Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(27-08-2015, 09:47 AM)Николај Пише:  
(27-08-2015, 12:23 AM)Романија Пише:  Нешко Недић

[Слика: Untitled.png]

Јеси сигуран да је ово он, његових слика има баш мало, чак и из рата, а поготово предратних?


Nije to Nesko Nedic. Odmah mi je bilo sumnjivo, ne lici na predratne fotografije a i fizionomija nije ista.
Ovaj covek je neki ispisnik Masinskog fakulteta iz Kragujevca. Evo linka.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

(27-08-2015, 10:24 AM)Felix Пише:  
(27-08-2015, 09:47 AM)Николај Пише:  
(27-08-2015, 12:23 AM)Романија Пише:  Нешко Недић

[Слика: Untitled.png]

Јеси сигуран да је ово он, његових слика има баш мало, чак и из рата, а поготово предратних?


Nije to Nesko Nedic. Odmah mi je bilo sumnjivo, ne lici na predratne fotografije a i fizionomija nije ista.
Ovaj covek je neki ispisnik Masinskog fakulteta iz Kragujevca. Evo linka.

И мени је било сумњиво, зато сам и питао. Ово је у ствари неки Недић (Нешка) Војислав. Да му није син?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Посавски Четници из села Лепница и Лончари фотографисана у Обудовцу испред Цркве
[Слика: c4dc79942a49744dd281ef0bafa4ad73bee69337f3ae9fcc.jpg]
uploading pictures
Са лијева на десно Цвитко Чурчић,Цвитко Бричић,Илија Вујић и Перо Појатић.
Одговори

(27-08-2015, 10:21 AM)Ковач1 Пише:  
(27-08-2015, 09:37 AM)Ковач1 Пише:  Ова слика није доцртана.Нема шансе неко овако да доцрта.Она друга где је шајкача у горњем делу равна је доцртана.То се види на први поглед.Сигурно је ово оригинал из других извора.
[Слика: 11043107_623637977766693_7484274487726296101_o.jpg]

Слика је из исте серије, само сликана из другог угла .Овде се лепо види да је Дражина шајкача иста као и на првој слици.Значи да је прва слика ипак оригинал.Понављам, само је други извор у питању.
[Слика: Good_sepia_portrait_of_Mihailovich_on_Ravna_Gora.jpg]
Ниси у праву. Четири слике је снимио тада Аца Симић и све 4 су код мене, купио сам их са осталима.
Само на једној од 4 није сечена шајкача. Рече ми: Дрхтала му рука, имао трему.
То је ова доња.
А на оној изнад, неко је исекао врх шајкаче са ове доле и прелепио горе.
Одговори

(27-08-2015, 04:31 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-08-2015, 10:21 AM)Ковач1 Пише:  
(27-08-2015, 09:37 AM)Ковач1 Пише:  Ова слика није доцртана.Нема шансе неко овако да доцрта.Она друга где је шајкача у горњем делу равна је доцртана.То се види на први поглед.Сигурно је ово оригинал из других извора.
[Слика: 11043107_623637977766693_7484274487726296101_o.jpg]

Слика је из исте серије, само сликана из другог угла .Овде се лепо види да је Дражина шајкача иста као и на првој слици.Значи да је прва слика ипак оригинал.Понављам, само је други извор у питању.
[Слика: Good_sepia_portrait_of_Mihailovich_on_Ravna_Gora.jpg]
Ниси у праву. Четири слике је снимио тада Аца Симић и све 4 су код мене, купио сам их са осталима.
Само на једној од 4 није сечена шајкача. Рече ми: Дрхтала му рука, имао трему.
То је ова доња.
А на оној изнад, неко је исекао врх шајкаче са ове доле и прелепио горе.
Хвала на одговору.Једино је могуће као што кажете да је неко прелепио тај део слике са једне на другу.Јер овај део слике је баш тежак за цртање и ту би требао онда прави сликар да нацрта овако.
Одговори

(27-08-2015, 09:47 AM)Николај Пише:  
(27-08-2015, 12:23 AM)Романија Пише:  Нешко Недић

[Слика: Untitled.png]

Јеси сигуран да је ово он, његових слика има баш мало, чак и из рата, а поготово предратних?

Није он, то сам нашао на некој фб страници, и стварно личи на Нешка, али сам сад нашао ово
http://arhiva.mfkg.rs/Default.aspx?vrsta...acija=1964
Тако да је ово неки студент Војислав Недић од оца Нешка, који је уписао факултет 1964. Стварно ми је личио, зато сам и поставио мислећи да је он. Да ли је Нешко имао сина?
Одговори

Романија нисам Администратор али ова слика да си био у праву је требала бити објављена на теми: Ко је особа са слике? Није четничка зато није за ову тему.Smile
Одговори

А мислио сам да је он Кез кад се у гуглу укуца "neško nedić" прве двије слике су наравно с Нијемцима, а трећа је ова, па је неко помислио да је то Нешко и поставио на фејсбук, и не провјеравајући.
Одговори

Борци Жрвањске чете, Ситничког батаљона, Билећке бригаде.

[Слика: photo.php?fbid=1614300178857598&set=a.16...=1&theater]

Пардон! Греешка у постављању

Билећани Љубињци!


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Ево да кажем пар ријечи о људима који су задужили мој крај.

Арсо Копривица (Бандин Оџак код Сокоца 5. мај 1895 - август 1944 село Тишћа код Власенице)
[Слика: arso_koprivica_39.png]

Један од најинтелигентнијих људи са Романије, од оца Јована и мајке Албе (р. Ћорић) био је инжињер агрономије. Током краљевине Југославије, радикали су га сматрали великим непријатељем у политичкој борби па су га назвали комунистичком присталицом (што он није био, напротив). Арсо је био ученик Богословије. Након Првог свјетског рата, држава тражила је кандидате разних занимања и нудила им стипендије и одлазак на студије у Прагу. Арсо напушта Богословију и одлази у Чехословачку, на студије агрономије. Након двије године проведене у Прагу, држава му, као и осталим студентима, отказује стипендију. Тада се Арсо посвећује политици и страначкој борби, како би окончао студије. Послије завршетка студија, доласком у Југославију, постаје члан Тежачке странке и у њеном руководству остаје до краја живота. Нажалост, кад је почео Други свјетски рат, два рођена брата одлазе на двије стране. Брат му Раде одлази у комунисте (то је био и прије рата) и гине 1942. од четника код Вишеграда (на Бијелим Брдима). У Априлском рату, Арсо је покушао да побјегне у Енглеску, али за њега није било мјеста у авиону код Никшића. Отишао је у Београд и радио за четнике. Гестапо га је открио јуна 1943, па је побјегао на родну Романију. Августа 1944. убијен је од комуниста у селу Тишћа (убио га је један познати олош из Херцеговине). Током Сфрј за њега многи Романинци нису знали, јер се то сакривало од јавности, тек 90-тих се потпуно открио његов рад за свој народ.

Душан Мијатовић
[Слика: image.png]

Био је командант једне чете на Романији, страдао је од комуниста после рата. Његов рођак Велемир и Војислав Мијатовић су били свештеници и завршили су Богословију у Сарајеву. Велемир је био парох Кошутички у архирејском надмјесништву рогатичком, на почетку рата су га усташе протјерале у Србију, а партизани су га убили у марту 1945. године. Војислав је био сарајевски свештеник ког је 1928. рукоположио митрополит Петар Зимоњић (ког су усташе убиле у Јасеновцу). Војислав је убијен од комуниста 1947. негдје код Тузле и не зна му се за гроб.

Велемир Мијатовић
[Слика: image.png]

П.С. Сва њихова жртва није била узалудна, јер Душанов син Будимир Буде Мијатовић је добро знао нашу историју и почетком рата у БиХ је организовао народ да се брани од Турака, тако да непријатељ није могао да почини злочин на Романији као што је то радио у прошлом рату.
Одговори

[Слика: jnh.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

moze li slika uvecana vidjena kovacevica,bacovicevog pratioca i nesto vise o njemu
Одговори

(01-09-2015, 06:13 PM)Николај Пише:  [Слика: jnh.jpg]

Где је ово сликано?
Одговори

Требава '44
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним