Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Да, изгледа да је то у вези тенкова.
Смео бих да се кладим да је Раковић.
Одговори

Немој.Smile
Одговори

[Слика: 12341196_1529567060692215_59441713381095...1459887911]
Има ли ко ову слику у већој резолуцији? Рекао бих да Раковић носи исту кошуљу и сат, као на слици са заставом.
Одговори

Имам оригиналну. А имам још неке под оним дрветом. Smile
Зато му кажем да се не клади...
Одговори

Знао сам и како се девојка звала, али не могу сад да се сетим напамет. Вукашин, браво за запажање за сат, али то не мења на ствари. Уосталом, није у питању Калабић, па да га одмах разликујемо по сату. Кад смо већ код тога, помиња ли неко од оних силних сведока Дражиног хватања, Калабићев сат?
Одговори

(05-04-2016, 10:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  Имам оригиналну. А имам још неке под оним дрветом. Smile
Зато му кажем да се не клади...
Па поставите једну од тих где се боље види да је Раковић!Да будем и ја сигуран.Збунио ме Бенито,сад не знам у који фолдер да је ставим.Smile
Одговори

(04-04-2016, 09:35 PM)Николај Пише:  [Слика: Zene.jpg]

Мени личи на Косару Хаџи-Николић, мед. сестру из Ниша, на служби у Другом равног. корпусу. Видети Самарџићев Албум 2.
Одговори

(05-04-2016, 04:30 PM)Николај Пише:  Ко је поред Боришића возио други тенк на Краљеву? Зато што се у Дражи 1 помиње поручник Драгомир Топаловић, а Албуму 4 том се објављује слика поручника Војислава Милутиновића за кога пише да је возио један од тенкова том приликом?

Више лица се помињу као возачи-сувозачи тенкова. Помиње се и Фрањо Черпиншек у књ. Затамњена прошлост 1, са оградом да је то комун. извор, И неки четн. извори помињу Словенца Чернишека... Чачански комунисти су га присвојили јер су знали да је нестао из чачанског краја 1941.год.и више нису имали информација о њему. Реч је о коњ.п.поручнику ФРАНЦУ А. ЧРЕПИНШЕКУ, Словенцу, од оца Алојза. После те 1941.год. био је један од најв. јунака Крајинског корпуса и команд. бригаде.{ видети књ .Од мила до недрага, М.Милуновића}. Стрељан је 13.јан.1945.год. код Кладовске тврђаве Фетислам или 21.апр.1945.год. у Зајечару.
Одговори

[Слика: Perovic.jpg]
Неки кажу да су комунисти капетана Божу Перовића стрељали исти дан кад и Дражу,а неки да је погинуо када су ухватили Дражу.Па се питам шта је тачно.[/size]
Одговори

Могуће је да је погинуо на Зеленгори, а могуће је и ово друго.
Одговори

Da li ova slika postoji u boljoj rezoluciji?

[Слика: %C4%8Cetnici_stoje_na_zastavi_nacisti%C4...%8Dke.jpeg]

Из ове наше победе, рађа се сунце слободе!
Одговори

На жалост, не. Тј. човек је вратио оригинале у Америку...
Одговори

Steta, jedna od najjacih slika! pa moze li se doci do tog coveka, da se slika skenira itd?

Из ове наше победе, рађа се сунце слободе!
Одговори

(07-04-2016, 12:32 AM)Коча Пише:  Steta, jedna od najjacih slika! pa moze li se doci do tog coveka, da se slika skenira itd?
Па зар не бих то већ урадио. Smile
Донео је у Асоцијацију РП, они скенирали овако и то је то. Нисам успео да сазнам ни његово име...
Цела збирка је сјајна, око 100 слика, али...
Зато ја увек платим скенирање некој фирми, тј. зато уопшгте немам скенер, да не упропашћујем слике.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним