08:24 PM)Романија1 Пише:  Четници из Велике Сејанице, општина Лесковац.

[Слика: etnici_Velika_Sejanica_Op_tina_Leskovac_IGOR_PE.jpg]

Зар ово нису Недићевци? Имају значке државне страже на униформама . . .

(04-07-2014, 03:24 PM)Романија1 Пише:  [Слика: 427708_368244513210404_1117035148_n.jpg]

И ови ми по шајкачама(а и униформи) више личе на СДС или СДК . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Ови из Лесковца су Равногорци а за ове са камама не знам.
Одговори

За прву слику, можда су бивши недићевци, или су од недићеваца узели униформе и онај ''холандез''. Недићевци нису имали ручне бомбе, а овде се види ручна бомба. Дакле, јесу четници.
За другу, добио сам је одавно у НМ Лесковац и ту се води као четници. Да јесу четници, види се по камама израђеним у шумским радионицама.
Одговори

(10-07-2014, 05:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  За прву слику, можда су бивши недићевци, или су од недићеваца узели униформе и онај ''холандез''. Недићевци нису имали ручне бомбе, а овде се види ручна бомба. Дакле, јесу четници.
За другу, добио сам је одавно у НМ Лесковац и ту се води као четници. Да јесу четници, види се по камама израђеним у шумским радионицама.

Не знам,и даље мислим да нису четници . . .

Што се тиче прве слике,да су узели недићевске униформе вероватно би скинули грудни амблем СДС-а који колико видим стоји свима на униформи . . . (Једино ми није јасно што су магарцу ставили шлем Smile )

А што се тиче друге слике,чини ми се да сам негде видео слику истих особа(са све камама,мада се види да су кућна радиност) у недићевским блузама . . . а и кокарде на шајкачама су ми сумњиве(мада је овај трећи ни нема) . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Ову прву слику ми је послао Игор П. из своје приватне колекције, тако да нема дилеме око прве.
Одговори

Да, ставили су недићевски шлем магарцу... очигледно је да су тек дошли отуд.
Одговори

(10-07-2014, 07:08 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да, ставили су недићевски шлем магарцу... очигледно је да су тек дошли отуд.

Па ако Романија каже да је слика из приватне колекције,а да су они комплет обучени као стража,то би било једино логичко објашњење . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Ако на полеђини пише четници или ако се тако води у неком архиву,не значи да је то 100% тачно.Поготово код оваквих слика људи у Недићевским униформама,јер су и Недићевци и Љотићевци код обичног народа називани једним именом"четници".
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним