Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Петре,
Сад сам видео да је Доње Црниљево близу Коцељеве.
Горња листа је дата хронолошки, како су ишли.
Колико сам видео у извештају, кроз Д. Црниљево нису прошли.
Одговори

Мислио сам да су из Коцељеве прошли кроз Доње Црниљево.Моја грешка,хвала на објашњењу.
Одговори

[Слика: igivfd.jpg]

[Слика: 16kc03q.jpg]

[Слика: 2072vc9.jpg]

[Слика: 124in3b.jpg]

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

[Слика: 11trhtz.jpg]

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Ова тема cе ипак одноcи на ЈВУО а не на четнике-комите. Миcлим да на иcторији има тема о њима па можеш тамо поcтављати cлике.

Чиcто да cе направи разлика на потфорумима.
Одговори

(02-03-2015, 11:41 PM)Романија1 Пише:  Ова тема cе ипак одноcи на ЈВУО а не на четнике-комите. Миcлим да на иcторији има тема о њима па можеш тамо поcтављати cлике.

Чиcто да cе направи разлика на потфорумима.
Ок,али нисам нашао ту тему на историји,мада мислим да им и овде ништа неће фалити.Јок

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Јел ово пети са лева поручник Крста Кљајић?
Одговори

Изгледа да јесте, колико видим нема леву руку.
Одговори

Зар Крста није припадао 1.равн. корпусу а не Рудничком?
Одговори

Јесте. Или се само сликао са њима, или то није он.
Одговори

Шта дође капетан Михаило Барбуловић оном генералу Барбуловићу у серији Мој рођак са села?Smile
Одговори

[Слика: draza21.jpg]



[Слика: draza31.jpg]
Одговори

http://img4.imagetitan.com/img.php?image...8223_o.jpg

Скоро нађена слика код једног рођака. Ради се о Кокорској четничкој (Кокорска чета бањалучке бригаде Краљ Петар Први) чети која је обухватала села Кокори, Чивчије, итд. на подручју Средње Босне, општина Прњавор, срез Бањалучки.

Чета је била подређена команди Радета Радића,а требало би касније да је спадала под Врањешевићеву команду.

Сликано је на Видовдан 1943.
Одговори

Дао ми је Верољуб некада, објављена је у Албуму 4. Пети с десна седи командир чете Живко Врховац. Зна ли се још неко име?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним