Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Да, тачно. Него један из серије ових слика много личи на њега. Могуће да је био тога дана у Бољанићу.
Одговори

У Бољанићу је можда и био. Ова слика која је постављена је дефинитивно из Италије.
Одговори

Да, та јесте. Види се по овим официрима десно, а и нема снега.
Одговори

Полеђина слике!За Пуковника са штапом пише да је Ваздухопловни ветеран ,такође евакуисан због слепила на оба ока,од болести.Док за Мајора Богићевића пише да је ослепео од шрапнела у борби са Немцима.
[Слика: image.jpg]
Одговори

Невероватно. Морали су амерички официри да слажу Енглезе да није рањен у борби са комунистима, да га слепог ови не би ухапсили.
Браво, Правда, за ову полеђину фотографије.
Одговори

https://static.kupindoslike.com/General-...329745.jpg

http://www.udruzenje-bkjv-draza-mihailov...069898.jpg
Одговори

(17-10-2016, 12:20 AM)Бенито Пише:  Невероватно. Морали су амерички официри да слажу Енглезе да није рањен у борби са комунистима, да га слепог ови не би ухапсили.
Браво, Правда, за ову полеђину фотографије.

Невероватно је како си дошао до ове конструкције.

Имам више изјава Американаца са почетак септембра - малтене у свакој су им четници рекли да су Немци заузели Прањане.
Они су сигурно после одведени на испитивање, мислим да је и то описано у оној књизи коју сам споменуо.
Одговори

Невероватно је то што си ти намах помислио да су четници слагали савезнике који су их одвели из кланице. А што би их лагали? Нису видели својим очима шта се догађа?
А што се сведочења тиче , још у августу умало нису похапсили Звонка и Топаловића, кога су и држали у кућном притвору.
Одговори

(17-10-2016, 10:19 AM)Бенито Пише:  Невероватно је то што си ти намах помислио да су четници слагали савезнике који су их одвели из кланице. А што би их лагали? Нису видели својим очима шта се догађа?
Нема шта да помишљам, већ сам ти навео да постоји више изјава авијатичара у којима су четници навели да су Немци заузели Прањани и борили се против четника у том периоду.
Америчка мисија је седела у Прањанима, о догађањима на терену су могли да знају само оно што им кажу. У случају повлачења из Прањана, мислим да им јесу рекли да се повлаче пред партизанима.

(17-10-2016, 10:19 AM)Бенито Пише:  А што се сведочења тиче , још у августу умало нису похапсили Звонка и Топаловића, кога су и држали у кућном притвору.
Не знам какве ово везе има са дискусијом?
Иначе је Топаловић евакуисан крајем маја, и јесте држан у притвору.
Држали би и Звонка Вучковића, да он није одмах побегао.
Цветичанин и Богићевић јесу прослеђени истражним органима по доласку у Бари.

----

Иначе је код ове евакуације преговарано да се евакуише Баћевић. Њега је наводно звао бригадир Мастерсон (што тешко да је било тачно). Одбијено је јер је имао "considerable background".
Одговори

Друга слика са истог догађаја!Овде се боље види Пуковник Цветичанин.Када упоредим ову слику са претходном,скроз другачије ми изгледа Пуковник са штапом онако из профила на првој слици .Као да није исти човек у питању а јесте.
Овде у називу фајла пише датум 28. 12. 44.Значи да су стигли у Италију сутра дан.
[Слика: Kraigher_Vuynovich_12_28_44.jpg]
Одговори

КОНДОР
[Слика: 14706764_729807480493148_3932818202123678771_o.jpg]
Одговори

Мислим да би било добро да се направи карта КЈ подијељена по корпусима Јвуо тј. са њиховим територијама.
Одговори

Пошто ми је данас рођендан,частим све чланове форума и све наше читаоце и гледаоце једном лепом сликом!
На слици је Потпоручник Арсеније Арса Јовановић.Слика је настала "На путу са Таре и Дрине,јуна 1943."
Потпоручник Арсеније Арса Јовановић(пре рата активни наредник) из Грбица код Крагујевца.Командант 3. Младеновачке бригаде
Горске Краљеве Гарде,нестао у Босни 1945.
[Слика: image.jpg]
Одговори

Није нестао, погинуо је, чини ми се, у Младиковинама код Теслића, априла 1945. године, где су комунисти заробили и поубијали рањенике и болничаре Горске гарде, међу којима и његову жену. Он је кренуо са групом бораца да им помогне и тада је и он страдао.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 17 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним