Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Е баш синоћ прођх кроз Бању. Ово је тераса виноградарске задруге, срушена после рата.
Одговори

Изгледају другачије.
Одговори

Ја мислим да је исти човек.Само што је на слици са пилотима вероватно у опанцима,а на тераси у цокулама(које је вероватно добио од пилота).
Одговори

Зар то није Станојло Плазина са Калабићем?
Одговори

(26-09-2014, 10:53 PM)Јаворац Пише:  Зар то није Станојло Плазина са Калабићем?
Не, он је био у логору од 1942.
Одговори

(27-09-2014, 12:30 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-09-2014, 10:53 PM)Јаворац Пише:  Зар то није Станојло Плазина са Калабићем?
Не, он је био у логору од 1942.

Е извињавам се, онда сам негде грешком прочитао то у потпису слике, а сигуран сам да је у некој старијој књизи тако писало. Можда чак и Р. Калабићева Равногорска историја где свакако има грешака код слика.
Одговори

(26-09-2014, 06:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  Изгледају другачије.

Исто лице је у питању дефинитивно.
Одговори

(06-09-2014, 08:03 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(06-09-2014, 07:19 PM)Trepčo Пише:  Narednik David Gojković
2. Ljubićka brigada Drugog Ravnogorskog korpusa pod komandom majora Predraga Rakovića

Poginuo 5. aprila 1944. godine u borbama sa komunistima u reonu Studenice

п.наредник Давид П.Гојковић, командир вода Друге чете Шестог батаљона Љубићке бригаде Другог равногорског корпуса, поч,1943.год.

On je bio David T. Gojković iz Gornje Trepče,rođeni stric mog oca.Do skoro nisam znao ništa o njemu,sem da je poginuo 1944.
Uz pomoć G-dina Samardžića i Milutina velisavljevića iz Dragačeva sam dobio neke osnovne informacije o njemu.Vi ste ih dodatno proširili.
Najlepše Vas molim ako imate još podataka o mom dedi,njegovom ratnom putu ili možda neku fotografiju,da to podelite samnom.Ili uputstvo gde i kako da tražim. Unapred se zahvaljujem.
Одговори

Одлично урађена..
[Слика: 10367800_682145931872813_4061748585752459826_n_j.jpg]
Одговори

Yugosilvia Кез

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

поручник Коста Тркуља начелник штаба корпуса Гарврило Принцим
Ако има неко бољи квалитет..
[Слика: image.png]
Одговори

(14-09-2014, 01:37 PM)ватхра Пише:  
(14-09-2014, 09:47 AM)Вукашин Петковић Пише:  У опису фотографије стоји:
"Босна, крај 1944. Вођа герилске формације ЈВуО Драгољуб "Дража" Михаиловић са групом америчких ваздухопловаца који, након обарања над Југославијом и спасавања од стране ЈВуО, чекају евакуацију транспортним авионима у Италију.
Михаиловић на леђима носи америчку полуаутоматску пушку М1.
Овај мање познат снимак власништво је Меланије Томић из САД."

Један од коментара:
"Нишићка висораван код куће Пејића Владе а пратњу Чичи обезбеђује у том крају Сретко Ерић са Јовом Планинчићем"
Занимљив коментар, до сад нисам нашао да се спомињу Нишићи у објављиваном материјалу о мисији Халјард. Што се тиче американаца, знам о којој се посади ради, можда би могла да се нађу и имена ликова на слици.

Да ли знаш ко је био Сретко Ерић?Иначе слика је из моје породичне архиве,такође да ли знаш ко је био Јово Планинчић и којим јединицама су ти јунаци припадали?
Живо сведочење једног човјека са Нишићке висоравни:"Било је скоро па смркло кад одједном чујем нашу лозинку из једног оближњег шумарка.Таман смо стигли у току дана и већ се мало угријали у очекивању великог догађаја,дочека Чиче.Из шумарка искочи Ј[/font]
[font=Arial]
Одговори

(01-10-2014, 03:49 PM)Игмански Четник Пише:  Да ли знаш ко је био Сретко Ерић?Иначе слика је из моје породичне архиве,такође да ли знаш ко је био Јово Планинчић и којим јединицама су ти јунаци припадали?
Живо сведочење једног човјека са Нишићке висоравни:"Било је скоро па смркло кад одједном чујем нашу лозинку из једног оближњег шумарка.Таман смо стигли у току дана и већ се мало угријали у очекивању великог догађаја,дочека Чиче.Из шумарка искочи Ј
Ако мене питаш, не знам.
Ја сам проучавао америчке податке о мисији Халјард, тамо се ретко спомињу локални људи.
Ако си из Нишића, знају ли нешто твоји о прављењу писте у зиму 44-те? Радило је стотињак људи један дан.
Одговори

Та писта није употребљавана?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним